Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ελλειπτικό ή Διάδρομος για οικιακή χρήση

Ψήφισαν
85. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ελλειπτικό

    35 41,18%
  • Διάδρομος

    50 58,82%
Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 68
  1. 04-08-09 16:02 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικε μου μηπως εχεις μπερδεψει το ελλειπτικο με το στεπ?

    δικε σου οχι δεν το μπερδεψα...δες η χρονισμενη κινηση του ελλειπτικου ποια ελευθερη αντικαθιστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-08-09 16:20 #17
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DusWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικε σου οχι δεν το μπερδεψα...δες η χρονισμενη κινηση του ελλειπτικου ποια ελευθερη αντικαθιστα.
    με λιγη φαντασια κ καλητεχνικη διαθεση μιαζει κ με το να αναιβενεις σκαλοπατια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-08-09 16:23 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγη φαντασια κ καλητεχνικη διαθεση μιαζει κ με το να αναιβενεις σκαλοπατια...
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-08-09 16:33 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DusWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικε σου οχι δεν το μπερδεψα...δες η χρονισμενη κινηση του ελλειπτικου ποια ελευθερη αντικαθιστα.


    βλεπω οτι η ελευθερη κινηση που αντικαθιστα το στεπ ειναι "το να ανεβαινεις αμετρητα σκαλοπατια"..

    αλλα αφου δεν τα μπερδεψες δεν υπαρχει λογος ανησυχιας και συνεχιζουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-08-09 16:39 #20
    Προεπιλογή
    εννοειται φιλε μου...το ελλειπτικο απλα ειναι μια μορφη συνεχωμενης εικονικης αναβασης, αντι του διαδρομου που ειναι μονιμως σε σταθερη επιπεδη επιφανεια, με σταθερους ρυθμους και σφυγμους

    ενω κανεις λιγο ελλειπτικο κανα 20' με 30' και μεχρι το τελος εισαι turvo(οχι turbo) απο την κουραση.

    καλο για περιοδους προαγωνιστικους καθε πρωι με αδειο στομαχι κανα 40' με 60' ελλειπτικο...εκει να δεις δουλεια που κανει σε σχεση με τον μονοτονο παντα ιδιο κλασσικο και νωχελικο διαδρομο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-08-09 16:51 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DusWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοειται φιλε μου...το ελλειπτικο απλα ειναι μια μορφη συνεχωμενης εικονικης αναβασης, αντι του διαδρομου που ειναι μονιμως σε σταθερη επιπεδη επιφανεια, με σταθερους ρυθμους και σφυγμους
    ετσι οπως το θετεις σκεφτομαι το ελλειπτικο σαν ανεβασμα σε μεγαλα σκαλοπατια απλωμενα στην πλαγια ενος βουνου.

    και το στεπ κατι σαν ανεβασμα στις σκαλες μιας πολυκατοικιας.

    σ ολα τα υπολοιπα συμφωνω. προσωπικα το προτιμω απλα και μονο γιατι με ιδρωνει καλυτερα.

    αν τωρα βρουμε και μαρκα ΟΙΚΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ελλειπτικου που να αντεχει τα κιλα μας και να μη σπασει την επομενη μερα τοτε θα ειναι καλο! διαφορετικα τρεξιμο στο παρκο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-08-09 00:48 #22
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    το ελλειπτικο ειναι σαν τα χιονοπεδιλα, οπότε... λυπάμαι χασατε!

    τα σκαλοπάτια υπάρχουν ειτε ως στεπερ με τα δυο ανεξαρτητα σκαλοπάτια είτε ως σκάλα όπως εκεινο που εκανε ο Κολεμαν

    ναι καποτε εκανα αεροβιο κ δεν ειμαι περήφανος για αυτό, αλλά αυτό ήταν παλια...
    αεροβιο ποτε ξανα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-08-09 03:23 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ελλειπτικο ειναι σαν τα χιονοπεδιλα, οπότε... λυπάμαι χασατε!
    του DusWS πες το, εγω απλα προσπαθησα να μετατρεψω λιγο το σκηνικο σε ανεβασμα σκαλοπατιων για να καταλαβω τι σκεφτεται.. και το πιο κοντινο που μου ηρθε ειναι αυτο με το βουνο που εγραψα!!!

    χαχαχαχα εδωσα τον DusWS στεγνα!!! χαχαχαχαχα!!!!
    εγω παλί φιλε μου lean (που παρεπιπτοντως δεν ξερω πως σε λενε) ντρεπομαι που δεν κανω αεροβιο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-08-09 13:30 #24
    Προεπιλογή
    εγω παλι θα σας πω και στους 2 σας αντι να το παιζετε εξυπνακηδες και και κοινως στην προπονηση να τον παιζετε καλο θα ηταν να ανασκουμπωθειτε λιγο και να ξεκινησετε αεροβια σε οτι μορφη και αν ειναι και αφηστε την πολυ θεωρια και διαβασμα γιατι απο οτι καταλαβα απο ατομα τα οποια μονο διαβαζουν χωρις να καταλαβαινουν τι διαβαζουν απλα χαζευουν και μετα λενε ο,τι να 'ναι.

    την αεροβια ρε μαστορα leangains(μου αρεσει που εβαλε για nickname leangains χαλαρωσε λιγο) την κανουμε για τον μεταβολισμο, την καρδια μας, την αντοχη...

    καλα τα βαρη αλλα η αναεροβια χωρις αεροβια = "0" εις το πηλικον.

    δηλαδη σα να μου λες οτι βαζεις βαζεις...βαζεις κιλα(ο,τι να'ναι κιλα) χοντρενεις γεμιζεις σαν μπαουλο με λιπος και νερα γινεσε godzilla και απλα χαιρεσε...εε...μετα λες τι να καθομαι σαν ολους τους χαζους να τρεχω, θα παρω μαγικα χαπια και ενεσιμα, και θα γινω Frank Zane σε 2-3 μηνες, ενω οι αλλοι χαζοι θα τρεχουν και θα πηδανε χωρις αποτελεσμα.

    ναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-08-09 13:38 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DusWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα σας πω και στους 2 σας αντι να το παιζετε εξυπνακηδες και και κοινως στην προπονηση να τον παιζετε καλο θα ηταν να ανασκουμπωθειτε λιγο και να ξεκινησετε αεροβια σε οτι μορφη και αν ειναι και αφηστε την πολυ θεωρια και διαβασμα γιατι απο οτι καταλαβα απο ατομα τα οποια μονο διαβαζουν χωρις να καταλαβαινουν τι διαβαζουν απλα χαζευουν και μετα λενε ο,τι να 'ναι.

    την αεροβια ρε μαστορα leangains(μου αρεσει που εβαλε για nickname leangains χαλαρωσε λιγο) την κανουμε για τον μεταβολισμο, την καρδια μας, την αντοχη...

    καλα τα βαρη αλλα η αναεροβια χωρις αεροβια = "0" εις το πηλικον.

    δηλαδη σα να μου λες οτι βαζεις βαζεις...βαζεις κιλα(ο,τι να'ναι κιλα) χοντρενεις γεμιζεις σαν μπαουλο με λιπος και νερα γινεσε godzilla και απλα χαιρεσε...εε...μετα λες τι να καθομαι σαν ολους τους χαζους να τρεχω, θα παρω μαγικα χαπια και ενεσιμα, και θα γινω Frank Zane σε 2-3 μηνες, ενω οι αλλοι χαζοι θα τρεχουν και θα πηδανε χωρις αποτελεσμα.

    ναι?
    + 100000 απλά με την αερόβια καποια άτομα την ακυρώνουν για λόγους προσωπικής προτίμησης και μόνο διοτι δεν υπάρχει εμπεριστατωμένη και επιστημονική άποψη ή γνώση από μεριάς τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-08-09 18:12 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DusWS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα σας πω και στους 2 σας αντι να το παιζετε εξυπνακηδες και και κοινως στην προπονηση να τον παιζετε καλο θα ηταν να ανασκουμπωθειτε λιγο και να ξεκινησετε αεροβια σε οτι μορφη και αν ειναι και αφηστε την πολυ θεωρια και διαβασμα γιατι απο οτι καταλαβα απο ατομα τα οποια μονο διαβαζουν χωρις να καταλαβαινουν τι διαβαζουν απλα χαζευουν και μετα λενε ο,τι να 'ναι.

    την αεροβια ρε μαστορα leangains(μου αρεσει που εβαλε για nickname leangains χαλαρωσε λιγο) την κανουμε για τον μεταβολισμο, την καρδια μας, την αντοχη...
    εγω παλι θα σου πω οτι επειδη το υφος σου και το ειρωνικο στιλακι σου δεν ταιριαζουν καθολου με το φορουμ , στη θεση σου το καλυτερο που θα εκανα θα ηταν να μην ξαναγραψω εδω μεσα..πιασε εσυ να χαλαρωσεις και να μιλας σαν τον ανθρωπο..ετσι οπως σου μιλανε.

    εδω ειμαστε για να μαθουμε , δε στην ειπε κανεις , δε σε προσεβαλε κανεις και αν πιστευεις οτι θα πεσω τοσο χαμηλα προκειμενου να συζητησω μαζι σου μαλλον λαθος στα ειπαν..

    και στο φιναλε υπαρχουν σοβαροι ανθρωποι εδω να με καθοδηγησουν , αρα αδιαφορω για σενα εντελως..

    αιντε.. καληνυχτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-08-09 20:23 #27
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    levrone, σορι κιολας αλλα οχι κ δεν του την ειπε κανεις... τωρα για το στιλ, επιδι τον dusws τυνχανει να το ξερω προσωπικα κ γενικος να εχουμε μια καλη φιλικη σχεση, ειναι λογικο οταν του την λενε να απαντα ετσι... (κ απο κοντα τετοια κ χειροτερα κανει,,,)

    παντως για να κλεισουμε το οφφ, η αεροβικη ειναι μια καλη μεθοδος για να ανεβασουμε τον ρυθμο του μεταβολισμου μας. τωρα αναλογος τον στοχο κ τον σκοπο διαλεγουμε το ιδος κ την ενταση
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-08-09 20:31 #28
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Βλέπω ακόμα υπάρχουν τα υπονοούμενα μεταξύ lean και Μαρίας...ήρεμα ρε παιδιά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση...

    Λοιπόν εμένα μ αρέσει να κάνω αερόβια γιατί ακριβώς νιώθω το σώμα μου να γυμνάζεται (επίσης νιώθω να μην έχω λίπος ^^) και πιο πολύ το κάτω μέρος της κοιλιάς που μ αρέσει πολύ.Πέρα απ αυτό εξακολουθώ να πιστεύω ότι αμα θες να πάρεις πολύ όγκο αν είσαικαι αδύνατος και θες να προσθέσεις και μερικούς πόντους σταχέρια καλό είναι να μη ξεσκίζεσαι στο αερόβιο.Οκ ναι δέχομαι βοηθάει στην εκγυμναση της καρδιάς κτλ κτλ.Επίσης όπως λέει ο αγαπητός ερειστικός φίλος μου dusws ότι αμα δε κάνεις αερόβιο γίνεσαι μπαούλο και τίγκα στο λίπος καλά θα κάνει να ρίξει κανα διάβασμα και να δει πως επαγγελματίες αθλητές κάνουν γράμμωση χωρίς καθόλου αερόβιο ή άντε μια φορά τη βδομάδα...και ναι γίνονται φέτες...

    Γι αυτά που δε μπόρεσα να τεκμηριώσω συγνώμη νασσερ ^^ χαχαχ πλάκα κάνω...
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-08-09 20:46 #29
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    θα ανοίξουμε ενα θεμα στα οφ και οποιος ορεξάτος γραφει ιστορίες με κοσμητικά επίθετα αντι να τα σβήνουμε θα τα μεταφέρουμε εκει, να δω ποιος θα βγει ο πρωταθλητής φασαρίας του πληκτρολογίου........................................
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-08-09 20:47 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Θα παρακαλουσα τα μελη που δεν εχουν πολλη οικειότητα μεταξύ τους να μην αλληλοχαρακτηρίζονται με ειρωνικο τόνο ή εκφρασεις..Δεν θα ηθελα να συνεχιστουν τα οφ τόπικ,σας παρακαλω...
    Παιδια,παρτε το χαμπάρι ,μια παρεούλα είμαστε που ανταλλασουμε απόψεις,δεν προσπαθουμε να επιβαλλουμε στον αλλο την γνώμη μας με το έτσι θελω,ο καθενας έχει καποιες παραστάσεις και τις μεταφερει....
    Η γνωμη μου από το δικο μου οργανισμο στο πως ανταποκρίνεται:
    Με την αερόβια εκτός ότι κανεις έξτρα καυσεις,(για σκεφτείτε βαρη σκέτα ή βαρη + τρεξιμο,που γίνονται περισσότερες καυσεις;απλα μαθηματικα),για το θεμα χασίματος λίπους (δεν θα προχωρησω στο ότι κανει καλο στην καρδια,πνευμονια κτλ-δεν είναι αυτό το προκείμενο θεμα)εμενα προσωπικα boostarει πολυ τον μεταβολισμό μου και με στεγνώνει αρκετα,σε σημειο που και ιδιαιτερη διατροφή να μην κανω ,με κραταει σε καλα επίπεδα...
    Τα τελευταια 2 χρόνια λόγω καποιων ιδιαιτερων συνθηκων που δεν μου επιτρεπουν να κανω αυτα που θελω ,γενικα δεν έχω πολυ χρόνο,έχω επιλεξει μονο τα βαρη (κακως βεβαια)σαν τρόπο γυμναστικης και σπανιως τρέχω με αποτελεσμα να λιπωσω για τα δικα μου παλια δεδομενα.....
    Φίλε Geo για τους επαγγελματιες αθλητες που γραμμωνουν χυδαια που λεει και ο Ηλιας και μου αρεσει αυτη η εκφραση,διατηρω τις επιφυλαξεις μου,κατ΄αρχην οι περισσότεροι λενε ότι κανουν πρωι - βραδυ (μιαλμε για περίοδο προετοιμασίας,ε; ),όσο για αυτούς που λενε ότι δεν κανουν (βλεπε Dexter Jackson)λενε γενικα κουλα πραγματα,του στυλ με το Hydroxicut και 3 ώρες προπονηση την εδβομάδα έγινα ετσι !!
    Γενικα τους επαγγελματίες μη τους αναφερουμε σε αυτον τον τομεα πολύ ,ίσως δεν πρεπει να αποτελουν σημεία γραφής και αναφορας στο συγκεκριμενο κομμάτι,γιατί εχουν αρκετους τρόπους για γραμμωση,που εμεις δεν είμαστε διατεθειμενοι να τους χρησιμοποιησουμε !!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία