Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 26-02-18 17:45 #1
    Προεπιλογή Σπιτικο shake πρωτεινης
    Καλησπερα ονομαζομαι Γιαννης και θα ηθελα την αποψη σας για το shake πρωτεινης που θελω να φτιαξω . Κατα κυριο λογο θα το καταναλωνω 30 λεπτα μετα την προπονηση και 30 λεπτα μετα απο αυτο (δηλαδη 1 ωρα μετα το γυμ ) θα τρωω κανονικα το γευμα μου . Το ροφημα αυτο περιχει : 1 μπανανα , 2 κουταλιες peanut butter , 300 g φρεσκο γαλα , λιγες φραουλες , 3 γεματες κουταλιες γιαυτρι 2% και 200g quaker . Ολα αυτα φυσικα τα ανακατευω μεσα σε ενα blender και τα χτυπαω για 1 λεπτο περιπου . Στοχος μου ειναι να αποφυγω τα protein shakes του εμποριου και να φτιαξω κατι σπιτικο και φτηνο . Ευχαριστω εκ των προτερων .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-02-18 18:07 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    θες να αποφυγεις τα protein shakes του εμποριου οπως λες ...
    αλλα ψωνιζεις peanut butter του εμποριου - γαλα του εμποριου - κουακερ του εμποριου - κ γιαουρτι ,του εμποριου...

    ...?

    keep it natural bro

    παρεμπιπτόντως το ''σπιτικο'' shake σου εχει ελλειψη απο πρωτεινη που ειναι το πιο κυριο πραγμα που θες μετα τη προπονηση...
    + οτι δν το χωνευεις με τιποτα σε 30λεπτα γιατι ειναι κυριως απο καζεινη (γιαουρτια γαλατα κτλ) και λιπαρα φυστικοβουτηρο γαλα κτλ
    δν τα θες αυτα μετα την προπονηση.
    δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο να φας κανονικα το γευμα σου πχ κανα κοτοπουλο με ρυζι παρα να πιεις το σπιτισιο shake
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-02-18 21:03 #3
    Προεπιλογή
    Για εμένα η καλύτερη λύση είναι να τρως αυγά, είτε σε ομελέτα είτε βραστά. Το ρόφημα που έχεις φτιάξει θα ήταν καλό για πρωινό ή δεκατιανό.

    Για ποιο λόγο δεν θες να πάρεις συμπλήρωμα πρωτεϊνης;
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-02-18 21:30 #4

    Εγγραφή
    26-12-2017
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Με την σειρά μου θα συμφωνήσω με τα παιδια πιο πανω ουτε πολυ πρωτεΐνη παίρνεις με αυτο το μπλεντ ουτε αμεσα αφομοιώσιμο ειναι και δεν ξερω και κατα ποσο φθηνότερο ειναι παντως οι πρωτεΐνες του εμπορίου ειναι σε πολυ υψηλά επίπεδα πλεον και σε πολυ καλές τιμες αυτα δεν ξερω αν τελικα σε βοήθησα καπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-02-18 22:39 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    καλο ειναι αυτο αν θες να ανεβασεις θερμιδες και εισαι στον ογκο , αλλα για μετα τη προπονηση δε λεει , φαε το γευμα σου καλυτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-02-18 23:04 #6
    Προεπιλογή
    Ενταξει σας ευχαριστω ολους για την αποψη σας , απλα ηθελα να αποφυγω τα 60-70 ευρω της σκονης με κατι εξυπνο , εψαξα στο youtube για σπιτικο shake πρωτεινης και αυτο ηταν στο περιπου το καλυτερο δυνατο συμπληρωμα πρωτεινης ( αλλοι εβαζαν και 3 ασπραδια αυγων ).Εχω ξανα παρει πρωτεινη whey iso απλα δεν μου φανηκαν οτι τα 60 ευρω αξιζαν για αυτο .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-18 21:18 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Το στερεο γευμα αξιζει πολυ περισσοτερο (σε ποιοτητα) σιγουρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-03-18 21:02 #8
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GymBeast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει σας ευχαριστω ολους για την αποψη σας , απλα ηθελα να αποφυγω τα 60-70 ευρω της σκονης με κατι εξυπνο , εψαξα στο youtube για σπιτικο shake πρωτεινης και αυτο ηταν στο περιπου το καλυτερο δυνατο συμπληρωμα πρωτεινης ( αλλοι εβαζαν και 3 ασπραδια αυγων ).Εχω ξανα παρει πρωτεινη whey iso απλα δεν μου φανηκαν οτι τα 60 ευρω αξιζαν για αυτο .
    20ευρω εχει μια whey 1κιλου σχεδον σε ολες τισ εταιριες.
    γιατι να παρεις iso παρε απλη whey
    για μενα το σπιτισιο shake θα ταν σωστο μετα απο μια ομελετα το πρωινο αν θελεις να βαλεις κιλα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση