Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 22-08-09 08:44 #16
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    δεν κανω προθερμανση σε διαδρομο, αεροβια κανω παντα μεταξυ 30-45 λεπτα στο τελος μετα τα βαρη.
    Αν προθερμανση εννοειτε σε μια ασκηση (πχ πιεσεις παγκου)να κανεις ενα σετ με λιγα κιλα και μετα να προσθετεις, τοτε ναι ετσι κανω κι εγω ...αλλα διατασεις και διαδρομο πριν τα βαρη τα βαριεμαι αφορητα ξερω δεν ειναι ο,τι καλυτερο....(ισως το πληρωσω αργοτερα) αλλα ως τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο τον τροπο εκγυμνασης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-08-09 13:16 #17
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Καλα κανεις. Και εγω ετσι κανω. Δεν θα το πληρωσεις. Οταν γυμναζεις μια μυικη ομαδα τη φορα τοτε 1-2 σετ με λιγα κιλα σε ασκηση αυτου του σημειου αρκει. Ζεσταθηκε αμεσως και εφυγες. Το τρεξιμο πριν, εχει επιδραση στην επιδοση και στον καταβολισμο μυων. Για μεγιστο ογκο δε μπορεις να τρεχεις και με οτι σου μενει να πας μετα για βαρη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-08-09 13:20 #18
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα κανεις. Και εγω ετσι κανω. Δεν θα το πληρωσεις. Οταν γυμναζεις μια μυικη ομαδα τη φορα τοτε 1-2 σετ με λιγα κιλα σε ασκηση αυτου του σημειου αρκει. Ζεσταθηκε αμεσως και εφυγες.
    Σωστα αυτα που λες αλλα το "αμεσως" ειναι σχετικο. Στα μεγαλα κιλα δεν μπορεις να κανεις στα πεταχτα προθερμανση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-08-09 15:39 #19
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Τα μεγαλα κιλα δεν τα βαζεις κατευθειαν. Ανεβαινοντας πας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-08-09 16:05 #20
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τρεξιμο πριν, εχει επιδραση στην επιδοση και στον καταβολισμο μυων. Για μεγιστο ογκο δε μπορεις να τρεχεις και με οτι σου μενει να πας μετα για βαρη...
    Καλα,όταν λεμε τρεξιμο στην αρχή δεν εννουμε γρήγορο ούτε διαρκειας,μαξιμουμ 10 λεπτα,ζεσταινεσαι και μπαινεις πολύ ομαλα μετα,δεν πεφτει το γλυκογόνο σου από αυτη την διαδικασία ούτε καταβολίζονται οι μυς...Υπερβολικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-08-09 16:47 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα,όταν λεμε τρεξιμο στην αρχή δεν εννουμε γρήγορο ούτε διαρκειας,μαξιμουμ 10 λεπτα,ζεσταινεσαι και μπαινεις πολύ ομαλα μετα,δεν πεφτει το γλυκογόνο σου από αυτη την διαδικασία ούτε καταβολίζονται οι μυς...Υπερβολικο.

    +100000
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-09-09 00:40 #22

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    Βενετία (ΙΤ)
    Μηνύματα
    91
    Προεπιλογή
    απο bb μπορει να μην ειμαι ιδικος αλα κατι κατεχω απο γυμναστικη. οι διατασεις πριν την γυμναστικη ειναι ΑΠΑΡΕΤΗΤΕΣ. υπαρχουν 2 ειδων διατασεις. οι δυναμικες και οι στατικες. πριν την προπονιση εκτελουμε τις δυναμικες που μας bοhθανε να 3υπνησουμε εγγεφαλικα σωματικα και νευρικα μιας και αρχιζει η καρδια να τροφοδοτει με περισσοτερη πιεση αιμα στο σωμα μας.

    παραδειγματα δυναμικων διατασεων:
    για τον κορμο >

    [YOUTUBE="0UliNrfdyio"]0UliNrfdyio[/YOUTUBE]

    για τα ποδια >

    [YOUTUBE="OK6kghPlyTI"]OK6kghPlyTI[/YOUTUBE]

    καλο θα ηταν να εκτελουνται αυτες οι ασκησεις το πολυ μεσα σε 5 λεπτα (ειναι απιστευτο ερεθισμα για το νευρικο συστημα)

    στο τελος της προπονισης (ενω χτυπατε το σεικερ σας) τελειωνετε την προπονιση με στατικες διατασεις

    [YOUTUBE="jZgNTOp8Wlk"]jZgNTOp8Wlk[/YOUTUBE]
    για να τεντωσετε τους σφυγμενους απο το σοκ της προπονισης μυες σας, να αποφυγετε το 50% του πονου του πιασηματος της επομενης μερας και να χαλαρωσετε το μυαλο σας.
    οι μυες σας θα σας ευγνομονουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-09-09 16:43 #23
    Προεπιλογή
    Zέσταμα κάνω γύρω στο 10΄ ελλειπτικό ή step . Διατάσεις πλέον κάνω μόνο στο τέλος της προπόνησης,..Κάπου είχα διαβάσει ένα άρθρο (ή έρευνα δε θυμάμαι ακριβώς ) πως όταν κάνεις διατάσεις πριν την προπόνηση με βάρη η δύναμη σου είναι μικρότερη..Θα ψάξω μήπως το βρώ, πειραματήστικα και νομίζω ότι παίζει λίγο να ισύει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-11-16 23:19 #24
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12