Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 90
  1. 24-01-14 00:44 #46
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MindOverMatter Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Σε δικό μου ποστ απάντησες, όχι σε ποστ του σαμαρά. Και χρησιμοποίησες δεύτερο πληθυντικό (συγκεκριμένα είπες "εσυ και ο σαμαρας"). "απλα εσυ συμμετειχες στην κουβεντα εκεινη την ωρα και σε πηρε εσενα η μπαλα" το προσπερνάω.

    2. "δεν ηξερες δηλαδη" => σου έγραψα "Το γνωστικό υποβαθρο του ιωνα και του levrone δεν τα γνωρίζω, γι'αυτό και ρώτησα σχετικά", γιατί ξαναρωτάς?


    Πάμε παρακάτω:

    Όσον αφορά στην περίπτωσή σου τώρα, δώσε μας λίγες παραπάνω πληροφορίες για τον τραυματισμό σου (είπες απλά "κατεστραμενα γονατα"): πώς ακριβώς έγινε ο τραυματισμός, πριν πόσο καιρό, τί γνωμάτευση πήρες, τί αντιμετώπιση/αποκατάσταση και πώς έχει εξελιχθεί από τότε?
    ο τραυματισμος δεν εγινε μια και εξω πιστευω οτι εκφυλιστηκαν αρθρωσεις με την παροδο του χρονου πηγα σε ορθοπεδικο ο οποιος μου εβγαλε μια σαπια γνωματευση λεγοντας οτι εχω χαλαρες επιγονατιδες μου απαγορευσε την γυμναστικη με βαρη. βρισκοντας βεβαια παραλογα ολα αυτα συνεχισα να κανω σκουοτ μεχρι το παραλληλο η και λιγο πιο πανω ημικαθισμα με καλα αποτελεσματα στους τετρακεφαλους χωρις ομως να με ταλαιπωρουν τα γονατα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-14 00:46 #47
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    παιδια κακώς ξεφεύγουμε απο το θέμα και δημιουργούμε εντάσεις , δεν γίνετε να συμφωνούμε όλοι με όλους , ο καθένας έχει τις απόψεις και εμπειρίες του και καλοπροαίρετα πρέπει να γίνετε κουβέντα με σκοπό να βγεί κάτι χρήσιμο για κάποιον που θα διαβάσει το φόρουμ για να μάθει κάτι που θα τον βοηθήσει
    και είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε προσωπικές επιθέσεις και μετα και να υπάρχουν κάποια χρήσιμα πόστ χάνονται μεσα στις αντιπαραθέσεις .

    όλα χρειάζονται και η θεωρία και η πράξη αλλα και όλα μπορεί να αμφισβητηθούν , δεν σημαίνει επειδη εγω κάνω βαθυ με προυποθέσεις όμως και δεν έπαθα κάτι (ότι έχω πάθει απο ατύχημα με μηχανή είναι στα γόνατα ) δεν σημαίνει ότι αν κάποιος δεν εκτελεί σωστα δεν κάνει καλό ζέσταμα και διαστάσεις , δεν βάζει πάγο όταν νιώσει ερέθισμα και πόνο μετα την προπόνηση , δεν θα έχει μακροχρονη φθορά στα γόνατα

    απλα πράματα είναι και όταν πεί ο γιατρός μετα απο διάγνωση ότι κάποιες ασκήσεις πρέπει να αποφεύγονται θα πρέπει να αποφεύγονται , αλλα ακόμα και εδω υπάρχει το ενδεχόμενο μιας δεύτερης γνωμάτευσης πάλι απο γιατρό , γιατι καλή η εμπειρία αλλα σαν πρόληψη όχι να γινόμαστε κομπογιαννίτες και να λέμε θεραπείες και φαρμακευτικές αγωγές , αλλα απλα και χρήσιμα πράματα που θα βοηθήσουν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-14 00:52 #48
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επισημανω πως το γονατο μου δεν ξεπερνουσε την μυτη των δαλτυλων των ποδιων μου καθως ειχα ατομα διπλα μου που θα μου το επισημαναν εκεινη την στιγμη που πραγματοποιουσα την ασκηση.
    Από αυτό και μόνο καταλαβαίνω ότι εκτελούσες λάθος την άσκηση. Εστιάζεις σε λάθος πράγμα. Πιστεύω μας κάλυψε όλους ο κύριος Τρανταφύλλου, (δε τραυματίζει η άσκηση αλλά η λάθος εκτέλεση).

    Για το θέμα με τους γιατρούς , θα έλεγα ότι υπάρχει καλυτερη πιθανότητα να μη πει βλακεία αν ειναι αθλίατρος. Εγώ εμπιστεύομαι μόνο γιατρούς που έχουν ενεργή σημμετοχή σε έρευνα με δημοσιευσεις σε συνέδρια.

    Ίων Δραγούμη , να σε ενημερώσω ότι τα squat δε γυμνάζουν μόνο τα πόδια. Αντε και κάνεις 10 ασκήσεις για να αναπληρώσεις τους μύες που γυμνάζουν τα squat, στο εμφανησιακό κομμάτι. Αλλά με ποια άσκηση αντί για squat θα διεγείρεις περισσότερες κηνιτικές μονάδες δηλαδή τις Μυϊκές ίνες που νευρώνει ένας νευρώνας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-14 00:58 #49
    Προεπιλογή
    Χρόνη ωραίο ποστ εξήγησε λίγο αν θες το 1ο κομμάτι που λες και μόνο απο αυτό καταλαβαίνω οτι εκτελούσες λάθος την άσκηση.Τα γόνατα πρέπει να ξεπερνάνε τις μύτες δηλαδή;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-14 01:04 #50
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνη ωραίο ποστ εξήγησε λίγο αν θες το 1ο κομμάτι που λες και μόνο απο αυτό καταλαβαίνω οτι εκτελούσες λάθος την άσκηση.Τα γόνατα πρέπει να ξεπερνάνε τις μύτες δηλαδή;
    Δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια αναλογία μηριαίου οστού και οστού της κνήμης, επίσης ούτε τα παπούτσια το ίδιο ήψος τακουνιού. Δεν υπάρχει πρέπει, μου είναι δύσκολο να το εξηγήσω με γραπτό λόγο, παίζει ρόλο η φορά πως κάθεται κάποιος αν κάθεται στα γώνατα (το λάθος) ή στη λεκάνη (το σωστό). Για να εκτελέσεις οποιαδήποτε άσκηση με βέλτιστη τεχνική πρέπει να νιώθεις και όχι να βλέπεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-01-14 01:20 #51
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    αυτο ακριβώς που είπε ο Χρόνης είναι ατο που λέω συνέχεια στο φόρουμ, ότι με τα χαιρετίσματα δουλεια δεν γίνετε , μπορεί κάποιος να δώσει ενα πρόγραμμα να εξηγήσει κάτι αλλα ο αθλούμενος η γνώστης πρέπει να είναι ή να έχει σοβαρό προπονητή με γνώσεις να τον καθοδηγεί στην εκτέλεση , ακόμη και με βίντεο να δείξει κάποιος αν δεν τον δεί κάποιος γνώστης στην εκτέλεση σιγουρια δεν υπάρχει

    και κάποιες ασκήσεις καλύτερα να μην τις κάνει καθόλου κάποιος παρα να τις κάνει χωρίς σιγουρια και χωρίς καθοδήγηση , τα γόνατα οι χόνδροι οι κλειδώσεις γενικότερα δεν είναι μεντεσέδες να τα γρασάρουμε να αλλάξουμε πυράκια και να γίνουν καινούρια θέλουν να προσ'έχουμε για να έχουμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-14 01:26 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνη ωραίο ποστ εξήγησε λίγο αν θες το 1ο κομμάτι που λες και μόνο απο αυτό καταλαβαίνω οτι εκτελούσες λάθος την άσκηση.Τα γόνατα πρέπει να ξεπερνάνε τις μύτες δηλαδή;
    Όπως αναφέρθηκε και στο θέμα με τα βαθιά καθίσματα:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MindOverMatter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα καθίσματα, πλήρες εύρος κίνησης είναι το μεγαλύτερο δυνατό εύρος στο οποίο διατηρείται σωστή η τεχνική:
    - διατήρηση της οσφυϊκής μοίρας σε ουδέτερη ευθυγράμμιση ή ελαφριά έκταση
    - εφαρμογή δύναμης με φτέρνες (διατήρηση κέντρου βάρου μεταξύ φτερών και κέντρου του πέλματος)
    - γόνατα να τροχιοδρομούν περίπου στην ίδια ευθεία με αυτήν που δείχνουν τα πέλματα
    Το αν και κατά πόσο τα γόνατα ξεπερνάνε τις μύτες εξαρτάται από τις ανθρωπομετρικές αναλογίες του αθλητή, την εκτελούμενη παραλλαγή (πχ στα front squat πάνε πολύ πιο μπροστά από τα wide-stance low-bar), την ευλυγισία του και το αν φοράει τάκους (τα τελευταία δυο επηρεάζουν το πόσο βαθιά μπορεί να κατέβει).

    Η οδηγία "τα γόνατα να μην ξεπερνάνε τις μύτες" μπορεί να είναι χρήσιμη όταν μαθαίνεις σε κάποιον τα ημικαθίσματα επειδή υποχρεώνει τον ασκούμενο να μετακινήσει την λεκάνη του πιο πίσω και να κρατήσει το βάρος στις φτέρνες (αυξάνοντας έτσι την συμμετοχή των ισχιοκνημιαίων), αν και κατά την εμπειρία μου ακόμα και εκεί δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμη προπονητική οδηγία επειδή υπάρχουν πιο αποτελεσματικές οδηγίες για να καταφέρεις να εκτελέσει ο ασκούμενος την άσκηση με σωστό τρόπο (πάντως είναι γεγονός ότι στα ημικαθίσματα τα γόνατα δεν ξεπερνάνε τις μύτες).

    Στα βαθιά καθίσματα, αν κάποιος χρησιμοποιεί την οδηγία "τα γόνατα να μην ξεπερνάνε τις μύτες", αυτό είναι σε γενικές γραμμές ένδειξη ότι δεν γνωρίζει την σωστή τεχνική εκτέλεση της άσκησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-14 01:31 #53
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ακριβώς που είπε ο Χρόνης είναι ατο που λέω συνέχεια στο φόρουμ, ότι με τα χαιρετίσματα δουλεια δεν γίνετε , μπορεί κάποιος να δώσει ενα πρόγραμμα να εξηγήσει κάτι αλλα ο αθλούμενος η γνώστης πρέπει να είναι ή να έχει σοβαρό προπονητή με γνώσεις να τον καθοδηγεί στην εκτέλεση , ακόμη και με βίντεο να δείξει κάποιος αν δεν τον δεί κάποιος γνώστης στην εκτέλεση σιγουρια δεν υπάρχει

    και κάποιες ασκήσεις καλύτερα να μην τις κάνει καθόλου κάποιος παρα να τις κάνει χωρίς σιγουρια και χωρίς καθοδήγηση , τα γόνατα οι χόνδροι οι κλειδώσεις γενικότερα δεν είναι μεντεσέδες να τα γρασάρουμε να αλλάξουμε πυράκια και να γίνουν καινούρια θέλουν να προσ'έχουμε για να έχουμε
    Θα συμφωνήσω και πάλι.

    Όσες φορές κάποιος/κάποια που είναι σε απόσταση μου ζητάει να τους "βγάλω πρόγραμμα" πάντα κάθομαι και τους εξηγώ το ίδιο πράγμα: το πιο σημαντικό δεν είναι ούτε ο προγραμματισμός (split, full body, κτλ), ούτε οι επαναλήψεις (5άρες ή 10άρες), ούτε τα κιλά (αν θα κάνεις με 50 ή με 90% της μέγιστης), ούτε τίποτα. Το πιο σημαντικό (ειδικά για αρχάριους σε προπόνηση δύναμης) είναι η σωστή τεχνική εκτέλεση της άσκησης, και αυτό δεν λέγεται αν σου δώσω ένα κομμάτι χαρτί με τις ασκήσεις και τα σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-14 03:43 #54
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    ^^
    και γω με αφορμή αυτα που ειπώθηκαν έκανα το πόστ γιατι είναι κατι που αντιμετωπίζω συνέχεια όταν με ρωτάν και μάλλον δεν φταίνε αυτοι που ρωταν αλλα έτσι τούς τα μάθαν κάποιοι γνώστες προπονητές πιθανόν , γιατι όταν ενας προπονητής έχει συνείδηση δεν μπορεί να είναι ήσυχος αν δεν έχει σιγουρια ότι αυτός που του έδωσε πρόγραμμα το εκτελεί και σωστα , ειδικα ασκήσεις ωραίες και βασικές όπως το σκουώτ

    μερικα άτομα δεν τό χουν καθόλου , δεν έχει ευλυγισία το σώμα , τους δείχνεις και θέλει μέρες να προσαρμοστούν και να το κάνουν σωστα και άλλοι άντρες και γυναίκες το κάνουν απο την πρώτη φορα τέλεια με μικρές διορθώσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-14 04:40 #55
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίων Δραγούμη , να σε ενημερώσω ότι τα squat δε γυμνάζουν μόνο τα πόδια. Αντε και κάνεις 10 ασκήσεις για να αναπληρώσεις τους μύες που γυμνάζουν τα squat, στο εμφανησιακό κομμάτι. Αλλά με ποια άσκηση αντί για squat θα διεγείρεις περισσότερες κηνιτικές μονάδες δηλαδή τις Μυϊκές ίνες που νευρώνει ένας νευρώνας?
    Δε μου αρέσει το σκουωτ σαν άσκηση. Ποτέ δε μου άρεσε,άρα εκεί τελειώνει για μένα. Όμως,σαν παραλλαγή του και για να συμμετέχουν πολλές μυικές ομάδες,το αντικαθιστώ με τις προβολές με αλτήρα (προς τα μπροστά ή πίσω- και κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω και προς τα πλάγια) ή με μπάρα που κάνω βόλτα σε όλο το γυμναστήριο ή στη smith. Επίσης στην πρέσα είμαι αρκετά δυνατός. Επίσης σε κάθε μυική ομάδα,κάνω συχνές αλλαγές στο πρόγραμμά μου και δεν αφήνω καμία μ.ομάδα αγύμναστη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-01-14 10:01 #56
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ακριβώς που είπε ο Χρόνης είναι ατο που λέω συνέχεια στο φόρουμ, ότι με τα χαιρετίσματα δουλεια δεν γίνετε , μπορεί κάποιος να δώσει ενα πρόγραμμα να εξηγήσει κάτι αλλα ο αθλούμενος η γνώστης πρέπει να είναι ή να έχει σοβαρό προπονητή με γνώσεις να τον καθοδηγεί στην εκτέλεση , ακόμη και με βίντεο να δείξει κάποιος αν δεν τον δεί κάποιος γνώστης στην εκτέλεση σιγουρια δεν υπάρχει

    και κάποιες ασκήσεις καλύτερα να μην τις κάνει καθόλου κάποιος παρα να τις κάνει χωρίς σιγουρια και χωρίς καθοδήγηση , τα γόνατα οι χόνδροι οι κλειδώσεις γενικότερα δεν είναι μεντεσέδες να τα γρασάρουμε να αλλάξουμε πυράκια και να γίνουν καινούρια θέλουν να προσ'έχουμε για να έχουμε
    ηλια τρεχα γυρευε ομως ετσι..καταννοω οτι ειναι σωστο αυτο που λες αλλα πραγματικα τωρα το να απευθυνθει καποιος σε εξιδικευμενο προπονητη ειδικα καταρτισμενο με εμπειρια στο σκουωτ αποτελει το 0,0001 των αθλουμενων και ισως να λεω και πολυ ειδικα στην επαρχια..απο την αλλη ομως δεν μπορεις να κατσεις και με σταυρωμενα χερια και να μην προσπαθησεις εμενα ζητηθηκε να καταθεσω την εμπειρια μου αυτο πηρα απο βαθυ καθισμα στο ημικαθισμα αυτο που ειδα ειναι οτι οι τεςτρακεφαλοι δουλευουν εξισου καλα οι γλουτιαοι οχι ομως το ιδιο αλλα δεν εχω επισης τον ανυποφορο πονο που εχω οταν πλεον κανω βαθυ καθισμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-01-14 14:13 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αυτό και μόνο καταλαβαίνω ότι εκτελούσες λάθος την άσκηση. Εστιάζεις σε λάθος πράγμα. Πιστεύω μας κάλυψε όλους ο κύριος Τρανταφύλλου, (δε τραυματίζει η άσκηση αλλά η λάθος εκτέλεση).

    Για το θέμα με τους γιατρούς , θα έλεγα ότι υπάρχει καλυτερη πιθανότητα να μη πει βλακεία αν ειναι αθλίατρος. Εγώ εμπιστεύομαι μόνο γιατρούς που έχουν ενεργή σημμετοχή σε έρευνα με δημοσιευσεις σε συνέδρια.

    Ίων Δραγούμη , να σε ενημερώσω ότι τα squat δε γυμνάζουν μόνο τα πόδια. Αντε και κάνεις 10 ασκήσεις για να αναπληρώσεις τους μύες που γυμνάζουν τα squat, στο εμφανησιακό κομμάτι. Αλλά με ποια άσκηση αντί για squat θα διεγείρεις περισσότερες κηνιτικές μονάδες δηλαδή τις Μυϊκές ίνες που νευρώνει ένας νευρώνας?
    Τι να σου πω. Για την ασκηση δεν ειχα στον νου μου μονο να μην ξεπερναω τις μυτες των ποδιων μου(οπως ειπα και σε παλαιοτερα ποστ αυτο συνεβαινε εστω και για λιγο) και πιστευω πως την εκτελουσα αρκετα καλα διοτι δεν υπηρχε μερα που να μην κοιταζω βιντεο στο youtube και μετα να παω στον καθρεφτη και να προσπαθω να καταλαβω την τεχνικη και να νιωσω αυτο που ελεγαν.

    Για τον κυριο Τριανταφυλλου τωρα, διατασεις εκανα αυτες που εκανε και ο dorian yates στο blood and guts πριν μπει ποδια, οποτε δεν πιστευω να υπαρχει τετοιυ ειδους προβλημα. Εγω πιστευω πως κατι παιζει με τα γονατα μου. Ισως ειναι αδυναμα, ισως φταιει η κατασκευη τους, δεν ξερω.
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-01-14 14:35 #58
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον κυριο Τριανταφυλλου τωρα, διατασεις εκανα αυτες που εκανε και ο dorian yates στο blood and guts πριν μπει ποδια, οποτε δεν πιστευω να υπαρχει τετοιυ ειδους προβλημα. Εγω πιστευω πως κατι παιζει με τα γονατα μου. Ισως ειναι αδυναμα, ισως φταιει η κατασκευη τους, δεν ξερω.
    Πιστευω πως αυτο που εννοουσε ο κυριος Τριανταφυλλου ειναι διατασεις μετα,για αποθεραπεια οχι πριν σαν ζεσταμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-01-14 15:34 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkillBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω πως αυτο που εννοουσε ο κυριος Τριανταφυλλου ειναι διατασεις μετα,για αποθεραπεια οχι πριν σαν ζεσταμα
    α δεν το καταλαβα. σορρυ
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-01-14 16:01 #60
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ευτυχως η χονδροπαθεια ειναι το μονο πραγμα που δε με πηγε πισω.Στα 16 μου πηγα σε γιατρο και μου πε οτι ειναι χονδροπαθεια,μετα απο ακτινογραφιες.Ο γιατρος αυτος μου ειπε να κοψω την πρεσσα και τα καθισματα και να κανω μονο εκτασεις,leg extensions,ξερετε..αυτα που ειναι εντελως ακινδυνα για τους χονδρους..η μηπως οχι?Τεσπα,το εκανα για 6 μηνες..η ενοχληση δεν εφευγε,τελικα μου τη βιδωσε ολο αυτο και ξαναρχισα κανονικα προπονησεις.Υστερα εφαγα κολλημα με τη συγκεκριμενη μυικη ομαδα,φορτωνα κιλα παντου..καθισματα,πρεσσα κλπ.Εβαλα και 2η προπονηση ποδιων στη βδομαδα..το αποτελεσμα ηταν να δυναμωσουν οι τετρακεφαλοι και σημερα να μην εχω καμια ενοχληση στα γονατα,παρα μονο κατι τσιμπηματα σε αλλαγες καιρου,υγρασιες κλπ τα οποια ειναι ανεπαισθητα.Το ποστ του χρονη ειναι πολυ σωστο..εγω λογο υψους βγαζω εξω τα γονατα αρκετα επειδη εχω προβλημα με τη μεση και δε μου επιτρεπει να κατεβω με τοξο στη μεση και κατεβαινω με high bar σχεδον καθετα και σχεδον παντα atg..αλλα παντα νιωθω το βαρος να καθεται απο τους τετρακεφαλους και πανω προς τους γλουτους παρα στα γονατα.

    Εγω δε θα προσπαθησω να σε πεισω,κανε αυτο που νομιζεις πως ειναι καλυτερο για σενα..αν πας να ξανακανεις καθισματα παντως με το φοβο (η τρομο) να μη τραυματιστεις η πονεσεις τοτε κατα 90% καποια στιγμη θα σου συμβει..κι αυτο λογο υπερβολικης προσοχης που καταληγει σε φοβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία