Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 22-09-05 15:25 #16
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    epanalamvano gia na kleiso:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss
    To kotopoulo ryzi mporei na doulevei, alla APEXEI POLY apo mia olokliromeni kai veltistopoimeni diatrofi grammosis

    Muscleboss
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-07-06 06:20 #17
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss
    Prosopika eimai tis apopsis oti to lipos prpei na eina xamilotera kai genika polles prosegmenes dietes to exoun gyro sto 15-20% olo apo EFA (essential fatty acids). Muscleboss
    Mporei h xrhsh EFA se xapia na einai synexhs h kalo ienia na yparxei k diakoph gia na mhn synhthyzei o organismos sta 'etoima' symplhrwmata? Ennoeite oti h diatrofh me psaria den paraleipete
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-07-06 17:15 #18
    Προεπιλογή
    Εγώ είμαι της εξής άποψης:γιατί ρε παιδιά να αγοράζουμε τόσα πολλά συμπληρώματα?αφού ο σολομώς περιέχει τα πολύτιμα ω οξέα, γιατί να μην πάρεις σωλομό σε κονσέρβα νερού και να το ευχαριστηθείς το βράδυ?μαζί με άντε ΤΟ ΠΟΛΥ μια μερίδα λαχανικών και ελεύθερο λιπος κι όλας (ελαιόλαδο, ηλιέλαιο) ας πούμε 2 κγ λάδι?άντε και λίγο καζείνη σε κότατζ.γιατί να μην πάρεις θρεπτικά συστατικά και να δώσεις στερεά τροφή στον οργανισμό ωστέ να ξοδέψει και πιο πολλή ενέργεια στην πέψη?όπως έχω ξαναπεί , είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων όταν δεν υπάρχει χρόνος για να ετοιμάσεις φαί.πρέπει τουλάχιστον ένα 70% των θερμίδων να το τρώμε σε στερεά τροφή γιατί ο οργανισμός καίει πιο πολύ λίπος στν πέψη τους!σκεφτείτε το!

    Τώρα όσον αφορά την δίαιτα με το κοτόπουλο και το ρύζι, συμφωνώ απόλυτα με τον muscleboss. Όπως πολύ σωστά είχε πει κάποια στιγμή και ο Asmodeus ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός!άλλος σωματότυπος, άλλο βιολογικό ρολόι, άλλες υποχρεώσεις, άλλη ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ εν τέλει!δεν μπορείς να τους βαλεις όλους μέσα σε κουκούλι και να πεις αν φάς αυτό τότε θα χάσεις σε τόσο διάστημα τόσο!!!!!!!!την τρέλλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το ανθρώπινο είδος ενώ έχει τόσο μυαλό δεν το χρησιμοποιεί????????????????όύτε τα ζώα δεν κάνουνε έτσι σε ορισμένα θέματα...

    Ας πούμε για μένα για παράδειγμα: ο δικός μου σκελετός εόναι διπλάσιος ενος φυσιολογικού ανθρώπου. Έμοιασα στην μάνα μου που 60 χρονών γυναίκα πήγε να κάνει εξέταση για οστεοπόρωση και της βγήκε οτι ο σκελετός είναι πιο γερός μιας 30 χρονης!!!!!!!!!!!!ο δείκτης ασβεστίου βγήκε οριακά σε υψηλά επίπεδα.λολ.η δική μου άλιπη μάζα(επειδή έχω και πολύ κρέας) είναι πολυ περισσότερη απο αυτήν ενος μέσω σωματότυπου. Με καλύπτουνε οι ίδιες ποσότητες?ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!το προσπάθησα κι αυτό νωρίς στην προσπάθεια και με έπιαναν σκοτοδίνες!!!!!!!!ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ. πως θα λειτουργήσει ο μεταβολισμός αλλιώς?ε?άλλο να λες τρώω λιγο κι άλλο τρώω λίγο λίπος. έχει τρομακτική διαφορά. Ύστερα πρέπει αν βρεις και πόσες θερμίδες και άνα άλιπη μάζα. εγώ καίω 29,7.με φυσιολογικό 29 εως 31...(μου φαίνεται). επισης ο γιατρός τρόμαξε γιατί ο βασικός μεταβολικός ρυθμος ΣΕ ΗΡΕΜΙΑ βγήκε 280 θερμίδες αυξημένος. έτσι γίνεται παιδιά, με πολύ άσκηση και σωστό φαί, όχι με δίαιτες νηστείας και ανορεξικές νευρωτικές καταστάσεις.
    Επίσης η ποικιλία παίζει πολύ σημαντικο ρόλο, διότι είναι και ψυχολογικό πάνω απο όλα. Μόνο ρύζι?θα ρυζώσεις στο τέλος!γιατί να μην τηγανίσεις σε νερό πατάτα με τόνο?και να ρίξεις και μια τομάτα μέσα στημένη και να φτιάξεις ένα μούρλια γέυμα?δεν στερούμαι κάτι...πλέον οταν τρώώ γλυκό αισθάνομαι ότι βρίσκομαι στον έβδομο ουρανό!!!!λοοοολ.΄

    Επίσης όσον αφορά τα ποσοστά στην αρχή έτρωγα 40-30-30 άλλα μετά είπα να μειώσω κι άλλο τους αμυλώδεις γιατί παρατηρησω κάποια δυσανεξία(στην πράξη έτσι γίνεται). Σκέφτομαι αν χάσω τα πρώτα δύα κιλά λιπους απο τα πέντε που θέλω να χάσω, να μειώσε κι άλλο το λίπος, για να βοηθήσω τον οργανισμό...πως να γίνει, μόνο με την μέθοδο της έρευνας και της εφαρμογής βρίσκεις πράγματα. Θεωρίες ξέρω κι εγώ πολλές.
    Εκανα εξετάσεις και εν τέλει κατάλαβα οτι δεν μπορούσα να χάσω γιατι έτρωγα πολύ λίγο... εγώ πρέπει 3300 θερμίδες τις ημέρες που πάω τζίμ και 3000 τις ημέρες που δεν πάω. Σόρι δεν θέλω ζαλίζω, προσπαθώ να εξηγήσω ότι μόνο αν ψαχτείς και καταλάβεις το σώμα σου μόνο τότε θα καταφέρεις κάτι.

    Αυτά ελπίζω να μην κούρασα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-07-06 18:52 #19
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    όπως έχω ξαναπεί , είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων όταν δεν υπάρχει χρόνος για να ετοιμάσεις φαί....
    Eimaste tromera busy atoma gia kanoniko faghto eimaste??
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-07-06 22:59 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gasturb13
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    όπως έχω ξαναπεί , είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων όταν δεν υπάρχει χρόνος για να ετοιμάσεις φαί....
    Eimaste tromera busy atoma gia kanoniko faghto eimaste??
    Κοίτα μην το εξιδανικεύεις για τους bodybuilders. Ο καθείς αν θέσει στόχους στην ζωή του, τότε δεν έχει και τον τρελλό χρόνο να μαγειρεύει. Νομίζω ότι είναι θέμα σωστού προγραμματισμού πάνω απο όλα. Καλά εγώ τώρα που δεν έχω μθμ στην σχολή μου έχω χρόνο να διαβάζω να πάω τζίμ και να μαγειρεύω μόνος μου. Μετά τα πράγματα ίσως και να χειροτερέψουνε αυτό ειναι σίγουρο ειδικά τώρα που μας μαζέψανε όλα τα μθμ τον σεπτέμβριο... Τεσπα μπορείς και να μαγειρεψεις μια φορά την εβδομάδα να τα βάλεις στην κατάψυξη και να αποσύρεις απο τις αποθήκες λολ. πάντως καλύτερα απο το να τρως συνεχώς συμπληρώματα.
    Έλα τώρα που δεν έχεις χρόνο, βάλε μια ξαδερφή σου στην τελική η την μάνα σου η την ...ναι τεσπα να σου μαγειρέψει!!!!!λολ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-07-06 00:18 #21
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Έλα τώρα που δεν έχεις χρόνο, βάλε μια ξαδερφή σου στην τελική η την μάνα σου η την ...ναι τεσπα να σου μαγειρέψει!!!!!λολ
    An ferw thn mana mou agglia tha me prizei me to mh to ena mh to allo
    an ferw thn gomena me to gaiti auto gaiti ekeino
    an ferw thn xaderfh me to poios einai autos poios einai akeinos

    opote opo to na mou ta kanoun x 4 .. gia ena piato fai kala eimai k monos den nomizeis??!! Ase pou einai akriva k ta aeroporika eisithria kai pou na meinoun lefta apo ta supplements!!!
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-07-06 15:42 #22
    Προεπιλογή
    λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
    αχ να σαι καλά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-08-09 12:05 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
    αχ να σαι καλά...
    geia sas twra toti douleia exw egw anamesa sta toumpana den kserw alla thelw boithia gt den bgazw akri me autous pou mou grafoun diatrofes kai tetoia....basika exw tromero kollima me ti diatrofi kai to swma mou..imoun polu grammwmeni kai ithela na katebw kai se agwnes alla meta apo ena xeirourgio pou ekana xalasa teleiws kai twra pou prospathw na ftiaxtw kai pali alla autoi pou mou grafoun diatrofes kai tetoia den prepei na einai kai polu soi...mipws mporei kapoios na me boithosei??
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-08-09 12:20 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλησπερα Εφη και καλως ήρθες στο φόρουμ μας.Θα σε παρακαλουσα κατ΄αρχήν να γραφεις με ελληνμικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ γιατι τα greekenglish είναι κουραστικα.Θα σου πρότεινα να ανοιξεις ένα δικο σου τόπικ στην ενότητα Διατροφη,λεγοντας μας καποια στοιχεια πειρσσότερα για σενα,όπως επαφη με το αθλημα,συχνότητα προπονησεων,διατροφικες συνηθειες κτλ.Ένας πολυ καλος οδηγός είναι η στηλη της αθλητριας Κωνσταντίνας Κασκανης ,στο παρακατω λινκ :
    H Κωνσταντίνα Κασκάνη απαντά ...
    Επειδη η συγκεκριμενη στηλη είναι απορίες γυναικων διαβασε το και κατι μπορεί να σου ταιριαξει..ότι απορίες εχεις μπορείς να τις αναφερεις στο τόπικ σου.
    Επίσης αν θες περνα από τα Νεα Μελη να συστηθεις !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12