Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 17 από 17
  1. 16-01-15 14:18 #16
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα φίλε,

    Στο μήνυμα σου μιλάς ότι 6 Απριλίου έχεις συνάντηση με χειρουργο. Αν πρόκειται για κάποια παρεμβατική λύση, δακτύλιος η λιποαναρρόφηση θα σου πω ότι θα σου αποφέρει άμεσο αποτέλεσμα αλλά δεν είναι η μαγική λύση. Στη παχυσαρκία μας οδήγησε ο τρόπος ζωής, κακή διατροφή + απουσία φυσικής δραστηριότητας. Ότι αποτέλεσμα και αν σου φέρει η παρεμβατική μέθοδος, εάν δεν αλλάξουν οι δύο αυτοί παράγοντες, πάλι στα ίδια θα σαι.

    Έίναι πολύ καλό ότι σταμάτησες να τρως απ' εξω. τώρα πηγαινε στο επόμενο βήμα, καθάρισε το ψυγείο και τα τρόφιμα σου από περιττές τροφές. Αν σταμάτησες να τρως burgers αλλά συνεχίζεις να χτυπάς 2 μερέντες ε δεν είναι ότι καλύτερο. Κράτα όλων των ειδων τις γευσεις αλλά βελτιωμένες. ΠΧ αντί για 1 λευκή σοκολάτα έχε στο ψυγείο σου ενα ζελεδακι ή μια μικρή μαύρη σοκολάτα. Δεν μπορείς να αποστερήσεις τα πάντα σε μια μέρα...

    Επίσης ξέχνα τις υπερβολές. Αν ετρωγες 2 μπριζόλες και 3 μερίδες πατατες μη περιμένεις ότι θα το γυρίσεις σε τονοσαλάτα...Ξεκίνα να φτιάχνεις τα γευματα σου σταδιακά πχ πρωτα το πρωινό μετά το απογευματινο μετά μεσημέρι βράδυ. Έτσι θα είναι ευκολότερο κ δεν θα νιώσεις ότι ξαφνικά πεθαίνεις. Επίσης κατά τη γνώμη μου ξέχνα τις σαλάτες. Είναι απαραίτητες και χρήσιμες, αλλά όχι προτεραιότητα τωρα κατά.

    Για γυμναστική...ξεκίνα με ελαφρύ περπάτημα και όχι με σκαλοπάτια αλλά σε ευθεία (για να αποφύγεις επιβαρύνσεις). Τα 25-30 λεπτά είναι μια πολύ καλή αρχή. Όσο χάνεις το σώμα σου θα κουβαλάει λιγότερο βάρος και η αντοχή σου θα βελτιωθεί.

    Τα καλά νεα; όταν είσαι σε αυτό το επίπεδο οι οποιες προσαρμογές θα φανούν γρήγορα και σχετικά εύκολα.

    Θα κλείσω όπως άρχισα. Το πρόβλημα σου δεν είναι το βάρος σου. Αυτό είναι η συνέπεια. Το πρόβλημα είναι ο τρόπος ζωής. Αυτό καλείσαι να αλλάξεις.

    Γιάννης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-01-15 00:36 #17
    Προεπιλογή
    συμφωνω απολυτα φιλε μου! το εχω καταλαβει οτι αυτο φταιει! απο τα κιλα που εχω παρει στις χαμενες διαιτες εξαιτιας των κιλων που εχω παρει. Αλλα ειναι απιστευτα δυσκολο, ολοι μου λενε ειναι θεμα μυαλου.... αλλα δεν μπορω σπαω αυτο που μου δινει τωρα την δυναμη ειναι τα γρηγορα αποτελεσματα ισως εκει καταλαβω τι εχανα τοσο καιρο κ καταφερω να αλλαξω τις συνηθειες μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12