Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 55 από 55
  1. 16-06-14 23:36 #46
    Προεπιλογή
    Οπότε θα ψαχτώ λίγο για aromasin.

    (Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να μου προτείνει κάποιος μια ασφαλή δοσολογία μέσα στην εβδομάδα όπως επίσης και για πόσο καιρό μπορώ να τα πάρω.)

    thx
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-14 08:12 #47
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαταρχας arimidex και clomiphene δεν πανε μαζι,στο ξαναγραψα πιο πανω...χανεις το 1/4 του arimidex,εχει γινει μελετη πανω σε αυτο,δε το γραφω ετσι...κατα δευτερον ολα τα φαρμακα στον τομεα αυτο πρεπει να τα πηγαινεις συμφωνα με την ημιζωη τους και το arimidex το αργοτερο το λαμβανεις καθε 2η μερα,καπου στις 48 ωρες εχει ημιζωη...Τωρα υπαρχουν πολλοι που λενε "παιρνω 1-2 φορες τη βδομαδα και ειμαι οκ" κτλ κτλ.Αυτο απλα δηλωνει αγνοια.

    Οταν κατι δε το παιρνεις συμφωνα με την ημιζωη του,εχεις σκαμπανεβασματα στο πλασμα του αιματος και ετσι χανεις σε αποτελεσματικοτητα με ο,τι συνεπαγεται.
    Μπορείς να βάλεις τις έρευνες αυτές? Και μην κολλάς στα εγχειρίδια χρήσης. Οι οδηγίες που δίνουνε είναι για διαφορετικές παθήσεις. Όταν θέλουμε τεστοστερόνη εντός φ/κων ορίων τα πρωτόκολα που ακολουθούνται διαφέρουν κατά πολύ από την χρήση για καρκίνο του μαστού. Καλές οι θεωρίες αλλά στον τομέα αυτό μόνο οι δοκιμές και οι εργαστηριακές εξετάσεις δείχνουν το αποτέλεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-14 10:14 #48
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Οι θεωρίες από την πράξη έχουν βγει.Δεν έχω λινκ αυτή τη στιγμή από τις μελέτες.Μπορεί το απόγευμα να ψάξω.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-14 10:52 #49
    Προεπιλογή
    Κατάφερα μια γιατρό και μου έγραψε aromasin. Έχει την ίδια διάρκεια ζωής όπως το arimidex? 48 ώρες?

    Σκεφτόμουν να παίρνω μισό (12,5mg) ανα δεύτερη ημέρα.

    Ποιά η γνώμη σας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-06-14 13:03 #50
    Προεπιλογή
    Έριξα πολύ διάβασμα αυτές τις ημέρες...

    Οπότε για να μην θεωρηθεί ότι τα περιμένω όλα έτοιμα, σκεφτόμουν με τη διακοπή του clomiphene να πάρω για 1 μήνα DAA, 3gr την ημέρα μαζί με 12,5mg aromasin κάθε 3η ημέρα.

    Είδα ότι το aromasin έχει πολύ μικρή διάρκεια ζωής, περίπου 9 ώρες, αλλά μπορεί να κρατάει τα οιστρογόνα χαμηλά για 72 ώρες.

    Μια απορία που δεν μπόρεσα να καταλήξω, είναι αν πρέπει να κόψω το clomiphene μετά από 3 μήνες μαχαίρι, ή να πάω για ένα διάστημα με μισή δόση, δηλαδή από 50mg στα 25mg και μετά να το κόψω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-14 15:32 #51
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Γιατί δε ρωτάς το γιατρό που σου το έγραψε? Η γνώμη μου είναι ότι έχεις λάθος στόχο. Αν θέλεις να έχεις χαμηλά οιστρογόνα να δοκιμάσεις διάφορες δοσολογίες clomiphene συνοδεύμενες από εξετάσεις και έπειτα να συμπεράνεις αν χρειάζεται κάτι άλλο. Για πόσο καιρό θα παίρνεις αντικαρκινικά φάρμακα όπως τα ΑΙ δηλαδή? Από τη στιγμή που έχεις χαμηλή τεστοστερόνη ή θα μπεις σε κάτι μόνιμο και όσο δοκιμασμένο γίνεται ή θα προσπαθήσεις να την ανεβάσεις με φυσικό τρόπο. Αν το δεύτερο αποτύχει ξαναγυρνάς στο πρώτο.
    Όσο για το DAA δεν κάνει τίποτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-14 16:05 #52
    Προεπιλογή
    αυτό θέλω, να προσπαθήσω να την ανεβάσω με φυσικό τρόπο αν γίνεται και αν όχι τότε θα δω πως θα κινηθώ. Θέλω να δω αν μπορώ να κρατηθώ σε φυσιολογικά επίπεδα με το να καταστέλλω μόνο την προλακτίνη (dostinex - L dopa). To aromasin θα ήταν για λίγο, (κανά μήνα) για να μην πέσει απότομα η τέστο με τη διακοπή clomiphene λόγω υψηλών οιστρογόνων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-14 17:15 #53
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Δεν πρόκειται να πέσει απότομα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-06-14 09:44 #54
    Προεπιλογή
    kutsup, σ ευχαριστώ για τον κόπο και τον χρόνο σου.

    Για μια εβδομάδα, είχα κόψει το dostinex μιας και μου είπε ο γιατρός ότι αυτό ευθύνεται για την αϋπνία. Όντως κοιμήθηκα λίγο καλύτερα τις 2 τελευταίες ημέρες και εχθές που μίλησα μαζί του μου είπε να δοκιμάσω norprolac 75mg/ed.

    Οπότε θα δώσω ακόμα ένα μήνα μήπως η αϋπνία ήταν και η αιτία τριχόπτωσης, ή γενικότερα το dostinex. Απ ότι είδα το norprolac είναι πιο ήπιο. (το κακό είναι πως έχω ήδη εφοδιαστεί με 2 κουτιά dostinex )

    Το aromasin, το αφήνω προς το παρόν στην άκρη, (το χρυσοπλήρωσα κιόλας, με τιμή 2012, αλλά δεν ήξερα, το έμαθα κατόπιν εορτής) και ίσως το χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή να ρίξω απλά λίγο τα οιστρογόνα.

    Ευχαριστώ και πάλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-06-14 11:23 #55
    Προεπιλογή
    Εδώ και μια εβδομάδα έχω πόνους στο δεξί γόνατο, οι οποίοι από χθες είναι σχεδόν αφόρητοι. Στο αριστερό γόνατο, νιώθω απλά που και που κάποια ενόχληση. Το δεξί όμως νιώθω ότι έχει σπάσει. Ειδικά αν περπατήσω ξυπόλυτος κουτσαίνω.
    Έκλεισα ραντεβού με ορθοπεδικό, αλλά τυχαία είδα ότι αρκετοί/ες που παίρνουν αντιοιστρογόνα αναφέρουν πόνους στις αρθρώσεις. Υπάρχει περίπτωση να προέρχεται κάτι τέτοιο από το clomiphene?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234