Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 19-10-15 20:11 #1

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή Πόνος στο χέρι
    Καλησπερα φίλοι μου.Σημερα έκανα προπόνηση στήθους και πρωτη άσκηση μπήκα πάγκο ξεκίνησα με ζέσταμα 50 κιλά δυο σετ των 12 ρεπς,μετα μπήκα στα λειτουργικά σετ (3 σύνολο) όπου στο προτελευταίο αισθάνθηκα ενα πόνο-τράβηγμα όχι ιδιαίτερα έντονο την στιγμή που το αριστερό μου χέρι ήταν σε ορθή γωνία τον πόνο τον ένιωσα εκεί που τελειώνει ο τεικεφαλος απο την έξω πλευρά και χιλιοστό πιο πάνω απο το ωλένιο κόκκαλο.Αφου μπήκα στο τελευταίο σετ με περίπου το 85% της 1 ρμ ένιωσα πιο έντονο το τράβηγμα πόνο και ενιωθα άκουγα ενα κλακ κατα την διάρκεια που το χέρι έμπαινε σε κλίση ορθής γωνίας και έφυγε να ισιώσει.Εννοειται παράτησα τις υπόλοιπες επαναλήψεις και μπήκα σε επικλινή με αλτήρες όπου φόρτωσα δοκιμαστικά στο τελευταίο σετ με πολυ προσοχή και δεν ένιωσα ενόχληση ακομα και με 25 κιλά βαράκια.Να σημειώσω οτι παντα κανω πριν στατικές διατασεις και συνθέτες πολυ σχολαστικά και παντα βάζω σετ προθέρμανσης προν τα λειτουργικά με το 50% της 1 ρμ.Μηπως κάποιος έχει πάθει κατι παρόμοιο ;Αν συνεχίσει θα πάω γιατρό εννοείται αλλα ούτε στα μέτρια κιλά ούτε πριν ούτε μετα την προπόνηση με πονάει και μου συμβαίνει μόνο στον ίσιο πάγκο.Επισης να σημειώσω οτι το πρώτο ένιωσα την προηγούμενη εβδομάδα αλλα αμυδρά σαν ενόχληση μικρή στο τέλος του ίδιου πάγκου .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-10-15 20:45 #2
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    έχω κάτί παρόμοιο. δες αυτό το βιντεο μήπως έχεις αυτό.
    το αριστερο χέρι το πρόλαβα κ με ξεκούραση μου έφυγε. στο δεξί έχει μείνει και για να μήν με ενοχλεί δεν κάνω καθόλου τρικ και πάγκο κάνω με elbow tuch τεχνικη για να αποφύγω την οθή γωνία που είναι θάνατος. Καμία φορά αν ενοχλεί πολύ μπορεις να χρησομοποιείς elbow sleeve.
    Στο βίντεο δες μόνο τι είναι tricep snap
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-10-15 21:23 #3

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Για ποςο καιρό το ξεκουρασες ; Εσένα σε έπιανε μόνο στον ίσιο η σε όλες τις push ασκήσεις γιατι εμένα με έπιασε μόνο καλα στον ίσιο στον επικλινή με αλτήρες δεν νε ζόρισε αύριο έχω τεικεφαλος να κανω τροχαλία με σκοινί μόνο και όχι γαλλικές ; Ευχαριςτω πολυ για τον χρόνο σου και την απάντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-10-15 00:08 #4

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Κάποιος καμία συμβουλή ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-15 00:15 #5
    Προεπιλογή
    Τι λαβη εχεις στον παγκο; Ισως να την κλεισεις λιγο. Η σιγουρη λυση ειναι να κοψεις τον ισιο παγκο ο οποιος δν ειναι και απαραιτητος εαν σε ενδιαφερει η υπερτροφια.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-10-15 03:18 #6

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Χριστοφορε σε ευχαριςτω για το ενδιαφέρον σέβομαι πολυ την άποψη σου γιατι έχω πολυ καλή άποψη για εσένα απο τα πόςτ σου.Αυτο θα κανω γιατι όντως πάω για υπερτροφία και θα το γυρίσω σε dumbbell σε ίσιο πάγκο μιας και απο οτι δοκίμασα δεν έχω ενόχληση σε αυτήν την άσκηση μόνο με barbell και push ups με πιάνει σημερα έκανα και στο σμιθ που ίσως επιβάρυνε την κατάσταση λόγο grip.Αππ οτι έκανα μια έρευνα στο νετ ίσως και τα kt tapes βοηθήσουν έως ότου ξεθυμάνει το προβλημα αλλα δεν μπορω να καταλάβω αν ειναι απο το ωλένιο νεύρο η απο τον τένοντα του τεικεφαλου μιας και παρόλο που αισθάνομαι ενα μικρό πόνο παράλληλα με το κλακ δεν έχω μούδιασμα τα στο μικρό δάχτυλο η γενικά στο χέρι .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anthimosxir : 20-10-15 στις 03:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-10-15 16:53 #7
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    είχε συμπέσει ο τραυματισμός με το καλοκαιρι οπότε το έιχα ξεκουράσει αρκετά. Ξεκούραση σημαίνει είτε τελειώς αποχή και επανοδοκιμή είτε το να κάνεις ασκήσεις που δεν το ενοχλούν καθόλου. αν σε ενοχλεί σε όλες τις ασκήσεις push, όπως ενοχλούσε εμένα, κάνεις το πρώτο.Αν σε εχοχλεί σε ορισμένες ασκήσεις κάνεις το δεύτερο
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-10-15 22:44 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anthimosxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χριστοφορε σε ευχαριςτω για το ενδιαφέρον σέβομαι πολυ την άποψη σου γιατι έχω πολυ καλή άποψη για εσένα απο τα πόςτ σου.Αυτο θα κανω γιατι όντως πάω για υπερτροφία και θα το γυρίσω σε dumbbell σε ίσιο πάγκο μιας και απο οτι δοκίμασα δεν έχω ενόχληση σε αυτήν την άσκηση μόνο με barbell και push ups με πιάνει σημερα έκανα και στο σμιθ που ίσως επιβάρυνε την κατάσταση λόγο grip.Αππ οτι έκανα μια έρευνα στο νετ ίσως και τα kt tapes βοηθήσουν έως ότου ξεθυμάνει το προβλημα αλλα δεν μπορω να καταλάβω αν ειναι απο το ωλένιο νεύρο η απο τον τένοντα του τεικεφαλου μιας και παρόλο που αισθάνομαι ενα μικρό πόνο παράλληλα με το κλακ δεν έχω μούδιασμα τα στο μικρό δάχτυλο η γενικά στο χέρι .
    Γενικα για υπερτροφια πολλοι οι τροποι. Οι αλτηρες ισα ισα απομονωνουν καλυτερα το στηθος. Σμιθ μην ξανακανεις ειναι λογικο να σε ποναει λογω της καθετης κινησης της ειτε μιλαμε για ισιο ειτε για επικλινη.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση