Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 25-01-13 16:58 #1
    Προεπιλογή Eκτομορφος
    γεια σας..να πω οτι εχω σωματοτυπο εκτομορφου (1..89 υψος 75 κιλα βαρος) και μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να ανεβω κιλα.τα κιλα που εβαλα σχχετικα ευκολα ειναι αυτα απ οταν ξεκινησα τι gym πριν ενα χρονο και απο τα 60 εινμαι τωρα 75...αλλα τ καλοκαιρι π ειχα κοψει το gym για ενα μηνα πηρα 4 κιλα και ειχα παει 78 κιλα αλλα με πολυ λιπος..ειναι φυσιολογικο τετοιο συμπτωμα σε εκτομορφο??δλδ να βαζω τοσο γρηγορα λιπος(δεν εκανα διατροφη αλλα δεν ετρωγα σαβουρα κλπ απλα χωρις γυμναστηριο)..επισης καποια διατροφικη προταση για να μπορεσω ν βαλω καποιο ποιοτικο βαρος αν ειναι ευκολο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-13 17:54 #2
    Προεπιλογή
    τι σημαινει εκτομορφος για σενα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-01-13 21:38 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι σημαινει εκτομορφος για σενα?
    Βασει του bodybuilding.gr αυτο σημαινει->Τα χαρακτηριστικά του Εκτομορφου είναι:
    Επίπεδος θώρακας, στενοί γοφοί, αδύνατο μυϊκό σύστημα, λεπτά και μακρά άκρα και συνήθως το ύψος του είναι πάνω από τον μέσο ορο. Παιρνει πολύ δύσκολα λίπος και ακόμη δυσκολότερα μυς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-01-13 22:16 #4
    Προεπιλογή
    Αν είσαι εκτόμορφος δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, έτσι απλά.
    Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς κάποιον διατροφολόγο, ο οποίος με τις εξετάσεις που θα κάνεις και την παρακολούθηση που θα έχεις, θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

    Είσαι πολύ δύσκολη ομάδα για bb δυστυχώς
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-13 23:03 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι εκτόμορφος δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, έτσι απλά.
    Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς κάποιον διατροφολόγο, ο οποίος με τις εξετάσεις που θα κάνεις και την παρακολούθηση που θα έχεις, θα μπορέσει να σε βοηθήσει.

    Είσαι πολύ δύσκολη ομάδα για bb δυστυχώς
    βσκ φιλε πανο δεν με ενδιαφερει bb επαγγελματικο ουτε αγωνες..απλα μ αρεσει ενα ποιο ογκωδες σωμα με μια ωραια γραμμωση π.χ ο κυριος στοχχος μ ειναι να φτασω στα 90 κιλα με 12-15% το πολυ λιπος(αν και αυτο μου φαινεται καπως αδυνατο ) αλλα αυτο με τ διατροφολογο θα το εχω στα υποψην μου γιατι πιστευω πως καπως θα με βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-01-13 23:08 #6

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Μπορεις να βάλεις μάζα αλλά οχι πολύ. Οι τροφές που θα σε βοηθήσουν είναι το ρύζι η πατάτα, τα μακαρονια σε συνδιασμό με ψάρι και κρέας κατα προτίμηση κόκινο... Επίσης και το πλήρες γάλα κάνει
    δουλεια. 3 4 δυνατες προπονήσεις τη βδομάδα πολύ φαγητό από αυτά που έγραψα και θα δεις διαφορά Μην περιμένεις όμως να
    γίνεις τεράστιος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-01-13 23:13 #7
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Αρκετοι πρωταθλητες ειναι εκτομορφοι. Αν θυμαμαι καλά και ο yates ειναι.

    Με σκληρη δουλεια και σωστη διατροφη θα εχεις το αποτελεσμα που θες.σιγουρα εχεις δυσκολο εργο αλλά οχι αδυνατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-01-13 23:14 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να βάλεις μάζα αλλά οχι πολύ. Οι τροφές που θα σε βοηθήσουν είναι το ρύζι η πατάτα, τα μακαρονια σε συνδιασμό με ψάρι και κρέας κατα προτίμηση κόκινο... Επίσης και το πλήρες γάλα κάνει
    δουλεια. 3 4 δυνατες προπονήσεις τη βδομάδα πολύ φαγητό από αυτά που έγραψα και θα δεις διαφορά Μην περιμένεις όμως να
    γίνεις τεράστιος
    thnks φιλε warrior για τις συμβουλες αλλα τοσο καιρο αυτο κανω πανω κατω..3 προπονησεις την εβδομαδα και απο φαγητο υπερβολικες ποσοτητες υδατανθρακα(πραγματικα υπερβολικες ποσοτητες. γυρω στα 5-6 γεματα πιατα μακαρονια ρυζι κλπ την μερα)δλδ τα εχω σιχαθει.και κανονικα ψαρι-κρεας-αυγα....ας ελπισω οτι με το περας του χρονου θα μπορεσω να βαλω καποια κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-01-13 23:17 #9
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Το υπερβολικο δε λεει τιποτα. Βρες ακριβως ποσο πρεπει και φαε αυτο! Με τις υπερβολες θα τρεχεις και δε θα φτανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-01-13 23:32 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετοι πρωταθλητες ειναι εκτομορφοι. Αν θυμαμαι καλά και ο yates ειναι.

    Με σκληρη δουλεια και σωστη διατροφη θα εχεις το αποτελεσμα που θες.σιγουρα εχεις δυσκολο εργο αλλά οχι αδυνατο.
    +1 τ πιστευω και γω αυτο φιλε(οχι να γινω yates η πρωταθλητης ) αλλα για το εργο...γιατι μ αρεσει η ολη φιλοσοφια τ bb....GO HEAVY OR GO HOME
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-01-13 18:47 #11
    Προεπιλογή Ποσοτηες φαγητου
    Γεια σας παιδια.θελω να ρωτησω γιατι καθε φορα που τρωω μετα απο 20-30 λεπτα εχω παλι αισθημα πεινας(τρωγωντας ενα γεματο πιατο φαγητο.αν φαω υπερβολικα στη μια ωρα θα με ξαναπιασει)δλδ σαν να ειναι αδειο τ στομαχι...αυτο ειναι φυσιολογικο??εχω δει οτι στις περισσοτερες οργανωμενες διατροφες τα γευματα απεχχουν μεταξυ τους τουλαχιστον 2 ωρες..εγω αν δεν φαω κατι σε τοσο χρονικο διαστημα μου ρχεται να βαρεσω ανθρωπο απ τα νευρα τεσπα αν δλδ φαω ενα γευμα πλουσιο σε πρωτεινες και υ/α και μετα απο κανα 20 λεπτο πειναω πρεπει να ξαναφαω η ειμαι καλλυμενος???
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-01-13 02:22 #12
    Προεπιλογή
    Πες μας και τίποτα άλλο για εσένα... ηλικία, βάρος, ύψος, τυχόν θυροειδικά θέματα κλπ κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-01-13 22:34 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μας και τίποτα άλλο για εσένα... ηλικία, βάρος, ύψος, τυχόν θυροειδικά θέματα κλπ κλπ
    φιλτατε πανο η ηλικια μου ειναι 18 χρονων το βαρος μου 75 κιλα το υψος μου 1.89 με λιπος 10%.θυροειδικα προβληματα δεν γνωριζω αν εχω ειναι κατι που επηρεαζει τη διατροφη??και αν ναι τι ειναι ακριβως??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-01-13 01:19 #14
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    υψιλος μεταβολισμος.απλα πραγματα.τρωγε
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-01-13 00:18 #15
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Δεν πεινας , νομιζεις οτι πεινας. Στην αληθεια αυτο που νιωθεις ειναι η επιθυμια σου για νερο
    Απάντηση με παράθεση