Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 69
  1. 06-12-08 15:23 #1
    Προεπιλογή Δίαιτα για μείωση λίπους
    διαβασα καποια θεματα αλλα επειδη καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη θα θελα αν μπορει καποιος να με βοηθισει με τη διατροφη μου

    λοιπον ειμαι 16 χρονων,1.76 περιπου(εχω καιρο να μετρηθω) και 120 κιλα περιπου

    δεν εχω καποιο προβλημα υγειας,αντοχης ή οτιδηποτε τελοσπαντων

    αθλουμαι απο οσο μπορω να θυμιθω και τον τελευταιο χρονο με αρκετα δυσκολη προπονηση

    τωρα μονο σταματησα λιγο γτ εσπασα το χερι μου και ξεκιναω σιγα σιγα παλι μονος μου ομως τωρα

    λοιπον σπιτι εχουμε κοψει τα τιγανιτα και τα πολλα λιπαρα,εγω εχω κοψει τα απ εξω,κανω αεροβια και + αυτα παιρνω κατι λιποδιαλιτες(καποιους τελειως φυτικους).

    χρονο εχω και για πολλα γευματα και για πολλη γυμναστικη

    βαση αυτων θα μπορουσε να με βοηθισει καποιος να φτιαξουμε ενα προγραμμα?

    ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-12-08 15:28 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    βαση αυτων θα μπορουσε να με βοηθισει καποιος να φτιαξουμε ενα προγραμμα?
    ναι αυτα τα 4 κατω με το κοκινο
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtop...?p=32578#32578
    http://www.bodybuilding.gr/bodybuild...d=67&Itemid=57
    και αυτα τα υποφορουμ

    http://forum.bodybuilding.gr/viewforum.php?f=24
    για παρομοια ποστ που αναζητουν ατομα σαν και σενα γραμμωση

    http://forum.bodybuilding.gr/viewforum.php?f=25

    σε περημενει πολυ διαβασμα αφου εμπεδωσεις και φτιαξεις κατι μονος σου ξαναστηλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-12-08 15:31 #3
    Προεπιλογή
    thanx

    ξεκιναω..α κατι ακομα.θα κατσω να τα διαβασω ολα(συμφωνω με την αποψη οτι η γνωση ειναι δυναμη ετσι κ αλλιως)
    αλλα επειδη ειμαι λιγο χεστης με την υγεια μου γινεται να παρακαμψουμε το κομματι του φτιαχνω κατι μονος μου?

    τεσπα ξεκιναω και βλεπουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-12-08 15:44 #4
    Προεπιλογή
    βασικα αν ενδιαφερεσαι για χασιμο λιπου και εισαι ας πουμε ασχετος απο διατροφη ενα παρα πολυ καλο βιβλιο που βοηθησε εμενα και αλλους ειναι το burn the fat feed the muscle ου venuto.ειναι πολυ καλο για να ξεκινησεις να μαθαινεις τα βασικα πανω στην διατροφη...δες και αρθρα απο δω και διαβασε οτι μπορεις γενικα...καλο ξεκινημα!
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-12-08 15:51 #5
    Προεπιλογή
    οκ
    θα το κοιταξω και αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-12-08 15:54 #6
    Προεπιλογή
    αν θες link πες μου να στο δωσω.
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-12-08 15:58 #7
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αλλα επειδη ειμαι λιγο χεστης με την υγεια μου γινεται να παρακαμψουμε το κομματι του φτιαχνω κατι μονος μου?
    Ας εισαι τι σχεση εχει το να μην τα διαβασεις ωστε να καταλαβεις τι παιζει δεν τελιωσαμε πανεπηστημιο διατροφολογιας στην αμερικη απλος κατσαμε ξοδεψαμε παρα πολλες ωρες διαβαζοντας και αναζητωντας στο νετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-12-08 16:04 #8
    Προεπιλογή
    @pikolo αν εχεις λινκ θα βοηθαγε

    @ruhl δεν ειπα να μν τα διαβασω.ειπα απλος οτι δεν ξερω κατα ποσο μπορω να φτιαξω μονος μου ενα προγραμμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-12-08 16:59 #9
    Προεπιλογή
    εδω φιλε.καλο θα ναι να το διαβασουνκαι αλλοι..... http://rapidshare.com/files/58796244...the.Muscle.pdf
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-12-08 17:18 #10
    Προεπιλογή
    ευχαριστω

    διαβασα κ το αρθρο πιο πανω θα διαβασω και τα υπολοιπα κ εδω ειμαστε κ βλεπουμε στη συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-12-08 18:54 #11
    Προεπιλογή
    τπτ φιλε εδω ειμαστε για να βοηθαμε...ελπιζω να μη σε κουρασα...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-12-08 19:30 #12
    Προεπιλογή
    η αληθεια ειναι πως με το διαβασμα απ το δημοτικο δεν τα παω καλα αλλα τι να κανουμε..αν υπαρχει λογος
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-12-08 01:18 #13
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    περαστικά για το σπάσιμο, που ακριβώς έγινε?

    το βασικό έιναι να κατανοήσεις αυτά που σου υπέδειξαν τα παιδιά (και μετά φυσικ'α να τα εφαρμόσεις). με λίγα λόγια όμως κόψε τα παχυντικά-ανθυγιεινά (που σύμφωνα με τα λεγόμενα σου τα έχεις κόψει) κάνε γεύματα κάθε 3-4 ώρες(δε χρειάζεται να λοιμοκτονήσεις), μείωνε τους υδατάνθρακες όσό περνάει η μέρα-βραδιάζει τουλάχιστον τώρα που δε γυμνάζεσαι.

    οι λιποδιαλύτες δε νομίζω ότι θα βοηθήσουν αν δε φτιάξεις διατροφή και δε γυμνάζεσαι. κοίτα να γιάνεις τώρα με το σπάσιμο και μετά θα δούμε και τι παίζει από προπόνηση. όσο είσαι εκτός εκμεταλλεύσου το και κάτσε διάβασε.

    κι εμείς εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-12-08 02:33 #14
    Προεπιλογή
    τους λιποδιαλιτες του ξεκινησα 4 μερες τωρα που ξαναρχισα και την γυμναστικη
    απλα απο πριν σκεφτομουνα να ασχοληθω λιγο με τι διατροφη γτ ηταν παραμελημενη
    παρ οτι εκανα 2 ωρες προπονηση την μερα δεν εχανα τπτ

    το χερι το εσπασα στον καρπο.σκαφοηδη
    βεβαια επειδη μολιε εκλεισε ο καιρος που μου ειπε ο γιατρος να το αφεισω σε ηρεμια δεν το ζοριζω πολυ.νομιζω οτι και οι καμψεις για με τα 120 κιλα μου παραειναι ζορι βεβαια αλλα ενταξει δεν μπορω να μην τα κανω αυτα

    ενα γενικο συμπερασμα που εβγαλα μεχρι τωρα απο αυτα που διαβασα ειναι:

    τρωμε 6 φορες την μερα
    το πρωι μιας που ειναι καλυτερες οι καυσεις παιρνουμε περισσοτερους υδατανθρακες
    μετα την προπονηση δινουμε μια εκρηξη ινσουλινης στον οργανισμο μας για καλυτερα αποτελεσματα και οσο βραδιαζει αυξανουμε πρωτεινη και μειωνουμε τους υδατανθρακες και παιρνουμε μονο απο πρασινα λαχανικα που χονευονται αργα..

    καλα μεχρι εδω η θελω επαναληψη?γτ παιζει να τα εχω μπερδεψει απ τα πολλα γραμματα που ειδα σημερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-12-08 12:43 #15
    Προεπιλογή
    Ενταξει φαινεται οτι κατι διαβασες γενικα απλα,σιγουρα εκει που τα διαβασες θα εχει και αλλες πολλες λεπτομεριες χρησιμες.

    Επισης μπες εδω http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1162 για να βρεις τις θερμιδες σηντηρησης, για να μην πας στα τυφλα και λες παιρνω περιπου 2000 θερμιδες για να χασω γιατι μπορει να παιρνεις 2500 να μην χανεις και μετα να λες τι γινετε...
    Μετα κανε το κυριο πλανο διατροφης τροφες/ποσοτητες μετα μετρα για κάθε τροφη υδατανθρακα/πρωτεινη/λιπος (γενικα θα τα βρεις http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1879 ), αφου τα υπολογισεις και τα γραψεις αυτα για να υπολογισεις ποσες θερμιδες παιρνεις απο αυτα πολλαπλασιαζεις τις συνολικες: πρωτεινες*4 υδατανθρακες *4 και λιπη *9.

    Παραδειγμα, για σηντηρηση εγω χρηαζομαι 2500 θερμιδες ημερισιως,οπότε στην αρχη αφερω 200 παιρναει μια βδομαδα π.χ και ξανα ζυγιζομαι αν δεν εχω χασει πρεπει να ριξω και αλλο τις θερμιδες και παει λεγοντας...
    Μετα γραφω πρωινο τρωω 50γρ βρωμη με νερο/10ασπραδια και υπολογιζω βρωμη=40γρ υδατανθρακα,4γρ πρωτεινη,0γρ λιπος ασπραδια=40γρ πρωτεινη,0υδατανθρακα,0λιπος αρα μετα πολαπλασιαζω οπως σου ειπα πρωτεινη*4 44*4=176 υδατ*4 40*4=160 λιπη*9 ε στην περιπτωση μας δεν εχουμε λιπος αρα ουτε που το υπολογιζουμε. Αρα συνολικα στο πρωτο γευμα παιρνω 336θερμιδες(τα νουμερα ειναι στην τυχη μην τα λαβεις υποψειν σου) και ετσι υπολογιζουμε το καθε γευμα.

    Απο εκει και περα παιρνεις μια ζυγαρια ακριβειας που κανει 10-20 ευρω και ζυγιζεις τις τροφες σου αναλογα με την διατροφη σου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsakos
    τρωμε 6 φορες την μερα
    το πρωι μιας που ειναι καλυτερες οι καυσεις παιρνουμε περισσοτερους υδατανθρακες
    μετα την προπονηση δινουμε μια εκρηξη ινσουλινης στον οργανισμο μας για καλυτερα αποτελεσματα και οσο βραδιαζει αυξανουμε πρωτεινη και μειωνουμε τους υδατανθρακες και παιρνουμε μονο απο πρασινα λαχανικα που χονευονται αργα..

    καλα μεχρι εδω η θελω επαναληψη?γτ παιζει να τα εχω μπερδεψει απ τα πολλα γραμματα που ειδα σημερα
    Ναι αυτα σωστα ειναι αλλα οι λογοι ειανι λιγο λαθος καλυταρα συνεχισε ακααθεκτος το διαβασμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία