Θέμα: τραβηγμα

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 15-03-15 02:16 #1
    Προεπιλογή τραβηγμα
    γεια σας κανω 1.5 χρονο γυμναστηριο και δεν εχω τραυματιστει ποτε πριν 5 μερες ενω καναμε παλη για πλακα με ενα φιλο ενιωσα πονο στον αγκωνα εκει που ενωνεται με τον τρικεφαλο την επομενη μερα δεν πονουσα και πηγα γυμναστηριο οπου ενω δεν πονουσα στις πιεσεις στα ανοιγματα με πονεσε παλι οπως και σημερα οταν εκανα τρικεφαλα...μου ειπαν οτι ειναι τραβηγμα μαλλον και να κατσω εκτος 1 βδομαδα τι μου προτεινετε? ειμαι 20 χρονων ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-03-15 03:00 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Γενικά όταν έχουμε τράβηγμα, αποφεύγουμε ασκήσεις που προκαλούν τον πόνο. Όσο το προσέχουμε τόσο πιο γρήγορα θα περάσει.
    Επομένως αποφεύγεις για λίγο τα ανοίγματα στήθους και ασκήσεις για τρικέφαλα που επηρεάζουν. Για τρικέφαλο μπορείς να περιοριστείς σε αυστηρές εκτελέσει ασκήσεων στη τροχαλία.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-03-15 03:31 #3
    Προεπιλογή
    το προβλημα ειναι οτι σημερα εκανα τροχαλια τρικεφαλα και ενιωθα μια μικρη ενοχληση...εσεις δηλαδη δε μου συστηνετε να μεινω εκτος για 1 βδομαδα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-03-15 22:48 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Φυσικά η αποχή είναι η καλύτερη για πιο γρήγορη αποθεραπεία. Ας είναι και 2 εβδομάδες.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-03-15 22:53 #5
    Προεπιλογή
    καλως ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη θα μεινω μια βδομαδα εκτος και αν χρειαστει και 2 αν και νιωθω πολυ ασχημα που θα πρεπει να χασω προπονησεις...
    Απάντηση με παράθεση