Σελίδα 112 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 1262102110111112113114122162 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.666 έως 1.680 από 3080
  1. 17-06-10 11:18 #1666
    Προεπιλογή
    Λες Κωνσταντίνα μου αν αρχίσεις να με δαγκώνεις να μαζέψω ? Δεν είναι κακό τώρα που το σκέφτομαι ...με φαντάζομαι στο πιάτο με ρύζι και ένα μήλο στο στόμα καθ΄ότι γουρουνάκι !αχ και έχω πετσούλα και θα είμαι τραγανή τραγανή ότι πρέπει για σουβλισμα...

    Φιλάκια ρουφηχτά
     

  2. 17-06-10 12:01 #1667

    Εγγραφή
    27-05-2009
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Kωνσταντινα καλημερα. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο λιποτροπικο ? Ειδα ότι υπάρχει και e-shop εδω. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο απο εκεί?
     

  3. 17-06-10 14:20 #1668
    Προεπιλογή
    Κωνσταντίνα μου γεια σου!:love Η μαμά μου μου αγόρασε σπιρουλίνα και βιταμίνες C σε κάψουλες αν και πίνω κάθε πρωί φυσικό πορτοκάλι! Κάθε πότε να παίρνω? Της είπανε για σπιρουλίνα δύο φορές την ημέρα..Η γνώμη σου??
    Ρυζογκοφρέτες που τις βρίσκετε? Γιατί όπου έχω ρωτήσει δεν έχουνε!! Η ρυζογκογρέτα παέι για πριν την προπόνηση? σε φιλωωωωωω
     

  4. 17-06-10 14:34 #1669
    Προεπιλογή
    Κωνσταντίνα μου ποια είναι η γνώμη σου για το πλιγούρι?
    Έβαλα σήμερα στο μεσημεριανό μου αντι για ρύζι και ηταν νόστιμο!!!
    Έχει πάνω κάτω ίδια διατροφική αξία με το ρύζι................
    Εγκρίνεις?
     

  5. 19-06-10 16:30 #1670
    Προεπιλογή
    Γεια σας. Είμαι γυναίκα 1,65 ύψος 56 κιλά κάνω καθημερινά βάρη στο gym 2,5 ώρες και τρέχω 8 χιλιόμετρα την μέρα. Έχω γράμμωση αλλά θέλω να βάλω μυική μάζα. Η διατροφή που ακολουθώ είναι σωστή ? Το πρωί παίρνω πρωτείνη, μετά 1 ώρα 2 ταμπλέτες αμινοξέα(amino 2500 All stars) Μάζι με πρωινό(500gr γάλα με δημητριακά + ένα ντάκος με 2 κουταλιές cottage).
    Μετά 1 ώρα πηγαίνω gym τότε παίρνω 1 κουταλία υγρά αμινοξέα.
    Μετά την προπόνηση πίνω πρωτείνη μια κουταλία αμινοξέα 3 φρούτα οποσδήποτε και αμέσως γλουταμίνη.
    Μετά 2 ώρες 2 ταμπλέτες αμινοξέα με 200gr κοτόπουλο στήθος(πάντα με κολοκυθάκι) και 2 ντομάτες και 3 κουταλιές cottage και 1 ντκάκος αμέσως μετά βιταμίνη Ε και λιπαρά Ω 3,6,9.
    Μετά 2 ώρες 2 φρούτα.
    Μετά 3 ώρες πάλι 2 αμινοξέα(την ημέρα πρέπει να παίρνω 6 ταμπλέτες) με ή 3 ασπράδια με 4 κουταλίες cottage + σαλάτα.
    Μετά απο λίγο 1 γιαούρτι με ένα ντάκος και 2 ποτήρια γάλα(1,5 λιπαρά)
    Γλυκά τιγανιτά ποτέ, Καφέδες 4 την ημέρα.
    Είναι σωστά για να βάλω άλιπη μυική μάζα?
     

  6. 19-06-10 20:55 #1671
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosxania Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κουκλα... ε αφου με περιμενεις να μην σε απογοητευσω να σε κουρασω και εγω με τα δικα μου χιχι!!!!ειμαι η γκαμπριελα 27 χρονων 1,70υψος και 66(εχω κολησει εκει) κιλα . το προβλημα μου ειναι το λιπος θελω να κατεβω αρχικα στα 60 και αν τα καταφερω εκει παω για 57 πιστευω εκει ειμαι σουπερ.δεν εχω κυταριτυδα και χαλαρωση αλλα ολο το εξτρα εχει μαζευτει στην κοιλια και ειναι λιγο τεραστια!!!!
    γυμναστηριο παω πανω απο χρονο αλλα οχι και πολυ ζεστα απο οτι βλεπω σε αυτα που γραφεις χωρις προγραμα και συνεπεια. τωρα δεκα μερες ξεκινησα ζεστα με την βοηθεια σου(διαβαζοντας τα μυν στις αλλες κοπελες) και του αντρα μου που ξεκινησε και αυτος γραμωση και αδυνατισμα και κανουμε μαζι....
    διατροφη



    1)ποδια/γαμπες
    2)κοιλιακους/στηθος/μπροστα ομους/δικεφαλα
    3)1 ωρα αεροβια
    4)κενο
    5)πλατη/πισω ομους/τρικεφαλα
    6)κοιλιακους/1 ωρα εαροβιο
    7)κενο

    αυτα για τωρα ...να γραψω και τις ασκησεις???
    νιωθω οτι χτυπιεμαι τζαμπα και δεν προκειτε ποτε να φυγει η ενοχλητικη κοιλιτσα...αν και βιαζομαι !!!!μακια πολλα σε περιμενω για τις αποψεις σου ... γλυκα!!!!!
    Προπονεισαι ενα χρόνο δεν υπάρχει λόγος να παίζεις 3 μυικές ομάδες σε μια προπόνηση, ουτε να κάνεις σε μια προπόνηση αερόβιο θα μπορούσες να ξεκουραστείς στην τρίτη προπόνηση, εκτος κ αν εχεις πολυ ελευθερο χρόνο, εγω σου προτείνω ενα σημείο την ημέρα κ θα τα δίνεις ολα, κ οχι με τις ωρες στο gym!
    Δευτέρα Πόδια-κοιλιακοί
    Τρίτη Στήθος-γάμπες κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν
    Τετάρτη ρεπό
    Πέμπτη Πλάτη-Ωμοι-κοιλιακοί-20 λεπτά ποδήλατο
    Παρασκευή Χέρια-40 λεπτά διάδρομο
    Σ.Κ ξεκούραση!!Μικρά διαλείματα ανάμεσα στα σετ, να είναι ζεστό το σώμα, οσο χαζευουμε χάνει το σώμα μας, μιάμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν τον υπνο!!
    Κοιλιά:ενα είναι το μυστικό:το φαγητό χιλιάδες κοιλιακούς να κάνουμε αν δεν τρώμε σωστά δεν αλλάζει τίποτα!!

    1)γαλα light με κουακερ η γιαουρτι με κουακερ και αμυγδαλα η ομελετα με 4 ασπραδια η τοστ σικαλεως με 3 φέτες γαλοπούλα
    2)πρωτεινη με μηλο
    3)μεσημεριανο στεγνο οπως το εχεις πει με σαλατα και ρυζι
    4)1 γιαουρτι 2% αγγελαδίτσα
    5)οπως το μεσημεριανο αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες μέτριες
    Γλυκό να το ξεχάσεις, πάμε ετσι για ενα μήνα, αν θες να φύγει η κοιλίτσα κ τα κιλάκια!!!!!!Δεν χαλας ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά που σου πόσταρα, ποιο πολύ με ενδιαφέρει η διατροφή παρά η προπονησή σου!!Φιλάκια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaskani Konstantina : 19-06-10 στις 21:01
     

  7. 19-06-10 21:17 #1672
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stavroula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου και πάλι Κωνσταντίναααα!!!!!
    άρχισα το προγραμματάκι γυμναστικής που μου έδωσες αλλάάάά μετά το πρόγραμμα με τα βάρη αντί για 40 λεπτά διάδρομο την μια φορά και 20 λεπτά ποδήλατο την άλλη κάνω 1 ώρα αερόβιο (30 λεπτά διαδρομο και 30 λεπτά ελλειπτικό). το κάνω σχετικά άνετα. να το συνεχίσω έτσι??υπάρχει περίπτωση να φέρνει αντίθετα αποτελέσματα??
    πρωτεινούχο ρόφημα πήρα το myofusion (το είχες προτείνει σε κάποιο απο τα post αν δεν κάνω λάθος) 1 σκουπ το πρωι και 1 το απογευμα διαλυμένο με νερό.σωστά????
    η σαλάτα των κύριων γευμάτων είναι κυρίως χόρτα ή κολοκυθάκια ή μπρόκολο/κουνουπίδι. θα πρέπει να αποφεύγω κάποια?θα πρέπει και η ποσότητα της σαλάτας να ειναι συγκεκριμένη και περιορισμένη??

    φιλάκια!!!!!!!!!!σε ευχαριστώ και πάλι!!!!!!
    Σταυρούλα μου το αερόβιο καλό κάνει !!!!Με την πρωτείνη αυτή είσαι super!!Mε τις σαλάτες οσο θες
    Φιλάκια κ απο μένα!!
     

  8. 19-06-10 21:19 #1673
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες Κωνσταντίνα μου αν αρχίσεις να με δαγκώνεις να μαζέψω ? Δεν είναι κακό τώρα που το σκέφτομαι ...με φαντάζομαι στο πιάτο με ρύζι και ένα μήλο στο στόμα καθ΄ότι γουρουνάκι !αχ και έχω πετσούλα και θα είμαι τραγανή τραγανή ότι πρέπει για σουβλισμα...

    Φιλάκια ρουφηχτά

    Χαχαχα!!!Κ εχω χρόνια να φαω πετσούλα φιλάκια κοριτσάκι μου καλό!!
     

  9. 19-06-10 21:26 #1674
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LAURA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kωνσταντινα καλημερα. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο λιποτροπικο ? Ειδα ότι υπάρχει και e-shop εδω. Μπορεις να μου προτεινεις κάποιο απο εκεί?
    Ολα λίγο πολύ εχουν αποτελέσματα, σε συνδιασμό βέβαια με προπόνηση κ διατροφή, κ οχι με το που αρχίσουμε διατροφή αμέσως λιποτροπικό, να εχει περάσει ενα διάστημα το λιγότερο 3 μήνες σωστής διατροφής!!Πήγαινε σε ενα κατάστημα με συμπληρώματα κ ζήτησε ενα λιποδιαλύτη, οχι πολύ ενισχυμένο για πρώτη φορά!!
     

  10. 19-06-10 21:31 #1675
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mariane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα μου γεια σου!:love Η μαμά μου μου αγόρασε σπιρουλίνα και βιταμίνες C σε κάψουλες αν και πίνω κάθε πρωί φυσικό πορτοκάλι! Κάθε πότε να παίρνω? Της είπανε για σπιρουλίνα δύο φορές την ημέρα..Η γνώμη σου??
    Ρυζογκοφρέτες που τις βρίσκετε? Γιατί όπου έχω ρωτήσει δεν έχουνε!! Η ρυζογκογρέτα παέι για πριν την προπόνηση? σε φιλωωωωωω
    Αγάπη μου πρωινή ωρα να τα παίρνεις!!
    Σε ολα τα souper market θα βρεις ρυζογκοφρέτες στο βιολογικά προιόντα, εγω στον Βασιλόπουλο παίρνω,είναι υδατανθρακας κ παει μαζί με τα ασπράδια σου η την πρωτείνη σου το ρόφημα, 4 με 5 στο κάθε γευμα!!
     

  11. 19-06-10 21:33 #1676
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dorothy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα μου ποια είναι η γνώμη σου για το πλιγούρι?
    Έβαλα σήμερα στο μεσημεριανό μου αντι για ρύζι και ηταν νόστιμο!!!
    Έχει πάνω κάτω ίδια διατροφική αξία με το ρύζι................
    Εγκρίνεις?
    Που κ που να το βάζεις!!!Μην αδειάσεις καμία κατσαρόλα
     

  12. 19-06-10 21:43 #1677
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sylvestra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας. Είμαι γυναίκα 1,65 ύψος 56 κιλά κάνω καθημερινά βάρη στο gym 2,5 ώρες και τρέχω 8 χιλιόμετρα την μέρα. Έχω γράμμωση αλλά θέλω να βάλω μυική μάζα. Η διατροφή που ακολουθώ είναι σωστή ? Το πρωί παίρνω πρωτείνη, μετά 1 ώρα 2 ταμπλέτες αμινοξέα(amino 2500 All stars) Μάζι με πρωινό(500gr γάλα με δημητριακά + ένα ντάκος με 2 κουταλιές cottage).
    Μετά 1 ώρα πηγαίνω gym τότε παίρνω 1 κουταλία υγρά αμινοξέα.
    Μετά την προπόνηση πίνω πρωτείνη μια κουταλία αμινοξέα 3 φρούτα οποσδήποτε και αμέσως γλουταμίνη.
    Μετά 2 ώρες 2 ταμπλέτες αμινοξέα με 200gr κοτόπουλο στήθος(πάντα με κολοκυθάκι) και 2 ντομάτες και 3 κουταλιές cottage και 1 ντκάκος αμέσως μετά βιταμίνη Ε και λιπαρά Ω 3,6,9.
    Μετά 2 ώρες 2 φρούτα.
    Μετά 3 ώρες πάλι 2 αμινοξέα(την ημέρα πρέπει να παίρνω 6 ταμπλέτες) με ή 3 ασπράδια με 4 κουταλίες cottage + σαλάτα.
    Μετά απο λίγο 1 γιαούρτι με ένα ντάκος και 2 ποτήρια γάλα(1,5 λιπαρά)
    Γλυκά τιγανιτά ποτέ, Καφέδες 4 την ημέρα.
    Είναι σωστά για να βάλω άλιπη μυική μάζα?
    Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Είναι δυνατόν να βάλεις αλιπη μάζα με αυτήν την διατροφή?? ποιος την εχει προτείνει αυτή την διατροφή??Γάλα, γιαούρτι, 5 φρούτα την ημερα, συμπληρώματα βλέπω φουλ, ντοματες, cottage!!Eίναι λάθος!Περα απο αυτό, τα γευματα πρέπει να είναι 5 κ να εχουν διαφορά 3 ωρες, προπόνηση 2.5 ωρες γιατί??Πόσο χρονών είσαι?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaskani Konstantina : 27-06-10 στις 17:42
     

  13. 20-06-10 01:50 #1678
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προπονεισαι ενα χρόνο δεν υπάρχει λόγος να παίζεις 3 μυικές ομάδες σε μια προπόνηση, ουτε να κάνεις σε μια προπόνηση αερόβιο θα μπορούσες να ξεκουραστείς στην τρίτη προπόνηση, εκτος κ αν εχεις πολυ ελευθερο χρόνο, εγω σου προτείνω ενα σημείο την ημέρα κ θα τα δίνεις ολα, κ οχι με τις ωρες στο gym!
    Δευτέρα Πόδια-κοιλιακοί
    Τρίτη Στήθος-γάμπες κ 40 λεπτά διάδρομο γρήγορο βάδιν
    Τετάρτη ρεπό
    Πέμπτη Πλάτη-Ωμοι-κοιλιακοί-20 λεπτά ποδήλατο
    Παρασκευή Χέρια-40 λεπτά διάδρομο
    Σ.Κ ξεκούραση!!Μικρά διαλείματα ανάμεσα στα σετ, να είναι ζεστό το σώμα, οσο χαζευουμε χάνει το σώμα μας, μιάμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν τον υπνο!!
    Κοιλιά:ενα είναι το μυστικό:το φαγητό χιλιάδες κοιλιακούς να κάνουμε αν δεν τρώμε σωστά δεν αλλάζει τίποτα!!

    1)γαλα light με κουακερ η γιαουρτι με κουακερ και αμυγδαλα η ομελετα με 4 ασπραδια η τοστ σικαλεως με 3 φέτες γαλοπούλα
    2)πρωτεινη με μηλο
    3)μεσημεριανο στεγνο οπως το εχεις πει με σαλατα και ρυζι
    4)1 γιαουρτι 2% αγγελαδίτσα
    5)οπως το μεσημεριανο αλλά αντι για ρύζι 2 πατάτες μέτριες
    Γλυκό να το ξεχάσεις, πάμε ετσι για ενα μήνα, αν θες να φύγει η κοιλίτσα κ τα κιλάκια!!!!!!Δεν χαλας ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά που σου πόσταρα, ποιο πολύ με ενδιαφέρει η διατροφή παρά η προπονησή σου!!Φιλάκια
    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. ενταξει οτι πεις ....θα τηρησω κατα γραμμα τις συμβουλες σου για ενα μηνα και θα σου ποσταρω τη καταφεραμε ,να παμε για αλλα μετα. μια απορια :εχει διαφορα το τοταλ απο την αγεδαλιτσα? γιατι το πρωτο και μου αρεσει πολυ και το ειχα για το καλυτερο απο πλευρας πρωτεινων...με σκοτωνεις με το γλυκο αλλα τι να κανω...
     

  14. 20-06-10 02:20 #1679

    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή ..τωρα κ μεταμεσονυκτια....
    οχι οχι δεν πινω μπυρες...ακομη....! αν ομως δεν μιλησουμε συντομα 8α τις αρχισω...χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
    βρε κωνσταντινουλα μου που εισαι? ειδα οτι απανταγες μεχρι αργα...σνιφ αντι να εισαι σε κανα παραλλιακο σαββατιατικα...εμενα... τιποτα...?
    ακολουθω ενα προγραμμα του ''μπουρναζου για γραμμωση ΄'' κ νομιζω οτι ειναι οκ.(ασχετο τωρα αυτο με το προγραμμα..)
    please θελω οπωσδηποτε να μου πεις τη γνωμη σου για ολα οσα σου στειλα τη προηγουμενη βδομαδα στο mail σου..ελα βρε πουλακι κ με εχουν φαει οι αποριες?
    παω για υπνο δεν αντεχω φιλακιαααααααααα δασκαλα με τα ξανθια μαλλια
     

  15. 20-06-10 13:53 #1680
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ κ να σας φωνάξω, είσαστε ολες μια προς μια, πέφτω κάτω απο τα γέλια με εσας, ε σήμερα εμαθα οτι μιλάει κ το παγωτό τα κουτάκια θα χαθούν αν ξεκουφαθείς μια φορά την εβδομάδα, κ θα γίνουν σαμπρέλα!!!!Κ γω σου στέλνω μια δαγκωνιά!!!
    Με μια φορά την εβδομάδα θα χαθούν τα κουτάκια βρε Κων/να??? Εδώ οι άλλοι τρώνε 2000 θερμίδες σε cheat meal εβδομαδιαίως και είναι φέτες! Εμείς ένα μικρό cheat δεν μπορούμε να κάνουμε????

    Καλά, εγώ όλο και κάτι τρώω γιατί αν πιέζομαι και δεν τρώω καθόλου κάτι ''απαγορευμένο'' μετά δεν έχω διάθεση να συνεχίσω, νιώθω πίεση και γίνομαι λαίμαργη...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

Σελίδα 112 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 1262102110111112113114122162 ... ΤελευταίαΤελευταία