Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 123
  1. 07-12-06 00:18 #1

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή Ενοχλήσεις στον ώμο
    Όταν κάνω πιέσεις στήθους στον ίσιο και στον επικλεινή νιώθω βαθιά μέσα στον δεξί ώμο ενοχλήσεις σαν να τραβίεται. Αυτό που μπορεί να οφείλεται;
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-12-06 02:06 #2
    Προεπιλογή
    Αυτό ακριβώς το έχω πάθει και εγώ και επιπλέον σήμερα γύμναζα ώμους οπότε έκανα οπισθολέμιες στο Smith και με έχει πιάσει απο εκείνη την ώρα ένας φοβερός πόνος στο δεξί πλευρό.
    Congratulations στους Νέους μας Mod
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-12-06 16:13 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    προσεχετε γιατι ο πατερας μου ειχε κοψει τον δεξι του τενοντα ετσι.αν θελετε μειωστε λιγο τα κιλα για καποιο διαστημα ή καντε ενα πιο "ειδικο" ζεσταμα για ωμους
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-12-06 12:02 #4
    Προεπιλογή
    Παιδιά επειδή με τις επιβαρύνσεις δεν παιζουνε και ειδικά με τους ώμους και τα γόνατα γιατί μπορει να αφήσουν χρόνια προβλήματα. Η αντιμετώπιση ενος περιστατικού κατα τη γνώμη μου πρέπει να έχει την ακόλουθει σειρα.

    Εκδήλωση του πόνου/ενοχλησης
    Διακοπή της προπόνησης
    Μειωση της επιβάρυνσης 1-3 ημέρες (εκτός και αν το περιστατικό χρήζει άμεσης ιατρικής παρέμβασης π.χ. θλάση-εξαρθρωση κ.α.)

    ...εαν δεν έχει υποχωρήσει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.
    Ο χειρότερος γιατρός ειναι καλύτερος απο το ρίσκο για μεγαλύτερη ζημιά.
    Γνώμη μου να προτιμάτε αθλητίατρους οι οποίοι δεν σου κοβουν απαραιτητα την προπονηση, κατανοούν την σπουδαιοτητά της για εσένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-03-07 12:56 #5
    Προεπιλογή
    σωστος ο τασσος,

    ...δεν ειναι δυνατον να νιωσεις ενοχληση και να συνεχιζεις για να ολοκληρωσεις το σετακι!

    υγεια πανω απ ολα^
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-03-08 23:35 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Eπαθα σημερα ζημεια στον δεξι ομο στο 2ο σετ στο σμιθ μολις τελειωνα την ασκηση κατεβαζα λιγο πιο κατω απο το επιπεδο τον αυτιων οπισθολαιμιες
    και το ενιωσα σαν να μπλεκοντε οι μυεις(πως πχ οταν περιστρεφεις το χερι κυκλικα ) μαλον ειναι τενοντιτιδα ηθελα να συνεχησω την προπονηση αλλα για καλη μου τυχη οπως καταλαβα τωρα κοπηκε μετα απο 10 λεπτα το ρευμα και εφυγα απο το γυμναστηριο

    Λοιπον πιο πολυ για αποθεραπεια θα ηθελα καμια επιπλεον γνωμη ηδη εβαλα παγο μολις ηρθα σπιτι 2 φορες απο 10 λεπτα παγος 10 λεπτα διαλειμα μετα παλι 15 λεπτα παγος και τελος

    το σημειο που τραυματησα ειναι η πλαγια κεφαλη του δελτοειδη

    τι αλλο μπορω να κανω μαλον απο θεμα προσεγγησης για αποθεραπεια?

    θερμαντικες και μασαζ αμα θυμαμε καλα απο την 3 μερα δεν αρχηνανε?

    τεσπα οποιος εχει καμια ιδεα ας πει οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο πριν 2 ωρες την επαθα την ζημεια και πανε οι προπονησεις ολης της εβδομαδας φυσικα

    τωρα το αισθανομε καπως πρισμενο και λιγο ποναει αμα το σηκωνω η παω να κανω διαφορα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-03-08 00:07 #7
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Sorry,δεν ξερω τι να σου συμβουλεψω να κανεις τωρα,αλλα αυριο οπωσδηποτε γιατρος! Περαστικα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-03-08 00:14 #8
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    μπααα με την καμια ολοι ασχετοι ειναι δεν εχει αθληγιατρους οτι νανε ειναι θα μου που μια χαρα εισαι και θα μου γραψουν καμια κρεμα οπως η βολταρεν τσαμπα τον χρονο μου θα χασω δεν παω εκει

    Μια τενοντιτιδα πρεπει να ειναι αλλα πως να την αντιμετωπησω σωστα εκει το θεμα δεν βρηκα και κανενα τοπικ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-03-08 01:45 #9
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Θλαση η τενοντιτιδα!!!!Μαλλον θλαση κακωση η κατι τετοιο γιατι εγινε αποτομα!!!!!!Δοκτωρ αμεσως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-03-08 12:37 #10
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Ρε αλεξ αυτόν τον ώμο τον έχεις ξεπατώσει,

    δε μπορεις να κάνεις και τίποτα τώρα, πάγο και περίμενε να περάσει, υπομονή θέλει.
    ρίξε καναν υπνο παραπάνω να ξεκουραστείς και ζάλιζε εμάς στο πς να περάσεις την ώρα σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-03-08 12:50 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Φωτη δεν ειναι ο αριστερος που τον ειχα ***** απο τον παγκο και πλατη ο αλλος την επαθε τωρα ο δεξης συμπληρωσα τωρα και απο τις 2 μεριες ασε για αποσυρση θα παω γμτ αμα συνεχησω ετσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-03-08 12:57 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    oπως λεει και το τραγουδι τον ημιζ

    Σηκώνω και κιλά που δεν αντέχουν τα οστά μου απο εκει παθαινουμε ολες τις ζημιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-03-08 12:20 #13
    Προεπιλογή
    το πιο σημαντικο πραγμα στα βαρη[και τον αθλητισμο γενικα] ειναι η τεχνικη.απο εκει προερχονται οι τραυματισμοι.αρα οπισθολαιμιαιες μεχρι 90 μοιρες γωνια και παγκος οι αγκωνες μεχρι το υψος του στηθους
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-08 13:11 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    και εγω που νομηζα οτι εφτεγε το γκομενακι που εφτιαχνε λιγο πιο εκει αρσεις θανατου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-09-08 14:23 #15
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    πριν λίγες ημέρες καθώς έκανα σε επικλινές πάγκο ασκήσεις με αλτήρες για το στήθος άρχισε να με ενοχλεί ο δεξής ώμος μου στο σημείο μπροστά και έξω
    δεν ήταν πολύ έντονος ο πόνος ποιο πολύ ενόχληση.. τώρα όταν τον περιστρέφω κυκλικά ακούω κάποια τριξίματα μέσα σε εκείνο το σημείο

    λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία