Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 13-10-14 21:57 #1
    Προεπιλογή Πόνος στην αριστερή ωμοπλάτη.
    Γεια σας. Ονομάζομαι Κώστας και είμαι νέο μέλος. Κατα την διάρκεια των lat Pulldowns εμπροσθολαίμια στο γυμναστήριο πονάω στην αριστερή ωμοπλάτη όταν κάνω την άσκηση με ανοιχτή λαβή. Το πρόβλημα αυτό το είχα και πέρυσι και με αποθάρυνε να συνεχίσω. Φέτος ελπίζοντας πως θα έχει υποχωρήσει ξαναδοκίμασα. Μπορώ να αρκεστώ σε άλλες ασκήσεις τησ πλάτης( αν και στο τέλος θα με τσιγκλίσει έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή). Ο γυμναστής μου είπε ότι είναι μυικό το πρόβλημα και να πάω σε φυσιοθεραπευτή και αυτό σκοπεύω να κάνω. Αλλά θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποιος γνωρίζει ή είχε παρόμοιο πρόβλημα! Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι πονάω μόνο αριστερά. Έχω κάπως λάθος στάση του σώματος καθημερινά αλλά μόνο στα αριστερά ενόχληση ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-14 12:00 #2
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    πιθανών να είναι θλάση η κάποιο σπασμένο αγγείο ειδικά , άμα έχεις και μώλωπη ! για καρδία δεν το βλέπω πάντως !!
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-10-14 15:28 #3
    Προεπιλογή
    Κι εγω θα απεκλεια την καρδια
    Οι τραυματισμοι στους ωμους συνηθως δεν υποχωρουν ευκολα,δεν ειναι απιθανο να χρειαστουν μηνες αποχης
    Θα πρεπει να δωσεις βαρος στο κατω μερος του σωματος,και στο πανω να δοκιμαζεις κατα καιρους με λιγα βαρη και πολλες επαναληψεις,αν δεν γινεις τελειως καλα θα ξανακυλισεις
    Απάντηση με παράθεση