Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 03-05-15 21:22 #1
    Προεπιλογή Ερωτησεις για ασκησιολογιο για προβληματα οπως αυχενικο - κηλη - σκολιωση - κυφωση - λορδωση κτλ.
    καλησπερα μπορειτε να μου πειτε 4-5 πραγματα για το τι πρεπει να αποφυγουμε κ για το τι μπορουμε να κανουμε απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη? οπως επισης τι μπορουμε να κανουμε για αεροβια ασκηση, διαδρομο - ποδηλατο η ελλειπτικο? για τα παρακατω προβληματα: αυχενικο - κηλη - σκολιωση - κυφωση - λορδωση κ για το γονατο: χιαστοι κ μηνισκοι. μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να αποφυγουμε σαν ασκησεις απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη κ ποιες ασκησεις απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη μπορουν να βοηθησουν για καθε ενα απο αυτα? ευχαριστω πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-05-15 23:19 #2
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demolutioner Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα μπορειτε να μου πειτε 4-5 πραγματα για το τι πρεπει να αποφυγουμε κ για το τι μπορουμε να κανουμε απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη? οπως επισης τι μπορουμε να κανουμε για αεροβια ασκηση, διαδρομο - ποδηλατο η ελλειπτικο? για τα παρακατω προβληματα: αυχενικο - κηλη - σκολιωση - κυφωση - λορδωση κ για το γονατο: χιαστοι κ μηνισκοι. μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να αποφυγουμε σαν ασκησεις απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη κ ποιες ασκησεις απο μηχανηματα κ ελευθερα βαρη μπορουν να βοηθησουν για καθε ενα απο αυτα? ευχαριστω πολυ.
    Έχεις όλα αυτά τα προβλήματα και μπορείς και κάνεις ακόμα γυμναστική;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-05-15 23:38 #3
    Προεπιλογή
    Για να αναφερθουν συγκεκριμενες ασκησεις (αποφυγη κ προτιμησεις) για ενα ενα τα προβληματα θα χρειαζοταν πολυ μελανι.
    Μια βοηθεια ομως σε ενα γενικο πλανο πιστευω ενα εξειδικευμενο ατομο οπως ο Nive θα μπορουσε να σε βοηθησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-05-15 08:31 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αναφερθουν συγκεκριμενες ασκησεις (αποφυγη κ προτιμησεις) για ενα ενα τα προβληματα θα χρειαζοταν πολυ μελανι.
    Μια βοηθεια ομως σε ενα γενικο πλανο πιστευω ενα εξειδικευμενο ατομο οπως ο Nive θα μπορουσε να σε βοηθησει.
    χρηστο βασικα θελω πιο πολυ να μαθω τι ασκησεις πρεπει να απο φυγουμε για αυτα τα προβληματα, 5-6 πραγματα για το καθενα, για να εχω μια ιδεα απλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-15 08:33 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις όλα αυτά τα προβλήματα και μπορείς και κάνεις ακόμα γυμναστική;
    οχι ρε συ αν ειχα ολα αυτα θα ημουν ετοιμος για τον αγιο πετρο οχι για γυμναστικη απλα γενικα τωταω για να ξερω μερικα πραγματα για το καθε ενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-05-15 04:51 #6
    Προεπιλογή
    Αρχίζω εγώ να σου βάζω ιδέες κι ας μην είμαι ειδικός. Για κοινή όχι farmers walk ας πούμε, για μέση/ σπονδιλικα προβλήματα, προσοχή όχι βαριά dead lifts, γόνατα μινισκο κτλ όχι βαθύ κάθισμα σκουοτ ούτε βαριά κιλά. Γενικά καλά παπούτσια ζώνη επιγονατιδες ισας βοηθήσουν αλλά αν πας γενικά βαριά, δε τη γλυτώνεις....
    Απάντηση με παράθεση