Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 07-05-15 14:36 #1
    Προεπιλογή Πονος στον Τρικεφαλο
    Χαίρεται παιδιά νέος στο φόρουμ

    Καταρχήν να πω συγχαρητήρια στους ανθρώπους του φόρουμ.

    Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση να με διαφωτίσετε με τις γνώσεις σας όσο μπορείτε
    πριν 4 χρόνια ήμουν 110 κιλά με ύψος 1.75 μετά από πολύ κόπο διατροφή και πολύ γυμναστική πήγα στο τέλος στο άλλο άκρο εννοώ 65 κιλά και με την πολύ γυμναστική στο τέλος έπαθα επικονδυλιτιδα στο δεξί χέρι τώρα άρχισα πάλι την γυμναστική προχθές μετά από 1.5 χρόνο.

    Το αστείο είναι ότι στο δεξί χέρι βάζω βραχίονα για να μην με πιάσει η επικονδυλιτιδα και με έπιασε ένας πόνος στο αριστερό χέρι στον τρικέφαλο..

    π.χ
    αν ανοιγοκλείνω το χέρι με ποναει και με δυσκολεύει να το κλείσω διότι ποναει θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι και εδώ επικονδυλιτιδα … η ειναι απλα μυικο λογω αγυμνασιας ....?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-05-15 00:42 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    καλησπέρα μαν...ίσως ειναι ενας συνδοιασμός ,αγυμνασίας-τραυματισμου...το πιο σωστό θα ηταν α) να επισκεφτείς καποιον φυσιοθεραπευτη ο οποιος θα σε συμβουλεψει σχετικά με το θέμα σου β) να επιλεξεις ασκησεις με της οποιες θα προπονείς τα χέρια σου χωρίς να επιβαρυνεις την επικονδυλίτιδα σου...

    το να ρίχνεις το ''βαρος'' της ασκησης,σε αλλο σημειο του χεριου εγκυμονεί αρκετους κινδυνους τραυματισμου....προσοχη
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-05-15 13:13 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση

    ειδή εχω κλήση ραντεβού διότι δυο μέρες τώρα δεν μπορώ να κουνήσω τα χέρια μου και είμαι συνέχεια με μια voltaren αλλά από αποτέλεσμα τίποτα έχω ανησυχήσει λίγο διότι πρώτη φορά με πιάνει κάτι τέτοιο έντονα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-05-15 13:56 #4
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    ...η απλή επάλειψη με αλοιφή έστω και αντιφλεγμονόδη δεν κάνει και τίποτα.
    Πρέπει να γίνει αξιολόγηση από αρθοπαιδικό φίλε.

    θεωρητικά με ξεκούραση-αντιφλεγμονόδη και παγοθεραπεία θα δεις βελτίωση αλλά χωρίς να ξέρεις τι ακριβώς έχεις είναι ρουλέτα.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-05-15 00:03 #5
    Προεπιλογή
    Τελικά σήμερα πήγα και στον ορθοπεδικό αναφέρω τι μου είπε.

    ότι έπαθα θλάση διότι μετά από αρκετό καιρό αποχής από την γυμναστική και χωρίς καλό ζέσταμα πριν μου δημιούργησε το θέμα.

    από τι μου είπε είναι σύνηθες φαινόμενο αν δεν προετοιμάζεσαι καλά πριν ξεκινήσεις την γυμναστική και
    ότι ήμουν τυχερός διότι μπορεί να ήταν και χειρότερα τα πράγματα πάλι καλά την γλυτώσαμε ελαφρά.


    Ότι είπες φιλέ Nive έπεσες μεσα + ότι μου είπε να κάνω ότι αναφέρεις ….
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-05-15 23:28 #6
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Χαιρομαι αρχικα φιλε Μιχαλη που ειναι κακωση ρουτινας και επειτα που επεσα μεσα και σε βοηθησα εστω λιγο.
    Καλη συνεχεια.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση