Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 23-09-16 21:54 #1
    Προεπιλογή Πρόβλημα στο συκώτι απο την ζάχαρη.
    Έχω υποχρέωση μετά απο το σοβαρό πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα να σας ενημερώσω. Είμαι εκτόμορφος και έκανα διατροφή όγκου και θεωρούσα οτι μπορώ να τρώω οτι θέλω. Φαινομενικά ήμουν λεπτός ,αλλά το συκώτι μου γεμάτο λίπος. Πήγα στον γιατρό γιατι ένιωθα κουρασμένος, είχα δυσπεψία και ευερέθιστο έντερο. Έτρωγα κάθε μερα τους υδατάνθρακες και το κρέας ,αλλά και 2 σοκολάτες και πολλά φρούτα. Το θέμα με την φρουκτόζη είναι οτι κάνει τόσο κακό στο συκωτι όσο και το αλκοολ. Και δεν έχει σημασία αν προέρχεται απο την ζάχαρη, το μέλι, το σιρόπι ή και τα φρούτα. Η φρουκτόζη είναι φρουκτόζη και δεν χρειάζεται στον οργανισμό και γίνεται λίπος στο συκώτι. Και φυσικά οι υδατάνθρακες δεν έχουν σχέση με την φρουκτόζη. Αν φας πολλούς υδατάνθρακες το συκώτι τους χρησιμοποιεί ως γλυκογόνο για ενέργεια αργότερα. Αντιθέτως η φρουκτόζη πηγαίνει ως λίπος στο συκώτι και δεν γίνεται γλυκογόνο.

    Μετά απο συγκεκριμένη διατροφή με πολλή χολίνη(αυγά, κρέας) ,αλλά και υδατάνθρακες(σε κανονικές ποσότητες) πλέον ειμαι καλά και ζάχαρη και φρούτα δεν έχω αγγίξει εδω και μήνες. Καλό θα ήταν να κάνετε εξετάσεις αν αισθάνεστε κουρασμένοι ή έχετε δυσπεψία ή όποια όλα προβλήματα. Το συκώτι είναι το σημαντικότερο όργανο και αν δεν λειτουργεί σωστά επηρεάζει όλο τον οργανισμό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-09-16 21:59 #2
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Γελαει το ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΟ μεγαλε.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-16 22:17 #3
    Προεπιλογή
    Mε την φάτσα σου μπορεί. Εγω ανέφερα την εμπειρία μου και το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-09-16 01:15 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eleos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε την φάτσα σου μπορεί

    AXAXAXAXAΧΑΧΑΧΑ κομπρα τα θελες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-09-16 10:39 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eleos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε την φάτσα σου μπορεί. Εγω ανέφερα την εμπειρία μου και το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα.
    εκανες εξετασεις φανταζομαι στο γιατρο που πηγες..
    σου ειναι ευκολο να αναφερεις τις τιμες απο χοληστερινες, τριγλυκεριδια, υπατικα ενζυμα κλπ..?
    καθως κ το αν ειχες θεμα με ανεβασμενο ζακχαρο?
    Απάντηση με παράθεση