Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 23-09-11 16:07 #1
    Question Απορίες σχετικά με συμπληρωματα
    γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ

    Απορια 1η:
    Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας



    Απορια 2η:
    απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
    Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


    σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-09-11 17:23 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ

    Απορια 1η:
    Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας



    Απορια 2η:
    απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
    Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


    σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!
    όσον αφορά το πρώτο σκέλος, συνεχίζεις κανονικά τη λήψη της κρεατίνης με το πρωινό...

    για το δεύτερο δεν έχω ιδέα, δεν έχω δοκιμάσει την εν λόγο πρωτεΐνη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-11 17:36 #3
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    συνεχιζεις πλεον με ληψη συντηρησης....θα υποθεσω 5 γρ μονουδρικη...οσο αφορα την πρωτεινη αν δεν σου αρεσει η γευση και σου προκαλει φουσκωμα αλλαξε την..υπαρχουν πολλες καλες πρωτεινης και πιο εγευστες
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-09-11 17:51 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας και καλως σας βρηκα,διαβαζω καιρο το φορουμ σας και τωρα που σας χρειαστηκα ειπα να γραφτώ

    Απορια 1η:
    Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας



    Απορια 2η:
    απευθυνομαι σε οσους εχουν δοκιμασει την πρωτεϊνη 100% WHEY GOLD STANDARD της on .Εχω διαβασει γενικα τα καλυτερα γι'αυτο και την αγορασα.Η γευση που επελεξα ειναι η double rich chocolate η οποια ειναι σχεδον unflavored!!εχει μονο μια απειροελαχιστη γευση που θυμιζει σοκολατα,ειναι δυνατον;ειναι μακραν η πιο άγευστη πρωτεινη που εχω δοκιμασει!! η συσκευασια λέει οτι λήγει τον μάιο του 2013 και την αγορασα απο τον αντιπρόσωπο της On στην Ελλάδα.Εκτος αυτου μου προκαλει και ενα μικρο φουσκωμα στο στομαχι καθε φορα
    Yρ.δεν ειναι η Natural 100% WHEY GOLD STANDARD,ειναι η κλασσική 100% WHEY GOLD STANDARD με το κοκκινο αυτοκόλλητο.


    σας ευχαριστώ εκ προοιμίου!
    καλυτερα να μην συνεχισεις κρεατινη εφοσον εκει πουα θα πας δε θα γυμναζεσαι.την πρωτεινη με νερο την πινεις η γαλα?αν συνεχισει να σε φουσκωνει αλλαξε μαρκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-09-11 17:53 #5
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερα να μην συνεχισεις κρεατινη εφοσον εκει πουα θα πας δε θα γυμναζεσαι.την πρωτεινη με νερο την πινεις η γαλα?αν συνεχισει να σε φουσκωνει αλλαξε μαρκα.
    και το φορτωμα παει?και δεν μετα δεν θα χει προιον για να κανει σωστο κυκλο..καλυτερα να συνεχισει και να προλαβει τις προπονησεις μετα..παρα να διακοψει και να ξανασυνεχισει θα ναι σαν να μην εχει κανει τπτ...φυσικα αν δεν γυμναστει για παρα πολυ καιρο το αφηνει και ξανακανει κυκλο απο την αρχη..
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-09-11 18:00 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το φορτωμα παει?και δεν μετα δεν θα χει προιον για να κανει σωστο κυκλο..καλυτερα να συνεχισει και να προλαβει τις προπονησεις μετα..παρα να διακοψει και να ξανασυνεχισει θα ναι σαν να μην εχει κανει τπτ...φυσικα αν δεν γυμναστει για παρα πολυ καιρο το αφηνει και ξανακανει κυκλο απο την αρχη..
    τι νοημα εχει το φορτωμα αφου εκ των πραγματων δεν θα γυμναζεται?και οπως λεει δεν ξερει ποτε θα επιστρεψει..απλα εγω προτεινω να την αφησει προς το παρων και οταν με το καλο επιστρεψει πχ.σε ενα μηνα,ξεκιναει νεο loading..η αποφαση της κοπελιας (με τα ωραια ποδια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-09-11 18:03 #7
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να την συνεχισεις απο τη στιγμη που δεν ξερεις ποτε θα ξαναγυμναστεις.

    παει τζαμπα το φορτωμα αλλα τι να γινει. αν την συνεχισεις χωρις να προπονεισαι χανεις το λογο χρησης του συμπληρωματος.

    μολις εχεις σταθεροτερο πλανο την ξανααρχιζεις.

    για την πρωτεινη, σιγουρα εχει αρκετα ελαφρια γευση.
    τωρα δεν ξερω τι ειχες δοκιμασει πριν και την βρηκες τοσο αγευστη.
    ισως επισης να την αραιωνεις πολυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-09-11 01:50 #8
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις απαντησεις.

    εχω δοκιμασει αρκετες πρωτεινες την nitro isolate,met-rx,labrada κ.α ειδικα η labrada pro v60 που επινα τωρα τελευταια ηταν σαν να επινα λιωμένο παρφε παγωτο σοκολάτας...ανυπομονουσα ποτε θα ερθει η ωρα για να πάρω την προτεινη

    το θεμα ειναι οτι εχω διαβασει τους απιστευτους διθυραμβους για την WHEY GOLD STANDARD οχι μονο για το αποτελεσμα αλλα και για την γευση,γι'αυτο και παραξενευτηκα με την γευση.Κατα την διαρκεια της ημερας την παιρνω συνηθως με γαλα, το βραδυ μετα την προπονηση με νερο,την εχω αραιωσει μεχρι και με 150 ml νερου και παλι γευση δεν "ειδα".Σε αυτο το σημειο θελω να τονισω οτι δεν με απασχολει το γεγονος οτι δεν εχει γευση...με απασχολει αν ειναι αλλοιωμένη η πρωτεινη!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-09-11 03:03 #9
    Προεπιλογή
    Oχι, ετσι ειναι, "αγευστη". Εγω ευτυχως πηρα απο γνωστο (και μελος του φορουμ) καποια ποσοτητα και δοκιμασα πριν και ετσι δεν την πηρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-09-11 11:49 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι, ετσι ειναι, "αγευστη". Εγω ευτυχως πηρα απο γνωστο (και μελος του φορουμ) καποια ποσοτητα και δοκιμασα πριν και ετσι δεν την πηρα.

    σε ευχαριστω πολύ Roid Rage
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-09-11 12:04 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων


    Απορια 1η:
    Εχω ξεκινησει ληψη κρεατινης και αυτη τη στιγμη ειμαι σε περιοδο φορτώματος που τελειωνει το σαββατο.Την δευτερα θα φυγω για επαγγελματικο ταξιδι εκτος εδρας, εκει δεν θα μπορω να γυμναζομαι καθολου.Τι να κάνω; να διακοψω τελειως την κρεατίνη; ή να περνω μια μικρη δοση το βραδακι;δυστυχως δεν έχω ιδεα ποσες συνολικα μέρες θα μεινω εκτος έδρας

    αν υπολογιζεις οτι μπορει να μεινεις εκτος για πανω απο 4-5 μερες κοψτη..τσαμπα παει.
    κ μετα που θα γυρισεις ξανακανεις φορτωμα,η την αρχιζεις κ χωρις με 5γρ ανα μερα..δεν τρεχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-09-11 12:12 #12
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν υπολογιζεις οτι μπορει να μεινεις εκτος για πανω απο 4-5 μερες κοψτη..τσαμπα παει.
    κ μετα που θα γυρισεις ξανακανεις φορτωμα,η την αρχιζεις κ χωρις με 5γρ ανα μερα..δεν τρεχει.
    +1..

    Τσέκαρα λίγο για την pro-V60 που ανέφερες... Είναι τίγκα η συγκεκριμένη σε υδατ. κ λίπη.... Εν γνώση σου αυτό, ή απλά έκατσε κ είπες να την δοκιμάσεις....
    (Sorry για το off, απλά μου έκανε εντύπωση...)
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-09-11 12:13 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων

    εχω δοκιμασει αρκετες πρωτεινες την nitro isolate,met-rx,labrada κ.α ειδικα η labrada pro v60 που επινα τωρα τελευταια ηταν σαν να επινα λιωμένο παρφε παγωτο σοκολάτας...ανυπομονουσα ποτε θα ερθει η ωρα για να πάρω την προτεινη
    παρε whey shake(syntrax),με κλειστα τα ματια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-09-11 15:14 #14
    Προεπιλογή
    παιδια την gold standard να συνεχισω να την παιρνω; μπορει να την συνηθισει το στομάχι μου τις επόμενες μέρες; μου προκαλει φουσκωμα στο στομαχι και δεν μπορω να φάω οπως ετρωγα πριν (καθε 3 ωρες),πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με πρωτεινη,η ξανθια πήρα την συσκευασια των 5 lbs και λυπαμαι να την δώσω αλλου

    @primordial
    ενταξει δεν ειναι και τιγκα! τα 6 gr απο τα 40 gr ειναι υδατανθρακας.Η gold standard παιζει απο 1,8 - 4 gr υδατανθαρακα (αναλογα με την γευση) στα 31 gr

    @beefmeup

    ευχαριστω πολύ για τις συμβουλες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-09-11 15:16 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια την gold standard να συνεχισω να την παιρνω; μπορει να την συνηθισει το στομάχι μου τις επόμενες μέρες; μου προκαλει φουσκωμα στο στομαχι και δεν μπορω να φάω οπως ετρωγα πριν (καθε 3 ωρες),πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με πρωτεινη,η ξανθια πήρα την συσκευασια των 5 lbs και λυπαμαι να την δώσω αλλου
    συνεχισε λιγες μερες κ σπασε τις δοσεις..μισο-μισο δλδ το σκουπ καθε φορα.
    πολυ πιθανο να την συνηθισει το σωμα σου,αλλα μπορει κ οχι...αυτο πρεπει να το δεις στην πορεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία