Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 126
  1. 26-10-06 23:27 #1

    Εγγραφή
    06-06-2006
    Περ.
    Peiraias-Tabouria
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή Πρόβλημα με το στήθος
    Πρόβλημα με το στήθος

    SOS!!Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια..Έχω πρόβλημα με το στήθος μου το οποίο δεν αναπτύσετε αρκετά σε σχέση με τάλλα μέρη του σώματος μου..Κάνω γυμναστική με βάρη εδώ και 14 μήνες..Το πρόβλημα αυτό το κατάλαβα από τον 1ο κιόλας μήνα αφού από την υπερβολικά έντονη προπόνηση που έκανα τις 2 πρώτες βδομάδες(εκανα καθε μέρα όλα τα τμήματα του σώματος,ήτανε αρχή και δεν ήξερα)όταν ενώ ΄τάλλα μερη του σώματος μου πρίζονταν από τις έντονες ασκήσεις,αυτό έμενε στάσιμο..(πλάκα ήτανε)..Δοκίμασα ότι μπορούσα..Το γύμναζα κάθε φορα που πήγαινα γυμναστήριο αλλά τπτ..Μετά κατάλαβα ότι ήτανε λάθος,διότι δεν άφηνα τους μυς τους στήθους να αναρώνουνε..Άλλαξα τακτική και το γύμναζα 1 φορά την εβδομάδα αλλά τπτ..Έλεγα στο γυμναστή μου να μου βγάζει πιο δυνατά προγράμματα όγκου στήθους αλλά και πάλι δεν κατάφερνα τπτ..

    Σας γράφω εδώ τις ασκήσεις που έχω δοκιμάσει κατα καιρούς:

    -Πιέσεις επίπεδου πάγκου με μπάρα
    -Πιέσεις επιπεδου πάγκου με αλτήρες
    -Πιέσεις επικλινή πάγκου με μπάρα
    -Πιέσεις επικλινή πάγκου με αλτήρες
    -Πεκ-ντεκ
    -Διασταυρώσεις τροχαλίας
    -Πιέσεις σε Hummer
    -Pull-over

    Παίρνω συμπληρώμα προτε'ι'νης και κάνω καλή διατροφή..Τι άλλο να κάνω πια?
    Αν μπορείτε σας παρακαλώ βοηθήστε με!!

    Ενδεικτικά:

    http://img236.imageshack.us/my.php?i...tation1mi2.jpg
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-10-06 23:47 #2
    Προεπιλογή
    Φίλε απο ότι βλέπω και στη φωτογραφία σου μπορεί να κάνεις καλή διατροφή αλλά παρ'όλα αυτά πρέπει να μην τρως αρκετές ποσότητες γι'αυτό τον λόγο ανέβασε τις θερμίδες σου για να πάρεις κανένα κιλό.
    Congratulations στους Νέους μας Mod
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-10-06 23:53 #3
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Φίλε θα ήθελες να μας πεις την διατροφή σου?
    Πόσες ασκήσεις κάνεις στήθος όταν προπονείσαι?Ποιες?Πόσα σετ-επαναλήψεις?
    Το ότι παίρνεις συμπληρώματα πρωτείνης δε λέει κάτι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-06 00:42 #4
    Προεπιλογή
    Μια συμβουλή και απο εμένα, φίλε εκτέλεσε τις ασκήσεις ΣΩΣΤΑ , πρέπει στο τέλος του κάθε σέτ να νιώθεις το στήθος σου πρυσμένο να νιώθεις οτι το στήθος σου δούλεψε, προσεξέ το αυτό.
    There is nothing stopping you from achieving your goals except yourself.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-06 03:47 #5
    Προεπιλογή
    Έλα ρε συ, συγκεντρώσου, θα ήταν αυτός στη φωτό και θα γκρίνιαζε για το στήθος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-10-06 12:00 #6

    Εγγραφή
    06-06-2006
    Περ.
    Peiraias-Tabouria
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Λοιπόν οι ασκήσεις που κάνω αυτόν το καιρό(τους τελευταίους 2 μήνες):

    -Πιέσεις επίπεδου πάγκου με μπάρα 4 σετ 10-8-8-6 επ.
    -Πιέσεις επίκληνή πάγκου σε μηχάνημα Panatta 4 σετ 10-8-8-6 επ.
    -Πιέσεις επικλινή πάγκου με αλτήρες 3 σετ 8 επ.
    -Πιέσεις σε μηχάνημα Hummer 3σετ 8 επ.
    -Peck-deck 4 σετ 10-8-6-4 επ.

    *Βάζω όσα περισσότερα κιλά μπορώ,ωστόσο χρησιμοποιώ καλή τεχνική
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-10-06 12:38 #7
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Μάλιστα,τωρα εξηγείται.
    Λογικό είναι,μετά απο τόσα σετ που κάνεις για στήθος και μάλιστα σχεδόν όλα πιέσεις και συγκεκριμένα ίδιες ασκήσεις μεταξύ τους απο άποψη γωνιών.
    Αλήθεια,πόσο πάγκο έχεις?
    Επίσης,χρησιμοποιείς στο πρόγραμμά σου βασικές ασκήσεις όπως Σκουωτς και Άρσεις θανάτου?

    Η πρότασή μου,να κάνεις ένα πρόγραμμα εστιάζοντας σε βασικές ασκήσεις και όχι σε "περιττές" τύπου πεκ-ντεκ κ.λ.π.,γενικώς μιλάω,όχι μόνο για το στήθος.
    Να γυμνάζεσαι μέρα παρά μέρα,να κάνεις 2 ασκήσεις ανα ομάδα και απο 1-2 λειτουργικά βαριά σετ ανα άσκηση.
    Π.χ.για στήθος,μείνε με πιέσεις πάγκου με μπάρα και πιέσεις σε επικλινή με μπάρα ,απο 1-2 βαριά λειτουργικά σετ στην κάθε μία.
    Επίσης,φρόντισε να κάνεις ανάλογη διατροφή και να "υπερνικάς" σε κάθε επόμενη προπόνηση τους "αριθμούς" της προηγούμενης,π.χ. περισσότερες επαναλήψεις με ένα βάρος ή ας πούμε περισσότερο βάρος και ίδιες επαναλήψεις.
    Με λίγα λόγια,να κυνηγάς να έχεις πρόοδο στην προπόνηση,δουλεύοντας με προοδευτική υπερφόρτωση.
    Απαραιτήτως να έχεις στο πρόγραμμα Σκουωτ ελεύθερα και άρσεις θανάτου.
    Επίσης να φροντίσεις να έχεις και κατάλληλο διαχωρισμό στο πρόγραμμα σου,ωστε να αποφευγεται η υπερπροπόνηση και να μην δρα αντιπαραγωγικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-10-06 13:00 #8

    Εγγραφή
    06-06-2006
    Περ.
    Peiraias-Tabouria
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Πάγκο κάνω:

    90 λιμπρες 10 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    110 λιμπρες 6 επ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-10-06 13:27 #9
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BIG THANOS
    Πάγκο κάνω:

    90 λιμπρες 10 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    110 λιμπρες 6 επ.
    φίλε με συγχωρείς κιόλας,περιμένεις με αυτές τις επιδόσεις να έχεις μεγαλύτερο στήθος,μιά χαρά είναι το στήθος σου από τι βλέπω και στις φωτογραφίες σου απο το link, για αυτά που κάνεις. Συνέχισε να γυμνάζεσαι κι όλα θα γίνουν,απλά δωσε έμφαση αν θες στις προτάσεις που σου έκανα στο προηγούμενο πόστ μου.

    Όταν κάποια στιγμή θα διπλασιάσεις τους αριθμούς που παρέθεσες,να περιμένεις και ανάλογη αλλαγή και στην εμφάνιση/μέγεθος.Εαν παραμείνεις στα ίδια,θα παραμείνει και η εμφάνιση/μέγεθος στα ίδια.

    Με το προγραμμα που κάνεις και με τα τόσα πολλά περιττά σετ και ασκήσεις,υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να παραμείνουν οι αριθμοί σχεδόν στα ίδια επίπεδα.

    Πάντα κατά την άποψή μου και φιλικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-10-06 14:19 #10
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    akolou8a tis symboules tou BRaWNy kai h dikia mou symboulh einai perisotero faghto.Exeis swmatotypo pou 8elei trelo faghto gia na pareis killa.
    Anebase tis 8ermides sou apo ydatan8rakes.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-10-06 15:36 #11
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    φιλε BRaWNy εχω την εντυπωση οτι αυτο που ανεφερες περι ανεβασμα κιλων σε καθε επομενη μερα προπονησης ειναι λιγο "απιαστο" για εμας τους ανηλικους.το λεω αυτο γιατι μου εχουν πει οτι οποιος ειναι ανω των 18 ανεβαινει πιο γρηγορα σε δυναμη και ογκο,σε αντιθεση με εναν ανηλικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-10-06 18:42 #12

    Εγγραφή
    06-06-2006
    Περ.
    Peiraias-Tabouria
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BIG THANOS
    Πάγκο κάνω:

    90 λιμπρες 10 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    110 λιμπρες 6 επ.
    φίλε με συγχωρείς κιόλας,περιμένεις με αυτές τις επιδόσεις να έχεις μεγαλύτερο στήθος,
    Re φίλε είμαι 15 χρονών και 62 κιλά.Τι παραπάνω περιμένεις??Στα κιλά μου πολύ λίγοι κάνουν τόσα κιλά πάγκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-10-06 19:06 #13

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    Στην πλειοψηφία των ανθρώπων υπάρχει μια μυική ομάδα η οποία αναπτύσεται γρηγορότερα απο τις υπόλοιπες και μία η οποία υστερεί. Ανέβασε τις θερμίδες που προσλαμβάνεις και δοκίμασε αυτό: χαμήλωσε κιλά και κάνε 12-15 επαναλήψεις 3 σετ κάθε άσκηση.
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-10-06 19:19 #14
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BIG THANOS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BIG THANOS
    Πάγκο κάνω:

    90 λιμπρες 10 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    100 λιμπρες 8 επ.
    110 λιμπρες 6 επ.
    φίλε με συγχωρείς κιόλας,περιμένεις με αυτές τις επιδόσεις να έχεις μεγαλύτερο στήθος,
    Re φίλε είμαι 15 χρονών και 62 κιλά.Τι παραπάνω περιμένεις??Στα κιλά μου πολύ λίγοι κάνουν τόσα κιλά πάγκο
    Εγω δεν περιμένω τίποτε φίλε,εσύ εισαι αυτός που περιμένει/επιδιώκει κάτι και βάσει αυτού, σου είπα ότι είπα.
    Δεν είπα ότι σωνει και καλά θα έπρεπε να μπορεις να κάνεις περισσότερα (εγω νομίζω πάντως ότι μπορεις,αρκει να το πιστέψεις και να το προσπαθήσεις),είπα ότι βάσει αυτών που κάνεις ,είναι μια χαρά το στήθος σου,οπότε με τον καιρό κι όσο δυναμώνεις θα έρθουν και αυτά που αναζητάς.
    Είσαι ακόμη 15,εχεις πολυ χρόνο μπροστά σου,μην βιάζεσαι,έχε υπομονή και stay consistent.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-10-06 19:26 #15
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    γιατι μου εχουν πει οτι οποιος ειναι ανω των 18 ανεβαινει πιο γρηγορα σε δυναμη και ογκο,σε αντιθεση με εναν ανηλικο
    Εγω δεν έχω ακούσει ποτέ πάντως κάτι τέτοιο και μου φαίνεται μύθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία