Σελίδα 366 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 266316356364365366367368376416466 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.476 έως 5.490 από 9134
  1. 13-09-11 19:39 #5476
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε γινοταν να μη γελασω
    Γελα καλο κανει! Συμφωνεις και εσυ με αυτο ή μπααα?
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
     

  2. 13-09-11 20:49 #5477
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adinamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω λιγοτερες μερες μεχρι να μου φυγει ο πονος/πιασιμο. ΒΕβαια οπως παντα παιζει και πλασιμπο (σαν κ αυτο που εχεις στο αβαταρ σου!) αν και προσωπικα πιο πολυ με πιανει το πλασιμπο στα prewo και οχι στα της αποκαταστασης.
    μπαααα... δεν με πειθει και τοσο οτι δουλευει....

    μπορει να ειναι οντως και placebo... το λεει και το avatar... κανει οτι θελεις να κανει...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  3. 13-09-11 22:34 #5478
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adinamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελα καλο κανει! Συμφωνεις και εσυ με αυτο ή μπααα?

    Δεν εχω παρει ποτε σκετη, science based δε δουλευει, review based σε πολλους δουλευει, δε ξερω,

    Παντως γελασα ετσι οπως το ειπες με τον bane
     

  4. 14-09-11 16:58 #5479
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    το dmae εχει καμια αντιοξειδωτικη ιδιοτητα?
     

  5. 14-09-11 17:07 #5480
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    το dmae εχει καμια αντιοξειδωτικη ιδιοτητα?
    απο τι γνωριζω οχι...

    devil εαν ακους...ισχυει για την choline? επηρεαζει καθολου νευροδιαβιβαστες?
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
     

  6. 14-09-11 21:03 #5481
    Προεπιλογή
    θέλω να μου πείτε αν έχετε υπόψιν σας κάποιο προϊόν καλο με αντιοξειδωτικά... χωρίς λιπαρά και τα λοιπά γιατί έχω τα omega 3 της reflex... έχω ακούσει για το radox της syntrax καλά λόγια... αλλα θέλω να μου πείτε όσα έχετε υπόψιν σας για να μπορώ να τα βρω από ελλάδα μην κάνω παραγγελια για ένα πράγμα μονο...
     

  7. 14-09-11 21:06 #5482
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο den23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θέλω να μου πείτε αν έχετε υπόψιν σας κάποιο προϊόν καλο με αντιοξειδωτικά... χωρίς λιπαρά και τα λοιπά γιατί έχω τα omega 3 της reflex... έχω ακούσει για το radox της syntrax καλά λόγια... αλλα θέλω να μου πείτε όσα έχετε υπόψιν σας για να μπορώ να τα βρω από ελλάδα μην κάνω παραγγελια για ένα πράγμα μονο...
    ALA και ειμαι σουπερ
    http://www.bodybuilding.gr/index.php...mart&Itemid=26
     

  8. 15-09-11 14:29 #5483
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Έχω ένα προβληματάκι. Άλλαξα γυμναστήριο και ξεκίνησα εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα γυμναστικής , ουσιαστικά με έβαλε χθες και σήμερα να κάνω 15 λεπτά ζέσταμα αερόβια και 30 στο τέλος και ενδιάμεσα κάνα 1 ώρα και κάτι βάρη. Οι ασκήσεις είναι σε όλες τις μυϊκές ομάδες ώστε να "ξυπνήσουν" λίγο , απ ότι μου είπε είναι πρόγραμμα προσαρμογής πριν αρχίσω δυνατότερες προπονήσεις.

    Έχω αλλάξει ώρες και πηγαίνω 2 ώρες μετά το δεκατιανό.

    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν έχω δύναμη για να εκτελέσω τις ασκήσεις ενώ έχω ενέργεια. Βάζω 35 - 40 κιλά για παράδειγμα ανάλογα την μυϊκή ομάδα και πάλι νιώθω ζόρι.

    Οι ασκήσεις δικεφάλων είναι με αλτήρες 5kg μονο για αρχή και πάλι το νιώθω δεν είναι σκέτο πούπουλο.

    Σκέφτομαι να ψαχτώ για κάποιο συμπλήρωμα που να μου με βοηθήσει να βγάζω καλύτερες προπονήσεις , γιατί με την διατροφή μου έκανα ότι μπορώ , είναι ok οποτε δεν έχω κάτι άλλο να κάνω σε αυτό το κομμάτι.

    τι έχετε να προτείνετε? νιτρικό ίσως είναι νωρίς να δω , όχι ότι με χαλάει απλά ίσως να πηγαίνει χαμένο στο επίπεδο που είμαι.
     

  9. 15-09-11 15:16 #5484
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα προβληματάκι. Άλλαξα γυμναστήριο και ξεκίνησα εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα γυμναστικής , ουσιαστικά με έβαλε χθες και σήμερα να κάνω 15 λεπτά ζέσταμα αερόβια και 30 στο τέλος και ενδιάμεσα κάνα 1 ώρα και κάτι βάρη. Οι ασκήσεις είναι σε όλες τις μυϊκές ομάδες ώστε να "ξυπνήσουν" λίγο , απ ότι μου είπε είναι πρόγραμμα προσαρμογής πριν αρχίσω δυνατότερες προπονήσεις.

    Έχω αλλάξει ώρες και πηγαίνω 2 ώρες μετά το δεκατιανό.

    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν έχω δύναμη για να εκτελέσω τις ασκήσεις ενώ έχω ενέργεια. Βάζω 35 - 40 κιλά για παράδειγμα ανάλογα την μυϊκή ομάδα και πάλι νιώθω ζόρι.

    Οι ασκήσεις δικεφάλων είναι με αλτήρες 5kg μονο για αρχή και πάλι το νιώθω δεν είναι σκέτο πούπουλο.

    Σκέφτομαι να ψαχτώ για κάποιο συμπλήρωμα που να μου με βοηθήσει να βγάζω καλύτερες προπονήσεις , γιατί με την διατροφή μου έκανα ότι μπορώ , είναι ok οποτε δεν έχω κάτι άλλο να κάνω σε αυτό το κομμάτι.

    τι έχετε να προτείνετε? νιτρικό ίσως είναι νωρίς να δω , όχι ότι με χαλάει απλά ίσως να πηγαίνει χαμένο στο επίπεδο που είμαι.

    μήπως πρώτα απ όλα πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα? καλά πρόγραμμα προσαρμογής και είναι 2ώρες? 2 ώρες είναι υπερβολικές νομίζω. Επίσης αν κάνεις καιρό άσκηση με αντιστάσεις και με μεγάλη εβδομαδιαία συχνότητα (3-5 φορές/ εβδομάδα) και απλά άλλαξες γυμναστήριο, δεν υπάρχει λόγος για προσαρμογή. Από την άλλη δεν ξέρω καν τι πρόγραμμα έκανες, τι σκοπό έχεις, ύψος, βάρος, ΔΜΣ κτλ. Αν μπορείς πες να σε βοηθήσουμε
     

  10. 15-09-11 16:41 #5485
    Προεπιλογή Δοσολογιες
    1 συντομη ερωτηση παιδια
    μου εχουν μαζευτει 3+ συμπληρωματα που πρεπει να τα παρω 30 λεπτα πριν την γυμναστικη, πρεπει να τα περνω συνχρονος ολα;
     

  11. 15-09-11 17:19 #5486
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    μήπως πρώτα απ όλα πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα? καλά πρόγραμμα προσαρμογής και είναι 2ώρες? 2 ώρες είναι υπερβολικές νομίζω. Επίσης αν κάνεις καιρό άσκηση με αντιστάσεις και με μεγάλη εβδομαδιαία συχνότητα (3-5 φορές/ εβδομάδα) και απλά άλλαξες γυμναστήριο, δεν υπάρχει λόγος για προσαρμογή. Από την άλλη δεν ξέρω καν τι πρόγραμμα έκανες, τι σκοπό έχεις, ύψος, βάρος, ΔΜΣ κτλ. Αν μπορείς πες να σε βοηθήσουμε

    ο τύπος στο γυμναστήριο αποτι κατάλαβα βαριεται να κανει την δουλειά του. Όταν πήγα την πρώτη μέρα δοκιμαστικά να δω τι παίζει γιατι με βόλεβε απο θέμα απόστασης/μετακίνησης τωρα που αρχισα και την σχολή, σκοτωνόταν και το έπαιζε οτι βοηθάει κλπ και σήμερα βαριόταν που ζούσε , τον ρωτούσες κάτι και ηταν λες και έκανε αγγαρεία για να σου απαντήσει αλλά ειχε όρεξη και την έπεφτε σε γκόμενες. ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ απλα.

    Σε ένα μήνα που θα λήξει θα πάω στο bodybuilding center του Βολικού που έχω ακούσει οτι είναι απο τα καλύτερα στην Πάτρα. Ηταν να πάω απο τώρα αλλα ήταν αδύνατον λόγο μεταφορικού και άλλων παραγόντων που θα λυθούν σε μερικές μέρες.

    Οσο για τα στοιχεία που ζητάς ρίξε μια ματιά εδώ αν θές γιατί αν ποστάρω όλα αυτά ξανά θα με βρίσουν οι mods και δίκιο θα χουν.
     

  12. 16-09-11 12:24 #5487
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    καλα στο βαλε...καλο ειναι να ξεκινας με κυκλικο προγραμμα για να μπει το σωμα σου σιγα σιγα σε ρυθμο...ενταξει μην κανεις στο τελος 30 λεπτα αποθεραπεια κανε 15...μου φαινονται πολλα...και τα βαρη εσυ κανονιζεις σε ποση ωρα θα τα τελειωσεις αναλογα με τα διαλειμματα σου και τον χρονο εκτελεσης των ασκησεων...τωρα παιζουν και ρολο τα σετ..αλλα δεν ειναι λαθος η λογικη του ξεκινηματος με κυκλικο...η δυναμη στην προπονηση δεν παιζει ρολο μονο απο το προηγουμενο γευμα αλλα και απο την προηγουμενη μερα...
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
     

  13. 16-09-11 12:43 #5488
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα στο βαλε...καλο ειναι να ξεκινας με κυκλικο προγραμμα για να μπει το σωμα σου σιγα σιγα σε ρυθμο...ενταξει μην κανεις στο τελος 30 λεπτα αποθεραπεια κανε 15...μου φαινονται πολλα...και τα βαρη εσυ κανονιζεις σε ποση ωρα θα τα τελειωσεις αναλογα με τα διαλειμματα σου και τον χρονο εκτελεσης των ασκησεων...τωρα παιζουν και ρολο τα σετ..αλλα δεν ειναι λαθος η λογικη του ξεκινηματος με κυκλικο...η δυναμη στην προπονηση δεν παιζει ρολο μονο απο το προηγουμενο γευμα αλλα και απο την προηγουμενη μερα...
    δηλ. αν κάνεις γυμναστήριο πάνω από 2μήνες ας πούμε με 3-4 προπονήσεις την εβδομάδα και απλά αλλάξεις γυμναστήριο πρέπει να κάνεις προσαρμογή πάλι? δεν ισχύει αυτό. Απο την στιγμή που απλά αλλάζεις gym συνεχίζεις από εκεί που ήσουν στο προηγούμενο. Με την προυπόθεση να μην εχεις κενά διαστήματα χωρίς εκγύμναση.


    *Rey1989 Μελετάω λίγο αργότερα τα στοιχεία σου κ σου στέλνω πιο μετά παρατηρήσεις αν προλάβω σήμερα.
     

  14. 16-09-11 12:57 #5489
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    γτ γραφουμε στα συμπληρωματα για προγραμματα?


    παντως οχι,δεν χρειαζεται κυκλικο επειδη αλλαζει γυμναστηριο





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα στο βαλε...καλο ειναι να ξεκινας με κυκλικο προγραμμα για να μπει το σωμα σου σιγα σιγα σε ρυθμο
    για ποσο καιρο??
    ας πουμε εγω εγω εκανα μια βδομαδα.
    ενας φιλος μου που θα ξεκινησει σημερα και ειναι σχετικα,τελειως αγυμναστος ποσο να του πω να κανει?
    2 βδομαδες ειναι οκ??


    γενικα την ειχα αυτην την απορια,γτ να μν ξεκιναμε απο μια ομαδα και πιο χαλαρα???
    ειναι πιο βολικο απο ολο το σωμα απ την αρχη
     

  15. 16-09-11 13:11 #5490
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποσο καιρο??
    ας πουμε εγω εγω εκανα μια βδομαδα.
    ενας φιλος μου που θα ξεκινησει σημερα και ειναι σχετικα,τελειως αγυμναστος ποσο να του πω να κανει?
    2 βδομαδες ειναι οκ??


    γενικα την ειχα αυτην την απορια,γτ να μν ξεκιναμε απο μια ομαδα και πιο χαλαρα???
    ειναι πιο βολικο απο ολο το σωμα απ την αρχη
    Δεν ξεκινάς ειδικά αν δεν έχεις ξαναγυμναστεί με αντιστάσεις, με μία μυϊκή ομάδα λόγω της έλλειψης νευρομυϊκής συναρμογής. Γι αυτό και ξεκινάει σιγά σιγά με μηχανήματα και τροχαλίες κι όχι ελεύθερα βάρη για λόγους ασφαλείας κι έλλειψης συντονισμού. Χρησιμοποιούνται κυρίως ασκήσεις για τις μεγάλες μυικές ομάδες και βασική επιδίωξη είναι η ένταξη του στο χώρο και η προετοιμασία του για τα επόμενα πιο απαιτητικά προγράμματα. 10-15 μέρες είναι μια χαρά για τον φίλο σου. α κ εννοείται ότι οι επαναλήψεις δεν είναι ως την αποτυχία σε αυτό το διάστημα.
     

Σελίδα 366 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 266316356364365366367368376416466 ... ΤελευταίαΤελευταία