Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 06-05-15 15:38 #16
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ολα θελουν μετρο το τι ειναι επικυνδυνο ειναι πολυ σχετικο τωρα εγω προσωπικα μεχρι καφεινη θα εβαζα και ειμαι αντιθετος με οσους χρησιμοποιουν διεγερτικα για να μειωσουν την ορεξη τους την ορεξη την θες για να κανεις σωστα τα γευματα οχι για να χανεις γευματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-05-15 15:44 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συνοψίσω από όσα αναφέρατε, η χρίση και η ευαισθησία καταστούν τα διεγερτικά αθώα ή επικίνδυνα για τον καθένα ξεχωριστά!
    Εθισμός υπάρχει! Κάποιος που έχει να ενδίδει σε ερωτική πράξη με επιβοήθεια της διέγερσης, νιώθει άβολα να το αποχωριστεί... Κάποιος που θα δοκιμάσει εφεδρίνη και θα δει την απόδοση της δίχως να έχει επιρροή από παρενέργειες, σίγουρα θα θέλει να συνεχίσει να τη παίρνει. Και δυστυχώς ο οργανισμός συνηθίζει σε ορισμένες δοσολογίες και η επόμενη κίνηση είναι να τις αυξήσει. Εκεί ξεκινάει και το πρόβλημα. Αυτό λίγο πολύ το έχουμε δει όλοι με τα συμπληρώματα διατροφής.

    Υ.Σ. Το να αναφέρουμε ονομασίες δεν θεωρώ πως είναι κακό, απλά να κρατάμε μια ισορροπία στο γραπτό λόγο.
    Nasser ,ο κινδυνος εχει παντα να κανει με την δοσολογια κ την ανεκτικοτητα του καθενος...οι δοσεις ειναι αυτες που εχουν τον πρωτο λογο στο κομματι αυτο.
    αν καποιος δεν ξερει τα ορια του η τα αγνοει ,προφανως υπαρχει κινδυνος οπως σε ολα τα πραγματα ,συμπεριλαμβανομενου ακομα κ του φαγητου.
    οσον αφορα το εθισμο ,δεν υπαρχει οργανικος εθισμος..αν εννοεις ψυχολογικο εθισμο ,αυτος ειναι αλλο πραγμα κ ισχυει κ για τα αναβολικα ,γιατι καποιοι δεν μπορουν να προπονηθουν χωρις να περνουν φαρμακα κ γινονται ψωμοσακουλα ,αλλα κ παλι ο ιδιος εθισμος μπορει να ισχυει κ στο φαγητο με τις οποιος παρενεργεις υπαρχουν στην υγεια.
    τωρα οσον αφορα το βιαγκρα κ την χρηση του δεν νομιζω οτι μας αφορα το πως τον μπηγει ο καθενας ,μιας κ εδω ειναι ββ φορουμ.
    αν τωρα αναφερομαστε σε χρηση βιαγκρα για τις προπονησεις ,η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν καποιος καταφευγει σε διαφορα τετοια για να βγαλει μια προπονηση του κωλου που κανουμε οι περισοτεροι κ εχει "εθιστει" κ ολας σε αυτο ,ας αρχισει το ψαρεμα καλυτερα..

    ----------------------------------

    οι προορμονες ειναι ολες παρανομες κ στην αμερικη ,αυτα που κυκλοφορουν ειναι κατι designer που δεν ειναι ακομα καταχωρημενα καπου..
    με το επομενο ντου που θα γινει θα καταχωρηθουν κ αυτα στις λιστες κ θα απαγορευτουν κ αυτα..κ μετα με την σειρα τους θα βγουν αλλα καινουρια ,ετσι γινεται παντα χρονια τωρα.

    ονομασιες φαρμακων ας μην αναφερθουν γιατι μετα παμε κ για το που κ πως χρησιμοποιουνται κ ολας ,κ αμα τα διαβαζει κανας πιτσρικας απο περιεργεια μπορει να παει να ψαχτει κ τελικα αντι για κουβεντουλα κ ενημερωση ,το θεμα αυτο μπορει να κανει κ κακο.
    ειμαι ενα ποστ μακρια απο το να το κλειδωσω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-05-15 12:48 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολύ σωστά όσα λες Διονύση. Δυστυχώς υπάρχει εθισμός στην εφεδρεία και παρεμφερή και το έχω δει σε κάποια άτομα. Γιαυτό το συμπεριλάμβαναν στην κατηγορία αναβολικών.
    Όταν στην Αμερική είναι ελεύθερη και η συνιστάμενη δοσολογία είναι 25mg και βλέπεις κάποιον χρήστη στα 200mg, τότε σίγουρα κατι παει λάθος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-05-15 13:28 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι ,ισχυει αυτο περι δοσης αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι θεμα εθισμου αλλα περισοτερο θεμα αναμονης γρηγοροτερων αποτελεσματων κ του αλλου που ανεφερα απο πανω ,περι λαθος εκτιμησης οριων.
    οι θανατοι που ειχαν σημειωθει με την εφεδρινη ηταν σε δοσεις 300μιλι κ μαλιστα απο υπερβαρα ατομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-05-15 18:46 #20
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    η γνώμη μου για αυτά ειναι πολύ απλή. Σε άτομα όπως ο sAVAZz (για παράδειγμα επειδή αναφέρθηκε και σε κάτι) θεωρώ οτι ειναι κομπλέ , γιατι έχουν μια φυσική κατάσταση και γνωρίζουν δυο πράγματα , δεν καταπίνουν χωρίς να ξέρουν τι καταπίνουν
    για υπέρβαρους++ και άτομα που δεν γνωρίζουν τι κάνουν θεωρώ πως ειναι κίνδυνος-θάνατος και δυστυχώς πολλοί πέφτουν στο τρυπάκι.
    Δεν φταίνε οι ουσίες , φταίει η κακή χρήση τους.
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-05-15 21:44 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Να πω κ εγώ τη γνώμη μου, αν κ συμφωνώ με αρκετές απόψεις από αυτές που ακούστηκαν. Τα διεγερτικά δεν είναι για ανθρώπους που δεν γνωρίζουν ορισμένα βασικά αιματολογικά στοιχεία όπως κ θέματα με πίεση, θυροειδή κτλ. Επίσης σε ορισμένα προβλήματα καρδιάς απαγορεύονται. Σε ένα υγιές άτομο τώρα, μπορούν να δώσουν ένα μπουστάρισμα αρκεί να ξέρει τα όρια του κ να μην κάνει υπερβολές. Δηλ.μην φτάσει να μην σε πιάνει το pre-workout κ να πίνεις 3 σκουπ μετά για να σε πιάσει. Εκεί το σταματάς κάνεις διάλειμμα ένα 20ήμερο ή κ παραπάνω κ ξαναπαίρνεις. Επίσης αν κάτι σε πειράζει πχ γιοχιμβίνη, το κόβεις αμέσως δεν το ξαναδοκιμάζεις. Τέλος αν ο καφές πχ σε πιάνει δεν πας να πάρεις το πιο δυνατό pre workout της αγοράς αλλά πας σε πιο σοφτ λύσεις ή με καθόλου διεγερτικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-05-15 21:52 #22
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ,ισχυει αυτο περι δοσης αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι θεμα εθισμου αλλα περισοτερο θεμα αναμονης γρηγοροτερων αποτελεσματων κ του αλλου που ανεφερα απο πανω ,περι λαθος εκτιμησης οριων.
    οι θανατοι που ειχαν σημειωθει με την εφεδρινη ηταν σε δοσεις 300μιλι κ μαλιστα απο υπερβαρα ατομα.
    Η εφεδρίνη είναι σίγουρα εθιστική. Δεν δικαιολογείται να φτάσει κάποιος από 25 στα 300 mg... και όμως συμβαίνει κατα επανάληψη.

    sobral ανέφερες πολύ σημαντικές παραμέτρους. Είναι βασικά στοιχεία που πρέπει να έχει υπόψη ένας χρήστης.
    Δεν ξέρω που είχε δημοσιευτεί αλλά στην αμερική είχαμε θανάτους και από υπερβολική χρίση pre-workout τύπου NO-XPLODE.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-05-15 06:47 #23
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφεδρίνη είναι σίγουρα εθιστική. Δεν δικαιολογείται να φτάσει κάποιος από 25 στα 300 mg... και όμως συμβαίνει κατα επανάληψη.

    sobral ανέφερες πολύ σημαντικές παραμέτρους. Είναι βασικά στοιχεία που πρέπει να έχει υπόψη ένας χρήστης.
    Δεν ξέρω που είχε δημοσιευτεί αλλά στην αμερική είχαμε θανάτους και από υπερβολική χρίση pre-workout τύπου NO-XPLODE.
    δεν το είχα πάρει χαμπάρι, φαντάσου πόσα scoop κατεβάσανε xD...... έχω φτάσει 2πλή+ δοσολογία σε δυνατό pre-w(2-3 prew έχω δοκιμάσει, όχι οτι τα γουστάρω) και ενώ η απλή δεν με έπιανε πλέον η διπλή με έπιανε όσο η απλή δοσολογία . i guess αρχίσανε απότομα με μεγάλες δοσολογίες
    πάντως σχετικά με την εφεδρίνη και τους υπόλοιπους β-αναστολείς δεν πιστεύω πως με ελεγχόμενη χρήση τους(δοσολογία-χρόνος χρήσης etc) εφόσον ο αθλητής δεν έχει πρόβλημα οτι μπορεί να κινδυνέψει
    βέβαια καμια φορά ειναι κορόνα γράμματα γιατι οι περισσότεροι δεν κάνουν ούτε ενα απλό checkup μια-δυο φορές το χρόνο
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-05-15 11:18 #24
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Και από το παλιό jack3d είχαμε θανάτους κάποιων στρατιωτών, οι οποίοι όμως απ ότι διάβασα είχαν καταναλώσει 3+ scoops κ είχαν κοιμηθεί πολύ λίγο συν την εκπαίδευση που λογικά πέρασαν...κ αυτό εδω το σημείο είναι άξιο προσοχής. Γιατί πολλοί λένε α είμαι πτώμα σήμερα να βάλω ένα σκουπ παραπάνω σήμερα. Και αυτό είναι κακό για τον οργανισμό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-09-15 20:00 #25
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Τα συμπληρώματα των νιτρικών, κάτι νέο στην αγορά, έχουν συνδυασμό στοιχείων που βοηθούν στην καλύτερη αγγείωση και αυξάνουν την ένταση της προπόνησης (caffeine, tyrosine, phenylalanine, arginine, citruline, beta alanine, yohimbine, red wine, niasin-B3). Περιέχουν εστερική μορφή κρεατίνης, η οποία δεν κάνει την ίδια κατακράτηση ύδατος όπως η κλασική μονο-υδρική κρεατίνη, άλλα είναι αδιαμφισβήτητα λιγότερο αποτελεσματική, αφού δε δρα ωσμωτικά. Τα νιτρώδη συμπληρώματα μαζί με τα θερμογεννητικά είναι τα μόνα συμπληρώματα που μπορεί να επιφέρουν το θάνατο, είτε μέσω καρδιακής προσβολής (οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου, αρρυθμία-κοιλιακή μαρμαρυγή), ή μέσω αιμορραγικού εγκεφαλικού από ρήξη ανευρύσματος λόγω υπερτασικού επεισοδίου.

    http://gtoul.com/?p=4161
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-09-15 07:55 #26
    Προεπιλογή
    Μεσω μιας προσεκτικης χρησης των εν λογω συμπληρωματων Κε Τουλιατο - με απουσια φυσικα προβληματων υγειας - θα λεγατε οτι αποφευγεται μακροχρονια η δημιουργια προβληματος; ( πχ ληψη οχι υπερβολικα πανω της συνιστομενης-χρηση max 3 -4 φορες την εβδομαδα και περιπου 3 μηνες on 1 off ; )

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    -> Όλο αερόβιο , αερόβιο , πότε θα πιάσω σίδερα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12