Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 14-12-13 20:52 #16
    Προεπιλογή
    Το ξέρω ότι είναι λίγο παλιό το θέμα αλλά μήπως τελικά δόθηκε κάπου η απάντηση του Isis? Έψαξα το φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάτι αναφορικά.. εάν μπορεί κάποιος από τους συμμετέχοντες ας απαντήσει… ευχαριστώ…
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-12-13 21:07 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ρωτας γενικα κ θα σου απαντησω γενικα ελπιζοντας να σε καλυψω καπως..
    αν εχεις θεμα με τα υπατικα σου ενζυμα κ θες να τα ριξεις παρε αυτο κ μαζι NAC ( N acetyl - cysteine)

    κανα 2 καπς την μερα απο το πρωτο κ καπου 1 γρ απο το δευτερο κ θα πεσουν μετα απο ενα διαστημα..αυτο βεβαια εξαρταται απο το που ειναι τωρα,διατροφη κλπ,αλλα αυτα τα 2 συμπληρωματα δινονται σε περιπτωσεις σοβαρες οσον αφορα τα υπατικα ενζυμα,κ δουλευουν αποδεδειγμενα.

    αν δεν μπορεις να τα βρεις,γιατι το πρωτο μονο απο εξωτερικο μπορεις να το παρεις,(το 2ο υπαρχει κ στην ελλαδα κ μπορεις να το βρεις κ σε καποια φαρμακεια),τοτε απο φαρμακειο περνεις ursofalk,ειναι κατι αντιστοιχο καπου 15 ευρω κανει κ κανεις την δουλεια σου..
    θες νομιζω 3 καπς ανα μερα απο αυτο γιατι οι περιεκτικοτητα ειναι μικροτερη ανα καπ σε σχεση με αυτο που σου ποσταρα απο πανω..

    η NAC ειναι φτηνη,κ βγαινει κ απο εταιριες τυπου solgar κλπ...να παρεις αυτη με την μεγαλυτερη περιεκτικοτητα αν καπ,αν βρεις διαφορες στις ιδιες τιμες..
    εναλλακτικα παλι απο φαρμακειο ζητας trebon των 600 σε φακελακια..καπου 6 ευρω εχουν τα 20..περνεις κανα 2 την μερα.

    γαιδουραγκαθα κ λοιπες μουφες μην μπεις στο κοπο καν.αυτα που σου γραψα δουλευουν κ τα χρησιμοποιουν κ στην ιατρικη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beefmeup : 14-12-13 στις 21:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-09-15 23:57 #18
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Για τη λιπώδη διήθηση στο ήπαρ,οι λιποτροπικοί παράγοντες χολίνη και ινοσιτόλη οδηγούν σε αποβολή του λίπους.
    Η σιλιμαρίνη,η γλουταθειόνη,το ουρσουλικό οξύ δρουν αντιοξειδωτικά και αποτρέπουν την κυτταρική φλεγμονή που οδηγεί σε υπερπλασία των ηπατοκυττάρων.
    Λιπώδη διήθηση έχουμε και σε παχυσαρκία,όπως και σε στεάτωση του ήπατος ως επιπλοκή της κίρρωσης από αλκοολισμό.Τα ηπατικά ένζυμα είναι αυξημένα και στον υπέρηχο ήπατος φαίνεται χαρακτηριστικά η εναπόθεση λίπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-11-16 06:31 #19
    Προεπιλογή
    Καλημέρα σας. Ξέρω ότι είναι παλιό το θέμα αλλά ελπίζω να μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος. Έψαξα αν ανέβασε κάπου αλλού ο ISIS την απάντηση αλλά δεν βρήκα κάτι. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Έπειτα από μακροχρόνια αδιάγνωστη σπανια ορμονική διαταραχή και μεγάλη αύξηση κιλών, εμφάνισα όπως ήταν αναμενόμενο και λιπώδη διήθηση στο συκώτι. Για να μπορέσω να ξεκινήσω την αγωγή για το πρόβλημα μου πρέπει οπωσδήποτε να μειωθεί το λίπος για να μην καταστραφεί τελείως από τα φάρμακα που πρέπει να πάρω. Ελπίζω να υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-11-16 11:57 #20
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tzenh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας. Ξέρω ότι είναι παλιό το θέμα αλλά ελπίζω να μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος. Έψαξα αν ανέβασε κάπου αλλού ο ISIS την απάντηση αλλά δεν βρήκα κάτι. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Έπειτα από μακροχρόνια αδιάγνωστη σπανια ορμονική διαταραχή και μεγάλη αύξηση κιλών, εμφάνισα όπως ήταν αναμενόμενο και λιπώδη διήθηση στο συκώτι. Για να μπορέσω να ξεκινήσω την αγωγή για το πρόβλημα μου πρέπει οπωσδήποτε να μειωθεί το λίπος για να μην καταστραφεί τελείως από τα φάρμακα που πρέπει να πάρω. Ελπίζω να υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει
    'Ελα από το ιατρείο μου με τις εξετάσεις σου,ιατρική από εδώ δεν υφίσταται.Οι ιστοσελίδες δεν προσφέρονται για ιατρική γνωμάτευση από μη ειδικούς
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-11-16 10:49 #21
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας αλλά δεν μένω στην Αθήνα για να μπορέσω να έρθω. Και μιας που είμαι και άνεργη, είναι αδύνατον. Αυτό που ήθελα να μάθω είναι εαν υπάρχει κάτι που θα με βοηθούσε στην προσπάθεια μου να μειώσω το λίπος στο συκώτι. Να αναφέρω ότι δεν πίνω καθόλου αλκοολ και ούτε έπινα ποτε. Αυτά που αναφέρατε για ινοσιτόλη, χολίνη κτλ μπορούν να βοηθήσουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-11-16 10:57 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η ασκηση σιγουρα θα ηταν μια καλη αρχη
    κ μετα προφανως θα πρεπει να προσεξεις τι τρως..το λιπος δεν ειναι κατι που απλα εξαφανιζεται οταν υπαρχει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-11-16 12:15 #23

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    πρεπει δυστυχως να κανεις πολυ αυστηρη διαιτα και να ασκεισαι σε εντονους ρυθμους . αλκοολ ειπες δεν πινεις αλλα δεν ξερω εαν πινεις αναψυκτικα, σε περιπτωση που το κανεις κοψτα μαχαιρι .
    οσο μπορεις επισης απεφυγε φαρμακα εστω και αν αυτα ειναι αναλγητικα . οσο μπορεις...και οσο επιτρεπεται .
    καλο θα ηταν να συμβουλευτεις εναν κλινικο διατροφολογο για να σου δωσει και την σωστη διατροφη . δεν χρειαζεται να πας σε ιδιωτη .
    σε ολα τα δημοσια νοσοκομεια υπαρχει η ειδικοτητα .
    επισης βοηθαει και το ροφημα απο γαιδουραγκαθο. θα πρεπει ομως παλι να συμβουλευτεις ειδικο για την ποσοτητα που επιτρεπεται να λαμβανεις
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-11-16 18:19 #24
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας . Αναψυκτικά δεν πίνω, τα έχω κόψει και κάνω την διατροφή που μου έχει δώσει η γιατρός. Κυρίως πίνω νερό και κάποιες φορές χυμό. Γυμναστική τώρα προσπαθώ σιγά σιγά να μπώ ξανά στον ρυθμό. Για το γιαδουράγκαθο το είχα διαβάσει ότι βοηθάει, ρώτησα και την γιατρό και το πήρα. Λόγω των ορμονικών μου η απώλεια κιλών είναι ένα δύσκολο θέμα και απίστευτα εκνευριστικό. Κάθε βοήθεια και πρόταση είναι καλοδεχούμενη
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-11-16 22:19 #25

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    εχω περασει απο σταδια που ηταν πολυ δυσκολο να χαθουν κιλα και σε καταλαβαινω.. χρειαζεται πολυ επιμονη, υπομονη, πεισμα και δυναμη ...
    μη φοβασαι θα τα καταφερεις μια χαρα
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-11-16 00:26 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μη σε πιάνει πανικός δεν είναι κατι ασυνήθιστο και είναι κάτι που περνάει , άσχετα αν χάνεις η όχι κιλά , επιβάλετε μια διατροφή εξειδικευμένη , άσκηση σωματική οπωσδήποτε και δεν μιλάμε μόνο βάρη η κάτι εξτρίμ αλλα κάθε μορφή άσκησης ακόμη και περπάτημα βοηθάει πάρα πολυ
    Είχε και ενας φίλος μου ο παπάς του χωριού μου και τωρα είναι όλα κομπλέ αλλα γυμναζόταν ανελλιπώς χωρίς υπερβολές είναι κάπου 55 χρονων και τωρα είναι μια χαρα , αλλα απο ότι με είπε ένας γιατρός του έδωσε διατροφή συγκεκρημένη με τι να αποφεύγει και τι να τρώει και την ακολουθησε κατα γράμμα
    Πάντως είναι καταστάσεις αναστρέψιμες και διάφορα φυτικά σκευάσματα όπως και το γαιδουράγκαθο βοηθάνε πολύ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12