Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 50
  1. 25-03-11 21:44 #16
    Προεπιλογή
    ειμαι περιεργος να το δοκιμασω..τη συσκευασια της solgar την εχουν στα φαρμακεια??
    Go hard OR go home
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-03-11 21:46 #17
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    λαο το χρησιμοποιεις σε ολες τις φασεις εσυ??(ογκο κτλ) δεν το εχω χρησιμοποιησει γτ στη διατροφη μου εως τωρα ημουν καλημενος. εχω ενα φιλαρακι που το περνει μερικες φορες οταν ειναι εξω(σε ταμπλετες το εχει) και δεν μπορει να φαει κατι σαν ενδιαμεσο στα γευματα αναμεσα στο πρωινο και μεσημεριανο ας πουμε και επισης ο ιδιος χρησιμοποιει και για να καθαρισει απο ακμη στο προσωπο που εχει λιγο.. ξερεις αν οντως κανει για το πρωτο αλλα και για το δευτερο που ενεφερα??
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-03-11 22:24 #18
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Σορρυ αν ρωτήσω βλακεία... Μιλάμε για την γνωστή μαγιά που μπαίνει στο ψωμι;
    Πάντως θυμάμαι κι εγώ πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ένα βαζάκι με χάπια μπύρας από το σ.μάρκετ (Σκλαβενίτη) για να δυναμώσουν τα μαλλιά κ τα νύχια... 8)
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-03-11 22:37 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pizzass Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι περιεργος να το δοκιμασω..τη συσκευασια της solgar την εχουν στα φαρμακεια??
    Ναι, και τις ταμπλέτες και την σκόνη. Η σκόνη, κάνει κάπου 18 ευρώ τα 454 γραμμάρια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    λαο το χρησιμοποιεις σε ολες τις φασεις εσυ??(ογκο κτλ) δεν το εχω χρησιμοποιησει γτ στη διατροφη μου εως τωρα ημουν καλημενος. εχω ενα φιλαρακι που το περνει μερικες φορες οταν ειναι εξω(σε ταμπλετες το εχει) και δεν μπορει να φαει κατι σαν ενδιαμεσο στα γευματα αναμεσα στο πρωινο και μεσημεριανο ας πουμε και επισης ο ιδιος χρησιμοποιει και για να καθαρισει απο ακμη στο προσωπο που εχει λιγο.. ξερεις αν οντως κανει για το πρωτο αλλα και για το δευτερο που ενεφερα??
    Κοίτα, η μαγιά έχει ΠΟΛΛΕΣ ιδιότητες και είναι αληθινό superfood. Τα αρχικά posts εδώ, δίνουν μια καλή εικόνα στο που ωφελεί.

    Ωστόσο, ξεκαθαρίζω ότι για να δει κανείς αποτέλεσμα στην προπόνησή του, πρέπει να πάρει σκόνη και όχι τις ταμπλέτες. Για να κάνεις την δουλειά σου με ταμπλέτες πρέπει να πάρεις ΠΟΛΛΕΣ, κάνε τους υπολογισμούς σου και θα καταλάβεις.

    Αν θες να μιλήσουμε με όρους οικείους, είναι μια 50άρα πρωτεϊνη που το υπόλοιπο 50% είναι υδατάνθρακες και βιταμίνες Β.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αν ρωτήσω βλακεία... Μιλάμε για την γνωστή μαγιά που μπαίνει στο ψωμι;
    Πάντως θυμάμαι κι εγώ πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ένα βαζάκι με χάπια μπύρας από το σ.μάρκετ (Σκλαβενίτη) για να δυναμώσουν τα μαλλιά κ τα νύχια... 8)
    Ναι, αυτή είναι. Αν κάποιος είναι ΠΟΛΥ σκληροπυρηνικός, μπορεί να πάει και σε ένα φούρνο να πάρει χύμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 25-03-11 στις 22:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-03-11 22:52 #20
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    εμενα μου ειχε φανει περιεργο οταν μου ειπε οτι ειναι για την ακμη, αλλα δεν ειχα ασχοληθει. θα το ψαξω το θεμα γτ ειδικα το καλοκαιρι μπορει να φανει πολυ χρησιμο με τοσα θρεπτικα συστατικα που εχει.. ανεφερα τις ταμπλετες επειδη αυτες εχει ο φιλος μου αλλα δεν ξερv τι ποσοτητες εχει η καθε μια, θα ψαξω και θα συγκρινω.. thank you..
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-03-11 22:56 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου ειχε φανει περιεργο οταν μου ειπε οτι ειναι για την ακμη, αλλα δεν ειχα ασχοληθει. θα το ψαξω το θεμα γτ ειδικα το καλοκαιρι μπορει να φανει πολυ χρησιμο με τοσα θρεπτικα συστατικα που εχει.. ανεφερα τις ταμπλετες επειδη αυτες εχει ο φιλος μου αλλα δεν ξερv τι ποσοτητες εχει η καθε μια, θα ψαξω και θα συγκρινω.. thank you..
    Δεν χρειάζεται να ψάξεις, ορίστε η σύνθεση των ταμπλετών της Solgar

    Supplement Facts

    Serving Size: 6 Tablets

    Servings Per Container: About 41

    Amount Per Serving %DV

    Calories 10
    Total Carbohydrate 1 g <1%*
    Dietary Fiber <1 g 2%*
    Protein 1 g 2%*

    Thiamin 0.4 mg 27%
    Riboflavin 0.2 mg 12%
    Niacin 1 mg 5%
    Vitamin B6 0.1 mg 5%
    Folic Acid 60 mcg 15%
    Vitamin B12 5 mcg 83%
    Biotin 3 mcg 1%
    Pantothenic Acid 0.1 mg 1%
    Sodium 11 mg <1%
    Choline 1 mg **

    Alanine 94 mg **
    Arginine 61 mg **
    Aspartic Acid 127 mg **
    Cystine 11 mg **
    Glutamic Acid 201 mg **
    Glycine 61 mg **
    Histidine 26 mg **
    Isoleucine 59 mg **
    Leucine 92 mg **
    Lysine 92 mg **
    Methionine 16 mg **
    Phenylalanine 53 mg **
    Proline 49 mg **
    Serine 65 mg **
    Threonine 62 mg **
    Tryptophane 13 mg **
    Tyrosine 42 mg **
    Valine 70 mg **
    Καταλαβαίνεις γιατί σου είπα ότι αν το θες για την προπόνηση χρειάζονται ΠΟΛΛΕΣ ταμπλέτες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-03-11 23:04 #22
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να ψάξεις, ορίστε η σύνθεση των ταμπλετών της Solgar



    Καταλαβαίνεις γιατί σου είπα ότι αν το θες για την προπόνηση χρειάζονται ΠΟΛΛΕΣ ταμπλέτες.
    πο ποο.. καλα ποσα γραμμαρια ειναι οι ταμπλετες κ εχουν τοσο λιγο.??? μσο η καθε μια? καμια σχεση με την σκονη που με δυο κουταλιες της σουπας ειναι φουλε σε πρωτεινη υδατανθρακα αμινο και βιταμινες. μεγαλη η διαφορα..
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-03-11 23:08 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    πο ποο.. καλα ποσα γραμμαρια ειναι οι ταμπλετες κ εχουν τοσο λιγο.??? μσο η καθε μια? καμια σχεση με την σκονη που με δυο κουταλιες της σουπας ειναι φουλε σε πρωτεινη υδατανθρακα αμινο και βιταμινες. μεγαλη η διαφορα..
    Ακριβώς, γι'αυτό είπα να προτιμάτε σκόνη.

    Οι ταμπλέτες είναι καλές για άλλα πράγματα, όπως να καθαρίζουν το εντεράκι (ο νοών νοείτο ) κτλ κτλ κτλ.

    Υπόψην, βάζετέ την με χυμό γιατί με νερό θέλει κότσια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-03-12 16:32 #24
    Προεπιλογή
    ρε παιδια που θα την βρουμε σε σκονη φυσικα και εινε απολυτητα φυσιολογικη για την υγεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-03-12 16:51 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    lao ,στα συστατικα που δινεις στα 2 κουταλακια της σουπας μαγια (30 γραμμ) το χρωμιο ειναι 180% της ημερησιας δοσης....εγω που παιρνω και μια πολυβιταμινη που εχει 200mcg χρωμιο,(167% σηδ) μηπως θελει προσοχη τοση μεγαλη ποσοτητα χρωμιου σε μια μερα(πολυβιταμινη συν μαγια)?δωσε μου τα φωτα σου.... πιτσιρικας επαιρνα σερι μαγια σε χαπια,μαλιστα ελεγε η συσκευασια πως μιση ωρα πριν το γευμα με ενα ποτηρι νερο σου μειωνει την ορεξη ενω μετα το γευμα στην ανοιγει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-03-12 17:33 #26
    Προεπιλογή
    ρε παιδια που θα την βρουμε σε σκονη φυσικα και εινε απολυτητα φυσιολογικη για την υγεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-03-12 18:02 #27
    Προεπιλογή
    Lao, σε μορφή σκόνης, καθαρίζει εξίσου καλά το έντερο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-03-12 19:32 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    lao ,στα συστατικα που δινεις στα 2 κουταλακια της σουπας μαγια (30 γραμμ) το χρωμιο ειναι 180% της ημερησιας δοσης....εγω που παιρνω και μια πολυβιταμινη που εχει 200mcg χρωμιο,(167% σηδ) μηπως θελει προσοχη τοση μεγαλη ποσοτητα χρωμιου σε μια μερα(πολυβιταμινη συν μαγια)?δωσε μου τα φωτα σου.... πιτσιρικας επαιρνα σερι μαγια σε χαπια,μαλιστα ελεγε η συσκευασια πως μιση ωρα πριν το γευμα με ενα ποτηρι νερο σου μειωνει την ορεξη ενω μετα το γευμα στην ανοιγει....
    Διάβασε αυτό:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Chromium_toxicity

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lao, σε μορφή σκόνης, καθαρίζει εξίσου καλά το έντερο?
    Κάθε έντερο έχει τον δικό του χαρακτήρα. Εμένα πάντως δουλεύει ρολόι.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-05-12 18:01 #29
    Προεπιλογή
    Ως μεταπροπονιτικο ροφημα ειναι καλη ? Ή εχει καλη αποροφωση και θα ηταν καλυτερη σε 1 αλλο γευμα ? ή πριν το γυμαστηριο? Επησεις ειδα οτι δεν κανει να την παιρνουμε μαζι με φαγητο γιατι θα εχει αερια.. Δηλαδη δεν αξιζει το πρωι να την παρω?? Το πρωι εγω τρωω 10αβγα(1κροκο),400γρ πατατα βραστη και σαλατα με 1 κσ λαδι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-05-12 23:14 #30
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Την καταναλώνω καθημερινά. Δεν έχει καμία παρενέργεια όπως και να την πάρετε.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία