Γεια σας.. είμαι καινούριος εδώ δεν ξέρω αν είμαι στο καταλιλο μέρος για να βαλω το θεματακι μου..

Λοιπον ειμαι 16 χρονων υψος 1.77 και 68 κιλλα.. εχω που παω γυμναστηριο κοντα στους 10 μηνες.. και συγουρα εχω δει αλλαγες..
Οπως ειπα.. τους 10 μηνες που παω κανω συνεχεια ενδυναμωση μυων... και τωρα τον τελευταιο μηνα μπηκα γραμμωση.

Παμε τωρα στα ''θεματακια''
Οταν ξεκινησα πιστευω πως ολα ηταν καλα.. Αρχησα να βαζω κιλλα να φορτωνω αρκετα... μετα οταν σταματισα για χειμωνα δλδ ολο τον δεκεμβρη
εκανα μονος μου βαρακια στο σπιτι για να δυναμοσω πιο πολυ.. και οταν πιγα στο γυμναστιρηο μετα μπορεσα και σικοσα πολλα παρα πανω κιλλα.. Ωραια χαρηκα για αυτο.. και την επομενη μερα ειπα να βαλω (bra de fer) με τον ξαδερφο μου οπου δεν εχουμε και πολυ διαφορα.... αφου βαζαμε ζωριστικα παρα πολυ με αποτελεσμα να πιαστη το νευρο αρκετα.. βεβαια εγω μη ξεροντας τι ειναι αυτο δεν με ενιαξε και παρα πολυ.. που ξανα εβαλα μετα απο 2 μερες κ καθημερινα μετα στο σχολειο.. οσπου μετα να μην μπορουσα να σικοσο το χερι μου...απο τον πονο... αρχησα να βαζω λιγο voltaren και παγακια.. αρχησε να περναει λιγο .. αλλα εκανα κανονικα την προπονιση μου.. τελος παντον μετα απο 3 μηνες -_- περασε.. και ξανα δεν θα βαλω χερι..
Τωρα παμε στα σοβαρα.
1. (ΚΡΑΚ-ΚΡΟΥΚ)=Εχω απο μηκρος κανο κρακ σε ολες τις κλειδωσης μου (αγκωνες,ΩΜΟΥΣ,καρπος,Μεση,Ποδια,Δαχτυλα,αφιενας) Στο γιατρο που ειχα παει μ ειχε πει πως δεν ειναι τιποτα εφοσων δεν σε ποναει καθολου εκτος απο καποια.... αλλα θελω να μην περπαταω να κουνιεμε και να ακουγαμε σαν κανας που εχει προβληματα.. (δεν ξερω αν μ καταλαβεναιτε..) Μπορειτε να μου πειτε μηπος να κανω κατι ωστε να μην ειναι τοσο υπερβολικα?? νιοθω σαν να ειμαι 100 χρονων

2. (Αγκωνες) Εχω τον τελευταιο καιρο αρχησαν οι αγκωνες μου να κανουν ενα κλακ οταν κανω γυμναστικη π.χ (μπαρα,πιεσεις ωμον,τρικεφαλος(γαλικες).)
υπαρχει περιπτοση να ειναι κατι σοβαρο? τον ηχο π ακουω μονο τον ακουω και τον νιοθω δεν ποναω.. .. Μπορω να κανω κατι οστε να φυγει?

3. (Ωμοι) <τους εχω παραμελιση οπως και τα ποδια.. δλδ εχω να τους γυμνασω κοντα στους 3 μηνες >.... τελος παντον.. οταν κανω μονοζυγο με υποβοηθιση φυσικα.. μου ειχε πει ενας οταν φτανω κατο να αφυνομαι και να τεντονη ολο το χερι και μετα να ανεβαινω.. εγω το εκανα με αποτελεσμα οτανανεβαινω ο δεξιος ωμος μου να κανει κρακ και γκλουπ (μερικες φορες το γκλουπ) και νομιζω πως θα ειναι επιδει τεντονομε και μετα βαζω υπερβολικη δυναμη για να σικοθω και παλυ... ειπα στην αρχει να παω σε εναν γιατρο να το δω αλλα με ειπαν καποια ατομα πως αν δεν σου ποναει κατσε 1 εβδομαδα εκτος για να ηρεμιση.. Μετα οταν κανω το μηχανιμα (peck-deck) με τα μαξιλαρακια.. οταν το φτανω τερμα πισω και παω να τραβιχτο λιγο μπροστα ο δεξιος ωμος κανει (γκλουπ). Μπορειτε να μου πειτε μηπως συμβενει κατι αλλο .. ειναι σοβαρο αυτο?? αν εχει βγει η αρθροση τι κανω?? απαντηστε αν ξερετε περι του θεματος.

Οταν τα ειπα αυτα στον γυμναστη μου με ειπε να κανεις πολυ καλο ζεσταμα και μετα να μπενεις. και αυτος μ ειπε πως επιδει εχεις 4 μηνες να κανεις ωμους πολυ πιθανο να ζωριστικαν στο μονοζυγο. και μ ειπε πως δεν πρεπει να πας ως τερμα κατο δλδ να τεντονωντε τα χερια...
Μπορειτε να μου πειτε και εσεις τι μπορω να κανω για να φυγουν τα κρακ. το γκλουπ και να εχω ενα υγειες σωμα χωρις προβληματα κλπ.?

Ευχαριστω Εκ τον προτερων (σορρυ για καποια οορθογραφικα λαθοι..