Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 11-11-16 14:20 #1
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή Αφρος στα ουρα...
    Εδω και 6 μερες περιπου εχω παρατηρησει οτι τα ουρα μου αφριζουν...καθε φορα ...να πω πως της τελευταιες 2 βδομαδες περιπου δεν εχω αυξημενη καταναλωση πρωτεινης...αλλες μερες ειμαι στα 120γραμμαρια αλλες 60 και αλλες ουτε καν 60 λογο κακης διατροφης και τρεχαματα σε οδοντιατρο. απο συμπληρωματα κρεατινη δεν παιρνω, λογο του οτι δε γυμναζομαι αυτο το διαστημα, και απο whey παιρνω 2 σκουπ την βδομαδα στα δρομολογια για πρωινο (1 ανα μερα). Διαβασα πως ειναι ενδειξη βλαβης νεφρων ειναι οντως κατι το τοσο ανησυχητικο? Επειδη απο δευτερα θα λυπω 2 βδομαδες,λετε να παω κανα εφημερευων? Παρακαλω να απαντησει καποιος μονο αν ξερει η αν εχει αντιμετωπίσει κατι παρομοιο! Απο υγρα καταναλωνω 3-4 λιτρα νερο την μερα και καθε ποτηρι μετα απο μιση μια ωρα κατουραω μπολικα (δε ξερω αν ειναι νορμαλ)
     

  2. 11-11-16 14:32 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    να μην κατουρας απο ψηλα..
     

  3. 11-11-16 14:43 #3
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    να μην κατουρας απο ψηλα..
    Σα γκομενα ε?
    Καλο....γελασα!
     

  4. 11-11-16 14:44 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κ να σου πω κ κατι βγαλμενο απο τη ζωη..οσες φορες κ να την τιναξεις, παντα η τελευταια θα μεινει πανω στο σωβρακο..
    γιαυτο χαρτακι μονο
     

  5. 11-11-16 14:49 #5
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Στο ιντερνετ αν γκουγκλαρεις πονοκεφαλος αιτιες σου βγαζει 1η καρκινος του εγκεφαλου, με λιγα λογια σωθηκες αν στηριχθεις σε αυτα...

    Θες να δεις αν εχεις θεμα με νεφρα κανεις εξετασεις, δυστυχως ιατρικη μεσω ιντερνετ δε γινεται... και λεω δυστυχως γιατι θα γλιτωναμε κοπο κ χρημα
     

  6. 11-11-16 14:54 #6
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bodybuilder wannabe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ιντερνετ αν γκουγκλαρεις πονοκεφαλος αιτιες σου βγαζει 1η καρκινος του εγκεφαλου, με λιγα λογια σωθηκες αν στηριχθεις σε αυτα...

    Θες να δεις αν εχεις θεμα με νεφρα κανεις εξετασεις, δυστυχως ιατρικη μεσω ιντερνετ δε γινεται... και λεω δυστυχως γιατι θα γλιτωναμε κοπο κ χρημα
    Ναι..υσχιει το πρωτο που λες οπως και ολα βασικα! Εχω φυγει σημερα εφημερευων με το καλο μολις γυρισω γιατι δε το ψηνω να το αφησω για οταν γυρισω απο το επομενο δρομολογιο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ να σου πω κ κατι βγαλμενο απο τη ζωη..οσες φορες κ να την τιναξεις, παντα η τελευταια θα μεινει πανω στο σωβρακο..
    γιαυτο χαρτακι μονο
    Φιλε μπιφακο μας τον πασπατευουν αρκετα συχνα οποτε επιβάλλεται χαρτακι
     

  7. 11-11-16 15:00 #7
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    @bodybuilder ασχετως αν συμφωνω στο πρωτο που λες, ειναι αλλο να γραψεις ενα "πονοκεφαλος" κατι που ειναι εντελως γενικο,και αλλο να ψαξεις αφρο στα ουρα κατι που ειναι συγκεκριμενο. Δε λεω οτι τρομαξα η κατι τετοιο..αλλα θα εχει την αιτια του, σημαντικη η ασημαντη
     

  8. 11-11-16 15:07 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Και μένα μου χει τύχει....σίγουρα πάντως δεν είναι λόγω συμπληρωμάτων γτ δεν χρησιμοποιώ...Δεν νομίζω να είναι τπτ φίλε, άδικα αγχώνεσαι...Έγω όποτε έκανα εξετάσεις ήμουν πάντα μια χαρά εκτός ενός προβλήματος που είχα εκ' γενετής που καμία σχέση δεν έχει με νεφρά....

    Φυσικά να κάνεις ένα τσεκ απ για να σου φύγει η ιδέα
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
     

  9. 11-11-16 15:13 #9
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μένα μου χει τύχει....σίγουρα πάντως δεν είναι λόγω συμπληρωμάτων γτ δεν χρησιμοποιώ...Δεν νομίζω να είναι τπτ φίλε, άδικα αγχώνεσαι...Έγω όποτε έκανα εξετάσεις ήμουν πάντα μια χαρά εκτός ενός προβλήματος που είχα εκ' γενετής που καμία σχέση δεν έχει με νεφρά....

    Φυσικά να κάνεις ένα τσεκ απ για να σου φύγει η ιδέα
    Με αγχωνει ελαχιστα γιατι τελευταιο τσεκ απ ουρια ειχα λιγο ανεβασμενα. Φυσικα ηταν περιοδος που ειχα αυξημενη καταναλωση πρωτεινης (φαγητο+συμπληρωμα) και η μαλακια ειναι οτι λογο δουλειας σε γιατρο μπορω να παω σε 2 βδομαδες περιπου...παω σημερα εφημερευων και ο θεος βοηθος να βγαλω ακρη
     

  10. 11-11-16 15:16 #10
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Όλοι γίνανε γιατροί κι ο καθένας λέει το κοντό του...ρωτήστε και κάποιον ειδικό.Λευκωματουρία είναι μια αιτία,κάτι που συμβαίνει σε νεφρωσικό σύνδρομο.
     

  11. 11-11-16 15:41 #11
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι γίνανε γιατροί κι ο καθένας λέει το κοντό του...ρωτήστε και κάποιον ειδικό.Λευκωματουρία είναι μια αιτία,κάτι που συμβαίνει σε νεφρωσικό σύνδρομο.
    Να παω αμεσα σε εφημερευων μολις γυρισω θεσσαλονικη? Δε ξερω αν δωσουν την σημασια που πρεπει, αλλα απο δευτερα θα λειπω ξανα. Ειναι κατι το ανησυχητικο η αν ηταν θα ειχα και αλλα συμπτωματα?
     

  12. 11-11-16 15:43 #12
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Κανε αρχικα μια ουρων και μετα με μια γενικη αιματος και υπερηχο νεφρων εχεις ολοκληρωμενη εικονα...just my 2 cents.
    If you can make her laugh,you can make her scream
     

  13. 11-11-16 19:56 #13
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε αρχικα μια ουρων και μετα με μια γενικη αιματος και υπερηχο νεφρων εχεις ολοκληρωμενη εικονα...just my 2 cents.
    Συγγνώμη κ.Κόμπρα,είστε ιατρός;
     

  14. 11-11-16 19:56 #14
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παω αμεσα σε εφημερευων μολις γυρισω θεσσαλονικη? Δε ξερω αν δωσουν την σημασια που πρεπει, αλλα απο δευτερα θα λειπω ξανα. Ειναι κατι το ανησυχητικο η αν ηταν θα ειχα και αλλα συμπτωματα?
    Κάνε γενική ούρων και δες τις λευκωματίνες σε μια βιοχημική ορού.Μακριά από bro science
     

  15. 11-11-16 22:13 #15
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη κ.Κόμπρα,είστε ιατρός;
    Οχι
    If you can make her laugh,you can make her scream
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία