Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69
  1. 10-12-08 00:02 #61
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-02-09 15:10 #62
    Προεπιλογή
    λοιπον μετα απο καποιο καιρο και ελπιζοντας πως εχω καταλαβει κανα δυο πραγματα παρα πανω θελω να δοκιμασω να ξαναφτιαξω κατι να μου πειτε γνωμες

    (μιση ωρα πριν τα γευματα με αδειο στομαχι 2 χαπια λιποδιαλιτες+ 2 μιση ωρα πριν την προπονηση)

    1ο γευμα:2 ασπραδια+4 κουταλιες της σουπας βρομη+2 scoop προτεινη

    2ο γευμα:1 scoop προτεινη+απαχο γαλα(ειμαι στο σχολειο οποτε δεν μπορω και πολλα πολλα εκεινη την ωρα)

    3ο γευμα:κοτοπουλο+μαυρο ρυζι+σαλατα(δεν εχω υπολογισει ποσοτητες αλλα εκει που ειμαι εγω νομιζω πως μια νορμαλ μεριδα ειναι οκ δεν χρειαζεται να το μετραω)

    4ο γευμαπριν την προπονηση)γαλοπουλα+μαυρο ρυζι

    5ο γευμαμετα την προπονηση)2 scoop πρωτεινη+κοτοπουλο+1 πατατα+σαλατα

    σκεφτομαι να κανω το 3 μερες λιγους 1 μερα πολλους υδατανθρακες οποτε λεω 3 μερες ετσι και 1 μερα στο 2ο γευμα να βαλω και 1 τοστ γαλοπουλα τυρι και λιγο παραπανω ποσοτητες στις αλλες πηγες υδατανθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-09 23:17 #63

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον μετα απο καποιο καιρο και ελπιζοντας πως εχω καταλαβει κανα δυο πραγματα παρα πανω θελω να δοκιμασω να ξαναφτιαξω κατι να μου πειτε γνωμες

    (μιση ωρα πριν τα γευματα με αδειο στομαχι 2 χαπια λιποδιαλιτες+ 2 μιση ωρα πριν την προπονηση)

    1ο γευμα:2 ασπραδια+4 κουταλιες της σουπας βρομη+2 scoop προτεινη

    2ο γευμα:1 scoop προτεινη+απαχο γαλα(ειμαι στο σχολειο οποτε δεν μπορω και πολλα πολλα εκεινη την ωρα)

    3ο γευμα:κοτοπουλο+μαυρο ρυζι+σαλατα(δεν εχω υπολογισει ποσοτητες αλλα εκει που ειμαι εγω νομιζω πως μια νορμαλ μεριδα ειναι οκ δεν χρειαζεται να το μετραω)

    4ο γευμαπριν την προπονηση)γαλοπουλα+μαυρο ρυζι

    5ο γευμαμετα την προπονηση)2 scoop πρωτεινη+κοτοπουλο+1 πατατα+σαλατα

    σκεφτομαι να κανω το 3 μερες λιγους 1 μερα πολλους υδατανθρακες οποτε λεω 3 μερες ετσι και 1 μερα στο 2ο γευμα να βαλω και 1 τοστ γαλοπουλα τυρι και λιγο παραπανω ποσοτητες στις αλλες πηγες υδατανθρακα
    Εγώ πάντως πίνω αρκετό τσαι τη μέρα για να ανέβει ο μεταβολισμός μου(διάβασα πως το καλύτερο είναι να πίνεις σε τακτά διαστήματα). Σε ένα site με τα οφέλη του τσαγιού αναφερόταν πως παίρνεις τα αντιοξειδωτικά της ημέρας με 6-8κούπες πράσινο τσαι αν θυμάμαι καλά.Επιπλέον η δράση της αυξάνεται περισσότερο με βιταμίνη σε/μέλι!! Αυτό σου προτείνω ως tip. Τη γαλοπούλα να την περιορίσεις καθώς αυξάνει τα οιστρογόνα :-/
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-03-09 23:20 #64

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    http://www.anew.gr/diet/print.php?aid=23 πολύ χρήσιμο site!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-03-09 23:38 #65
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    ωραίο Στεφανία! συνέχισε! και ρίξε και μία ματιά στο φόρουμ γιααντίστοιχα θέματα αν ε ενδιαφέρουν, υπάρχουμε μερικά ωραία ποστ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-03-09 20:48 #66

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραίο Στεφανία! συνέχισε! και ρίξε και μία ματιά στο φόρουμ γιααντίστοιχα θέματα αν ε ενδιαφέρουν, υπάρχουμε μερικά ωραία ποστ
    Σε ευχαριστώ Slaine,δεν κάνει τίποτα.. Ναι, θα φροντίσω να ψάξω & μέσα στο site. Βασικά γνωρίζει κανένας πότε η ινσουλίνη φτάνει στο peak της από τη στιγμή που θα πιούμε το ρόφημα γλυκόζης & whey στο μεταπροπονητικό? & πότε υποχωρεί? Ρωτάω για να φροντίσω να μην πάρω λίπος από το 2ο μεταπροπονητικό σε περίπτωση που η ινσουλίνη μου είναι ψηλά :-/ Το πρώτο μου κανονικό γεύμα μετά το μεταπροπονητικό το παίρνω περίπου μετά από μια ώρα από τη στιγμή που θα πιώ τη whey & τη γλυκόζη. Να προσθέσω πως δεν τα πίνω μονομιάς αλλά αργά αργά για να απορροφούνται καλύτερα(έτσι πιστεύω..σωστό??) Δηλαδή αυτή η διαδικασία με τη whey & γλυκόζη κρατάει περίπου μια ώρα & αμέσως μετά τρωω κανονικά. Τι λέτε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-03-09 11:39 #67

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ Slaine,δεν κάνει τίποτα.. Ναι, θα φροντίσω να ψάξω & μέσα στο site. Βασικά γνωρίζει κανένας πότε η ινσουλίνη φτάνει στο peak της από τη στιγμή που θα πιούμε το ρόφημα γλυκόζης & whey στο μεταπροπονητικό? & πότε υποχωρεί? Ρωτάω για να φροντίσω να μην πάρω λίπος από το 2ο μεταπροπονητικό σε περίπτωση που η ινσουλίνη μου είναι ψηλά :-/ Το πρώτο μου κανονικό γεύμα μετά το μεταπροπονητικό το παίρνω περίπου μετά από μια ώρα από τη στιγμή που θα πιώ τη whey & τη γλυκόζη. Να προσθέσω πως δεν τα πίνω μονομιάς αλλά αργά αργά για να απορροφούνται καλύτερα(έτσι πιστεύω..σωστό??) Δηλαδή αυτή η διαδικασία με τη whey & γλυκόζη κρατάει περίπου μια ώρα & αμέσως μετά τρωω κανονικά. Τι λέτε?
    & κάτι ακόμα, μισό scoop whey είναι καλά για πριν τον ύπνο? Για να μην φτάσει η ινσουλίνη στο peak της όταν κοιμάμαι(μετά από 1ώρα από τη λήψη της δηλαδή) & έφόσον ο μεταβολισμός μου τότε είναι πολύ χαμηλά να πάρω λίπος. Η μήπως δεν υπάρχει διαφορά στο μισό scoop με το ένα scoop σε αυτό με την ινσουλίνη? Ίσως ανησυχώ αρκετά σε αυτό με την ινσουλίνη & το μεταβολισμό. Οκ, σε μέρες προπόνησης κάτι γίνεται με τη WHEY πριν τον ύπνο όμως τι να κάνουμε σε μέρες ξεκούρασης? Άλλα εναλλακτικά για πριν τον ύπνο που να χωνεύονται γρήγορα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-05-09 18:02 #68
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω φιλε.καλο θα ναι να το διαβασουνκαι αλλοι..... http://rapidshare.com/files/58796244...the.Muscle.pdf
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-05-09 18:04 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vitruvius Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω
    στο λινκ λιεπει κατι πως μπορω να το δω ολοκλιρο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345