Θέμα: Ποσα σετ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 28-02-09 20:45 #1
    Το avatar του χρήστη makis88

    Εγγραφή
    28-02-2009
    Περ.
    χανια
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή Ποσα σετ...
    Εχω διαβασει οτι τα μεγιστα σετ για τα χερια ειναι 6σετ για δικεφαλα και 6 με 8 για τρικεφαλα με αυστηρη τεχνικη και οχι μεγιστα κιλα... και να μην υπαιρβαινουνε τα 20 λεπτα για την καθε μια ομαδα... και τα γυμναζουμε καθε 5 μερες εως 7... εγω προσωπικα το εχω ακουλουθησει και ειδα αποτελεσματα αλλα θελω να ακουσω και γνωμες... επισης να μην υπερβαινουμε τα 45 με 1 ωρα γυμναστικη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-02-09 23:28 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Τα μέγιστα σετ είναι αυτά που κάνουν τους δι/τρικέφαλους σου να πρηστούν , αν κάνεις καλό ζέσταμα και κάνεις δυο βαριά σετ ισως και να σου αρκει, ιδιως αν κανεις πλατη και μετα στο ιδιο πρόγραμμα εχεις δικεφάλους.
    Οι τρικέφαλοι είναι ποιο δύσκολοι από τους δικέφαλους,και αυτοι δινουν και τον περισσοτερο ογκο στο χερι.

    δεν υπάρχει κατι στανταρ στο ανα5 με 7 μερες, άλλος μου είπε πως εχεις καλύτερη ανάπτυξη αν τα γυμνάζεις ανα δυο βδομαδες, είναι τη ταιριάζει στον καθένα, μην ξεχνας πως οι δικέφαλοι δουλεύουν αρκετα με την πλατη και οι τρικέφαλοι με το στήθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-03-09 02:06 #3
    Το avatar του χρήστη makis88

    Εγγραφή
    28-02-2009
    Περ.
    χανια
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    συμφωνω απολυτως φιλε μου με αυτα που εγραψες... αλλα μην ξεχνας το θεμα δεν ειναι να κανουμε τα μεγιστα κιλα και να φτασουμε στην κοπωση αλλα να κανουμε οσα πρεπει με αυστηρη τεχνικη ωστε να φτασουμε στο μεγιστο πρηξιμο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-03-09 03:38 #4
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis88
    συμφωνω απολυτως φιλε μου με αυτα που εγραψες... αλλα μην ξεχνας το θεμα δεν ειναι να κανουμε τα μεγιστα κιλα και να φτασουμε στην κοπωση αλλα να κανουμε οσα πρεπει με αυστηρη τεχνικη ωστε να φτασουμε στο μεγιστο πρηξιμο...
    πρηξιμο δεν ειναι απαραιτητα δεικτης μυικης αναπτυξης

    οσο για το πρωτο μερος του ποστ συμφωνω αν ειναι να κανεις κιλα που δεν μπορεις και κλεβεις σα που***ς ειναι πολυ χειροτερο απο το να κανεις λιγοτερα κιλα με αυστηρη και ελεγχομενη τεχνικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-03-09 05:34 #5
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis88
    συμφωνω απολυτως φιλε μου με αυτα που εγραψες... αλλα μην ξεχνας το θεμα δεν ειναι να κανουμε τα μεγιστα κιλα και να φτασουμε στην κοπωση αλλα να κανουμε οσα πρεπει με αυστηρη τεχνικη ωστε να φτασουμε στο μεγιστο πρηξιμο...
    πρηξιμο δεν ειναι απαραιτητα δεικτης μυικης αναπτυξης
    +++10000000000000000 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-03-09 06:08 #6
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    εγώ πίνω μπύρα και πρήζεται η κοιλιά μου, μετράει?????

    φίλε μου όλα είναι σχετικά με ένα σωρό παραμέτρους. δεν υπάρχει το απόλυτο πρόγραμμα-μαγικός αριθμός. ακόμα και για το ίδιο άτομο αν υπάρχει αλλάζει ανάλογα με πολλά κατά διαστήματα.

    αυτά που λες αρχικά θα μπορούσε να πει κανείς ότι είναι σωστά αν και πολύ αόριστα. κάποιοι δε γυμνάζουν καν χέρια και αναπτύσσονται με τα υπόλοιπα και τα χέρια τους. (βέβαια αν ανατύσσονται λιγότερο ή περισσότερο από το αν έκαναν και χέρια δεν το ξέρουμε)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-03-09 22:15 #7
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis88
    συμφωνω απολυτως φιλε μου με αυτα που εγραψες... αλλα μην ξεχνας το θεμα δεν ειναι να κανουμε τα μεγιστα κιλα και να φτασουμε στην κοπωση
    δεν ειπα αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-03-09 22:42 #8
    Το avatar του χρήστη makis88

    Εγγραφή
    28-02-2009
    Περ.
    χανια
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    Τα μέγιστα σετ είναι αυτά που κάνουν τους δι/τρικέφαλους σου να πρηστούν , αν κάνεις καλό ζέσταμα και κάνεις δυο βαριά σετ ισως και να σου αρκει

    αυτα ειπες εσυ.. αμφιβαλλω αν κανεις μονο 2 βαρια σετ αντε να αυξησεις την δυναμη σου...

    ενω με 6 με 8 σετακια καλα κιλα ωραια τεχνικη θα δεις διαφορα...
    απο την αλλη αν θες να πηγαινεις γυμναστηριο για πουλας μουρι με τα βαρη που σηκωνεις οκ τοτε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-03-09 22:45 #9
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    Τα μέγιστα σετ είναι αυτά που κάνουν τους δι/τρικέφαλους σου να πρηστούν , αν κάνεις καλό ζέσταμα και κάνεις δυο βαριά σετ ισως και να σου αρκει, ιδιως αν κανεις πλατη και μετα στο ιδιο πρόγραμμα εχεις δικεφάλους.
    ισως δεν το τονισα οπως επρεπε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-03-09 22:48 #10
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis88
    απο την αλλη αν θες να πηγαινεις γυμναστηριο για πουλας μουρι με τα βαρη που σηκωνεις οκ τοτε...
    ασχολιαστο αδερφε για τωρα, επιδη εισαι φρεσκος στην παρεα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-03-09 22:57 #11
    Το avatar του χρήστη makis88

    Εγγραφή
    28-02-2009
    Περ.
    χανια
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    φιλε χωρις παρεξηγεισει το ειπα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-03-09 23:04 #12
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    οκ καμια παρεξηγηση...................






















    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-03-09 00:00 #13
    Προεπιλογή
    ο κατερινη με το βαρια σετ δεν εννοει να κανεις πολλα κιλα και ασ ειναι λαθος η τεχνικη εννοει τα λειτουργικα σετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-03-09 19:33 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis88
    συμφωνω απολυτως φιλε μου με αυτα που εγραψες... αλλα μην ξεχνας το θεμα δεν ειναι να κανουμε τα μεγιστα κιλα και να φτασουμε στην κοπωση αλλα να κανουμε οσα πρεπει με αυστηρη τεχνικη ωστε να φτασουμε στο μεγιστο πρηξιμο...
    πρηξιμο δεν ειναι απαραιτητα δεικτης μυικης αναπτυξης
    Εδω εχω μια αντιφατικη αποψη.Αν για καποιους το να χτισουν μαζα ειναι το μονο που τους νοιαζει τοτε το "pump" ειναι σημαντικο.
    Κατα την διαρκεια του pump η μυικη ομαδα που γυμνασαμε διαραιεται απο αιμα σε μεγαλα επιπεδα.Με καλη pre workout διατροφη σαν του Berardi θα εχετε αυξημενα επιπεδα αμινοξεων στο αιμα μας.Μαντεψτε?Η αυξημενη ροη αιματος που υπαρχει κατα την διαρκεια του pump θα αυξησει και την κυκλοφορια των αμινοξεων στο αιμα και αυξανετε και η προσληψη των αμινοξεων.Αυτο σημαινει μεγαλυτερο αναβολικο(χτισημο μυων) περιβαλον κατα την διαρκεια της προπονησης.
    Αυτο δεν σημαινει οτι σε ολα τα set πρεπει να εχουμε μεγιστο pump,αλλα απλα πιστευω οτι πρεπει να υπαρχουν καποια pump set κυριως στο τελος της προπονησεις.Εγω δεν το ακολουθω συχνα αυτο μιας και δεν προπονουμε για μονο λογο την μαζα.

    Σορρυ για το οφφ,αλλα το θεμα που ρωτητε εχει ξανα συζητηθει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-03-09 19:39 #15
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    To pump θα πρέπει όμως να είναι απο σοβαρή διέγερση
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία