Σελίδα 2 από 609 ΠρώτηΠρώτη 12341252102502 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 9134
  1. 28-08-09 08:36 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    **** Συγχωνευτηκαν 2 τόπικ ,οι γενικες απορίες συμπληρωματων ,με τις γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα...Ήταν πολύ παρόμοια,οπότε συνεχίζουμε από εδω.... ****
     

  2. 28-08-09 08:39 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liosis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα ..εχω μια απορια οπιοσ μπορει ασ απαντηση ειλικρινα ομοσ...λοιπον εχο μια πρωτεεινη κ η συνιστωμενη δωση ειναι 2 σκουπ την ημερα ,αν εγω τορα πιο 5 ασ ποθμε σκουπ θα δω καλιτερο αποτελεσμα ??? η θα εχο καποια αλλη επιπτωση στο συκοτι ασ πουμε ποσο επικινδυνο ειναι αυτο ..???ευχαριστο
    Η πρωτεϊνη δεν είναι τίποτα άλλο παρα ένα συμπλήρωμα διατροφης.Αντικαθιστα γευματα...Αν εσυ δεν τρως τίποτα άλλο και απλα πίνεις πρωτεϊνη απλά αντικαθιστας την ποσοτητα πρωτεϊνης που πρεπει να λάβεις...
    Αν παραλληλα τρως και πρωτεινη από τροφες πρεπει να λαβεις υπόψην σου τις έξτρα θερμίδες που θα λάβεις καθως και ότι μπορείς να αφομοιώσεις συγκεκριμενη ποσότητα ανα γευμα,την υπόλοιπη θα την αποβάλλεις...
    Το περισσότερο δεν είναι παντα οδηγος για γρηγορότερα αποτελεσματα...Παντως στην υγεία σου δεν κινδυνευεις,απλα παντα η καταχρηση δεν είναι καλη.
     

  3. 30-08-09 15:38 #18
    Προεπιλογή
    φιλε τα συμπληρωματα θα σου κανουν ακριβος το ιδιο οτι κ το φαγητο.
    τωρα αν ενα συμπληρωμα εχει ουσιες που δεν πρεπει η βλαβερες αυτο μπορει να σου τυχει κ στο φαγητο.
    π.χ δεν βλεπεις καθε τοσο ποσα φαγητα ακαταλληλα αποσυρουνε?
     

  4. 30-08-09 20:16 #19

    Εγγραφή
    08-08-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    145
    Προεπιλογή
    ειδα σε ενα τοπικ εδο ποσ δεν θυμαμαι πιοσ το πε νομιζο ο ρυχλ οτι πεπει να περνουμε μια προτεινη ογκοθ κ μια καθαρη ειναι καλο αυτο ισχιει???
     

  5. 30-08-09 20:19 #20
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αν φας μια ''καθαρή'' μαζι με βρόμη πχ, μετατρέπετε αυτόματα σε όγκου.

    εντιτ: αν βάλεις και μια μπανάνα γίνεσαι τεράστιος
     

  6. 30-08-09 22:43 #21
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντιτ: αν βάλεις και μια μπανάνα γίνεσαι τεράστιος
    Eνα ενα τα μυστικα μαστορα...
     

  7. 30-08-09 22:48 #22
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eνα ενα τα μυστικα μαστορα...
    ρεμάλι... #$%@)&^%@#
     

  8. 30-08-09 23:09 #23
    Προεπιλογή
    καλησπερα, εχω καποιες απορειες πανω σε ολα αυτα, ξεκιναω:

    σε τι βοηθανε οι προτεινες

    σε τι η κρεατινη(αλλο πραγμα και αλλη δουλεια απο την προτεινη?)

    εκτος απο καταστηματα με ολα αυτα τα ειδη γυμναστικης πωλουντε και σε φαρμακια τα συμπληρωματα,κτλ ? που ειναι καλυτερα να παει καποιος για να τον πληροφορισουν κιολας τι να παιρνει και ποσο και για πια δουλεια για το ιδιο ατομο, γιατι απο τα ποστ αλλων δεν βρισκω ακρη για μια σωστη διατροφη για εμενα με τα σωστα συμπληρωματα γιατι απλα δεν ξερω τι ειναι τα scoop ή ωπος τα λενε
     

  9. 30-08-09 23:14 #24
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas1992 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, εχω καποιες απορειες πανω σε ολα αυτα, ξεκιναω:

    σε τι βοηθανε οι προτεινες

    σε τι η κρεατινη(αλλο πραγμα και αλλη δουλεια απο την προτεινη?)

    εκτος απο καταστηματα με ολα αυτα τα ειδη γυμναστικης πωλουντε και σε φαρμακια τα συμπληρωματα,κτλ ? που ειναι καλυτερα να παει καποιος για να τον πληροφορισουν κιολας τι να παιρνει και ποσο και για πια δουλεια για το ιδιο ατομο, γιατι απο τα ποστ αλλων δεν βρισκω ακρη για μια σωστη διατροφη για εμενα με τα σωστα συμπληρωματα γιατι απλα δεν ξερω τι ειναι τα scoop ή ωπος τα λενε
    Πρωτεΐνη ειναι το ενα απο τα 3 ειδη μακρομοριων με τα οποια τρεφεται (και) ενας ανθρωπος και πωλειται σε μορφη σκονης σαν συμπληρωμα διατροφης προερχομενο απο τον ορο του γαλακτος. Συμπληρωνει την ημερισια προσληψη πρωτεϊνων απο την τροφη. Ειναι το δομικο συστατικο των μυων (συν τοις αλλοις).
    Πωλουνται και σε φαρμακεια, αλλα ο καλυτερος συμβουλος ειναι καποιος εμπειρος αθλητης και οχι ισως ο μαγαζατορας.

    Κρεατινη ειναι ενα υψηλης ενεργειας μοριο που δινει δυναμη (σε αναεροβιες ασκησεις 8-10 δευτερολεπτων).

    Scoop : δοσομετρητης που περιεχεται σε μια συσκευασια πρωτεΐνης,
     

  10. 31-08-09 00:29 #25
    Προεπιλογή
    Παιδες για πειτε "BEST CREATINE"???
     

  11. 31-08-09 00:46 #26
    Προεπιλογή
    ολες το ιδιο ειναι
     

  12. 31-08-09 05:57 #27

    Εγγραφή
    08-08-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    145
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν φας μια ''καθαρή'' μαζι με βρόμη πχ, μετατρέπετε αυτόματα σε όγκου.

    εντιτ: αν βάλεις και μια μπανάνα γίνεσαι τεράστιος
    ευχαριστο φιλε μ .αλλα να ροτισο και κατι αλλο ...1 οταν εννοεισ βρωμη [gyakers]einai βρωμη??? κ 2] ποσουσ μηνεσ μπορεισ να παιξεισ με πρωτεινη ??κ 3 δηλαδη να παρω μονο καθαρη πρωτεινη κ οχι ογκου??ευχαριστο κ παλι.......
     

  13. 31-08-09 09:07 #28
    Προεπιλογή
    Μπορείς να παίξεις με πρωτεΐνες όσο θές (αρκεί να μην γίνετε κατάχρηση) αν κ είμαι κατά της χρήσης οποιουδήποτε συμπληρώματος πάνω από 6 μήνες , εγω παίρνω 3-4 μήνες το χρόνο. Κρεατίνη έχω ακούσει οτι καλό είναι να μη παίρνεις πάνω από 3μηνο , μια φορά ένα μήνα είχα πάρει , πρήστηκα και ξεπρήστηκα αμέσως με το σταμάτημα. Τουλάχιστον με την πρωτείνη μπορείς να κρατήσεις μυικά κιλά πάνω σου έπειτα. Σαν τη σωστή διατροφή (κατεμέ πάντα) δέν έχει. Όσο για το τι πρωτείνη να πάρεις αυτο έχει να κάνει με το τι θες στο σώμα σου , πόσο εύκολα κρατάς/χάνεις λίπος κτλ.

    (Οι παλιοί μπορούν να διορθώσουν φυσικά ότι λέω γιατί είναι δικά μου συμπεράσματα από το λίγο καιρό που ασχολούμαι και παίζει να λεω τπτ άκυρα )
     

  14. 31-08-09 23:54 #29
    Προεπιλογή Ερωτηση...
    μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...
    το τελευταιο μου γευμα ειναι κατα τις 9-10 το βραδι...
    γινετε μετα το μπολικο φαγητο να πιω πρωτεινη ?
     

  15. 31-08-09 23:59 #30
    Προεπιλογή
    αν το φαγητο που θα φας εχει πρωτεινη μεχρι 30 γραμαρια δεν γινετε γιατι η θα το κανεις κιλια η θα το βγαλεις στην τουαλετα.αρα θα το πιεις αδικα
     

Σελίδα 2 από 609 ΠρώτηΠρώτη 12341252102502 ... ΤελευταίαΤελευταία