Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 45
  1. 12-05-10 15:24 #16
    Προεπιλογή
    πες μας τη τρως ολη την ημερα.


    xμ..για πρωινο: διαφορες σφολιατες,σπανια δημητριακα

    διαφορα τσιμπολογια μεχρι και πριν το μεσημεριανο..(οπως σνακς καμια σοκολατα κλπ!)

    μεσημεριανο..(ο,τι υπαρχει,συνηθως δε θα φαω παραπανω απο μια μεριδα)

    μετα επισης διαφορα καθ'ολη την διαρκεια του απογευματος οπως σαντουιτς,σνακς,γενικα φαστ φουντ!

    και για βραδυ συνθως ενα γιαουρτι στραγγιστο με δημητριακα,μελι και αμυγδαλα!

    αυτα....το ξερω οτι το προβλημα μαλλον βρισκεται στην ποσοτητα,ομως μου ειναι δυσκολο και λογω προγραμματος να ειμαι τρωω συνεχεια!για αυτο αναφερα ισως τη χρηση καποιου συμπληρωματος που θα μου εδινε καποιες εξτρα θερμιδες..


    πολυ καλα κανεις, αλα δεν πρεπει να ειναι αρκετο.Τη οργανα εχεις σπιτι;;

    ενα μονοζυγο,βαρακια 5ακιλα ειναι αυτα που κανω κυριως..
    Μετα κανω ασκησεις οπως καμψεις,κοιλιακοι κλπ,χωρις ομως καποιο οργανο..


    Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-10 15:31 #17
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Πολύ λίγο μου φαίνετε πως τρως... για αυτό δεν παίρνεις κιλά...

    Κάποτε που έπαιζα ποδόσφαιρο οολόκληρο γεύμα σου μπορεί να ήταν και το πρωινό μου και τρόμαζα να βάλλω μυικά κιλά λόγω πολλών καύσεων...

    Η κοπέλα μου που κάνει δίατα παίζει να τρώει και παραπάνω...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-10 15:43 #18
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Τρως λίγο φιλαράκι...και η ποιότητα του φαγητού δεν είναι καλή...Το καλό βέβαια είναι πως έχεις την τάση να τρως σωστό αριθμό γευμάτων. Ξεκίνα προσπαθώντας να τρως 5 γευματα τη μέρα (το τοστ, η σοκολάτα, το κρουασαν κλπ σνακ δεν είναι γευμα). Χώριζε τα γευματά σου σε πρωτεϊνες και υδατάνθρακες και περιόρισε όσο μπορείς να λιπαρά. 5 φορές τη μέρα. Και ξεκίνα να διαβάσεις τα άρθρα του φόρουμ περι διατροφών ώστε να πάρεις ιδέες.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-05-10 01:24 #19
    Προεπιλογή
    Eχετε δικιο για το φαγητο οτι ειναι λιγο..
    Το θεμα ειναι οτι το προγραμμα μου δε μου επιτρεπει ωστε να αφιερωσω χρονο στο φαγητο (να φαω μεχρι σκασμου που λενε!)
    Θα συνεχισω να διαβαζω το φορουμ περι πρωτεινων και υδατανθρακων,θα προσπαθησω να φτιαξω τα γευματα μου ετσι και θα επανελθω με αποριες!

    Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-05-10 14:24 #20
    Προεπιλογή
    Και κατι σχετικο-ασχετο..
    Μου προτειναν το συμπληρωμα iso mass extreme gainer..
    Το επαιρνε ενας φιλος μου και ειδε πολυ καλα αποτελεσματα σε θεμα κιλων-ογκου..

    Πιστευετε σε εμενα θα κανει δουλεια ή ειναι χασιμο χρονου;
    (εννοειται παντα με μια προσπαθεια για αλλαγης διατροφικων συνηθειων..)



    Φιλικα


    (δε ξερω αν το ποστ καποιας συγκεκριμενης μαρκας αποτελει διαφημηση..αν ειναι ετσι πειτε μου να το διαγραψω!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-10 14:39 #21
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Η μαρκα και τα ονοματα συμπληρωματων επιτρεπονται, τα καταστηματα δεν επιτρεπονται,
    Να εισαι σιγουρος οτι θα ειχε σβηστει το ποστ σου πριν καν σκεφτεις να το γραψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-05-10 14:55 #22
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rotten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κατι σχετικο-ασχετο..
    Μου προτειναν το συμπληρωμα iso mass extreme gainer..
    Το επαιρνε ενας φιλος μου και ειδε πολυ καλα αποτελεσματα σε θεμα κιλων-ογκου..

    Πιστευετε σε εμενα θα κανει δουλεια ή ειναι χασιμο χρονου;
    (εννοειται παντα με μια προσπαθεια για αλλαγης διατροφικων συνηθειων..)



    Φιλικα


    (δε ξερω αν το ποστ καποιας συγκεκριμενης μαρκας αποτελει διαφημηση..αν ειναι ετσι πειτε μου να το διαγραψω!)
    Εγώ λέω όχι. Ούτε διατροφή δεν έχεις φτιάξει ακόμα...το συμπλήρωμα που γράφεις περιέχει και κρεατίνη...είναι νωρίς για να μπλέξεις με τέτοια, δε χρειάζεται.
    Φτιάξε διατροφή, αν θες συμπλήρωμα πάρε απλή πρωτεϊνη...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-05-10 15:09 #23
    Προεπιλογή
    Ramrod σευχαριστω πολυ!
    Σιγα σιγα αρχιζω και τα ξεδιαλυνω στο μυαλο μου..
    Το θεμα μου ειναι (και δε ξερω αν μπορει να υφισταται κατι τετοιο) με τη βοηθεια καποιου συμπληρωματος διατροφης να παιρνω καποιες εξτρα θερμιδες ωστε να καταφερω να αυξησω σιγα σιγα τα κιλα μου..
    Το λεω αυτο γιατι αν ειναι να στηριχτω μονο στο φαγητο το βλεπω πολυ χλωμο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-05-10 15:16 #24
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rotten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ramrod σευχαριστω πολυ!
    Σιγα σιγα αρχιζω και τα ξεδιαλυνω στο μυαλο μου..
    Το θεμα μου ειναι (και δε ξερω αν μπορει να υφισταται κατι τετοιο) με τη βοηθεια καποιου συμπληρωματος διατροφης να παιρνω καποιες εξτρα θερμιδες ωστε να καταφερω να αυξησω σιγα σιγα τα κιλα μου..
    Το λεω αυτο γιατι αν ειναι να στηριχτω μονο στο φαγητο το βλεπω πολυ χλωμο..
    Μπορείς να το κάνεις αυτό...
    Απλά δε μπορείς απλά να πίνεις συμπλήρωμα και να τρως και ότι φτιάχνει η μαμά σου και να πάρεις. Και 3 γευματα να πίνεις πρωτεϊνη την ημέρα θες τουλάχιστον άλλα 3 με κανονικό φαϊ πλούσιο σε πρωτεϊνες και υδατάνθρακες....Γι αυτό ξεκίνα πρώτα να φτιάξεις μια σωστή διατροφή και μετά βλέπεις που θα "χώσεις" το συμπλήρωμα...
    Αν θες να πάρεις συμπλήρωμα με πολλές θερμίδες πάρε πρωτεϊνη "όγκου" αν έχεις ejtra χρήματα και μπορείς να διαθέσεις. Διάβασε το αρθρο για τις πρωτεϊνες όγκου για να καταλάβεις τι παίζει...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-10 03:47 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Geia sas me lene gianni kai eimai 16 xrono 1.81 kai 62 kila mono.....
    skeftomai ayto to kalokairi na arxiso gimnastiki se ena gimnastirio sti gitonia mou kathos thelo na fouskoso kai na apoktiso mia sosti gramosi kai ena kalo soma.
    Tha ithela na me voithisete me to thema ton kilon , kai na mou pite ti boro na kano oste na valo pio polla kila kathos eimai poly leptos kai oses prospathies kai an exo kanei den mporo na valo kila!. Epeisis thelo na mou peite ama einai kalo stin ilikia mou na paro proteini i alla sibliromata kai na mou pite kapies askiseis kathos exo ena provlima sto stithos pou legete pectus excavatum kai to stithos mou paei ligo mesa apo to kanoniko kai an diorthonete me tin gimnastiki
    ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ 1.90 ΚΑΙ 66 ΚΙΛΑ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΟΓΚΟ...ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ.....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΔΝ ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ...ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΑΣΤ ΦΟΥΝΤ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΟΛΙΣΤΑΣ....ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.....

    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-10 03:53 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pirou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ 1.90 ΚΑΙ 66 ΚΙΛΑ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΟΓΚΟ...ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ.....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΔΝ ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ...ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΑΣΤ ΦΟΥΝΤ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΟΛΙΣΤΑΣ....ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.....

    ΧΡΗΣΤΟΣ
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-08-10 04:29 #27
    Προεπιλογή
    Εισαι 15 χρονων και υψος 1.90!!!
    Πως θες να παρεις κιλα με τοσο αποτομη αναπτυξη για την ηλικια σου? Οτι και να φας δε νομιζω να παρεις κιλα... Να περιμενεις να σταματησει η αναπτυξη σου για να ισοσκελίσεις το βαρος-ύψος...
    Πολλα παιδια μικρα σε ηλικια ειναι αδυνατα μικρα και παιρνουν αποτομα υψος, μολις σταματησει η αναπτυξη αυτη έρχονται στα ''ίσια'' τους. Υπομονη μικρε. Η ανυπομονησια ειναι προτερημα των ανωριμων. Ολα στην ώρα τους...

    Εγω προσωπικα το μονο που σου συνιστώ είναι να τρως ΠΟΛΥ μιας και χαρην της αποτομης αναπτυξής σου, ο οργανισμός σου χρειάζεται πολυ πραμα για να κάψει και συγχρονως να συνεχισει να αναπτυσσεται μιας και εισαι ακομα 15.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil Randime : 27-08-10 στις 04:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-04-11 14:50 #28
    Lightbulb
    Γεια σας παιδια ειμαι κανουργιος στην παρεα ...με λενε θανο και ειμαι 15 χρονων και εχω ενα μικρο προβλημα ....ειμαι 1,85 και 68 κιλα .....πριν ενα χρονο ειμαι 90 κιλα αλλα με γυμναστηρια και σωστη διατροφη εχασα πολλα.....ομωσ τωρα σινεχιζα να κανω διαιτα με αποτελεσμα να μιν εχω αλλο λυπος να χασω και να χανω μυικη μαζα και να μου τραβαει απο τα νευρα παθενοντας συνεχεια κραμπες ........θελω να παρω μυικα κιλα ....αλλα θελω να ξερω πως θα ειναι το σωμα μου αφου τα παρω??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-04-11 14:57 #29
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια ειμαι κανουργιος στην παρεα ...με λενε θανο και ειμαι 15 χρονων και εχω ενα μικρο προβλημα ....ειμαι 1,85 και 68 κιλα .....πριν ενα χρονο ειμαι 90 κιλα αλλα με γυμναστηρια και σωστη διατροφη εχασα πολλα.....ομωσ τωρα σινεχιζα να κανω διαιτα με αποτελεσμα να μιν εχω αλλο λυπος να χασω και να χανω μυικη μαζα και να μου τραβαει απο τα νευρα παθενοντας συνεχεια κραμπες ........θελω να παρω μυικα κιλα ....αλλα θελω να ξερω πως θα ειναι το σωμα μου αφου τα παρω??
    Γεια σου και καλώς ήρθες...

    Με σωστη διατροφή και άσκηση θα πάρεις μυϊκη μάζα...αλλά ποιός μπορεί να ξέρει πως θα είσαι? ξεκίνα να βάζεις και θα βλέπεις σιγά σιγά πς θα εξελίσεσαι.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-04-11 21:35 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τρεφεσαι με αερα φιλτατε δεν προκειται να παρεις γραμμαριο. Επισης βιονικη υπερσυμπυκνωμενη τροφη σε χαπακι με 5000 θερμιδες δεν υπαρχει. Το εντυπωσιακο ειναι οτι εισαι και μαγειρας. Αν τσιμπολογουσες και κατι ολη την ωρα θα ειχες σοβαρες ελπιδες να παρεις. Το χερι σου για να μεγαλωσει θελει γυμναστηριο. Ακομα και να παρεις δλδ. κιλα, πιο πιθανο ειναι να μεγαλωσει η κοιλια σου και αλλα παραταιρα σημεια και να δειχνεις χειροτερος (χωρις gym). Αυξησε το κρεας και τους (γευστικους) υδατανθρακες και θα βελτιωθει και η ψυχολογια σου.
    Να ξερεις παντως οτι αν πας γυμναστηριο θα γινεις αλλος ανθρωπος.
    , ειδικά στο τελευταίο!!!!
    Κιλά χωρίς φαί δεν γίνεται, αλλά και χωρίς gym δεν έχει πολύ νόημα. Επίσης με το γυμναστήριο και κυρίως τα βάρη, θ' ανοίξει η όρεξη, θα χρειάζεσαι φαγητό, οπότε κάτι θα γίνει...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία