Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 19-09-06 23:06 #16

    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    τι ηθελα και αναφερθηκα στη μεση! μολις γυρισα απ'το γυμναστηριο και ποναει.τραβηχτηκε παλι .ξερετε μηπως τι ασκησεις να κανω για να στρωσει? (εκτος απο ραχιαιους,που κακως δεν εκανα σημερα)
    Υπαρχει συγκεκριμενος τροπος εκτελεσεις ασκησεων πολυ γνωστων που μπορουν να σε βοηθησουν.στα γυμανστηρια υπαρχουν και μια κατηγορια προγραμματων που απευθυνονται σε κατηγοριες ατομων που εχουν προβληματα.πχ.μεσης αυχενα κλπ.αυτο που μετραει ειναι ο τροπος που εκτελεις τις ασκησεις ακι ο ρυθμος.μπορεις να κανεις κοιλιακους για παραδειγμα με συγκεκριμενο ομως τροπο και σε συγκεκριμενο ευρος κινησης το οποιο θα σε βοηθηση για προβληματα μεσης.εξερουμενου αν υπαρχει παθολογικο προβλημα σε καποιον σπονδυλο το οποιο προβλημα συνηθως δεν θα φτιαχτει αλλα θα μιωθει ο πονος.αν θες μιλαμε σε pm ή ακομα και απο κοντα.
    ΚΑΝΕ ΄΄ΧΤΕΣ΄΄ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-09-06 08:05 #17
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    δεν εχω κανενα μεγαλο προβλημα μεσης.απλα σε καποιες ασκησεις,αν τραβαω και με αλλα μερη του σωματος εκτος απο τον συγκεκριμενο μυ που γυμναζω,μπορει να μου πονεσει λιγο και η μεση.αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι ok.τωρα μου εχει ηδη περασει.παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-09-06 09:15 #18
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MISTER13
    καλησπερα συμφωνο με Gasturb και Muscleboss.αλλα να προσθεσω κατι.στους μοντερνους παγκους υπαρχει μια βαση ενα σιδερο για να τοποθετουμε τα ποδια ακριβως στην ακρη του παγκου και σχεδον στο υψος του παγκου.τα ποδια πρεπει να βρισκονται σε ενα σταθερο σημειο για να πιεσουμε σωστα.γιαυτο ολοι τοποθετουμε τα ποδια στο εδαφος που ειναι σωστο.βεβαια υπαρχουν και πολλοι που βαζαν τα ποδια πανω στον παγκο.δεν ηταν ομως τοσο σταθερο σημειο και τα γονατα ετσι βρισκοναυι στο ιδιο ή πιο ψηλο επιπεδο απο το στηθος πραγμα το οποιο ειναι λαθος.και λογω οτι ασκηται ενδοκαρδιακη πιεση περισσοτερο αλλα επισης προσφερει καποια βοηθεια και ο τετρακεφαλος μυς στην ασκηση.γιαυτο πλεον βρεθηκε η καταληλη λυση και τοποθετηθηκε βαση για τα ποδια σε αυτο το σιδερο στην ακρη του παγκου.ετσι τα πελματα δεν ειναι καθετα στο εδαφος.αυτα και καλη συνεχεια σε ολους.


    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    Gas μπορεις να με βοηθησεις πως μπορω να τσεκαρω οπως μου ειχες πει κατι που θελω απο καποιον που εγραψε και να το κανω repley.προσπαθησα να τσεκαρω αθατ που εγραψες αλλα δεν μου βγηκε το παραθυρο παρα μονο τα γραπτα σου.
    to akousame kai ayto...endokardiakh piesh kai malista apo to ypsos twn gonatwn se sxesh me to sththos...ti thelei na pei o poihths???
    epishs einai ligo dyskolo na voithisei o tetrakefalos otan einai ta podia panw ston pago kathws vriskete hdh se thesh diatashs...
    poio poly voithaei o tetrakefalos(an voithaei) me ta podia sto patwma!
    einai thema isoropias re paidia!panw ston pago den exeis thn isoropia pou theleis...einai logiko!!!
    alla osoi exoun diskokilh sth mesh kai alla provlimata...topothetontas ta podia panw ston pago aposymforizoun thn piesh twn raxiewn kai ths idias ths meshs sto osfiiko kyrtwma!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-09-06 17:47 #19

    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    συμφωνο με τα περισσοτερα που λεει ο pushhead και ειδικα για την αποσυμφωριση της μεσης.οσο αφορα τον τετρακεφαλο εγραφα οτι προσφερει καποια βοηθεια.αλλα εχεις και εσυ δικιο.οσο αφορα την ενδοκαρδιακη πιεση οσο και να σου φαινεται περιεργο ισχυει.γυμναζεις οποιοδηποτε σημειο του σωματος σου δεν πρεπει να υπαρχει αλλο σημειο που να βρισκεται πιο ψηλα απο το επιπεδο της καρδιας.πχ πιεση στηθους με ποδια ψηλα.

    για να μην παρεξηγηθω αναφερομαι σε απλους αθλουμενους και οχι σε οποιονδηποτε ΄΄επαγγελματια΄΄ που ασχολειται πολλα χρονια με βαρη.οτι θα αναφερω υπαρχει σε βιβλιογραφια και αρθρα επιστημονικα υστερα απο ερευνες και επιτρεψε μου να αναφερω οτι εχω ασχοληθει και εγω με μερικες.υπαρχουν παρα πολλα πραγματ σε ερευνες τα οποια φενονται παραξενα σε μερικους αλλα ομως ισχυουν.μεχρι φυσικα ενρεχομενως να βγει καποια επομενη που θα ανατρεψει τις προηγουμενες.
    ΚΑΝΕ ΄΄ΧΤΕΣ΄΄ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-09-06 22:57 #20
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    ok tote!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12