Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 18-05-14 14:18 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Κάτι νεότερο εδώ; Τι σου είπε ο γιατρός;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-05-14 14:33 #17
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ο γιατρός (πλαστικός) μου ειπε να ξαναπάω σε δυο εβδομάδες (την μεθεπομενη παρασκευή) να με δει . Εκοψα το μοναδικό μη αποροφίσιμο ράμμα που ειχα αλλα μου λεει δεν μπορώ να βάλω κάτι επάνω μέχρι να φύγουν και τα καυκαλα απο την πληγή και ο δερματολόγος μου ειπε το ίδιο που πήρα για ραντεβού , θα πρέπει να κλείσει πρώτα και να φύγουν τα καυκαλα για να μου πει την γνώμη μου. Οπότε κάνω υπομονή

    Απότι μου ειπαν όλα πάνε καλά , οπότε δεν έχω λόγο ανησυχίας
    όταν πάρω το οκ να βάλω επάνω αλοιφή κλπ θα δοκιμάσω και το βαλσαμελαιο , μόνο καλό θα του κάνει αν κάνει κάτι .

    θα ενημερώσω όταν αρχίσω να βάζω κάτι καθώς κ αν είδα διαφορά
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-05-14 13:24 #18
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Πήγα σήμερα στον χειρούργο να με δει γιατι αντιμετώπισα πρόβλημα στην επούλωση σε ενα σημείο μεγέθους σαν το μικρό μου νύχι και φοβήθηκα μηπως μολυνθηκε ή έγινε καμια άλλη στραβή. Ολο το υπόλιπο έχει κλείσει κ ειναι κομπλέ , κάνει άλματα στην αποθεραπία του. Αυτό το είδα την Παρασκευή και απο τότε σταμάτησα να βάζω betadine και γάζα και έβαλα σπαθόλαδο(η αλλιώς βαλσαμόλαδο) που είχα στο σπίτι και απο πάνω ενα τσιρώτο.

    η διαφορά σε δυο- τρεις μέρες τεράστια και σταμάτησε κ να βγάζει οτιδήποτε , φαίνεται πως επουλώνεται κομπλέ ακόμα κ στα σημεία που ειχε κλείσει μαλάκοσε και έγινε ποιο αχνή. Κρατάω καθημερινά φωτογραφίες απο το σημείο για να παρακολουθώ στενά την εξέλιξη του.

    μου έδωσε ο γιατρός pulvo να βάζω κάθε μέρα για 10 μέρες και μου είπε να πάρω και stratamed scar therapy gel που κάνει και για ανοιχτές ουλές (δηλαδή μου ειπε θα βάζω κ σε αυτό το μικρό σημείο) οπότε ξεκινάω απο σήμερα και βλέπουμε. Βαλσαμόλαδο θα συνεχίσω να βάζω 1 φορά την μέρα κανονικά πάντως , δεν το σταματάω.

    άντε κ ο θεος βοηθός
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-06-14 18:08 #19
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Cool
    ενα up να υπάρχει σε περίπτωση που βρεθεί άλλος σε αυτή τη θέση και του χρησιμεύσει

    το μικρό σημείο που ειχα θέμα στο κλείσιμο επιφανιακά έχει κλείσει εδώ κ μέρες και έχει κάνει καυκαλο . Πιστευω θα φύγει στο μπάνιο σε κανα 2-3 μέρες max αλλα έχει healαριστεί πλήρως.
    παρόλα αυτά συνεχίζω και βάζω spray pulvo όπως μου ειπε ο γιατρός μέχρι να φύγει αλλα δεν βάζω επάνω στο συγκεκριμένο σημείο gel , βάζω κανονικά σε όλο το υπόλιπο.

    Ήδη βρίσκομαι σε πολύ καλή κατάσταση , το πρήξιμο/φούσκωμα έχει σχεδόν εξαφανιστεί και το δέρμα αρχίζει να παίρνει τη φόρμα του σώματος
    μου έκανε εντύπωση πάντως γιατι μου ειχαν πει οτι αυτό θα γίνει σε κανα 2 μηνες ακόμα αλλα μου ειπαν οτι σε εμένα λόγο ηλικίας/διατροφής κ γυμναστικής θα γινόταν νωρίτερα απο άλλους.

    Αξιζε κ τα χρήματα κ την ταλαιπωρία. Η ουλή δεν με αγχώνει , έχει μαλακώσει κ ειναι πολύ καλύτερα απο πριν.
    θα συνεχίσω τα gel για κανα μηνα κ κάτι ακόμα και μετά απο κανα χρόνο θα κάνω τατουάζ αν με ενοχλεί σε ενα γνωστό που έχω δει δουλειές του κ το χει

    πάντως για όποιον κάνει κάτι τέτοιο να ξέρεται πως η διατροφή σας παίζει ρόλο στην ανάρωση και στο πόσο γρήγορα κ καλά θα ωριμάσει η ουλή σας.
    κ επίσης το σπαθόλαδο/βαλσαμέλαιο κάνει δουλειά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 03-06-14 στις 18:10
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12