Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 90
  1. 23-01-14 20:25 #31
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Απ οτι καταλαβαινω πρεπει:

    Να κοψουμε τα καθισματα γιατι καταστρεφουν τα γονατα
    Να σταματησουμε τον παγκο γιατι καταστρεφουν τους ωμους
    Να σταματησουμε την κωπηλατικη γιατι καταστρεφουν την πλατη
    Να σταματησουμε τις καμψεις δικεφαλων γιατι καταστρεφουν τους αγκωνες

    Μηπως να σταματησουμε και το φαγητο γιατι μας καταστρεφει το στομαχι ? ετσι και αλλιως στην τουαλετα σκατο θα καταληξει το φαγητο ε?

    Προσωπικα δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑΝ να κανει βαθυα καθισματα με σωστη τεχνικη , μου φορτωνετε ολοι 100κιλα κανετε ημικαθισματα και γραφετε στο ημερολογιο "νεο PR 100κιλα 5χ5 ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ".. αα και εννοειτε σε σμιθ μασιν

    Οσοι εχουνε ανεβασει βιντεο ΜΕ ΑΘΛΙΑ τεχνικη , πετανε και ενα "ηταν το τελευταιο σετ ημουν κουρασμενος και δεν προσεχα τεχνικη" , ναι ενταξει.

    ΥΓ αρχισατε παλι για φαρμακα , ΞΕΧΝΑΤΕ ΣΕ ΤΙ ΦΟΡΟΥΜ κανατε εγγραφη μου φαινεται.. Που καταντησατε ορισμενοι το bodybuilding.gr να ειναι chatroom , μπαινετε να αφησετε ενα "" στα νεα μελοι και να πειτε "καλημερα/καλησπερα" στις γενικες συζητησεις..

    Οσες φορες μπηκε καποιος με γνωσεις στο φορουμ τα τελευταια 3 χρονια 3-4 εξυπνακηδες του κανατε ΕΠΙΘΕΣΗ με αποτελεσμα να δεχτει αποκλεισμο. σασ γραφω και ονοματα αν "δεν καταλαβαινετε"..

    Τελος , τα καθισματα ΔΕΝ ειναι απαραιτητα για να φτιαξεις τα ποδια σου αλλα ειναι μια πολυ καλη ασκηση. Οποτε μην ανυσηχεις Γρηγορη , απλα ρυθμισε το προγραμμα σου με αλλες ασκησεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-01-14 20:27 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πειραζουν οι ειδημονες γενικα που απαξιωνουν την επιστημη και μιλανε με την εμπειρια εμενα η εμπειρια μου απο τα βαθεια καθισματα ειναι κατεστραμενα γονατα το γνωστικο μου επιπεδο ειναι καφετζης το γνωστικο υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν σου κανει?θες και εμεπιρια ε λοιπον σου την ειπα και την εμπειρια μου
    Κατ'αρχάς μη μου συγχίζεσαι! Εκτός και αν δεν θες να συζητήσεις αλλά να τσακωθείς, στην οποία περίπτωση πες το να το ξέρουμε!

    Πάμε παρακάτω:

    1. Πες μου σε παρακαλώ τί είπα σε αυτή τη συζήτηση που σου φάνηκε να "απαξιώνει την επιστήμη"?

    2. Το να συνυπολογίζεις την αθλητική επειρία προσφέρει χρήσιμες πληροφορίες. Στη αθλητική προπονητική, η γνώση που προέρχεται από την αθλητική εμπειρία δεκαετιών παίζει μεγάλο ρόλο και συνυπολογίζεται και από τους πιο μεγάλους αθλητικούς επιστήμονες και προπονητές παγκοσμίως. Είναι απολύτως λογικό να δίνεις περισσότερο βάρος στην γνώμη καποιου που έχει μεγάλη σχετική εμπειρία, από την γνώμη κάποιου που δεν έχει.

    3. Το γνωστικό υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν τα γνωρίζω, γι'αυτό και ρώτησα σχετικά (και η ερώτησή μου φάνηκε να σε πείραξε).

    4. Ίσως να μην ρώτησα εγώ σωστά: η ερώτηση είναι ποιά είναι η προπονητική σου εμπειρία με τα καθίσματα, δηλαδή αν έχεις δουλέψει βαθιά καθίσματα, για πόσο καιρό, με τί τεχνική (και από πού έμαθες), με πόσα κιλά, και με τί αποτελέσματα.

    5. Από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι εγώ "έβαλα ενα σκασμο φαρμακο"?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-01-14 20:31 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πειραζουν οι ειδημονες γενικα που απαξιωνουν την επιστημη και μιλανε με την εμπειρια εμενα η εμπειρια μου απο τα βαθεια καθισματα ειναι κατεστραμενα γονατα το γνωστικο μου επιπεδο ειναι καφετζης το γνωστικο υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν σου κανει?θες και εμεπιρια ε λοιπον σου την ειπα και την εμπειρια μου
    παντως ο ΜΟΜ ειδικα για τα βαθια καθισματα εχει παραθεσει ενα σωρο ερευνες στο αντιστοιχο τοπικ.Ο λεβρον απ την αλλη δεν εφερε καμια ως επιχειρημα απλα ειπε μια προταση.ισως για τη συγκεκριμενη παθηση να μην κανουν καλο αλλα για τη γενικοτερη υγεια του γονατου σε βαθυ η παραλληλο,η πλευρα του βαθεως καθισματος εχει παραθεσει αρκετες ερευνες τουλαχιστον,και συνηγορει και η τεραστια εμπειρια του κ. Τριανταφυλλου με αυτο.και για οσο μετραει και η δικη μου ελαχιστη εμπειρια,καθως με θλαση μηνισκου μονο το βαθυ καθισμα απ ολες τις ασκησεις ποδιων με βοηθησε να αναρρωσω και απο τοτε δν εχω ενοχλησεις πια.

    Οσο για τους ορθοπεδικους,υπαρχουν και καλοι και κακοι,εγω για αθλητικους τραυματισμους θα πηγαινα σε καποιον πιο εξειδικευμενο με αθλητικους τραυματισμους φιλε Γρηγορη.Γιατι και το εχεις χονδροπαθεια (που?τι βαθμου?) και βαλε παγο και τα λεμε σε 3 βδομαδες δεν ειναι απαντηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-01-14 20:33 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ οτι καταλαβαινω πρεπει:

    Να κοψουμε τα καθισματα γιατι καταστρεφουν τα γονατα
    Να σταματησουμε τον παγκο γιατι καταστρεφουν τους ωμους
    Να σταματησουμε την κωπηλατικη γιατι καταστρεφουν την πλατη
    Να σταματησουμε τις καμψεις δικεφαλων γιατι καταστρεφουν τους αγκωνες

    Μηπως να σταματησουμε και το φαγητο γιατι μας καταστρεφει το στομαχι ? ετσι και αλλιως στην τουαλετα σκατο θα καταληξει το φαγητο ε?

    Προσωπικα δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑΝ να κανει βαθυα καθισματα με σωστη τεχνικη , μου φορτωνετε ολοι 100κιλα κανετε ημικαθισματα και γραφετε στο ημερολογιο "νεο PR 100κιλα 5χ5 ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ".. αα και εννοειτε σε σμιθ μασιν

    Οσοι εχουνε ανεβασει βιντεο ΜΕ ΑΘΛΙΑ τεχνικη , πετανε και ενα "ηταν το τελευταιο σετ ημουν κουρασμενος και δεν προσεχα τεχνικη" , ναι ενταξει.

    ΥΓ αρχισατε παλι για φαρμακα , ΞΕΧΝΑΤΕ ΣΕ ΤΙ ΦΟΡΟΥΜ κανατε εγγραφη μου φαινεται.. Που καταντησατε ορισμενοι το bodybuilding.gr να ειναι chatroom , μπαινετε να αφησετε ενα "" στα νεα μελοι και να πειτε "καλημερα/καλησπερα" στις γενικες συζητησεις..

    Οσες φορες μπηκε καποιος με γνωσεις στο φορουμ τα τελευταια 3 χρονια 3-4 εξυπνακηδες του κανατε ΕΠΙΘΕΣΗ με αποτελεσμα να δεχτει αποκλεισμο. σασ γραφω και ονοματα αν "δεν καταλαβαινετε"..

    Τελος , τα καθισματα ΔΕΝ ειναι απαραιτητα για να φτιαξεις τα ποδια σου αλλα ειναι μια πολυ καλη ασκηση. Οποτε μην ανυσηχεις Γρηγορη , απλα ρυθμισε το προγραμμα σου με αλλες ασκησεις!
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-01-14 20:43 #35
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ οτι καταλαβαινω πρεπει:

    Να κοψουμε τα καθισματα γιατι καταστρεφουν τα γονατα
    Να σταματησουμε τον παγκο γιατι καταστρεφουν τους ωμους
    Να σταματησουμε την κωπηλατικη γιατι καταστρεφουν την πλατη
    Να σταματησουμε τις καμψεις δικεφαλων γιατι καταστρεφουν τους αγκωνες

    Μηπως να σταματησουμε και το φαγητο γιατι μας καταστρεφει το στομαχι ? ετσι και αλλιως στην τουαλετα σκατο θα καταληξει το φαγητο ε?

    Προσωπικα δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑΝ να κανει βαθυα καθισματα με σωστη τεχνικη , μου φορτωνετε ολοι 100κιλα κανετε ημικαθισματα και γραφετε στο ημερολογιο "νεο PR 100κιλα 5χ5 ΒΑΘΥ ΚΑΘΙΣΜΑ".. αα και εννοειτε σε σμιθ μασιν

    Οσοι εχουνε ανεβασει βιντεο ΜΕ ΑΘΛΙΑ τεχνικη , πετανε και ενα "ηταν το τελευταιο σετ ημουν κουρασμενος και δεν προσεχα τεχνικη" , ναι ενταξει.

    ΥΓ αρχισατε παλι για φαρμακα , ΞΕΧΝΑΤΕ ΣΕ ΤΙ ΦΟΡΟΥΜ κανατε εγγραφη μου φαινεται.. Που καταντησατε ορισμενοι το bodybuilding.gr να ειναι chatroom , μπαινετε να αφησετε ενα "" στα νεα μελοι και να πειτε "καλημερα/καλησπερα" στις γενικες συζητησεις..

    Οσες φορες μπηκε καποιος με γνωσεις στο φορουμ τα τελευταια 3 χρονια 3-4 εξυπνακηδες του κανατε ΕΠΙΘΕΣΗ με αποτελεσμα να δεχτει αποκλεισμο. σασ γραφω και ονοματα αν "δεν καταλαβαινετε"..

    Τελος , τα καθισματα ΔΕΝ ειναι απαραιτητα για να φτιαξεις τα ποδια σου αλλα ειναι μια πολυ καλη ασκηση. Οποτε μην ανυσηχεις Γρηγορη , απλα ρυθμισε το προγραμμα σου με αλλες ασκησεις!
    που ειπωθηκε να σταματησουμε ολες αυτες τις ασκησεις μου ζητηθηκε να παραθεσω την εμπειρια μου απο βαθεια καθισματα και αυτο εκανα εσυ που κολλας?πως δεν εχει σημασια να καυχιεσαι οτι εκανες 250 κιλα και να παραβλεπεις το γεγονος οτι ο αλλος ειναι σε φαρμακο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-01-14 21:13 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή Χονδροπάθεια
    Μεταφέρθηκαν εδώ καποια ποστς από το ημερολόγιο προπόνησης του GrigoriTsaousi
    Ας μιλήσουμε σοβαρά χωρίς να σοδομίζουμε όλα τα τόπικς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-01-14 21:18 #37
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σημερα ηρθε ορθοπαιδικος σπιτι μου για να εξετασει την μητερα μου με ενα προβλημα που εχει στον ωμο της και επι τη ευκαιρια εξετασε κι εμενα τα γονατα μου. Και διεγνωσε πως εχω ΧΟΝΔΡΟΠΑΘΕΙΑ. Με ρωτησε αν κανω βαθια καθισματα και του λεω πως ναι. Επισης με ρωτησε ποσα κιλα μπαινεις πρεσσα και του απανταω 180 κιλα. Μαλιστα μου λεει και πως θες τα γονατα σου να μην παθουν τιποτα. Τελος παντων μου ειπε να μεινω εκτος για 3 εβδομαδες, να κανω παγοθεραπεια και καποιες ισομετρικες ασκησεις και θα με ξαναεξετασει μετα απο τρεις εβδομαδες.
    ας γραψω κ γω την αποψη μου

    με καποια ποστ που εγιναν συμφωνω,με καποια αλλα διαφωνω,αλλα το θεμα ειναι να απαντησουμε στο φιλο εδω να βγαλει καμια ακρη κ οι να κονταρομαχουμε για το ποιος την εχει μεγαλυτερη..
    ασε που πρεπει να μεταφερθουν κ στο αλλο θεμα που ανοιξε για αυτο τον λογο επειδη η κουβεντα ειναι ιδια ακριβως κ εχει να κανει με το rom.

    Γρηγορη η διαγνωση του γιατρου αν θες την αποψη μου ειναι πως ηταν καπως επιπολεα κ βιαστικη..αλλα οκ ας πουμε οτι ηταν τσακαλι ο γιατρος κ εχεις χονδροπαθια..
    το οτι την απεδωσε στα καθισματα κ σιτς βαριες ασκησεις μου θυμιζει κατι ατακες που ακουω κατα καιρους απο γιατρους οταν μου βρουν ανεβασμενα τα ενζυμα του συκωτιου για καμια 10αρα μοναδες πανω απο το οριο οτι "οι πρωτεινες που περνω θα μου καταστρεψουν το συκωτι"..

    δεν μπορεις να ξερεις τι φταιει για την χονδροπαθεια,κ αποψη μου ειναι να μην δαιμονοποιουμε τα καθισματα..
    μπορει να εχεις ενα θεμα στην οικογενεια κ να εχετε ευαισθησια σε αυτο το σημειο οποτε τα καθισματα γενικα να σου το επιδεινωσαν..
    μπορει να νομιζες οτι ειχες καλη τεχνικη..μπορει να μην εκανες τοσο βαθια κ αυτο να στην εκανε,αλλα μπορει οντως να εκανες τοσο βαθια κ αυτο παλι να στην εκανε..οποτε ουτε με σιγουρια μπορουμε να λεμε οτι δεν φταινε αυτα..

    τι θελω να πω...οτι ασχετως του τι λεει ο καθενας δικο σου ειναι το σωμα,εσυ ξερεις μεχρι που σε περνει πανω σε αυτα τα θεματα.
    μπορεις να τα κανεις οπως σου βγαινουν ετσι ωστε να μην σε ενοχλουν..αν ετσι ειναι βαθια καλως,αν δεν ειναι παλι καλως..το οτι μπορει να ειναι γενικα παραδεκτο πως τα βαθια καθισματα δεν ενοχλουν τα γονατα αλλα το αντιθετο ,δεν σημαινει οτι ισχυει 100% για ολους..χαρακας σε αυτα δεν υπαρχει..

    οποτε για να χεις το καφαλι σου ησυχο κανε μια ολοκληρωμενη διαγνωση με σωστες εξετασεις,κ μεχρι τοτε δουλεψε γυρω απο τον τραυματισμο ετσι ωστε να μην πονας..
    παλι αποψη μου ειναι πως κ να ειναι 1-2 ποντους πισω τα ποδια σου η καποιο αλλο σωματικο μερος δεν τρεχει κ κατι γιατι δεν κατεβαινεις σε αγωνες αρα δεν σε νοιαζει η συμμετρια σε τετοιο βαθμο...κ μην ακους κατι χαρντκοριες απο κατι τυπους για κιλα ,μεγαλα ποδια κλπ,κλπ..

    αυτο δεν σημαινει οτι θα τα αφησεις,αλλα οπως εγραψα κ πιο πανω κ οπως λενε κ στο χωριο μου there are many ways to skin a cat.
    παντα πρεπει να εχεις γνωση των οριων του σωματος σου για σενα πρωτα κ χεστους αλλους.

    επισης αυτο με τα φαρμακα ειναι κουραστικο πχια,αλλα οκ πλεον απο καποιους ξερω τι ποστ γραφικοτητας να περιμενω,δεν εκπλησομαι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-01-14 21:29 #38
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MindOverMatter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ'αρχάς μη μου συγχίζεσαι! Εκτός και αν δεν θες να συζητήσεις αλλά να τσακωθείς, στην οποία περίπτωση πες το να το ξέρουμε!

    Πάμε παρακάτω:

    1. Πες μου σε παρακαλώ τί είπα σε αυτή τη συζήτηση που σου φάνηκε να "απαξιώνει την επιστήμη"?

    2. Το να συνυπολογίζεις την αθλητική επειρία προσφέρει χρήσιμες πληροφορίες. Στη αθλητική προπονητική, η γνώση που προέρχεται από την αθλητική εμπειρία δεκαετιών παίζει μεγάλο ρόλο και συνυπολογίζεται και από τους πιο μεγάλους αθλητικούς επιστήμονες και προπονητές παγκοσμίως. Είναι απολύτως λογικό να δίνεις περισσότερο βάρος στην γνώμη καποιου που έχει μεγάλη σχετική εμπειρία, από την γνώμη κάποιου που δεν έχει.

    3. Το γνωστικό υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν τα γνωρίζω, γι'αυτό και ρώτησα σχετικά (και η ερώτησή μου φάνηκε να σε πείραξε).

    4. Ίσως να μην ρώτησα εγώ σωστά: η ερώτηση είναι ποιά είναι η προπονητική σου εμπειρία με τα καθίσματα, δηλαδή αν έχεις δουλέψει βαθιά καθίσματα, για πόσο καιρό, με τί τεχνική (και από πού έμαθες), με πόσα κιλά, και με τί αποτελέσματα.

    5. Από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι εγώ "έβαλα ενα σκασμο φαρμακο"?
    καταρχας δεν συγχιζομαι ο σαμαρας δεν ηταν επιθετικος και ειρωνικος στα παραπανω ποστς?δεν ηξερες δηλαδη οτι ο ιωνας και ο levrone ειναι γιατροι?αν οχι παω πασο η προπονητικη μου εμπειρια ειναι για αρκετα χρονια βαθεια καθισματα κατω του παραλληλου για σετ 3χ8 απο 80 μεχρι 120 κιλα καλα αποτελεσματα και καλη τεχνικη για την τεχνικη δεν την εμαθα απο καποιον οπως ειχα δει σε βιντεο αποτυπωσα την κινηση και απλα εκτελουσα δεν μιλαω για εσενα μην το κανεις προσωπικο για το φαρμακο μιλαω για τον σαμαρα που το εχει παραδεχτει και ο ιδιος απλα εσυ συμμετειχες στην κουβεντα εκεινη την ωρα και σε πηρε εσενα η μπαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-14 22:01 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    τα είπαμε και τα εξηγήσαμε και στις δυο περιπτώσεις βαθυ κάθισμα η ημικάθισμα θέλει καλό ζέσταμα διατάσεις
    απο κεί και πέρα το βαθύ κάθισμα αν δεν υπάρχει λόγος που να το απαγορεύει ο γιατρός δεν χρειάζετε να το αποφύγουμε , εφόσον βέβαια δεν έχουμε πόνο η ενόχληση που μπορεί να εξελιχθεί αρνητικα
    το παράλληλο μπορεί να κάνει μεγαλύτερη ζημιά γιατι σταματώντας στην μέση κοντράρει η επιγονατίδα και τραβάει όλη την πίεση

    όταν κάνει κάποιος σωτα όλα αυτα που λέμε ζέσταμα διατάσεις αποθεραπεία και δεν κάνει υψηλό πρωταθλητισμό μπορεί όσα χρόνια και να κάνει να μην πάθει τίποτε , να μην ανοίξει ρουθούνι που λέει ο λόγος, αν όμως δεν τηρεί προυποθέσεις και κάνει πρωταθλητισμό που σημα΄.ινει φτάνει στα όριά του συνεχώς θα αρπάξει η φόλα

    και όταν πάθει κάποιος ζημιά έστω μικρή μετα δεν λέμε δεν πειράζει το βαθύ η δεν πειράζει το ημικάθισμα, αλλα κάνουμε αυτο που μας επιτρέπει η κατάστασή μας και αν υπάρχει ιατρική γνωμάτευση τηρούμε με ευλάβια τον κανονισμό

    δηλαδη αν πεί κάποιος δεν πειράζει το βαθυ και ο άλλος όταν το κάνει πονάει , ε τότε δεν θα πάει γυρεύοντας να πάθει χειρότερη ζημιά και θα κάνει αυτο που τού επιτρέπει η κατάστασή του

    όσο είναι νέος κάποιος και λάθη να κάνει δεν θα το καταλάβει αλλα θα το καταλάβει όταν είναι να πάει στο ταμείο να πληρώσει και αυτο θα γίνει όταν περάσουν τα χρόνια και μετα θα είναι αργά θα έχει αρπάξει την φόλα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-14 22:09 #40
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια αμα δειτε το ημερολογιο μου εγω ειμαι υπερ ολων αυτων των ασκησεων που θεωρουνται "ζορικες" οπως τα deadlifts τα squats και τα bench press. Δεν προκειται σε καμια περιπτωση να τα σταματησω εφοσον δεν επιβαρυνω την υγεια μου. Τωρα αν το βαθυ καθισμα μου τραυματισε τα γονατα μπορει να εχει σχεση οπως ειπε και ο beef λογω κατασκευης του γονατου μου. Επισης ειπα πως ο γιατρος καθισε μου εκανε εξεταση(με πιεσε κατω απο το γονατο και μου ειπε να πιεσω τετρακεφαλο οπου απο κει καταλαβε οτι εχω προβλημα)και μου ειπε να κανω ορισμενες ισομετρικες ασκησεις και θα με εξετασει τις επομενες εβδομαδες για να δει αν υπηρχε καμια βελτιωση. Αν συνεχιζει να ποναει μου ειπε πως θα κανω μαγνητικη να δει τι παιζει καλυτερα. Τελοσπαντων, μακαρι να μου περασει διοτι τα ποδια μου ειναι το δυνατο μου σημειο και μου αρεσει να σηκβνβ πολλα κιλα και θα απογοητευτω αν δεν μπορεσω να ξανακανω
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-14 22:14 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχας δεν συγχιζομαι ο σαμαρας δεν ηταν επιθετικος και ειρωνικος στα παραπανω ποστς?δεν ηξερες δηλαδη οτι ο ιωνας και ο levrone ειναι γιατροι?αν οχι παω πασο η προπονητικη μου εμπειρια ειναι για αρκετα χρονια βαθεια καθισματα κατω του παραλληλου για σετ 3χ8 απο 80 μεχρι 120 κιλα καλα αποτελεσματα και καλη τεχνικη για την τεχνικη δεν την εμαθα απο καποιον οπως ειχα δει σε βιντεο αποτυπωσα την κινηση και απλα εκτελουσα δεν μιλαω για εσενα μην το κανεις προσωπικο για το φαρμακο μιλαω για τον σαμαρα που το εχει παραδεχτει και ο ιδιος απλα εσυ συμμετειχες στην κουβεντα εκεινη την ωρα και σε πηρε εσενα η μπαλα
    1. Σε δικό μου ποστ απάντησες, όχι σε ποστ του σαμαρά. Και χρησιμοποίησες δεύτερο πληθυντικό (συγκεκριμένα είπες "εσυ και ο σαμαρας"). "απλα εσυ συμμετειχες στην κουβεντα εκεινη την ωρα και σε πηρε εσενα η μπαλα" το προσπερνάω.

    2. "δεν ηξερες δηλαδη" => σου έγραψα "Το γνωστικό υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν τα γνωρίζω, γι'αυτό και ρώτησα σχετικά", γιατί ξαναρωτάς?


    Πάμε παρακάτω:

    Όσον αφορά στην περίπτωσή σου τώρα, δώσε μας λίγες παραπάνω πληροφορίες για τον τραυματισμό σου (είπες απλά "κατεστραμενα γονατα"): πώς ακριβώς έγινε ο τραυματισμός, πριν πόσο καιρό, τί γνωμάτευση πήρες, τί αντιμετώπιση/αποκατάσταση και πώς έχει εξελιχθεί από τότε?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MindOverMatter : 23-01-14 στις 22:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-14 22:20 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια αμα δειτε το ημερολογιο μου εγω ειμαι υπερ ολων αυτων των ασκησεων που θεωρουνται "ζορικες" οπως τα deadlifts τα squats και τα bench press. Δεν προκειται σε καμια περιπτωση να τα σταματησω εφοσον δεν επιβαρυνω την υγεια μου. Τωρα αν το βαθυ καθισμα μου τραυματισε τα γονατα μπορει να εχει σχεση οπως ειπε και ο beef λογω κατασκευης του γονατου μου. Επισης ειπα πως ο γιατρος καθισε μου εκανε εξεταση(με πιεσε κατω απο το γονατο και μου ειπε να πιεσω τετρακεφαλο οπου απο κει καταλαβε οτι εχω προβλημα)και μου ειπε να κανω ορισμενες ισομετρικες ασκησεις και θα με εξετασει τις επομενες εβδομαδες για να δει αν υπηρχε καμια βελτιωση. Αν συνεχιζει να ποναει μου ειπε πως θα κανω μαγνητικη να δει τι παιζει καλυτερα. Τελοσπαντων, μακαρι να μου περασει διοτι τα ποδια μου ειναι το δυνατο μου σημειο και μου αρεσει να σηκβνβ πολλα κιλα και θα απογοητευτω αν δεν μπορεσω να ξανακανω

    Ολα καλα θα πανε φιλε!
    Συνεχισε να ακους αυτον που ειναι ο πλεον εξειδικευμενος για το ζητημα σου
    και στο φιναλε αυτον που θα παρει και την ευθυνη για τα οσα λεει.

    Ολοι οι αλλοι εδω μεσα μονο μαλακα μπορουμε να τον βγαλουμε, τιποτα περισσοτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-01-14 22:41 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    έχουν πάθει πολλοι ζημιές στα γόνατα απο τα βαθεια καθίσματα , αλλα και πάλι δεν μπορούμε να τα ρίξουμε όλα στην άσκηση αλλα στην λάθος εκτέλεση γιατι κανείς η μάλλον πάρα πολυ λίγοι κάνουν σωστα τα βαθεια καθίσματα

    απο την στιγμή όμως που κάποιος όπως προανέφερα έχει ενόχληση δεν χρειάζετε ούτε βιβλία να διαβάσει ούτε τίποτε απλα αποφεύγει και κάνει αυτη την άσκηση που δεν θα τον κάνει ζημιά

    οι περισσότεροι απο λάθος εκτέλεση την πατανε και έλλειψη αποθεραπείας και διατάσεων , δεν τα λέω τυχαία αυτα το έργο το ξέρω καλα και ακόμη και αυτοι που λένε κάνουν διατάσεις, απλα κάνουν για να πούν ότι κάναν
    οι διατάσεις είναι ιεροτελεστία και όποιος δεν τηρεί κακό του κεφαλιού του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-01-14 22:50 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχουν πάθει πολλοι ζημιές στα γόνατα απο τα βαθεια καθίσματα , αλλα και πάλι δεν μπορούμε να τα ρίξουμε όλα στην άσκηση αλλα στην λάθος εκτέλεση γιατι κανείς η μάλλον πάρα πολυ λίγοι κάνουν σωστα τα βαθεια καθίσματα

    απο την στιγμή όμως που κάποιος όπως προανέφερα έχει ενόχληση δεν χρειάζετε ούτε βιβλία να διαβάσει ούτε τίποτε απλα αποφεύγει και κάνει αυτη την άσκηση που δεν θα τον κάνει ζημιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-01-14 00:14 #45
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MindOverMatter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίων Δραγούμης: καθαρά από περιέργεια και για να μπορώ να αξιολογήσω καλύτερα αυτά που λες, ποιό είναι το γνωστικό σου υπόβαθρο (τί σπουδές έχεις κάνει, κτλ) και ποιά είναι η προσωπική σου εμπειρία με τα βαθιά καθίσματα?

    (για τον niksamaras γνωρίζω ότι έχει αρκετή εμπειρία με καθίσματα (αρκετή για να σηκώνει 200-250 κιλά σε σωματικό βάρος ~100) και έχει πρόσφατα ξεκινήσει σπουδές φυσιοθεραπείας)
    Φίλε μου έλειπα όσο μιλούσατε για αυτό το θέμα και θα απαντήσω πολύ σύντομα. Είμαι φοιτητής ιατρικής και έχω κάνει τη κλινική μου άσκηση στην ορθοπεδική και έχω δει πολλά χειρουργεία και όχι μόνο. Επίσης γυμνάζομαι ανελλειπώς 14 χρόνια,με μόνη διακοπή 9 μήνες λόγω πανελληνίων. Στη πλειοψηφία των χρόνων αυτών δεν έκανα ούτε διατροφή,εφόσον από ένα σημείο και μετά πέτυχα τους στόχους μου (να αποκτήσω φυσιολογικό βάρος,διότι ήμουν 42 κιλά άνθρωπος.) Το σκουωτς σαν άσκηση δε μου αρέσει καθόλου και την έχω κάνει ελάχιστες φορές όλα αυτά τα χρόνια-και θεωρώ πως έχω αρμονικά πόδια σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα μου. Αυτά. Τα υπόλοιπα που γράψατε δεν τα έχω διαβάσει ακόμη. Αν είναι κάτι άλλο το συζητάμε σε λίγες ώρες που θα είμαι πιο χαλαρός.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 24-01-14 στις 00:18
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία