Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 18-08-13 19:50 #1

    Εγγραφή
    18-08-2013
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    5
    Arrow 'Ωμοι/Πλάτες ..
    Παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τους ώμους κατα την γνώμη μου ..
    Είμαι 1.83 στο ύψος 18 χρονών και γύρω στα 68.5-9 κιλά
    Και πραγματικά θα ήθελα να μου προτείνετε τι πρέπει να κάνω για να μεγαλώσει η απόσταση μεταξύ των ώμων μου ..
    Είναι πραγματικά πολύ εκνευριστικό,απογοητευτικό .. τι να πω όποια μπλούζα φανέλα και να φορέσω δεν με κολακεύει δηλαδή πραγματικά έχω κάνει πόσο μονόζυγο πόσες ασκήσεις για ώμους και πάλι τπτ δεν ξέρω ποιά τι θα πρέπει να κάνω :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-08-13 23:56 #2

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GRGDS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τους ώμους κατα την γνώμη μου ..
    Είμαι 1.83 στο ύψος 18 χρονών και γύρω στα 68.5-9 κιλά
    Και πραγματικά θα ήθελα να μου προτείνετε τι πρέπει να κάνω για να μεγαλώσει η απόσταση μεταξύ των ώμων μου ..
    Είναι πραγματικά πολύ εκνευριστικό,απογοητευτικό .. τι να πω όποια μπλούζα φανέλα και να φορέσω δεν με κολακεύει δηλαδή πραγματικά έχω κάνει πόσο μονόζυγο πόσες ασκήσεις για ώμους και πάλι τπτ δεν ξέρω ποιά τι θα πρέπει να κάνω :/
    τα κιλα μια χαρα ακουγονται αν βαλεις ακομη 2-3 θα εισαι μια χαρα..
    αν μπορεις πες μας λιπος %
    πρεπει να μεγαλωσεις ολο το πανω σωμα (χερια,στηθος,πλατη,ωμοι κτλ)
    να γραφτεις γυμναστηριο ή να κανεις προγραμμα στο σπιτι, και θα δεις σιγα σιγα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-08-13 00:18 #3
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    α.ανεβασε μια φοτο σου.
    β.γραψε μας αν γυμναζεσαι σπιτι ή gym.
    γ.γραψε μας το προγραμμα προπονησης.
    δ.γραψε μας ακριβως τη διατροφη σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-08-13 22:46 #4

    Εγγραφή
    18-08-2013
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    τα κιλα μια χαρα ακουγονται αν βαλεις ακομη 2-3 θα εισαι μια χαρα..
    αν μπορεις πες μας λιπος %
    πρεπει να μεγαλωσεις ολο το πανω σωμα (χερια,στηθος,πλατη,ωμοι κτλ)
    να γραφτεις γυμναστηριο ή να κανεις προγραμμα στο σπιτι, και θα δεις σιγα σιγα αποτελεσματα
    Πιστεύω για να είμαι καλά στα κιλά (Να έχω καλή εμφάνιση με λίγο όγκο ) θα πρέπει να έιμαι γύρω στα 75-6
    Γύρω στο 10-12 % αν δεν κάνω λάθος

    α.ανεβασε μια φοτο σου.
    β.γραψε μας αν γυμναζεσαι σπιτι ή gym.
    γ.γραψε μας το προγραμμα προπονησης.
    δ.γραψε μας ακριβως τη διατροφη σου.
    Πήγαινα gym μέχρι και πριν απο το καλοκαίρι (Τέλη Μαίου σταμάτησα)
    Δεν είδα διαφορά εκτός απο λίγο μπράτσα παραπάνω ..
    Τώρα κάνω ίσα ίσα σπίτι μερικές κάμψεις/μονόζυγο και κοιλιακούς ανα μερικές ημέρες τίποτα ιδιαίτερο ..
    Διατρόφη ντάξει απόλα + ότι είχα πάρει κάτι πρωτείνες πριν λίγο καιρό μετά απο λίγο προπονησούλα στο σπίτι μονόζυγο/κάμψεις παίρνω 1 μερίδα μπας και δω διαφορά αλλά τίποτα ...

    Eπίσης δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό έχω λίγο περίεργο σωματότυπο έχω πολύ μεγάλο θώρακα γεγονός που με κάνει να μην φαίνομαι και τόσο αδύνατος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GRGDS : 20-08-13 στις 22:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-08-13 00:17 #5
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    αν δεν ασχοληθεις σοβαρα με διατροφη-gym,ξεχασε οποιοδηποτε σοβαρο αποτελεσμα στους ωμους και ειδικα με τον περιεργο σωματοτυπο που αναφερεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-08-13 02:04 #6

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MUSKLGEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν ασχοληθεις σοβαρα με διατροφη-gym,ξεχασε οποιοδηποτε σοβαρο αποτελεσμα στους ωμους και ειδικα με τον περιεργο σωματοτυπο που αναφερεις.
    +1
    επισης αν δεν κανεις σωστες δουλειες δεν θα εχεις αποτελεσματα..
    καμψεις,μονοζυγο κανει και ο αδερφος μου που ειναι 12 χρονων
    αν δεν μετρας επαναληψεις σετ διαλειμματα δεν θα δεις αποτελεσμα..επισης το ιδιο στη διατροφη πρεπει να δωσεις ιδαιτερη προσοχη αλλιως δεν εχει τιποτα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-08-13 09:31 #7
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Να κανεις μονοζυγο με τα χερια να τεντωνουν κατω τελειως. Αν δεν μπορεις κανε τροχαλια στο μηχανημα δλδ με ανοικτη λαβη. Γενικοτερα σε ολες τις ασκησεις πλατης να τεντωνεις τελειως τα χερια σου, να συγκεντρωνεσαι και ετσι θα τραβας με πλατη κυριως οχι με δικεφαλα. Επισης για μενα το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη. Οχι πως η προπονηση δεν ειναι προς Θεου... Δλδ να εισαι υπερθερμιδικα, να τρως πολυ ποιοτικο φαγητο, να βαζεις κιλα, να κανεις ογκο. Αν δεν τρως πολυ και αν δεν κανεις ογκο μην περιμενεις ουτε πλατη ουτε τπτ. Κατι λιγα να περιμενεις αν δεν κανεις ογκο.
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-08-13 11:36 #8

    Εγγραφή
    18-08-2013
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    +1
    επισης αν δεν κανεις σωστες δουλειες δεν θα εχεις αποτελεσματα..
    καμψεις,μονοζυγο κανει και ο αδερφος μου που ειναι 12 χρονων
    αν δεν μετρας επαναληψεις σετ διαλειμματα δεν θα δεις αποτελεσμα..επισης το ιδιο στη διατροφη πρεπει να δωσεις ιδαιτερη προσοχη αλλιως δεν εχει τιποτα..
    χαίρω πολύ ... έχεις κανα πρόγραμμα να με δώσεις για το σπίτι αυτήν τη περίοδο πχ μερικά σέτ ασκήσεων / ημέρες για να δω διαφορά ...

    Να κανεις μονοζυγο με τα χερια να τεντωνουν κατω τελειως. Αν δεν μπορεις κανε τροχαλια στο μηχανημα δλδ με ανοικτη λαβη. Γενικοτερα σε ολες τις ασκησεις πλατης να τεντωνεις τελειως τα χερια σου, να συγκεντρωνεσαι και ετσι θα τραβας με πλατη κυριως οχι με δικεφαλα. Επισης για μενα το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη. Οχι πως η προπονηση δεν ειναι προς Θεου... Δλδ να εισαι υπερθερμιδικα, να τρως πολυ ποιοτικο φαγητο, να βαζεις κιλα, να κανεις ογκο. Αν δεν τρως πολυ και αν δεν κανεις ογκο μην περιμενεις ουτε πλατη ουτε τπτ. Κατι λιγα να περιμενεις αν δεν κανεις ογκο.
    Φίλε ξέρω για το μονόζυγο και πράγματι προσπαθώ να το κάνω αυτό ! Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις ενα μίνι προγραμματάκι για το σπίτι? εννοώ πόσα σετ να κάνω των πόσο κλπ Όσο για την διατροφή καταλαβαίνω τι εννοείς .. προσπαθώ να βάλω κιλά .. αλλά το θέμα που έχω δεν είναι μόνο εκεί ! Θέλω να πω πως χρειάζεται να ανοίξει και ο σκελετός κάπως όχι μόνο μυς γιατί βλέπεις άτομα που είναι λεπτοί και πάλι έχουν ένα σχήμα V που σαφώς αν βάλουν όγκο θα φαίνεται ακόμη περισσότερο ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-08-13 11:50 #9
    Προεπιλογή
    Προγράμματα για γυμναστική στο σπίτι θα βρείς πολλά στην αντίστοιχη ενότητα του forum....Κάτσε διάβασε και θα πάρεις πολλές ιδέες...Από κει και πέρα εντελώς φιλικά και όντας μεγαλύτερος σου λέω ότι είσαι λίγο τεμπελάκος....Μας λες ότι πήγαινες γυμναστήριο (δεν λες πόσο καιρό) και μετά τα παράτησες, στο σπίτι λες από γυμναστική και διατροφή δεν κάνεις σπουδαία πράγματα....Πώς περιμένεις να δεις αλλαγές..Τα δικέφαλα είναι το πρώτο πράγμα που παρατηρεί ο αρχάριος ως διαφορά, εάν έχει την υπομονή και τη θέληση θα αλλάξει όλο το σώμα διαφορετικά θα μείνει στα δικέφαλα και πάλι καλά να λέει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-08-13 12:12 #10

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    το προγραμμα πρεπει να το φτιαξεις εσυ συμφωνα με τις αναγκες σου και οχι εμεις..
    η μονη λυση για να ανοιξει ο σκελετος ειναι να βαλεις μαζα πανω σου..
    δλδ κιλα!
    πρεπει να ξερεις ποσο τρως και οχι στο περιπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-08-13 12:23 #11
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Για να ανοίξει, να γεμίσει και να δυναμώσει η πλάτη, να ένα πρόχειρο προγραμματάκι:

    ΔΕΥΤΕΡΑ
    1. μονόζυγο ανοιχτή λαβή 5 σετ, όσες βγάζεις με αυστηρή φόρμα, σαγόνι πάνω από το σίδερο, ελεγχόμενο κατέβασμα
    2. κωπηλατική τροχαλία ανοιχτή λαβή, 3x8
    3. σκυφτή κωπηλατική με μπάρα, 3x8

    ΤΡΙΤΗ
    1. πιέσεις σε ίσιο πάγκο, 3x8
    2. πιέσεις σε επικλινή, 3x8
    3. εκτάσεις αλτήρων σε ίσιο πάγκο, 3x8
    (ναι, είναι ασκήσεις στήθους)

    ΤΕΤΑΡΤΗ
    -

    ΠΕΜΠΤΗ
    1. μονόζυγο ανοιχτή λαβή, 5 σετ, όσες βγάζεις με αυστηρή φόρμα, σαγόνι πάνω από το σίδερο, ελεγχόμενο κατέβασμα
    2. άρσεις θανάτου, 3x8
    3. κωπηλατική με T-bar, 3x8
    4. κωπηλατική με αλτήρες, 3x8

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Το πρόγραμμα της Τρίτης

    Σ/Κ
    -
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-08-13 12:29 #12

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    εγω πιστευω ειναι ανοφελο να γυμναζει μονο πλατη και στηθος..
    το ξερω οτι καποιες απο τις ασκησεις δυναμωνουν και χερια, ομως ενα καλο προγραμμα θα ηταν:

    Δευτερα:
    Στηθος, Ωμους

    Τριτη:
    Πλατη

    Τεταρτη:
    -

    Πεμπτη:
    Ποδια

    Παρασκευη:
    Χερια

    Σαββατοκυριακο:
    -

    αυτο το ακολουθω εγω τωρα και επειδη ξεκουραζεσαι αρκετα με βοηθησε πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-13 12:33 #13
    Προεπιλογή
    Αν θες να γυμναζεις 2 φορες καθε μυικη ομαδα κανε Upper/lower η αν θες και 3 κανε full body
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-08-13 12:41 #14
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Εδώ τώρα μιλάμε ειδικά για πλάτη, ότι έχει μεγάλο πρόβλημα εκεί και θέλει να κάνει V. Και φυσικά, το προγραμματάκι θέλει εγγραφή σε γυμναστήριο και πολύ καλή εκτέλεση των ασκήσεων αλλιώς άνθρακες. Τουτέστιν ένα σοβαρό πάρτνερ να του τραβάει το αυτί όταν δεν τις κάνει καλά.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-08-13 12:46 #15
    Προεπιλογή
    Εννοειται το βασικο για την πλατη ειναι να εστιασεις στα φτερα και οχι στα δικεφαλα ωπου ειναι πολυ δυσκολο.Δηλαδη να βελτιωσεις το muscle mind connection και μιας και ειναι πλατη θελει συνολο αρκετα σετακια (14-16 ειναι ενα καλο νουμερο)
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία