Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 26-10-14 17:10 #1
    Προεπιλογή Τραβηγμα μηριαιου δικεφαλου
    Απο τον Μαιο με ταλαιπωρει ενα τραβηγμα στον δικεφαλο.Ειχα απο μια υποτροπη τον Ιουνιο και τον Ιουλιο αφου το ζορισα μη εχοντας καταλαβει την σοβαροτητα και αφου δεν ενιωθα κανενα πονο.Απο τοτε εκανα φυσιοθεραπειες,μαγνητικη η οποια εδειξε μια μικρη θλαση και πηγαινα καλα μεχρι που ξαναδοκιμασα να τρεξω.Ετρεξα 20 λεπτα χαλαρα και δεν ειχα καμια ενοχληση.Την επομενη μερα ομως ο δικεφαλος με τραβηξε πολυ.Αυτο θεωρειται νεα υποτροπη?Μιλησα με τον ορθοπεδικο μου και μου ειπε οτι παρηγγειλε μια ενεση με ενζυμα για να κανουμε.Εχω ξενερωσει απιστευτα καθως δεν μπορω να γυμνασω ποδια τοσο καιρο και δεν βλεπω φως στον οριζοντα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-10-14 22:37 #2
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    καλο θα ηταν να κανεις ενα υπερηχο φιλε για να δεις το μεγεθος του προβληματος ...Επισης αν δεν κανω λαθος αυτη η ενεση χρησιμοποιηται σε ακραιες περιπτωσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-10-14 00:20 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    κ εγώ θα έλεγα να κάνεις περαιτέρω εξετάσεις πριν προβείς σε ενέσεις κτλ. Πάντως ιατρική γνωμάτευση απ το φόρουμ δεν βγαίνει πήγαινε να το κοιτάξεις κ μην απογοητεύεσαι είναι απ τους πιο συνηθισμένους τραυματισμούς ειδικά σε αθλητές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-14 10:34 #4
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εγώ θα έλεγα να κάνεις περαιτέρω εξετάσεις πριν προβείς σε ενέσεις κτλ. Πάντως ιατρική γνωμάτευση απ το φόρουμ δεν βγαίνει πήγαινε να το κοιτάξεις κ μην απογοητεύεσαι είναι απ τους πιο συνηθισμένους τραυματισμούς ειδικά σε αθλητές.
    + άπειρο
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-10-14 01:25 #5
    Προεπιλογή
    μα ηδη εκανα μαγνητικη ρε παιδια.η πιο ακριβης εξεταση δεν ειναι ή κανω λαθος?συμφωνω ειναι απο τους πιο συχνους τραυματισμους.διαγνωσθηκα με τραβηγμα β' βαθμου.η μαγνητικη εδειξε μια μικρη θλαση αλλα δεν υποχωρει με τιποτα.απο τον Μαιο τραβαει αυτη η ιστορια.σιγουρα φταινει οι υποτροπες που ειχα αλλα πραγματικα δεν αντεχω αλλο και θελω με οποιοδηποτε τροπο να επιταχυνω την αναρρωση.απ οσο ξερω η ενεση αυτη μονο καλο μπορει να μ κανει.θα ζητησω απο τον γιατρο να μου κανει και υπερηχο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη razor023 : 28-10-14 στις 01:29
    Απάντηση με παράθεση