Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. 12-05-09 19:44 #1
    Question Διατροφή: Απώλεια λίπους/αύξηση μυϊκής μάζας
    Γεια σας και σε αυτό το subforum.

    Στο forum της προπόνησης παρέθεσα λίγο το ιστορικό μου και εδώ θα σας πω για την διατροφή μου, η οποία χρειάζεται ΣΙΓΟΥΡΑ αλλαγές και εκεί είναι που χρειάζομαι και περισσότερη βοήθεια.

    Υπολόγισα της θερμίδες που πρέπει να παίρνω με το πρόγραμμα που έχει φτιάξει κάποιος άλλο χρήστης του forum. Τα αποτελέσματα φαίνονται στη συνημμένη εικόνα.

    Δεν διαχωρίζω τις μέρες από μέρες γυμναστηρίου ή "ρεπό" και αυτό είναι το πρώτο λάθος μου. Επίσης, δεν έχω πολλά γεύματα μέσα στην ημέρα.

    Το καλό είναι ότι έχω την δυνατότητα να μαγειρεύω για μένα, αφού ζω μόνος μου. Το κακό είναι ότι συνήθως δεν έχω χρόνο.


    Μία τυπική μέρα έχει ως εξής:

    Πρωινό
    Συνιστώμενη μερίδα δημητριακά Bran-Flake με επικάλυψη σοκολάτας υγείας + 2 κουταλιές της σούπας Quaker με φρέσκο γάλα 1,5% λιπαρά

    Δεκατιανό (εάν υπάρχει)
    Τοστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα καπνιστή και τυρί Τρικαλινό light

    Μεσημεριανό
    • Κοτόπουλο φούρνου ή Μπριζόλα φούρνου με πράσινη σαλάτα
    • Μακαρόνια ολικής άλεσης με άπαχο μοσχαρίσιο κιμά, ελάχιστο τυρί και πράσινη σαλάτα
    • Κοτόπουλο κατσαρόλας κοκκινιστό ή λεμονάτο με ρύζι
    • Φακές ή Ρεβίθια με τόνο κονσέρβα (πιο σπάνια)

    Για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει αποφεύγω πατάτες και μακαρόνια

    Απογευματινό (εάν υπάρχει)
    Χυμός φρούτων: Μισό ποτήρι χυμός, μισό ποτήρι σόδα (απλά μου αρέσει)

    Βραδινό
    Πράσινη σαλάτα με τόνο
    1 Τοστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα καπνιστή και τυρί Τρικαλινό light με 1 ποτήρι φρέσκο γάλα 1,5%


    Το γεύμα του μεσημεριανού το συνοδεύω με 2 μικρά παξιμαδάκια Το Μάννα ολικής άλεσης.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kpmp : 12-05-09 στις 19:56
    Απάντηση με παράθεση