Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 81
  1. 12-08-09 18:07 #1
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή Animal Flex (Universal)
    Animal FLEX






    Το ANIMAL FLEX ειναι κοινως αποδεδειγμενο αποτελεσματικο συμπληρωμα. Το θεμα ειναι ποτε και για ποσο το παιρνουμε. Η γλυκοζαμινη/χονδροϊτινη ειναι για 2 μηνες, παυση 1 μηνα και ξανα ο κυκλος. Πανω στο ANIMAL FLEX λεει οτι οχι μονο δε χρειαζεται κυκλος, αλλα παιρνεται μονιμως χωρις διακοπη. Συγκεκριμενα λεει οτι οπως το ANIMAL PAK ειναι η δικλειδα ασφαλειας του μεταβολισμου, ετσι και το ANIMAL FLEX ειναι η ασφαλεια των αρθρωσεων. Δηλ. ασταματητη ληψη, ακομα και προληπτικα. Φαρμακοποιοι μου ειπαν οτι η γλυκοζαμινη επεμβαινει στη φυσιολογια και στα 60-70 τι θα παιρνεις? Ειναι συμπληρωμα για συνεχη χρηση?

    ***Θα σε παρακαλουσα να ακολουθεις τους παρακατω κανονες ετσι ωστε να ανοιγεις με σωστο τροπο τετοιου ειδους θεματα http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=485 . Αυτο γινεται γιατι ετσι τα θεματα αυτου του τομεα θα ειναι πιο ευκολα προσβασιμα σε νεα η και παλαια μελη αλλα και για λογους ταξινομησης.

    ***Mod Team
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-08-09 01:15 #2
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Ειναι το καλυτερο και πιο γνωστο συμπληρωμα του ειδους. Κανεις δεν εχει αποψη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-08-09 10:43 #3
    Προεπιλογή
    Αν δεν εχεις διεγνωσμενο προβλημα στις αρθρωσεις σου και ο γιατρος δε σου συστηνει συμπληρωμα του ειδους μπορει να δημιουργηθει προβλημα,τωρα οσο αναφορα το συμπληρωμα δεν εχει κατι το ιδιαιτερο,λογικα αν τα παρεις απο εταιριες οπως η ΝΟW λογικα θα σου κοστισει πολυ λιγοτερο.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-08-09 12:51 #4
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Εχω προβλημα ( χονδρομαλακινση/χονδροπαθεια) , αλλα αυτο μου ακουγεται τραβηγμενο που λες. Πολλοι το παιρνουν και προληπτικα χωρις να εχουν προβλημα και δεν εχω ακουσει να παθαινουν κατι. Το συμπληρωμα εχει κατι το ιδιαιτερο, ειναι ANIMAL. Και οπως ολα της σειρας ειναι paks, εχουν ΟΛΑ οσα χρειαζεται μαζι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-08-09 13:47 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω προβλημα ( χονδρομαλακινση/χονδροπαθεια) , αλλα αυτο μου ακουγεται τραβηγμενο που λες. Πολλοι το παιρνουν και προληπτικα χωρις να εχουν προβλημα και δεν εχω ακουσει να παθαινουν κατι. Το συμπληρωμα εχει κατι το ιδιαιτερο, ειναι ANIMAL. Και οπως ολα της σειρας ειναι paks, εχουν ΟΛΑ οσα χρειαζεται μαζι.
    Οτι παιρνεις περισσοτερο απο οσο χρειαζεσαι σε βαθος χρονου δημιουργει προβληματα,το οτι το παιρνουν αυτοι που δεν εχουν καποια παθηση δεν λεει κατι εκτος απο το οτι ειναι θυματα του μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου η τους ντοπαρει ψυχολογικα(μεχρι να τραυματιστουν),αυτα ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φαρμακα τα οποια τα δινουν οι γιατροι που τρωνε 10 χρονια απο τη ζωη τους για να παρουν το χαρτι.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-08-09 14:32 #6
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Στην πραγματικοτητα δεν ειναι φαρμακο και δε λειτουργει με φαρμακολογικο τροπο. Δεν ενώνεται με υδοδοχεις και δεν υποκαθιστα ουσιες. Δε βοηθαει ή εμποδιζει εκφραση ορμονων. Ειναι περισσοτερο συμπληρωμα διατροφης. Δεν εχει καμια παρενεργεια, οπως εχουν ολα τα φαρμακα. Η μοναδικη απορια που εχω εγω ειναι μηπως απο καποιο σημειο και μετα δεν κανει δουλεια καθολου. Και τωρα μπορει να κανουμε bb απο χομπι, αλλα καποτε μπορει να ειναι ζητημα υγειας. Παντως και ο πατερας μου που στα 60φευγα του εχει προβλημα με τα γονατα και παιρνει γλυκοζαμινη, δεν του κανει τιποτα και ας μην την εχει ξαναπαρει. Οποτε ισως ειναι και καλυτερα να προλαβεις το κακο. Δεν πιστευω οτι αν παιρνεις κατι περισσοτερο απο οσο χρειαζεσαι σε βαθος χρονου δημιουργει προβληματα. Αυτο ειναι μια περιεργη γενικευση. Δηλαδη αν παιρνεις περισσοτερη πρωτεΐνη απο αυτη που χρειαζεσαι θα σου δημιουργηθει προβλημα? Και πως ειναι δυνατον να παιρνεις παντα τις ιδανικες (optimal) ποσοτητες απο ολα? Και στο κατω κατω πως θα επιτυχεις μυικη υπερτοφια αν παιρνεις λιγοτερο απο το αναγκαιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-08-09 14:50 #7
    Προεπιλογή
    Η λογικη λεει οτι αν εχεις μια μηχανη και τη δουλευεις στο 120% δεν θα εχει σε καμια περιπτωση το ιδιο προσδοκιμο ζωης αν δουλευε στο 100%,ετσι ειναι και ο οργανισμος(το οτι οι αιματολιγικες εξετασεις σου ειναι ΟΚ τωρα δε σημαινει οτι θα ειναι ετσι και σε ενα 6μηνο*χτυπαω ξυλο*).Απ'οτι ξερω το Donarot(γλυκοζαμινη) ο φαρμακοποιος δε στο δινει αν δεν εχεις συνταγη απο γιατρο.Το αν οι μεγαλες δοσεις πρωτεινης δημιουργει προβληματα,μια επισκεψη στο google θα σου δωσει πολλες πληροφοριες επι του θεματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sctp : 19-08-09 στις 14:58
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-08-09 16:02 #8
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν και αλλες μαρκες, αλλα δεν εχει σημασια. Στο δινει και χωρις συνταγη. Παντως μια μηχανη (ειδικα γιαπωνεζικη) πιστευω οτι θα εχει το ιδιο προσδοκιμο ζωης αν δουλευει στο 100% αρκει να εχει και τη σωστη συντηρηση. Ετσι και ο οργανισμος αν εχει τη σωστη συντηρηση πιστευω το ιδιο θα αντεξει, οπως στην περιπτωση της γλυκοζαμινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-09-09 15:17 #9
    Προεπιλογή Animal Flex (Universal)
    το εχει δοκιμασει κανεισ???βοηθαει στισ αρθρωσεις και τους τενοντες οπως ισχυριζετε???




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-09-09 15:31 #10
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Αν έχεις ήδη πρόβλημα (πχ τενοντίτιδα) δεν κάνει τίποτε. Αν δεν έχεις πάλι θα την πάθεις αν κάνεις υπερβολές.
    Η γλυκοσαμίνη βοηθάει στις διάφορες αρθρίτιδες και χονδροπάθειες και όχι στην πρόληψή τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-09-09 15:34 #11
    Προεπιλογή
    ακουω εδω και καιρο σε καποιες ασκησεις να κανει ενα κλακ κλακ ο τενοντας στον αγκωνα χωρις να ποναω ομως....και ελεγα μηπως βοηθουσε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-09-09 15:36 #12
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kutsup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γλυκοσαμίνη βοηθάει στις διάφορες αρθρίτιδες και χονδροπάθειες και όχι στην πρόληψή τους.
    Αναπλαθει αποτελεσματικα χονδρους, η λιγα πραματα?

    Ιδια ερωτηση για την χονδροϊτινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-09-09 15:46 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Aν εισαι χοντρα σακατεμενος ,όχι,μετα είναι θεμα αρθροπλαστικης...
    Αν έχεις καποια χονδροπαθεια από λόγους ανατομίας ή κατασκευαστικης ατελειας (αδοκιμη εκφραση,ετσι μου βγηκε) βοηθαει στην αναπλαση χόνδρου...
    Οπως είπε και ο kutsup αν είναι να την παθεις,την παθαινεις,ειδικα αν παιζεις με χοντρα κιλα για πολλά χρόνια...Εγω προσωπικα έχω ρηξεις χιαστων κα ιστα δυο γόνατα από το ποδοσφαιρο και οι χόνδροι μου εχουν αλλοιωθεί ,μου το είχε συστησει ο γιατρός αλλά το βαρεθηκα σαν θεραπεια σε βαθος χρόνου,
    Υποτιθεται με την γλυκοζαμινη και την χονδροϊτινη κανεις έναν κυυκλο 3 μηνων,σταματας 2-3 μηνες και ξαναρχίζεις,εφ΄όρου ζωης...
    Η Universal προτείνει να το παιρνεις και όλο τον χρόνο αλλα μπορεί να είναι και marketinιστικο...
    Προσωπικες μου απόψεις λόγω προσωπικων εμπειριων και αποψεις γιατρων που με παρακολουθουσαν,τωρα καποιος πιο σχετικος μπορεί να μας διαφωτίσει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-09-09 15:53 #14
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το βαρεθηκα σαν θεραπεια σε βαθος χρόνου,
    Οποτε τωρα τι κανεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-09-09 15:56 #15
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Σε πελάτες μου μου με ελαφριές-μέτριες αρθροπάθειες έχω δει μεγάλη βελτίωση σε βάθος χρόνου. Ωστόσο η γλυκοζαμίνη απαιτεί 1-2 μήνες λήψης για να εμφανήσει αποτελέσματα. Για την πρόληψη δεν έχω υπόψην μου καμία έρευνα η μελέτη,σιγουρα δεν θα κάνει ζημιά αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να δημιουργεί ψεύτικη αίσθηση ασφάλειας.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία