Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 45
  1. 30-05-11 04:52 #31

    Εγγραφή
    30-05-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή βοήθειαααααααααααααααααααααααααααααα
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Και γω καινούργιος και αφού λιώνω στο internet μέχρι τις 5 τα ξημερώματα όπως τώρα για να βρω μια λύση στο πρόβλημά μου θα σας παρακαλούσα πααααααρα μα παααααααρα πολυ να μου δώσει κάποιος μια εβδομαδιαία διατροφή, μερικές ασκήσεις για σπίτι η αν είναι καλύτερα, να αρχίσω γυμναστήριο, και αμα θα βοηθήσουν κρεατίνες - πρωτείνες ... Γιατί φίλοι μου είμαι 18 χρονών 47.5 κιλά και δεν μπορώ να ανέβω στα 55 + που θέλω ... Σας παρακαλώ απαντηστε μου γρήγορα και με μια λύση γιατι θα τρελαθώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-05-11 09:57 #32

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    τι υψος εχεις φιλε??μην ψαχνεις να τα βρεις ετοιμα..ψαξε στο φορουμ εχει πολλες διατροφες..
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-05-11 10:36 #33

    Εγγραφή
    30-05-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stam The Showman Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι υψος εχεις φιλε??μην ψαχνεις να τα βρεις ετοιμα..ψαξε στο φορουμ εχει πολλες διατροφες..
    ειμαι γυρο στο 1.70
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-05-11 15:33 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XristosKTM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Και γω καινούργιος και αφού λιώνω στο internet μέχρι τις 5 τα ξημερώματα όπως τώρα για να βρω μια λύση στο πρόβλημά μου θα σας παρακαλούσα πααααααρα μα παααααααρα πολυ να μου δώσει κάποιος μια εβδομαδιαία διατροφή, μερικές ασκήσεις για σπίτι η αν είναι καλύτερα, να αρχίσω γυμναστήριο, και αμα θα βοηθήσουν κρεατίνες - πρωτείνες ... Γιατί φίλοι μου είμαι 18 χρονών 47.5 κιλά και δεν μπορώ να ανέβω στα 55 + που θέλω ... Σας παρακαλώ απαντηστε μου γρήγορα και με μια λύση γιατι θα τρελαθώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XristosKTM Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι γυρο στο 1.70
    Για πες μας τι τρως μέσες-άκρες σε μια τυπική μέρα σου...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-05-11 16:57 #35
    Προεπιλογή
    η γνωμη μου ειναι οπως ειπε κ ο συμφορουμιτης πιο πανω να κατσεις να διαβασεις καμια διατροφη που υπαρχουν πολλες κ να προσπαθησεις να την φερεις στα δικα σου μετρα,οποια διαλεξεις..ξεκινα μια καλη διατροφη με γευμα ανα 2ωρο κ υστερα βλεπεις για προγραμμα γυμναστικης.γιατι αν αρχισεις τωρα..θα εξαυλοθεις...σιγα-σιγα μην αγχωνεσαι κ εισαι κ στην καλυτερη ηλικια γιανα ξεκινησεις δυνατα κ σωστα,κ δεν χρειαζεσαι ουτε πρωτεινες ουτε τιποτα,αν τρεφεσαι σωστα κ συχνα,στην ηλικια που εισαι.καλη αρχη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-05-11 18:46 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Geia sas me lene gianni kai eimai 16 xrono 1.81 kai 62 kila mono.....
    skeftomai ayto to kalokairi na arxiso gimnastiki se ena gimnastirio sti gitonia mou kathos thelo na fouskoso kai na apoktiso mia sosti gramosi kai ena kalo soma.
    Tha ithela na me voithisete me to thema ton kilon , kai na mou pite ti boro na kano oste na valo pio polla kila kathos eimai poly leptos kai oses prospathies kai an exo kanei den mporo na valo kila!. Epeisis thelo na mou peite ama einai kalo stin ilikia mou na paro proteini i alla sibliromata kai na mou pite kapies askiseis kathos exo ena provlima sto stithos pou legete pectus excavatum kai to stithos mou paei ligo mesa apo to kanoniko kai an diorthonete me tin gimnastiki
    MAGKA M K EGW THN IDIA APADISI PSAXNW K EGW 62KILA ALLA EIMAI 1,76 K T EXW ENA PAROMOIO PROVLIMA PAEI T DEKSI M PAIDI LIGO MESA K EMENA AMA DIOR8ONETE AS M APADISI KAPIOS PLS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-08-11 13:19 #37
    Προεπιλογή
    και εγω ειμαι 16χρονων εχω υψος 1.75 και εχω 55 κιλα.Και εγω θέλω να βαλω κιλα ομως για να περάσω σε καμια στρατιωτική σχολη ομως δεν μπορω.Τρώω πχ το μεσημερι 2πιατα φαι το βραδυ αλλο 1 και το απογευμα ελαφρα κανα κρουσαν και παρολα αυτα δεν βαζω ουτε γραμαριο.Φιλε μου καλυτερα που ειμαστε λεπτοι παρα να ημασταν χοντροι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-08-11 13:22 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pirou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??
    ε απο ποιο μερος εισαι φιλε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-08-11 13:26 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pirou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ??
    και εγω που ειμαι 1.75 και επεζα 4 χρονια μπασκετ σου λεω να νοιαζεσαι περισσοτερο για το τι τρως και επισης να γυμναζεσαι πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-08-11 15:26 #40
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    παιδες αυτο προς ολλους π θελετε να παρετε κιλα.μαζι με το φαγητο θα βαζετε κ 4-5 κουταλιες σουπας ρυζι.μαζι με το πρωινο θα βαζετε κ 40-50 γραμμαρια βρωμη ισως κ παραπανω.παει κ αναλογα με τις αναγκες σας.αλλα γενικα βαλτε ρυζακι μακαρονακια κ τετοια.υδατανθρακα σκληρο ρε να δειτε για ποτε τσιμπατε.σε μια βδομαδα ενα κιλο πηρα.το καλυτερο...δε πηρα λιπος σχεδον τπτ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-12-11 13:55 #41
    Προεπιλογή
    γεια σας με λένε Κυριάκο......θα ήθελα την βοήθεια σας........τρώω 2 φορές την μέρα αλλά η ποσότητα είναι μεγάλη(δύο πιάτα τουλάχιστον ανεξάρτητα το φαγητό),τσιμπολογάω κιόλας ενδιάμεσα στην ημέρα αλλά και εγώ......το γνωστό πρόβλημα "δεν μπορώ να πάρω κιλά"
    παίζω ποδόσφαιρο και πάω και γυμναστήριο 4 φορές την εβδομάδα
    έχω γράμμωση αλλά θέλω να ανοίξουν λίγο οι πλάτες μου και το στήθος μου.......!
    και γενικά να πάρω λίγα κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-12-11 13:59 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kiriakos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας με λένε Κυριάκο......θα ήθελα την βοήθεια σας........τρώω 2 φορές την μέρα αλλά η ποσότητα είναι μεγάλη(δύο πιάτα τουλάχιστον ανεξάρτητα το φαγητό),τσιμπολογάω κιόλας ενδιάμεσα στην ημέρα αλλά και εγώ......το γνωστό πρόβλημα "δεν μπορώ να πάρω κιλά"
    παίζω ποδόσφαιρο και πάω και γυμναστήριο 4 φορές την εβδομάδα
    έχω γράμμωση αλλά θέλω να ανοίξουν λίγο οι πλάτες μου και το στήθος μου.......!
    και γενικά να πάρω λίγα κιλά
    Δεν έχει σημασία μόνο πόσα πιάτα τρως σε κάθε γεύμα, αλλά και TI τρως. Και φυσικά, αν γυμνάζεσαι σωστά βάσει του στόχου που έχεις.

    Για να πάρεις κιλά, πρέπει να ανεβάσεις θερμίδες, άρα περισσότερους υδατάνθρακες, βασικά. Και όταν κάνεις βάρη, πρέπει να «καις» τους μύες σου.

    Τα κάνεις αυτά;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-09-12 00:11 #43
    Προεπιλογή
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑΝΝΗ ΕΙΜΑΙ 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΑ!ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΓΝΟΜΩΝ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ!
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΟ ΕΧΩ ΥΨΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1.75 ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ(ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΥΓΙΣΤΙΚΑ) 52 ΚΙΛΑ...ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ...ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ 2ΩΡΟ ΚΥΡΙΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ...ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΥΛΗΔΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 75 ΚΙΛΑ ΕΓΟ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΔΥΝΑΤΟΣ...ΕΧΟ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΗΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ...ΜΕ ΤΟ ΦΑΙ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟ ΦΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΛΗΡΗ ΓΕΥΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....Α!ΕΧΩ ΩΣΤΟΣΟ ΕΝΑ ΕΚ ΓΕΝΝΗΤΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΣΧΙΟ...ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΑΘΡΙΤΙΔΑ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΝΑΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΚΑΘΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ 56...ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΕΡΣΥ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ(ΤΟ ΣΤΗ8ΟΣ ΜΟΥ ΦΟΥΣΚΟΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΚΑΡΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟΙ...ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΑ ΣΑ ΚΟΤΑΣ...ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΖΑΤΕ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-09-12 01:44 #44
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    αν θες μικρα οχι κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεισ...

    2ωρες κολυμπι καθε μερα πως θεσ να παρεις κιλα????????...μειωσε την ωρα στο κολ. κ ταυτοχρονα αρχισε γυμναστικη με ελευθερα βαρη κ αφθονο φαγητο θα εκπλαγεισ..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-09-12 19:27 #45
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα.

    Η αλήθεια είναι πως και εμένα με έχει ταλαιπωρήσει το θέμα βάρους κατά περιόδους.
    Αυτήν την στιγμή είναι 1.80 67κιλά (26 ετών). Γενικά κάνω προσπάθειες να πάρω κιλά,αλλά αυτό μου είναι δύσκολο.
    Πριν από 1,5 μήνα ήμουν 71κιλά τα οποία τα είχα πάρει σε συνδυασμό με έντονη σωματική αερόβια άσκηση.Πια δεν ασκούμε σχεδόν καθόλου λόγο φόρτου εργασίας.
    Το θέμα είναι πως όταν προσπαθώ έντονα μπορεί να βάλω 3-4 κιλά σε διάστημα 1-2 μηνών αλλά αυτά τα χάνω πραγματικά ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.
    Παράδειγμα όταν ήμουν 71 κιλά και ήθελα να φτάσω 75 έχασα 4κιλά μέσα σε 15 μέρες περίπου.Συνήθως αυτό το παθαίνω όταν περνάω δύσκολες περιόδους άγχους και μου κόβεται η όρεξη για φαγητό.Συνεχίζω και τότε να τρώω κανονικά τα γεύματα μου,αλλά μικρότερες ποσότητες και με πολύ λιγότερη όρεξη.

    Σκεφτομαι να ξεκινήσω ξανά την άσκηση,στο σπίτι βέβαια γιατί δεν έχω χρόνο,και να συνδυάσω ένα πρωινό από γάλα και μπανάνες που μου είπαν πως βοηθάει στην αύξηση του σωματικού βάρους με υγιές τρόπο.

    Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε κάτι.

    Επίσης να αναφέρω πως το κύριο πρόβλημα μου είναι στα πόδια,τα οποία και είναι πολύ αδύνατα,σε σχέση με τον κορμό που είναι σε μια καλή κατάσταση και με κάποια σχετικά καλή γράμμωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123