Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 13-11-15 12:59 #1
    Προεπιλογή τεστοστερονη και ζαχαρο
    Για λογους οικονομιας μπορω με μια γενικη αιματος να διαπιστωσω τα επιπεδα τεστοστερονης και αν εχω ζαχαρο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-11-15 13:12 #2
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Γινεται ναι να μετρησεις τεστοστερονη και σακχαρο ξεχωριστα.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-11-15 13:35 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γινεται ναι να μετρησεις τεστοστερονη και σακχαρο ξεχωριστα.
    με απλη γενικη αιματος;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-11-15 14:29 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Η απλή αίματος δεν περιλαμβανει τεστο,ειναι έξτρα εξεταση και δαπανηρή - το σάκχαρο μπορεί να μετρηθεί και χωρίς γενική αιματος,δεν ξερω βεβαια κατα πόσο ακριβής ειναι αυτη η μέτρηση,σ'ενα φαρμακειο θα στο δουν αμεσως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-11-15 14:57 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απλή αίματος δεν περιλαμβανει τεστο,ειναι έξτρα εξεταση και δαπανηρή - το σάκχαρο μπορεί να μετρηθεί και χωρίς γενική αιματος,δεν ξερω βεβαια κατα πόσο ακριβής ειναι αυτη η μέτρηση,σ'ενα φαρμακειο θα στο δουν αμεσως.
    ξερεις ποσο θα μου κοστισει η τεστο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-11-15 15:13 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jack30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερεις ποσο θα μου κοστισει η τεστο;
    100 μου ειχε κοστίσει εμενα.
    Εκανα όμως, τεστοστερονη, dht, e2, shbg, fsi, lh.. για σκέτο τεστο δεν γνωρίζω.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-11-15 15:15 #7
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Αναλογα με το κεντρο,10-15 κυμαινεται η μια τιμη σε ορμονικες συνηθως...αλλα η σκετη τεστοστερονη δε σου δινει ξεκαθαρη εικονα για το τι παιζει,θες τουλαχιστον αυτες που σου γραφει ο Feth απο πανω συν προλακτινη και στην τεστο εννοειται παντα και ελευθερη και ολικη.

    Παντως,και σε περιπτωση που εχει ο θυροειδης θεμα σε πολλες περιπτωσεις χτυπαει και τεστο..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 13-11-15 στις 15:18
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-11-15 15:23 #8
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Συμφωνω με κομπράκια, να προσθέσω πως ειχα βαλει και προλακτικη αλλά το παρελειψα από το 1ο μου πόστ. Πάντως , ισχυει και αυτό που λεει ο κομπρα ότι αν έχεις προβλήματα με θυροειηδη τα οποια δεν τα γνωρίζεις ακομη τότε οι εξετάσεις οι ορμονικες δεν θα είναι και τοσο ακριβείς και ισως αποκλίνουν κατά πολύ.
    Επισης, οι ορμονικές ενδυκνυται να γινονται νωρις το πρωι
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-15 18:22 #9
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    H γενική αίματος δείχνει την ερυθρά σειρά,τη λευκή σειρά και τα αιμοπετάλια.Αποτελεί μια διαγνωστική εξέταση για αναιμίες,ή πολυκυτταραιμία,για θρμομβοπενία,ή θρομβοκυττάρωση και για φλεγμονές βακτηριακού,ή ιογενούς τύπου(ανάλογα με τον λευκοκυτταρικό τύπο).
    Η τεστοστερόνη ορού (ολική-ελεύθερη) αποτελεί ορμονική εξέταση,ενώ η γλυκόζη ορού βιοχημικό δείκτη.
    Η γενική αίματος χρεώνεται 10 ευρώ,η γλυκόζη το ίδιο,ενώ η κάθε ορμονική εξέταση κοστολογείται στα 20 ευρώ.

    ΥΓ:Η μέτρηση τεστοστερόνης θα πρέπει να γίνεται νωρίς το πρωί (8πμ) γιατί είναι στα ανώτερα φυσιολογικά (εξού και οι πρωινές στήσεις).
    Η γλυκόζη αίματος επίσης,δεδομένου ότι υπάρχει η ολονύκτια νηστεία.Βέβαια,προκειμένου να γίνει καλή διάγνωση για το σανχαρώδη διαβήτη μη ινσουλινοεξαρτώμενο τύπου ΙΙ,επιβάλλεται και ο υπολογισμός της γλυκοζυλιωμένης αιμοσφαιρίνης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-11-15 01:41 #10
    Προεπιλογή
    δεν μου παει καρδια να δωσω 100 ευρω σε εξετασεις και αν καταλαβα σωστα πρεπει να εξετασω πρωτα τον θυροειδη μηπως επηρεαζει την τεστο και τωρα που διαβαζω τα συμπτωματα του θυροειδους βλεπω οτι καποια τα εχω.
    doc μπορουμε να βρουμε καμια προσφορα για εξετασεις θυροειδους,τεστοστερονης και διαβητη μεσω καρτας μελους σε καποια κλινικη ή να κανω τις απολυτως απαραιτητες εξετασεις μεχρι 50 ευρω γτ δεν μου περισσευουν τα ατιμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-11-15 13:42 #11
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    http://gtoul.com/%CF%80%CF%81%CE%BF%...5%CF%89%CE%BD/

    Πέντε διαφορετικοί έλεγχοι,ο καθένας στα 60 ευρώ
    Απάντηση με παράθεση