Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 03-04-15 19:26 #1
    Προεπιλογή ασσυμετρια κορμου με ποδια
    Γεια σας παιδια οπως γραφω και στον τιτλο του τοπικ μου υπαρχει μικρη ασσυμετρια..αλλα οχι οπως συνηθως γινεται αλλα τα ποδια ειναι ελαφρως πιο ογκωδη σε σχεση με το πανω σωμα..και σκεφτομαι τι να κανω να μειωσω σε ενταση την προπονηση ποδιων?(αν και δεν θελω γιατι μετα θα τα βλεπω μικρα) η τι αλλο να κανω? το σπλιτ μου ειναι 4 φορες την βδομαδα 1ηστηθος, δικεφ, 2η πλατη,τρικεφ, 3ηωμοι, 4ηποδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-04-15 20:08 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    παραμελουσες τον κορμο σου και εγινε η ασυμμετρια που λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-04-15 20:14 #3
    Προεπιλογή
    Οχι ο κορμος μου μαλιστα μεχρι ενα σημειο μεχρι τα 2 χρονια γυμναστικης μου μεγαλωνε φυσιολογικα και συμμετρικα με τα ποδια μου..μετα ηταν που αρχισα τα σκουοτ και τα ποδια μου αλλαξανε πολυ..τοτε αρχισα να παρατηρω και αυτη την ασσυμετρια που δεν ειναι μεγαλη αλλα σε εμενα ειναι εμφανης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-04-15 21:10 #4
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τοτε αστο φιλε δεν εχει νοημα απλα τα ποδια σου αντιδρουν καλυτερα στην προπονηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-04-15 21:14 #5
    Προεπιλογή
    το θεμα ειναι οτι ξερω τα δυο βασικα σημεια στον κορμο που βοηθανε στην ασσυμετρια..τα χερια μου παιρνουν πολυ δυσκολα..και γιαυτο ειδα ενα βιντεο του rich piana που παει αντιθετα βεβαια με τα οσα ειναι αυτα που πρεπει να κανει καποιος για υπετροφια(μιλουσε για feeder workouts) και λιγο η πλατη στο ανοιγμα της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-04-15 21:15 #6
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Θα επρεπε να χαίρεσαι που τα ποδια σου ειναι ''γεματα'' και οχι σαν καλαμάκια..... δουλεψε απλα αλλες ασκησεις για τον ανω κορμό για να δείς αλλη ανάπτυξη...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-04-15 21:27 #7
    Προεπιλογή
    σωστος οκ θα το κανω ευχαριστω για τη βοηθεια και τους δυο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-04-15 22:04 #8
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    θα ειχε νοημα να κανεις κατι τετοιο μονο αν ειχες παραμελησει αρχικα τον κορμο σου απο την στιγμη που γυμναζοσουν το ιδιο αναλογικα σημαινει πως εχεις δυνατη μυικη ομαδα τα ποδια συνεχησε να κανεις οτι κανεις αν θες να δωσεις λιγο περισσοτερη εμφασγ στα χερια καντα δυο φορες την βδομαδα με μετριο ογκο προπονησης ομως χωρις βεβαια να παραμελησεις την εκγυμναση ποδιων
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-15 20:55 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τα πόδια απλα είναι ενα δυνατό σημείο σε σένα , όπως κάποιος μπορεί να έχει τα χέρια η το στήθος η ώμους και απλα τα γυμνάζεις κανονικότατα και δεν χρειάζεσαι να σκάς με σκοπό να τα δώσεις όγκο , απλα θα βελτιώνονται όσο περνάει ο καιρός σε ποιότητα

    αν καταφέρεις να δώσεις ογκο και εύρος στούς ώμους κυρίως και στήν πλάτη θα έρθει σε συμμετρία με τα πόδια ο κορμός
    απλα πρέπει να καταλάβετε πως κάποια πράγματα μπορούν να βελτιωθούν αλλα να αλλάξουν ριζικά δεν γίνετε , κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικές προδιαγραφες και μηνακούτε μπούρδες που λένε αυτη η άσκηση θα σε δώσει όγκο , η άλλη θα σε δώσει κορυφή στα δικέφαλα κτλ , κάποια πράματα η ταχεις η δεν τάχεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση