Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 47
  1. 06-02-10 16:22 #16
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Ναι Katerini τότε την πίνω. Άμα είναι απο αυτό τι να κάνω; να σταματήσω τη whey . Πάντως είναι πολύ κουραστικό το όλο ζήτημα δεν μπορεί να μου φύγει αυτό το "τουμπάνιασμα" με τίποτα. Βρε τι μασάω σιγά, τι απο το φαρμακείο πήρα κάτι χάπια που μου είπε ένας γιατρός, το πρωι τη βρώμη την τρώω με 0% γάλα, τιποτα...
    Τώρα τελευταια δοκιμάζω και πίνω πολύ πράσινο τσάι, κάπου διάβασα πως τα πικρά αφεψήματα βοηθάνε, για να δούμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-02-10 16:25 #17
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Doctorg πάρε αυγού η σόγιας που δεν περιέχουν λακτόζη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-10 16:28 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα την προπόνηση πίνεις τη whey λογικα ε?! αν ναι μηπως ειναι απο τη λακτόζη.
    αν ειναι δυσανεξια στη λακτοζη να προσθεσω οτι μια σκονη που δε δημιουργει τετοιο προβλημα ειναι η Isopure της Nature`s Best! απλα να το ξερετε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-02-10 13:48 #19
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα την προπόνηση πίνεις τη whey λογικα ε?! αν ναι μηπως ειναι απο τη λακτόζη.
    KATERINI είσαι γίγαντας
    Τρίτη μέρα σήμερα που δεν πίνω whey και το στομάχι πλάκα!, ούτε πρηξίματα ούτε φουσκώματα, τίποταααα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-10 14:02 #20
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μπραβο Doctorg, χαίρομαι, δες και αυτο που λεει ο λεβρον για να εχεις πρωτεΐνη μετα την προπόνηση, αλλιώς παρε συμπληρωμα πρωτεΐνης αυγου η σογιας. (και ασπράδια να φας πολυ μικρη η διαφορά.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-02-10 18:47 #21
    Προεπιλογή
    Παιδιά γεια σας. Καλώς σας βρήκα. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ αλλά σε εμένα δεν είναι από τη whey. Μετά το γυμναστήριο συνήθως είμαι φουσκωμένος και καταλαβαίνω πως το στομάχι μου είναι έτοιμο να σκάσει ακόμα και αν πιω λίγο νερό. Αυτό καταντάει αρκετά ενοχλητικό γιατί δημιουργεί έντονη δυσφορία. Δε ξέρω πόσοι από εσάς είχατε παρόμοιο πρόβλημα και με ποιον τρόπο το λύσατε, ένας γνωστός πάντως μου είπε πως τα φουσκώματα είναι από το στραβό διάφραγμα που έχω και κάνοντας προσπάθειες να αναπνεύσω σωστά στο γυμναστήριο ανοίγω το στόμα. Με τις βαθιές ανάσες από το στόμα λένε πως καταπίνουμε αέρα. Αυτό όταν γίνεται συνέχεια το στομάχι γεμίζει αέρα και πρήζεται. Μόνο με επέμβαση θα λύσω το δικό μου πρόβλημα. Κάποιοι μου πρότειναν να πίνω σόδα αλλά δε ξέρω κατά πόσο βοηθάει αυτό; Αυτά από μένα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-02-10 18:54 #22
    Προεπιλογή
    Εγώ θα σου πρότεινα να μασάς αργά και καλά την τροφή σου.
    Να αποφευγεις τους πολλούς καφέδες και το μαυρο τσάι.
    Να αποφευγεις τα αναψυκτικά με ανθρακικό καθώς και την μπύρα.
    Επίσης ίσως να πειράζουν και τα πολλά λαχανικά.
    Μπορείς να αποφευγεις και τα πολλά μπαχαρικά.
    Να μην μασάς τσίχλες.
    Βοηθάει να πίνεις χαμομήλι και λουίζα(βότανο είναι και αυτό και κάπως έτσι το λένε).
    Βοηθάει επίσης ένας ήρεμος τρόπος ζωής χωρίς στρές.

    Αν βέβαια συνεχιστεί πρέπει να επισκεφτείς γιατρό.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-02-10 00:03 #23
    Προεπιλογή
    καποιος γιατρος που μου ειχε κανει κοιλιακο υπερηχο ειεδε οτι ειχα υπρβολικα αερια και με ρωτησε για αγχος.μια λυση που προτεινε για να φυγουν τα αερια ειναι η ληψη καλιου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-02-10 17:29 #24
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παιδιά χθες συνηδητοποίησα ότι η whey της warriorlab μου προκαλεί έντονο φούσκομα και αέρια...
    Εδώ και αρκετό καιρο είχα αυτά τα συμπτώματα αλλά δεν ήξερα από που προέρχονταν γιατί χρησιμοποιώ διάφορα συμπληρώματα...
    Χθες λοιπον δεν είχα χρησιμοποιήσει τπτ και επειδή έχασα ένα γευμα το αναπλήρωσα με whey και με το που το πίνω έγινε η κοιλιά μου λές και ήπια ένα καφάσι μπύρες...
    Αυτο που με παραξένεψε ήταν ότι στο παρελθόν με καμία αλλη πρωτείνη δεν το πάθαινα...υπάρχει περίπτωση τώρα να απέκτησα ευεσθησια στη λακτόζη?
    Αν συνεχίσω να παίρνω (μιας και δεν με ενοχλει ιδιαίτερα γιατί την επόμενη μέρα είναι κομπλέ το στομάχι) υπάρχει περίπτωση να έχω περετέρω προβλήματα ?
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-02-10 02:34 #25
    Προεπιλογή
    να απεκτησες τωρα δεν το νομιζω.μαλλον τοχες το προβλημα η αυτη η πρωτεινη εχει καποιο προσθετο που σε ενοχλει.αλλα ξε μαρκα.η ON,H GASPARI KAI H REFLEX EINAI POLY καλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-02-10 04:26 #26
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Μηπως την πινετε με φαι την πρωτεινη?Γιατι εκει προκαλει αερια αν την ανακατεψεις με φαγητο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-02-10 14:47 #27
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να απεκτησες τωρα δεν το νομιζω.μαλλον τοχες το προβλημα η αυτη η πρωτεινη εχει καποιο προσθετο που σε ενοχλει.αλλα ξε μαρκα.η ON,H GASPARI KAI H REFLEX EINAI POLY καλες.
    Αυτές χρησιμοποιώ γιάννη απλά είπα να δοκιμάσω αυτή για αλλαγή...
    Να συνεχίσω να την πίνω να μην πάει χαμένη ή μπορεί να μου δημιουργήσει κανά πρόβλημα ?

    Μάνο την συγκεκριμένη την πίνω με νερό και μετά μια κουταλιά μέλι.... Μετά από μια ώρα τρώω
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-02-10 03:28 #28
    Προεπιλογή
    Thanks bebe αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Συνήθως το παθαίνω από τις βαθιές αναπνοές.

    Πάλι καλά σε εσάς το φούσκωμα είναι από την πρωτεΐνη και όταν την αλλάξετε περνάει. Εμένα που είναι "τεχνικό" το πρόβλημα; ...

    Με φαγητό να πιούμε πρωτεΐνη, μια φορά το κάναμε το λάθος με ένα φιλαράκι και κοντέψαμε να σκάσουμε και οι δύο. Ήρθαν και πρήστηκαν τα στομάχια μας σα μπαλόνια. Αφού ο άλλος πήγε και τα "έβγαλε" γιατί δεν άντεχε άλλο... Τέλος πάντων εμένα το μόνο που με ενοχλεί στην όλη φάση είναι ότι εκτός από το άσχημο γνωστό συναίσθημα του φουσκώματος στο στομάχι είναι ότι έχω και δυσφορία. Καθισμένος, ξαπλωμένος, όρθιος, το ίδιο πράγμα. Δυσκολία στην αναπνοή από το φούσκωμα. Περνάει βέβαια μετά απο ώρα με ρέψιμο αλλα είναι χάλια... Ίσως για αυτό μου πρότειναν τη σόδα για πιο γρήγορα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DimitrisL : 24-02-10 στις 03:29 Αιτία: συμπλήρωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-10-11 19:21 #29
    Το avatar του χρήστη Druid

    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή Τουμπανισμός κοιλιάς! Βοήθεια.
    Παιδιά, έχω προσέξει πως η κοιλιά μου φτάνει τα 5 χιλιάδες στρέμματα καθόλη τη διάρκεια της μέρας. Πίνω 3-4 λίτρα νερό καθημερινά, ενεργούμαι κανονικά και παρόλαυτά ακόμη και το πρωί όταν ξυπνάω η κοιλιά μου είναι έτοιμη να σκάσει... Βλέπω φωτογραφίες με επίπεδη κοιλιά που είτε τη σφίγγουν είτε όχι παραμένει σε ευθεία και λέω τι στο καλό? Το πρόβλημα είναι πως και γυμνασμένη κοιλιά έχω ( 8αδα κοιλιακών με αρκετά μεγάλο μέγεθος διότι γυμνάζομαι από πιτσιρικάς με βάρη ) που συμβαδίζει μυικά με το υπόλοιπο σώμα και όλη τη χρονιά το ποσοστό λίπους μου ήταν 7-9%, εκεί παίζω πάντα. Ώρες ώρες νομίζω ότι οι κοιλιακοί θα κάνουν μπαμ και θα πεταχτούν παντού....

    Τι λέτε να είναι? Υπάρχει κάποιος τρόπος ή άσκηση για να τους κάνεις flat εκτός των κλασσικών ? ( επίπεδους )
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-10-11 19:26 #30
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    αν τρως μεγαλα γευματα ισως ειναι απο αυτο,πριζεσαι απτη ποσοτητα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία