Σελίδα 11 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111511 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 9134
  1. 05-10-09 14:35 #151
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι , αρα παιζει και η καζεινη σ αυτο το "milk protein". (??)
    Ναι ! Νομίζω θεωρείται η πλέον κατάλληλη πρωτεϊνη για υποκατάστατο γεύματος γτ έχει υψηλή βιολογική αξία !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  2. 05-10-09 15:39 #152
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ! Νομίζω θεωρείται η πλέον κατάλληλη πρωτεϊνη για υποκατάστατο γεύματος γτ έχει υψηλή βιολογική αξία !
    ναι αλλο ρωταω. ειναι καζεινη? ειναι σαν καζεινη? φτιαχνεται απ αυτην η καζεινη? σχετιζεται βρε παιδι μου με καζεινη?
     

  3. 05-10-09 15:42 #153
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Ναι βρε .. είναι ο συνδιασμός ορογαλακτικής και καζεϊνης ...βέβαια ... είναι 2 σε ένα
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  4. 08-10-09 20:23 #154
    Προεπιλογή
    Ισως να μαι εκτος τοπικ...αλλα ειμαι καινουργιος και ζητω λιγη κατανοηση.....Μπορει καποιος γνωστης να μου πει την γνωμη του για την serious mass της on????Σκεφτομουν να την παρω για κανα 2μηνο τωρα που θα μπω σε προγραμμα ογκου...πιστευετε οτι θα βαλω πολυ λιπος????Ειμαι 8κιλα κατω απ το υψος μου και θελω να παρω 3-4κιλα μεχρι το Μαρτη...αλλα οχι βρωμικα.....τι λετε???(απο διατροφη κανω αρκετα καλη με 6γευματα τη μερα,χωρις καθολου γλυκα-αναψυχτικα,κτλπ...και γυμναστηριο 4φορες τη βδομαδα...)
     

  5. 09-10-09 09:20 #155
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ριξε μια ματιά εδώ
    Να ξέρεις, γενικά, υπάρχει ενότητα με αξιολογηση αρκετών συμπληρωμάτων. Ριχνε μια ματια εκει πρωτα
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  6. 09-10-09 14:09 #156
    Προεπιλογή
    Ωραιος ρε φιλε!!!!Τhanks....(απ αυτα που διαβασα,μαλλον δεν θα την παρω και θα αρκεστω στην gold whey της on και σε αρκετο ρυζι-μακαρονια....)
     

  7. 09-10-09 15:09 #157
    Post
    κοιτα επειδη υπαρχει πολυ ασχετιλα..ο καθε ανθρωπος μπορει να λαμβανει εφορου ζωης μεχρι 6 γρ. κρεατινη τη ημερα χωρις να παθει τπτ.
     

  8. 09-10-09 15:18 #158
    Smile
    θα ηθελα να ρωτησω κατι.για την σωστη αφομιωση της πρωτεινης χρειαζεται παραλληλα να περνεις BCAA και πολυβιταμινη???????/
     

  9. 09-10-09 15:20 #159
    Προεπιλογή
    οχι δεν χρειαζετε.
    ολες οι πρωτεινες εξαλου εχουν καποιες βιταμινες και bcaa ,αν θες περνεις εξτρα απλα.
     

  10. 09-10-09 16:02 #160
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kolorizos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα επειδη υπαρχει πολυ ασχετιλα..ο καθε ανθρωπος μπορει να λαμβανει εφορου ζωης μεχρι 6 γρ. κρεατινη τη ημερα χωρις να παθει τπτ.
    Σιγά εσύ σχετικέ ....

    Ούτε ξέρεις καν τι είναι,σε ποιον χρειάζονται και γιατί όλα αυτά τα συμπληρώματα που αναφέρεις ...απλά χαίρεσαι με την ευκολία χρήσης και έχεις φαντασιώσεις που δεν πρόκειται να επιτευχθούν με τα συμπληρώματα ...

    Τι σχέση έχει τώρα η πρωτεϊνη με τα BCAA και την πολυβιταμίνη όσον αφορά την αφομίωση ? Μα καμία όμως ...Αμφιβάλλω αν ξέρει τι είναι τα BCAA και σε τι χρησιμεύουν ...

    Μια από τα ίδαι με την πολυβιταμίνη και την πρωτεϊνη ....

    Ψάξτο λίγο πριν ρωτήσεις ...γτ με την φράση "κοιτα επειδη υπαρχει πολυ ασχετιλα.." δεν ξέρω κατά πως αντιλαμβάνεσαι την κατάστασή σου ....

    Τίποτα προσωπικό απλά μια συνηθισμένη επαλήθευση ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  11. 09-10-09 17:52 #161
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kolorizos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα επειδη υπαρχει πολυ ασχετιλα..ο καθε ανθρωπος μπορει να λαμβανει εφορου ζωης μεχρι 6 γρ. κρεατινη τη ημερα χωρις να παθει τπτ.
    Ποια έρευνα το λεει αυτο ακριβως? Ποσα χρόνια χρησιμοποιησαν οι εθελοντες και ποσοι εθελοντες κρεατινη συνεχομενα για να βγαλουν αυτο το συμπερασμα? Το εφορου ζωης εννοω.
    Δε νομιζω να εχει γινει τοσο μεγαλη ερευνα.....
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  12. 09-10-09 18:31 #162
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια έρευνα το λεει αυτο ακριβως? Ποσα χρόνια χρησιμοποιησαν οι εθελοντες και ποσοι εθελοντες κρεατινη συνεχομενα για να βγαλουν αυτο το συμπερασμα? Το εφορου ζωης εννοω.
    Δε νομιζω να εχει γινει τοσο μεγαλη ερευνα.....
    Και δεν το βλέπω να γίνεται στο άμεσο μέλλον. Πάντως εγώ δεν ανυσηχώ καθόλου για την κρεατίνη μου, αντίθετα έχει οφέλη υγείας σε πολλά σημεία
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  13. 09-10-09 18:36 #163
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ναι, κι εγω εχω διαβασει αρκετα και τη θεωρω ασφαλες συμπληρωμα αλλά τη πέρνω σε κύκλους, όχι συνεχομενα.
    Απλα για να μη το διαβασει καποιος που δεν ξερει και επηρεαστει, σε αυτο το φορουμ δε λεμε ανυπόστατα πραγματα!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  14. 09-10-09 18:42 #164
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, κι εγω εχω διαβασει αρκετα και τη θεωρω ασφαλες συμπληρωμα αλλά τη πέρνω σε κύκλους, όχι συνεχομενα.
    Απλα για να μη το διαβασει καποιος που δεν ξερει και επηρεαστει, σε αυτο το φορουμ δε λεμε ανυπόστατα πραγματα!
    Και εγώ σε κύκλους την παίρνω. Είναι όπως και να το κάνουμε pharmaceutically correct
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  15. 09-10-09 23:31 #165
    Προεπιλογή
    Εγω αποφασισα να την παιρνω (σκετη μονοϋδατικη ομως,χωρις...πανηγυρια μεσα) εφ' όρου ζωης πλεον,5 γρ/ημέρα δια βίου ,ερευνες μιλανε μεχρι και για προστασια απο το αλτσχάιμερ.
     

Σελίδα 11 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111511 ... ΤελευταίαΤελευταία