Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 16-05-16 05:52 #1
    Προεπιλογή Πόνος στη φτέρνα(?) αχίλειο(?) , καθαρή μαγνητική.
    Καλησπέρα φόρουμ.

    Εδώ και πάνω απο ένα χρόνο(Αύγουστος 2014) έχω ένα πόνο στο δεξί πόδι , φωτογραφία. Μετά τα βάρη πήγαινα και έτρεχα ανώμαλο δρόμο (χώμα , λίγες μικρές πέτρες, ανηφόρες κατηφόρες). Σε κάποια φάση άρχισε να με ενοχλεί αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί μου άρεσε να πηγαίνω και ξαναπήγα και αφού ζεστάθηκε μου πέρασε. Την επόμενη μέρα όπως είναι φυσιολογικό με πονούσε πιο πολύ.

    1η επίσκεψη σε γιατρό: Μαγνητική-> Καταφυτική τενοντίτιδα αχιλείου. Θεραπεία : Ξεκούραση. Τα είχα παρατήσει όλα για 4 μηνες και μετά άρχισα να το γυμνάζω χαλαρά. Τελικά δε μου πέρασε .
    2η επίσκεψη σε γιατρό με την παλιλα μαγνητική -> Πάρε Biofenac. Καμία βελτίωση.
    3η επίσκεψη σε άλλο γιατρό. Πάρε Biofenac. (δε τα πήρα)
    4η επίσκεψη σε άλλο γιατρό :φόρα υποβοηθήματα στα παπούτσια, κάνε φυσιοθεραπεία μασαζ . Καμία βελτίωση.
    5η επίσκεψη στον ίδιο γιατρό: Νέα μαγνητική (πεντακάθαρη) , κάνε φυσιοθεραπεία και ηλεκτροθεραπεία. (μετά την ηλεκτροθεραπεία νομίζω με ενοχλεί λίγο περισσότερο).
    Δε με πονάει σε καμία κίνηση του ποδιού . Περισσότερη ενόχληση έχω μετά απο το περπάτημα , ή και καθόλου εξαρτάται απο τη μέρα! Νομίζω το εντωπίζω περισσότερο τα πρωινά όταν ξυπνάω. Με ενοχλεί ακριβώς στο σημείο που έχω το δάχτυλο.

    Κανείς που να έχει κάποια παρόμοια περίπτωση; Πραγματικά δε ξέρω τι άλλο να κάνω... δε μπορούν να βρούνε τι φταίει και πως να το αντιμετωπίσουν...
    Όνομα: 20160516_044617.jpg Εμφανίσεις: 724 Μέγεθος: 44,1 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostasd91 : 16-05-16 στις 05:54
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-16 11:24 #2
    Το avatar του χρήστη 3_more_reps

    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Καλημέρα kostasd91. Δοκίμασε να αλλάξεις τα παπούτσια που φοράς. Ενδέχεται να είναι από αυτό!
    No Pain, No Gain, Let's Train!

    https://www.youtube.com/watch?v=itx3udN1HJ0
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-16 23:58 #3

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    μηπως εχεις ακανθα??????
    επισης αν ειναι πονος που επιδυνωνεται τη νυχτα κανε και μια βιοχημικα να δεις ουρικο οξυ
    αν και αν ηταν αυτο θα υπεφερες ...
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση