Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 07-06-16 17:45 #1
    Προεπιλογή πονος στο στηθος αριστερα.
    καλησπερα σε ολη την παρεα και καλο καλοκαιρι. ειμαι καινουριος εδω και θα μπω κατευθειαν στο θεμα. εχω μια ενοχληση στην αριστερη μασχαλη. οταν κανω καποιες κινησεις η καθομαι σε καποιες συγκεκριμενες θεσεις με πιανει μια ενοχληση στο κοκκαλο που συνδεει τη μασχαλη με το στηθος. επισης με πιανει μερικες φορες στο στερνο αριστερα στα κοκκαλα ή μυες. μερικες φορες πηγαινει και σαν τραβηγμα στο αριστερο μερος του λαιμου εξωτερικα. ειμαι ποδοσφαιριστης και αθλουμαι τακτικα ομως εχω κλεισει πανω απο μηνα που δεν προπονουμαι γιατι εχω αυτες τις ενοχλησεις. για να σας προλαβω εχω παει σε ολους τους γιατρους ( καρδιολογο, παθολογο) εχω κανει υπερηχο, καρδιογραφηκα, αιματολογικες, πιεση ακτινογραφια. ολα μου βγηκαν καθαρα. ολοι μου ειπαν ειναι μυοσκελετικο και θα περασει αλλα δεν περναει. ξερει κανεις? μπορει να βοηθησει? να ξαναπαω σε γιατρο? ευχαριστω για την αναγνωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-06-16 22:48 #2
    Προεπιλογή
    Εφοσον πονας στο στηθος με τη μασχαλη πας σε ενα ορθοπεδικο και αν θελει σου γραφει μια ωραια μαγνητικη και βλεπεις ξεκαθαρα τι εχεις γτ το προβλημα σου αποτι καταλαβα ειναι καθαρα μυικο.Σημαντικο ειναι στο ενδιαμεσο να μη κανεις κανα πουσαπς και αλλα διαφορα γιατι το φθειρεις περισσοτερο και φυσικα γιαυτο και σε ποναει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-06-16 22:57 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 4001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον πονας στο στηθος με τη μασχαλη πας σε ενα ορθοπεδικο και αν θελει σου γραφει μια ωραια μαγνητικη και βλεπεις ξεκαθαρα τι εχεις γτ το προβλημα σου αποτι καταλαβα ειναι καθαρα μυικο.Σημαντικο ειναι στο ενδιαμεσο να μη κανεις κανα πουσαπς και αλλα διαφορα γιατι το φθειρεις περισσοτερο και φυσικα γιαυτο και σε ποναει.

    σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. δεν με ενοχλει παντα. οταν κανω μπανιο κανω ζεστο-κρυο και οταν βγαινω δεν με ενοχλει καθολου για καποια ωρα. μετα μπορει να με πιασει ξανα. λογικα μυικο θα ειναι. θα παω να το δω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-06-16 23:12 #4
    Προεπιλογή
    Φίλε καλα κανεις και ρωτας γιατι η ερωτηση δεν κοστιζει τιποτα. Αλλα έχεις πάει σε τόσους γιατρούς που σε είδαν και σε εξέτασαν.
    Εδώ τι βοήθεια περιμένεις να πάρεις?
    Καταρχήν δεν κατάλαβα που πονάς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-16 17:06 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε καλα κανεις και ρωτας γιατι η ερωτηση δεν κοστιζει τιποτα. Αλλα έχεις πάει σε τόσους γιατρούς που σε είδαν και σε εξέτασαν.
    Εδώ τι βοήθεια περιμένεις να πάρεις?
    Καταρχήν δεν κατάλαβα που πονάς.
    εχω ενοχλησεις γυρω απο το αριστερο στηθος. στο σημειο που συνδεεται η μασχαλη με το στηθος, στο στερνο αριστερα και διπλα απο τι ρωγα αριστερα. δεν με ποναει παντα αλλα αναλογα με τη σταση του σωματος μου. ρωταω εδω επιδη εσεις κανετε αρκετα βαρη και ισως το εχει παθει καποιος. εγω δεν κανω πολλα βαρη αλλα μονο κοιλιακους και push ups. ισως το εχει παθει καποιος και αν ξερει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-06-16 18:21 #6
    Προεπιλογή
    Πονας κατω στην περιοχη της μασχαλης γιατι πολυ απλα εκει ειναι το σημειο που δενει το στηθος.Το πιο σιγουρο ειναι οτι εχεις παθει θλαση ΑΛΛΑ μπορω να πω με 100% σιγουρια οτι προκειται για κατι τετοιο?Μπορεις εσυ να εμπιστευτεις καποιον τυχαιο που σου εγραψε στο νετ?Πολυ απλα οχι, γιαυτο υπαρχουν και οι γιατροι και σε αυτο το θεμα ειναι ο ορθοπαιδικος.Κατσε και σκεψου πως το επαθες αν δηλαδη καποια μερα εκανες κακη προθερμανση μπηκες αποτομα να κανεις πουσαπς,εκανες καμια αποτομη κινηση καθως και που ειναι ακριβως το σημειο που πονας και πες στο στον γιατρο.Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με σενα και επειδη δεν πηγα σε γιατρο να μου κανει μια σωστη διαγνωση παρα εψαχνα στο ιντερνετ και εκανα τα δικα μ αυτο εξελιχθηκε χειροτερα.Ειναι τοσο απλο.Αντε και καλη διαγνωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-06-16 00:03 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 4001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πονας κατω στην περιοχη της μασχαλης γιατι πολυ απλα εκει ειναι το σημειο που δενει το στηθος.Το πιο σιγουρο ειναι οτι εχεις παθει θλαση ΑΛΛΑ μπορω να πω με 100% σιγουρια οτι προκειται για κατι τετοιο?Μπορεις εσυ να εμπιστευτεις καποιον τυχαιο που σου εγραψε στο νετ?Πολυ απλα οχι, γιαυτο υπαρχουν και οι γιατροι και σε αυτο το θεμα ειναι ο ορθοπαιδικος.Κατσε και σκεψου πως το επαθες αν δηλαδη καποια μερα εκανες κακη προθερμανση μπηκες αποτομα να κανεις πουσαπς,εκανες καμια αποτομη κινηση καθως και που ειναι ακριβως το σημειο που πονας και πες στο στον γιατρο.Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με σενα και επειδη δεν πηγα σε γιατρο να μου κανει μια σωστη διαγνωση παρα εψαχνα στο ιντερνετ και εκανα τα δικα μ αυτο εξελιχθηκε χειροτερα.Ειναι τοσο απλο.Αντε και καλη διαγνωση
    ευχαριστω πολυ φιλε μου για το χρονο σου. απλα με επιασε οταν ξεκουραζομουν. ειχα μια βδομαδα να προπονηθω και ξαφνικα με επιασαν πονοι. ισως εκανα αποτομη κινηση αλλα δεν θυμαμαι. αλλα παει πολυς καιρος γι αυτο ψιλοανησυχω. εχω παει σε γιατρους αλλα οχι σε ορθοπεδικο. θα το κοιταξω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-06-16 17:07 #8
    Προεπιλογή
    Όπως έγραψαν και οι υπόλοιποι, ορθοπαιδικός και μαγνητική. Εγώ βέβαια έχω αυτόν τον πόνο/σφίξιμο στο αριστερό στήθος όπως εσύ περίπου 15 χρόνια και μετά απο πολλά χρόνια κατάλαβα οτι είχα πάθει θλάση και το γεγονός οτι κοιμάμαι μπρούμητα και μερικές φορές με παίρνει η γυναίκα μου αγκαλιά στον ύπνο με αποτέλεσμα να παθαίνω κάκωση!
    Μαγνήσιο, ξεκούραση και αλλαγή πλευρού και όλα καλά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-06-16 17:41 #9
    Προεπιλογή
    Τίποτα δε χρειάζεται. Ούτε μαγνητική ούτε ορθοπαιδικο. Ξεκουραση και θα περάσει.
    Μην το κάνουμε πολύ θέμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-06-16 00:20 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dLazaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έγραψαν και οι υπόλοιποι, ορθοπαιδικός και μαγνητική. Εγώ βέβαια έχω αυτόν τον πόνο/σφίξιμο στο αριστερό στήθος όπως εσύ περίπου 15 χρόνια και μετά απο πολλά χρόνια κατάλαβα οτι είχα πάθει θλάση και το γεγονός οτι κοιμάμαι μπρούμητα και μερικές φορές με παίρνει η γυναίκα μου αγκαλιά στον ύπνο με αποτέλεσμα να παθαίνω κάκωση!
    Μαγνήσιο, ξεκούραση και αλλαγή πλευρού και όλα καλά!
    φιλε οντως και εγω κοιμομουν μπρουμητα παντα. και επερνα αγκαλια την κοπελα μου και ισως φταινε και αυτα. αλλαξα σταση στον υπνο και πραγματι ειδα διαφορα. ευχαριστω για το μηνυμα σου
    Απάντηση με παράθεση