Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 11-03-15 22:37 #1
    Προεπιλογή Τραυματισμος Κοιλιακων
    Καταρχήν γεια σε όλους στην σελίδα είναι νέο μέλος και θα ήθελα να κανω και εγώ την ερώτηση μου.Ασχολούμαι 3 χρόνια με την πυγμαχία και τραυμάτισα τους κοιλιακούς μου, τους κάτω κοιλιακούς μετά από αποθεραπεία αφού πήγα στο νοσοκομείο ( δεν μου είπαν και τπτ απλα έκανα μόνος μου αποχή 3-4 βδομάδων) ο πόνος πέρασε. Πριν 2 εβδομάδες και μετά απο επίπονη προπόνηση(Βασικά οι προπονήσεις μου ειναι κουραστικές δεν παίρνω συμπληρώματα δεν με ενδιαφέρουν βασικα) ένιωσα παλι λίγο πόνο (Ο Πόνος έπιασε μαζί με την απότομη αλλαγή καιρού) απο Δευτέρα ξαναπήγα για προπόνηση με πονούσε όμως έκανα κανονικά αφου μετα απο ζέσταμα δεν ενιωθα πόνο 4 προπονήσεις( Δευτέρα- Πέμπτη) απο την Πέμπτη με έχει πιάσει πόνος χαμηλά στο επίπεδο των γεννετικών οργάνων αλλά ο πόνος δεν ειναι απο εκεί βασικά αντανακλά σε μεγάλο κομμάτι (ειναι ενοχλητικό παρα μπορώ να πω οτι πονάει πολύ). Θα επισκεφτώ το νοσοκομείο μιας και πολλά λεφτά δεν υπάρχουν για ιδιωτικούς γιατρούς την Παρασκευή αλλά χωρίς χαρτιά (Μαγνητική Κυρίως) θα γίνει οτι και την πρώτη φορά απλά ξεκούραση ,αμα μπορεί καποιος απο εσάς να μου πει την γνώμη του τον ευχαριστώ πάρα πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-03-15 22:55 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πρέπει να βεβαιωθείς πως είναι μυικός τραυματισμός και όχι κάτι άλλο. Μπορεί να είχε προηγηθεί ένας τραυματισμός αλλά δεν σημαίνει πως είναι ο ίδιος τώρα και κάνει αντανάκλαση. Αντανάκλαση πόνου κάνει και η σκωληκοειδίτιδα
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-03-15 22:59 #3
    Προεπιλογή
    Θα σου πω πως ακριβως το ειχα παθει επειδη καμια φορα με ποναει η μεση μου εβαλα μια ζωνη για την μεση(Δυσκοκυλης οχι για βαρη) επειδη εγω ειμαι εξυπνος και οι αλλοι χαζοι(ειρωνικο ειναι) την εσφιξα παρα πολυ χωρις καποιον προφανη λογο και πηγα για τρεξιμο 4 χ.μ. μολις την εβγαλα ακριβως με επιασε πονος δυνατος ομως μετα απευθειας την επομενη ξαναπηγα για προπονηση αλλα δεν μπορεσα να κανω λογο μεγαλου πονου στο νοσοκομειο η γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο αυτο απλα η κοπελα που εκανε εναν υπερηχο για να δει μηπως εχω καποιο τραυμα εσωτερικο και βγηκα καθαρος και μου ειπε ειναι σιγουρα θλαση αφου απεκλεισε σκωλικοειδητιδα και κυλη.
    Απάντηση με παράθεση