Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 06-08-09 19:20 #16
    Προεπιλογή
    ρε δεν ειναι να με ευχαριστεις, 50 ειναι η επισκεψη , τωρα επειδη ειμαστε διαδικτυακα μονο 30..

    να σου πω ειλικρινα ειλικρινα? εγω τη σκονη θα την εκοβα για να μαι σιγουρος..και αν σου λεει οτι δεν εχει και ξερω γω τι? ειδικα τωρα που εισαι στην αρχη με το θεμα του θερειοδη, και θες να δεις η θεραπεια για το θυρεοειδη πως σε παει, ασε τη σκονη..τρωγε φαι, τρωγε πολυ, αλλα ασε εξω τα συμπληρωματα οτι και να ναι..αυτο που λες με το ιωδιο σωστο..τεσπα, εγω σου λεω τι θα εκανα, κανε οτι θες..απλα επαναλαμβανω, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

    εσυ θα ζημιωθεις αν δεν του πεις.

    ωρα καλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-09 19:39 #17
    Προεπιλογή
    Δικιο εχεις.Ευχαριστω και παλι.Αυριο μετα τη γιατρο θα γραψω τι μου ειπε κι ελπιζω να ειναι θετικα τα πραγματα.Εαν εκανα καθιστικη ζωη δε θα με απασχολουσε τοσο.Τωρα με νοιαζει γιατι θελω να γυρισω στο γυμναστηριο.Καταλαβαινουν ολοι την κ***λα που εχουμε οσοι ασχολουμαστε.

    Υ.Γ. Πες αριθμο λογαριασμου να στειλω το χρημα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-08-09 11:20 #18
    Προεπιλογή
    τελικα τι εξελιξεις εχουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-08-09 11:07 #19
    Προεπιλογή
    Ξεχασα να γραψω.Λοιπον η γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενη απο τις εξετασεις.Ο θυρεοειδης εχει επανελθει σε αρκετα μεγαλο ποσοστο και μαλιστα πρωτη φορα τοσο γρηγορα.Για τα λευκα ειπε δεν υπαρχει καμμια ανησυχια καθως ανεβηκαν και λογικα οφειλοταν στο θυρεοειδη.Μπορω να ξεκινησω γυμναστηριο απλα ειπε εαν νιωσω καταπονηση να παω πιο χαλαρα.Ειχα ποσταρει και ερωτηση στα προγραμματα με τι ρουτινα να ξεκινουσα.Και τονισε να μεινω μακρυα απο τα συμπληρωματα.Σε ενα μηνα θα παω ξανα για εξετασεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-08-09 11:47 #20
    Προεπιλογή
    μπραβο ,η θεραπεια δουλευει σωστα!

    ετσι κι αλλιως η πτωση για την οποια μιλησες δεν ειναι σημαντικη

    "δεν πιστευω να σου πει να μην κανεις προπονηση"

    "εγω τη σκονη θα την εκοβα για να μαι σιγουρος"

    καλη επιτυχια λοιπον!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-08-09 01:06 #21
    Προεπιλογή
    Φίλε μου θα σου πώ μια προσωπική εμπειρία που είχα όταν ακόμα δεν πήγαινα κωπηλασία και έκανα ακόντιο. Ήμουν γύρω στα 16. Άρχισα να συνειδητοποιώ πως μετά τα βάρη (γιατί στον στίβο είναι και λίγο χασάπιδες και μας φόρτωναν σαν μουλάρια στις ρίψεις) ζαλιζόμουν αλλά πίστευα πως ήταν απ'την κούραση. Με τον καιρό χειροτέρευε η φάση...ωσπου μια μέρα μετά το ζέσταμα λιποθύμησα. Ο οργανισμός μου ήταν αδύναμος παρ'όλο που έτρωγα σωστά κτλ.
    Απ'τα πολλά πήγα και έκανα μια αιματολογική εξέταση. Όλα καλά εκτός των λευκών αιμοσφαιρίων. Που γνωρίζεις πως είναι η άμυνα του οργανισμού μας. Το όριο τότε ήταν 4.000 με 11.000. Εγώ ξέρεις πόσα είχα; 1.300 παρακαλώ!!! Κοινώς με μια ιωσούλα θα τρώγανε κόλυβα οι δικοί μου. χααχαχα.
    Προσπαθούσαμε να βρούμε από τι προέρχεται και μετά απο αμέτρητες αιματολόγικες εξετάσεις (σαν πρεζάκι με κάνανε) καταλήξαμε οτι είχα σιδηροπενική αναιμία. Τώρα θα μου πεις τι είναι αυτο; Επειδή δεν είμαι γιατρός να στο εξηγήσω όπως πρέπει....με λίγα λόγια έιχα χαμηλό σίδηρο και όποτε μου έπεφτε το σίδηρο ....έπεφταν αυτομάτως τα λευκά μου. Η θεραπεία ήταν απλά ένα χάπι σιδήρου για μερικούς μήνες.
    Απο τότε ούτε χαμηλό σίδηρο εχω και αισίως πέρασαν 8 χρόνια και απο τότε είμαι πολύ καλα και τα λευκά μου είναι γυρω στα 6000. νορμάλ!
    Αυτά.......!!!!!!
    Απλά δεν είναι κακό που και που να κάνετε μια απλή εξετασούλα αίματος!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATERINOULA : 13-08-09 στις 01:08
    Never send boys to do a (wo)man's job....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-08-09 21:01 #22
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω Κατερινα. Εννοειται πως ολα οσα διαβασες πιο πανω ειναι μετα απο αιματολογικες εξετασεις και ανησυχιες προσωπικες αλλα και της ιατρου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-08-09 21:09 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο philipposmich Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω Κατερινα. Εννοειται πως ολα οσα διαβασες πιο πανω ειναι μετα απο αιματολογικες εξετασεις και ανησυχιες προσωπικες αλλα και της ιατρου.

    Επειδή άνοιξες το θέμα είπα να γράψω και εγώ αυτό που βίωσα. Λογικό αυτό που λες για τις εξετάσεις αλλιώς δεν θα μαθαίναμε ποτέ οτι είχαμε χαμηλά λευκά. Ομως για να μαθουμε το σημαντικότερο ειναι η πρόληψη και εκεί ήθελα να καταλήξω.
    Never send boys to do a (wo)man's job....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-08-09 21:28 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINOULA Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα σιδηροπενική αναιμία. Τώρα θα μου πεις τι είναι αυτο; Επειδή δεν είμαι γιατρός να στο εξηγήσω όπως πρέπει..
    οχι πως εχει καμια σημασια αλλα επειδη το εθεσες επετρεψε μου αν θες..

    ο σιδηρος μαζι με τα ερυθρα αιμοσφαιρια μεταφερει το οξυγονο στα κυτταρακια σου, και συνεργαζεται να στο πω απλα και με διαφορα μεταλλοενζυμα που τα συνανταμε στον αεροβιο μεταβολισμο μπουρου μπουρου μπουρου..

    ε και με τη σιδηροπενιακη αναιμια , οπως ειπες υπαρχει απουσια σιδηρου αρα κουραζεσαι ευκολα και εχεις συμπτωματα σαν αυτα που ειπες..+ κραμπες κτλ κτλ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-10-15 19:25 #25
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Χαμηλή λευκοκυττάρωση και πολυμορφωπυρήνωση οδηγεί σε ευκαιριακές λοιμώξεις του ανώτερου αναπνευστικού.
    Η ραβδομυόλυση και συγκεκριμένα φάρμακα οδηγούν σε πτώση του απόλυτου αριθμού των WBC's
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12