Σελίδα 184 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 84134174182183184185186194 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.746 έως 2.760 από 3080
  1. 10-04-11 00:00 #2746
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΣΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτρωγα
    1ο γιαούρτι 2% με βρώμη και 4 δαμάσκηνα 08.30
    2ο ένα πορτοκάλι 11.30
    3ο ψάρι ή κοτόπουλο ψητό μια φορά τη βδομάδα μοσχάρι με ρύζι και σαλάτα μαρούλι και 1 φορά μαυρομάτικα με 1 φ μαύρο ψωμί 15.30
    4ο 1 μήλο 18.30
    5ο 1 ποτήρι γάλα 1,5 % ή τόνο/γαλοπούλα με αγγουράκι 22.00
    (βέβαια με αρκετές ατασθαλίες!)
    Πάλι απο την αρχη κ χωρίς ατασθαλίες σε ενα μήνα εχουμε καλοκαίρι, για μαζέψου
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  2. 10-04-11 00:08 #2747
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chryssa Εμφάνιση μηνυμάτων
    κωνσταντίνα σου παραθέτω το παλιό μας μήνυμα:
    Αρχικό μήνυμα απο chryssa
    Κωνσταντινα καλημερα,

    το τωρινο μου προγραμμα

    πρωινο
    ΠΡΩΤΕΙΝΗ Κ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ!!!

    δεκατιανο
    τοστ ολικης με cottage και 2 ασπραδια ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ

    μεσημεριανο
    ΨΑΡΙ 200ΓΡΑΜ. ρυζι,σαλατα ή λαδερο

    απογευματινο
    μηλο Κ ΠΡΩΤΕΙΝΗ

    βραδινο
    πατατα,τονος Η ΣΟΛΟΜΟ, σαλατα ΣΥΝ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΛΑΔΙ

    τα πηγαινω περιφημα εχω καταφερει να χασω πολυ σιγά 5 κιλα λιπους και προσωραω.. προσπαθω καθε μερα 40 λεπτα εναλλαξ βαρη ή διαλειμματικη αεροβικη ασκηση

    περιμενω σχολια και νεοτερα σου
    φιλια

    _________________________________________
    Πολύ ωραία κοριτσάρα μου
    Για μεγαλύτερη απώλεια λίπους βγάλε για λίγο κ τα γαλακτοκομικά αν θες κ κάνε αντικατάσταση αυτά τα 2 γευματα με ρόφημα πρωτεινούχο συν τον υδατάνθρακα που εχεις!!!




    τώρα πάμε γερά στα καινούργια και θέλω βοηθεια τρελλή!!

    δεν τρώω κρέας, κοτοπουλο, ουτε γαλακτοκομικά
    μόνο ψάρι τρώω απο πρωτεινη, σκόνη και αυγα

    θα μου δώσεις την συμβουλή σου;;
    συνεχίζω στα +10 κιλά και συνεχίζω στο 1.74 (αυτό δεν αλλάζει...)

    υπάρχει γράμμωση εκεί από κάτω ρε γαμώτο και πως θα την αναδείξω...χαχαχα

    περιμένω τις προτάσεις σου με αγωνία..!!
    η προπόνηση μου είναι 3 φορές την εβδομάδα βάρη και αλλες 3 αεροβική

    φιλια πολλα!! και ευχαριστω!!
    Μέσα στο ποστ σου την εχω αλλάξει, οσο για την προπόνηση 5 προπονήσεις την εβδομάδα μια μυική ομάδα την ημέρα κ 3 φορές την εβδομάδα διάδρομο(γρήγορο βάδιν) η ποδήλατο στο τέλος της προπόνησής σου, εχεις κ τα δικά μου φιλιά
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  3. 10-04-11 00:17 #2748
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    2000 email;;; Πολύ πραμα βρε παιδί μου!
    Βασικά δεν ξέρω πώς μπορώ να σου στειλω φωτό μεσω μηνύματος και να τη δεις μόνο εσύ!
    Δεν πειράζει όμως καλή μου! Θα σου στείλω φωτό κάποια άλλη στιγμή που θα είσαι πιο εύκαιρη και θα μπορείς να τη δεις (θα έχω βελτιωθει κιόλας κι΄άλλο)!

    Φιλιά πολλά!!!
    Είναι στο face το email γιαυτο την πάτησα Φιλιά Στελλάκι μου!!
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  4. 10-04-11 00:20 #2749
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Κωνσταντινα μου!

    Χίλια ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση σου, ξεκινάω διατροφή / πρόγραμμα αμέσως αύριο. Μόνο μερικές ερωτήσεις έχω:

    - Το πρωί να τρώω καμιά φορά και μια φέτα σικάλεως με γαλοπούλα αντί για κουάκερ;ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ
    - Ασπράδια στο 4ο ή 5ο γεύμα (που ειναι και μετά την προπόνηση μου ) καμιά φορά είναι οκ ή να μείνω στις φραουλίτσες;ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ

    Με το πρόγραμμα όλα οκ, θα ρωτήσω και τον γυμναστή να τα κάνω όλα σωστά.

    Εισαι πηγή έμπνευσης κοριτσάκι, να είσαι πάντα καλά, εσύ και οι δικοί σου ανθρώποι.
    Μέσα στο ποστ σου η απάντησή μου!!Σε ευχαριστώ κουκλίτσα μου για τις ευχές σου
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  5. 10-04-11 00:26 #2750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FREDDY Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε με βοηθο σου να ρχομαι μαζι στα ταξιδια και θα σου μαγειρευω οτι θες...ασε που θα αυτομαστιγωνομαι καθε φορα θα σαι κοντα μου λολ
    Οι οδηγιες σου θα ακολουθηθουν κατα γραμμα ,εισαι μια κουκλα ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
    Ελα σε περιμένωωωωωω Φιλάκια modelo μου!!!
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  6. 10-04-11 00:35 #2751
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα καλησπέρα!!! έχω ήδη αλλάξει τη διατροφή μου έτσι όπως μου την έφτιαξες εσυ κ θα σου πω τα αποτελέσματα σε λίγο καιρό!!! να ξέρεις πάντως πως άν είπα οτι θα το κάνω δεν με εμποδίζει τίποτα! θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πραγματα για τη διατροφή μου....

    1.στο πρωινό ποσα γρ, βρώμη να βάζω;5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ νομίζω πως δεν ήρθε ακόμα ο καιρός να πάρω πρωτεϊνη σε σκόνη, με τι μπορώ να την αντικαταστήσω;ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2%ΑΓΕΛΑΔΙΤΣΑ

    2. στο δεύτερο ενδιάμεσο που μου έχεις τα ασπράδια με τις ρυζογκοφρέτες, εγω συνήθως είμαι έξω κ δεν μπορώ να φάω κάτι τέτοιο., εντωμεταξύ εκείνη την ώρα πεινάω κιόλας. μήπως έχεις καμία εναλακτική; 3 ρυζογκοφρέτες με 2 φ γαλοπούλα είναι οκ;ΟΚ Η αν το πρωι εχω φάει βρώμη, μπορώ εδώ να φάω τοστ με γαλοπούλα;ΟΚ Κ ΑΥΤΟ

    3. όταν έχω μεσημεριανό φασόλια ποσα γρ. βρασμενα;ΠΕΡΙΠΟΥ 200ΓΡΑΜ αν το πρωί εκείνο έχω φάει τοστ, εχω ήδη φάει 2 φετες ψωμι, μπορώ να μην φάω ψωμί μαζί με τα όσπρια κ να βάλω μερικές κουταλιές ρύζι; ΟΥΤΕ ΨΩΜΙ ΟΥΤΕ ΡΥΖΙ, ΕΧΟΥΝ Κ ΥΔΑΤΑΝ8ΡΑΚΑ Κ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΤΑ ΦΑΣΟΛΙΑ
    το κρεας μου ποσα γρ. να είναι;150 ΓΡΑΜ

    4. στο βραδυνό μπορώ για πρωτείνη να τρώω 2 αυγά βραστά +πατάτα + σαλάτα+ 2κσ λάδι;ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΡΟΚΟΥΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΟΣΑ ΘΕΣ

    5. τι να κάνω αν δεν καταφέρω να φάω κάποιο γεύμα; πάω κατ ευθείαν στο επόμενο ή το τρώω κ αυτό;ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΣ, ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΕΙΨΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ

    6.γυμναστική μπορώ να κάνω μόνο το πρωί με άδειο το στομάχι, είναι κακό αυτο;ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

    7. αν δεν εχω επαρκή ποσότητα κρέατος,μπορώ να βάλω κ καμια κουταλιά κοτατζ η δεν κάνει να τα μπερδευουμε;ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ ΣΤΟ COTTAGE,ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΟΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ!!

    Σ ευχαριστώ κ πάλι για την ώρα φεύγω!
    Η απάντηση μέσα στο ποστ σου
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  7. 10-04-11 00:56 #2752
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tapas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Κωνσταντίνα!!!!!!!!!!
    Ελπίζω να είσαι πολύ καλά!!!!

    Εξαφανίστηκα αλλά δεν τα παράτησα!
    Σου παραθέτω το αρχικό ποστ για να με θυμηθείς.
    Θέλω να σου πω τα αποτελέσματα μου ως τώρα.
    Όλο αυτό το διάστημα που πέρασε υπήρξαν περίοδοι ατασθαλιών αλλά και περίοδοι που συγκρατήθηκα αρκετά.
    Το γυμναστήριο το συνέχιζα χωρίς διακοπή.
    Πλέον πηγαίνω 3φορές τη βδομάδα για βάρη με 25λεπτά αερόβιας μετά και άλλες 2που κάνω μόνο αερόβια 45-55λεπτά.
    Την διατροφή μου την είχα ψιλοαλλάξει, έκοψα τα πολλά ψωμιά, ρύζια, πατάτες κλπ και έτρωγα περισσότερο πρωτείνες, γιαούρτάκια, λαχανικά κλπ..υδατάνθρακα κυρίως είχα στο πρωινό.
    Γυμναστήριο πλέον πηγαίνω κατά τις 9το βράδυ.
    Από κιλά πλεόν είμαι 60.500 αλλά έχω μέλλον μπροστά μου.
    Το θέμα είναι ότι βαρέθηκα τη διατρόφή μου... θέλω να βάλω πάλι κανένα τοστάκι, κανένα όσπριο αλλά φοβάμαι μήπως ανέβουν πολύ οι υδατάνθρακες και πέσω σε πρωτείνες
    ααα να σου πω ακόμη ότι παίρνω και συμπλήρωμα whey τις μέρες που κάνω βάρη.
    Τι θα μου πρότεινες για τη διατροφή μου?
    Γιατι πλησιάζει και καλοκαιράκι!!!
    Σου στέλνω και φώτο !!!

    Φιλάκια πολλά!!!
    Αγάπη μου στην σωστή διατροφή δεν υπάρχουν πολλές επιλογές μετρημένα είναι ο τρόπος μαγειρέματος μπορεί να σε κάνει να τα τρως ποιο ευχάριστα, πχ μπιφτέκια (κρεμμύδι κουάκερ πιπεριές φλωρίνης αλάτι κ λίγο πιπέρι) το μοσχάρι εκτος απο ψητό, βραστό με πατάτες κ καρότα, σολομό με ψητά λαχανικά κ πατάτα ψητή, μην χαλάς την διατροφή κάνε οτι είπαμε!!Που κ που βάλε τοστ ολικής με γαλοπούλα κ cottage 2 φορές την εβδομάδα βάλε 2 τρυπητές κουτάλες στο γευμα σου οσπρια με λίγο cottage!!Eχεις κ τα δικά μου φιλιά
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  8. 10-04-11 18:40 #2753
    Smile geia sou kwnstandina kai apo mena.
    kwnstandina,diavasa sxedwn ola ta minimata pou exeis apantisei stis ales kopeles kai idi exw voh8i8ei poli.exw kai gw kapies erwtiseis!!!! eimai 39 me 1.71 kai 59 kila.gymnazwmai 8 xronia peripoy me poli mikra dialimata.exw ftasei se poli kalo simio me to soma moy ,,,alla 8a h8ela apo tin mesi kai kato perisoteri gramosi kai fisika fetes tin kilia moy ....xaxaxatin evdomada pou 8a mas mpei 8a soy grapsw kai to pososto lipous moy.kanw kali diatrofi,8a sou anaferw genika :gala me vromi h gala me ene komati keik vromis pou ftiaxnw egw. kotopoylo .mosxari ,sikoti mosxariou.solomo,galopoula,patata .rizi.salates ,mprokolo,tsipoura,tono ,ayga,ayta ola me 1_2 koytalies ladi kai ligw alati .apo proponisi kanw 7 xronia organa .to teleutew xrono kano aerovio omatiko se sindiasmo me lastixo sta podia varakia ,mpares ,kanoume kai kiliakous ,ayto to kanw 3 fores ti evdomata ,kai gia mia wra.kai 2 fores ti evtomata kanw spinnig omadiko me podilata,arketa zwriko programa,apo 1 wra ka8e fora.skeftome mipos prepei na paro kamia proteini!!????boh8a me se parakalo,an kai ayta pou sou grafw de jerw an se katatopisa ka8oloy???mipos na mu edines ena programa diatrofis?den jerw pes mou esi kwnstandina moy !!!!!den jerw......se eyxaristw.:
     

  9. 12-04-11 01:53 #2754
    Προεπιλογή διατροφη-εκγυμναση
    γεια σου κωσταντινα!ειμαι η αγγελικη και θέλω να με βοηθησεις.ειμαι 19 χρονων,1.63 και 56 κιλα. παλιότερα ημουν 52-53 που θεωρώ οτι ειναι και το ιδανικο βαρος για μενα.θέλω να ξαναφτασω σε αυτα τα κιλα.να χασω δλδ 4 κιλα.με τη γυμναστικη ασχολουμαι αρκετα καθως δεν αφηνω το σωμα μου να χαλαρωσει κανοντας γυμναστικη στο σπιτι οπως ασκησεις με βαρακια,αεροπερπατητη,ασκησεις στρετσινγκ,και μυικης ενδυναμωσης.παλιοτερα εκανα ανα διαστηματα χορο,βολει,τεννις ,κολυμβηση πιο μικρη.Επισης πααω συχνα για τρεξιμο στη φυση.το κυριως προβλημα που εχω ειναι οτι το λιπος που εχω παραπανω βρισκεται στουσ γλουτους μου.τι μπορω να κανω για να το διωξω?θελω να μου πεις καποια πραγματα για μεταπροπονητικη διατροφη,τι να τρωω και τι οχι,ποιοι συνδιασμοι ειναι καλοι κτλ.δεν θέλω καθημερινη διατροφη,τρωω παντα σπιτικα φαγητα,συνηθως μαγειρευτα λογω γιαγιας και αυτο δεν γινεται να το αλλαξω και γενικα τρωω υγειινα αρκετες αλατεσ-φρουτα-δημιτριακα και προιοντα ολικης.οι αναλογιες μου ειναι 85-65-95.θελω να φτασω 85-60-90. η βοηθεια σου θα μου ηταν πολυ χρησιμη.
     

  10. 12-04-11 11:42 #2755
    Προεπιλογή Έχω σοβαρό πρόβλημα.....
    Κωνσταντίνα μου, είμαι νέο μέλος και έχω πάθει σοκ με την υπομονή σου στα χιλιάδες post και τις αναλυτικές οδηγίες για κάθε περίπτωση.Γι΄αυτό αποφάσισα κι εγώ να καταθέσω το πρόβλημά μου.
    Είμαι 30 ετών, 100 κιλά, ύψος 1,70. Έχω πάει σε 3 διαφορετικούς διαιτολόγους, αλλά κανένας δεν κατάφερε να με αδυνατίσει, αντιθέτως δημιουργούσαν προβλήματα υγείας(χαμηλός αιματοκρίτης κλπ). Τελικά πήγα σε ομοιοπαθητικό, όπου μου είπε να αφαιρέσω τη ζάχαρη, τα σιτηρά και τα γαλακτοκομικά από τη διατροφή μου και έχασα 6 κιλά σε 2 μήνες. Το πρόβλημα είναι ότι πλέον δεν λειτουργεί αυτό το σύστημα, οπότε ξεκίνησα γυμναστική εδώ και 1 μήνα(χωρίς αποτέλεσμα).το πρόγραμμά μου περιλαμβάνει:
    1η προπόνηση: 20΄ζέσταμα,chest press, pectoral, pull over, arm curl, εκτασεις και προτάσεις με αλτήρες, κάμψεις δικεφάλων,κοιλιακοί, ροκανίσματα, ραχιαίοι (όλα 4x20), 30΄ποδήλατο ή ελλειπτικό.
    2η προπόνηση: 30΄ζέσταμα,triceps press,τρικεφαλοι με αλτήρες και τροχαλία, κλειστή λαβή στη lat, 3 διαφορετικές ασκήσεις πλάτης, leg curl,πρεσσα, προσαγωγοί,απαγωγοί, κοιλιακοί, ραχιαίοι(όλα 4x20)
    3η προπόνηση: Επανάληψη της 1ης
    4η προπόνηση: Επανάληψη της 2ης
    Όσο για τη διατροφή μου προσπαθώ να κινούμαι γύρω στις 1500-1700 θερμίδες, χωρίς ζάχαρη, ψωμί, γαλακτοκομικά.
    Χρειάζομαι τη βοήθειά σας και ευχαριστώ για την υπομονή σας.
     

  11. 12-04-11 14:48 #2756
    Προεπιλογή
    Σ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
    δεν τα αλλάζω όλα, προσπαθω να τα κάνω όλα όπως μου έχεις πεί, απλά ρωτάω γιατί μερικές φορές δεν τα καταφέρνω με τον χρόνο μου ή δεν ξέρω που θα είμαι εκείνη τη στιγμή κ ίσως να μην έχω κάτι έτοιμο, γι αυτό σε ρωτάω για εναλακτικές.....

    Στις 22 Μαϊου αν είμαι Αθήνα θα έρθω να σε δώ
     

  12. 12-04-11 15:22 #2757

    Εγγραφή
    22-11-2010
    Περ.
    Ναυπλιο
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena4mario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα, σου στέλνω το πρόγραμμα μου εδώ εφόσον δεν μπορείς να το ανοίξεις στο e mail σου.
    Στήθος

    1. Πιέσεις οριζόντιου πάγκου 4 επί 10
    2. Φλαις με αλτήρες επικλινή 4 επί 10
    3. Διασταυρώσεις καλωδίων χαμηλά 4 επί 15

    Πλάτη

    1. Τραβήγματα τροχαλίας τρίγωνο 4 επί 10
    2. Pull over τροχαλίας 4 επί 10
    3. Κωπηλατική τροχαλίας ανοιχτή 4 επί 10

    Ωμοί Τραπεζοειδής

    1 .Εκτάσεις πίσω τροχαλία 4 επί 10
    2. Εκτάσεις πλάγια καθιστή 3 επί 10
    3. Προτάσεις αλτήρες καθιστή 4 επί 10
    4. Πιέσεις με αλτήρες 3 επί 10

    Τετρακέφαλοι

    1. Πρεσσα ποδιών ψηλά 4 επί 15
    2. Βαθιά καθίσματα με αλτήρα 4 επί 15
    3. Προβολές 3 10/10

    Οπίσθιοι Μηριαίοι

    1. Πιέσεις οπ. μηριαίων κάτω 4 επί 15
    2. Άρσεις θανάτου τεντωμένα 3 επί 8

    Γαστροκνημίοι

    1. Εκτάσεις γαμπών όρθιος 4 επί 10
    2. Πιέσεις γαμπών στην πρεσσα 3 επί 12

    Δικέφαλοι

    1. Larry Scott 3 επί 12
    2. Κάμψεις καλωδίου 3 επί 10

    Τρικέφαλοι

    1. Εκτάσεις με αλτήρα 4 επί 10
    2. Εκτάσεις με καλώδιο kick back 3 10/10




    Το εγκρίνεις? Να σου θυμίσω - δεν έχω γάμπες καθόλου!
    Βέβαια το κάνω σε τετραήμερη βάση με τη σειρά που μου έγραψες:
    Δευτέρα:Πόδια-κοιλιακούς-διαδρομο
    Τρίτη:Στήθος-γάμπες
    Τετάρτη:Ρεπό
    Πέμπτη:Πλάτη-δικέφαλα-διάδρομο
    Παρασκευή:Ωμοι-τρικέφαλα-κοιλιακούς
    Σ/Κ ξεκούραση

    Φιλακια πολλα
     

  13. 13-04-11 18:40 #2758
    Προεπιλογή Καλησπέρα!
    Κωνσταντίνα μου είσαι φοβερή! Σε ανακάλυψα τυχαία κι αμέσως πήρα απόφαση να άλλαξω διατροφή και συνήθειες...Λοιπόν είμαι 1.70, 30 χρ. και 73 κιλά (από 57 που ήμουν πριν 2 χρόνια!!). Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με γυμναστική παρά μόνο περιστασιακά. Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει πολύ λίπος στο σώμα μου που πρέπει να φύγει...! Για τον επόμενο μήνα δυστηχώς δεν θα μπορώ να πάω γυμναστήριο γιατί κάνω ένα μεταπτυχιακό όμως μετά θα πηγαίνω καθημερινά!!!Υπόσχομαι!!! Αν θα μπορούσες να μου πεις μια διατροφή να ξεκινούσα από κάπου γιατί έχω πελαγώσει θα ήμουν πάρα πολύ ευγνώμων! (αυτές τις μέρες νηστεύω..)
    Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!
     

  14. 13-04-11 22:16 #2759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angela Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου κωσταντινα!ειμαι η αγγελικη και θέλω να με βοηθησεις.ειμαι 19 χρονων,1.63 και 56 κιλα. παλιότερα ημουν 52-53 που θεωρώ οτι ειναι και το ιδανικο βαρος για μενα.θέλω να ξαναφτασω σε αυτα τα κιλα.να χασω δλδ 4 κιλα.με τη γυμναστικη ασχολουμαι αρκετα καθως δεν αφηνω το σωμα μου να χαλαρωσει κανοντας γυμναστικη στο σπιτι οπως ασκησεις με βαρακια,αεροπερπατητη,ασκησεις στρετσινγκ,και μυικης ενδυναμωσης.παλιοτερα εκανα ανα διαστηματα χορο,βολει,τεννις ,κολυμβηση πιο μικρη.Επισης πααω συχνα για τρεξιμο στη φυση.το κυριως προβλημα που εχω ειναι οτι το λιπος που εχω παραπανω βρισκεται στουσ γλουτους μου.τι μπορω να κανω για να το διωξω?θελω να μου πεις καποια πραγματα για μεταπροπονητικη διατροφη,τι να τρωω και τι οχι,ποιοι συνδιασμοι ειναι καλοι κτλ.δεν θέλω καθημερινη διατροφη,τρωω παντα σπιτικα φαγητα,συνηθως μαγειρευτα λογω γιαγιας και αυτο δεν γινεται να το αλλαξω και γενικα τρωω υγειινα αρκετες αλατεσ-φρουτα-δημιτριακα και προιοντα ολικης.οι αναλογιες μου ειναι 85-65-95.θελω να φτασω 85-60-90. η βοηθεια σου θα μου ηταν πολυ χρησιμη.
    Angela καλώς ηρθες στο φόρουμ κοριτσάκι μου πολύ ωραία τα φαγητά της γιαγιάς αλλά ..... προσπάθησε να τα αποφευγεις ετσι δεν μπορείς να διώξεις λίπος παρά μόνο βάζεις, βγάλε τουλάχιστον απο την διατροφή σου εντελώς την ζάχαρη, λευκό ψωμί, τηγανιτά, σάλτσες, αναψυκτικά, ποτά!! Οσο μπορείς ψητά κ βραστά, μικρά γευματάκια 4 την ημέρα, πχ γιαούρτι με ρύζι η με ρυζογκοφρέτες, κοτόπουλο με πατάτες ψητό η βραστό, ψάρι με σαλάτα(ντομάτα η μαρούλι η αγγούρι) η με μπρόκολο, μοσχάρι βραστό με πατάτες, καρότα, σέλινο,οσπρια οχι λάδι στο μαγείρεμα μετά στο πιάτο σου 2 κουταλιές τις σούπας με μια φέτα ψωμί ολικής, χοιρινό απαχο,τόνο η σολομό,μουσλι με γάλα 2% η κουάκερ κ αν δεν μπορείς να αποφύγεις τα λαδερά να τα ωγάζεις με μία τρυπητή κουτάλα για να φευγουν τα πολλά λάδια!!Συνέχισε να γυμνάζεσαι το αερόβιο θα σε βοηθήσει πολύ!!Είσαι μικρούλα καίει ευκολα το σώμα σου μην ανχώνεσαι αλλά φρόντισε το
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

  15. 13-04-11 22:22 #2760
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαριαννα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Κωνσταντίνα μου! Σου έγραψα πρόσφατα αλλά είμαι κάπως απογοητευμένη με το σώμα μου γι αυτό σου ξαναγράφω. Είμαι 27 χρονών 1.65 ύψος και 51 κιλά. Το πρόβλημα μου ήταν πάντα στους γλουτούς. Μετά από λιμοκτονία που είχα κάνει πριν μερικά χρόνια σε συνδυασμό με σαραντάλεπτο τρέξιμο καθημερινά επί 2 μήνες, είχα αδυνατίσει πολύ (τότε ήμουν 54) αλλά έχασα όλο μου το στήθος με αποτέλεσμα από cup c που φορούσα τότε, να περισσεύω τώρα στο α!!! ξεκίνησα να τρω μπας και το αποκτούσα ξανά αλλά το μόνο που πέτυχα ήταν να μεγαλώνουν κι άλλο οι γλουτοί;((((( έτσι έκανα ενέσεις λιποδιάλυσης σε αυτούς. και φυσικά το λίπος μετατοπίστηκε και έμεινε κρεμασμένο σαν να μαι 80 χρονών! πάω γυμναστήριο 3-4 φορές τη βδομάδα.
    1η μέρα: πλάτη-δικέφαλοι-ραχιαίοι-κοιλιακοί-γλουτοί
    2η: στήθος-τρικέφαλοι-ραχιαίοι-κοιλιακοί-γλουτοί
    3η:πόδια-ώμοι-ραχιαίοι-κοιλιακοί-γλουτοί
    και 30 λεπτά ελλειπτικό κάθε φορά.
    τώρα το τι τρω δεν είναι ακριβώς αυτό που μου είπες αλλά είναι πολύ βελτιωμένο και δεν έχει καμία σχέση με αυτά που έτρωγα παλιά.
    Το πρόβλημα μου είναι πως και με αυτή τη βελτιωμένη διατροφή το λίπος δε φεύγει από τους γλουτούς αλλά από οπουδήποτε αλλού, όπου είμαι ήδη πάρα πολύλεπτή. και παρα τις καθημερινές ασκήσεις για γλουτούς εδώ και 8 μήνες τουλάχιστον δεν επανήλθαν ;((
    τι να κάνω;; πώς να χάσω επιτέλους αυτά τα κρεμασμένα λίπη που χωρίζουν τους γλουτούς στα δυο χωρίς να χάσω από αλλού;;; μήπως αναγκαστικά θα χάνω πάντα και από αλλού; αφού λένε πώς το λίπος φεύγει τελευταίο από εκεί που είναι συσσωρευμένο.
    σ ευχαριστώ πολύ που με ανέχτηκες και σήμερα ;0)
    να σαι καλά
    φιλιά!
    Κοριτσάκι μου πόσταρε μου την διατροφή που κάνεις, εδω εχουμε πρόβλημα κ θα το λύσουμε με την βοήθεια σου, οσο για τις ενέσεις που εκανες ΛΑΘΟΣ αυτά είναι που φωνάζω κ δεν με ακούτε!!
    Power is beautiful...
    Beautiful is... power
     

Σελίδα 184 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 84134174182183184185186194 ... ΤελευταίαΤελευταία