Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 129
  1. 30-10-09 17:01 #16
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adriano10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ...χαμένη δen πάει όλη αυτή η πρωτεΐνη??έτσι tin αδειάζεις kai πιο γρήγορα..
    για μενα η whey μονο για πρωι ειναι και μετατηνπροπονηση
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-09 17:14 #17
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ναι αλλα οκ. Αν καποιος θέλει να πίνει whey και πριν τη προπονηση δεν είναι κακό. Μια χαρα την απορροφαει ο οργανισμος.
    Όσο για τη whey το βραδυ, εκει ναι θα συμφωνισω οτι δε προσφέρει κάτι.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-10-09 11:23 #18
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Μπορείς να πίνεις whey και κάθε 3 ώρες αν θες. Δε πρόκειται να σου πει ο οργανισμός, όχι δεν παίρνω την πρωτεΐνη γιατί είναι σκόνη. Απλώς αν φας κοτόπουλο/κρέας/αυγά θα πάρεις και κάτι παραπάνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-10-09 14:05 #19
    Προεπιλογή
    αν ειναι θα βγαλω την πρωτεινη πριν την προπονηση και το μελι θα το βαλω μετα την προπονηση και το φρουτο πριν
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-10-09 15:20 #20
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα οκ. Αν καποιος θέλει να πίνει whey και πριν τη προπονηση δεν είναι κακό. Μια χαρα την απορροφαει ο οργανισμος.
    Όσο για τη whey το βραδυ, εκει ναι θα συμφωνισω οτι δε προσφέρει κάτι.
    Για ποιο λόγο δε προσφέρει; Δε σε πιάνω.

    Nick Sotiralis αν δεν πάρεις whey το φρούτο το τρως 2 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα και σε μια ώρα προπόνηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-10-09 17:59 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο δε προσφέρει; Δε σε πιάνω.

    Nick Sotiralis αν δεν πάρεις whey το φρούτο το τρως 2 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα και σε μια ώρα προπόνηση.
    Εννοούσα πως δεν κάνει τη δουλειά της καζείνης. Συγγνώμη δε διατύπωσα σωστά.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-02-10 19:36 #22
    Προεπιλογή ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ 2010
    τελειωνει και ο Φεβρουαριος και οπως με βλεπω λεω ηρθε η ωρα για στεγνωμα (οχι να γινουμε και κομματια που και να θελω τελος παντων)...
    Το υψος μου ειναι 1,74 και ειμαι 85 κιλα

    Στοχος ειναι το στεγνωμα( ενα οχι τοσο bulking-look ) αλλα και να κρατησω οσο μπορω μυες να μην μικρυνω πολυ...

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ - Πρωτεινη,γλουταμινη (με δεξτρινη),tribudex,xenadrine rfa-x (για 20 μερες και μετα θα βαλω κατι πιο δυνατο )

    Διατροφη


    Πρωινο -----> 4 κουταλιες της σουπας quaker,πρωτεινη,1 κουταλακι του γλυκου μελι με 300ml γαλα

    Δεκατιανο --------> 1 τοστ με διπλη γαλοπουλα και τυρι με χαμηλα λιπαρα
    10 αμυγδαλα

    Μεσημεριανο α)200 γρ φιλετο κοτοπουλο
    ή
    β)1 μεριδα αρακα και 2 μπιφτεκια
    ή
    γ)250γρ ψαρι
    με
    α)μια πατατα βραστη
    ή
    β)150γρ καφε ρυζι

    Μετα την προπονηση
    Πρωτεινη σε νερο και ενα φρουτο (πορτοκαλι ή πρασινο μηλο)


    Βραδινο
    Το α ή β ή γ του μεσημεριανου με μια πρασινη σαλατα

    πριν τον υπνο
    πρωτεινη σε νερο

    Πως σας φαινεται?....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-02-10 23:22 #23
    Προεπιλογή
    Eγω σαν Σογκοκου απο τα λιγα που ξερω προτεινω τα εξης.Αντι για τοστ με γαλοπουλα θα ειχα μια κονσερβα τονου η αν ειχα την ευκαιρια κοτοπουλο φιλετο με σαλατα η στην τελικη ενα και μισο σκουπ πρωτεινη.Στα μεσημεριανα δεν θα ειχα μπιφτεκι[πολυ σπανια] αντι αυτου θα ειχα μοσχαρι φιλετο.Επισης θα περιοριοζα πολυ τον αρακα μιας και ειναι αμυλωδες οσπριο αν δεν κανω λαθος.Πριν το υπνο νομιζω πρωτεινη σε γαλα η σε γιαουρτι μεσα με κανενα αμυγδαλο η με καμια κουταλια ελαιολαδο.Αυτα απο μενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-02-10 01:00 #24
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    για πρωινο βγαλε το γαλα.δε λεω,σωστα κανεις και πινεις γαλα αλλα εχει θερμιδες..αν θες βαλε 0%...αλλος τροπος ειναι να χτυπησεις ενα scoop πρωτεινης στο shaker και να το φας σε μπωλ μαζι με τη βρωμη...οπως τρως τα δημητριακα...φαε και λιγα αμυγδαλα..αλλα οπως γραφεις,δηλαδη μεχρι δεκα οχι παραπανω...δεκατιανο βαλε μαυρο ψωμι και μια φετα γαλοπουλα μαζι με το τυρι χαμηλων λιπαρων...μεσημεριανο βαλε 150γρ ψητο η βραστο κρεατικο η ψαρι,εννοειται απαχα και τα δυο με μια μετρια πατατα και λιγη πρασινη σαλατα με 1-2 κουατλιες του γλυκου ελαιολαδο..για πηγη υδατανθρακα προτιμα μαυρο ρυζι η αν βρεις και γλυκοπατατες..αλλα και η πατατα ειναι οκ..τα μπιφτεκια ειναι οκ αρκει να ειναι χωρις ψωμι..πλαστα με λιιιιγη ντοματουλα για να μαλακωσουνε,ανιθο και κρεμμυδακι..Αρακας δεν βοηθαει..βγαλτον..μετα την προπονηση πιες την πρωτεινη σου και μετα απο κανενα 45 λεπτο, θα φας το ιδιο με το μεσημεριανο με λιγοτερο υδατανθρακα...Φρουτα αποφυγε τα..αν θες,σε εντονη λιγουρα φαε πρασινο μηλο γιατι εχει ινες και ''ξυπναει'' το μεταβολισμο....αργοτερα φαε κατι καθαρο,δηλαδη καποιο κρεατικο,χωρις καθολου υδατανθρακα,με πρασινη σαλατουλα... και πριν τον υπνο βαλε πρωτεινη σε νερο...

    1)ολα αυτα που σου γραφω, ναι μεν δεν ειναι λαθος αλλα θα πρεπει να μετρησεις τις θερμιδες που πρεπει να παιρνεις και να υπολογισεις γραμμαρια πρωτεινης,υδατανθρακα και λιπαρων...ψαξε στο φορουμ στο θεμα διατροφη..
    2)τον υδατανθρακα τον ζυγιζεις βρασμενο γιατι ως γνωστον βαραινουν εξαιτιας του νερου που απορροφουν...
    μετρα τις ποσοτητες και ξαναποσταρε τη διατροφη σου...βεβαια,δες και τι θα σου πουν οι υπολοιποι...
    3)ξεκινα με την απλη μειωση των θερμιδων αρχικα και μετα απο απωλεια 2-3 κιλων,επεειδη θα εχει παρει φορα ο οργανισμος βαζεις το λιποδιαλυτη...γλουταμινη, η γνωμη μου ειναι ενα scoop μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη...
    4)να μετρας με μεζουρα τη μεση σου καθε 7 μερες...αν χανεις,κρατα αυτες τις ποσοτητες,αν παιρνεις η δεν χανεις,μειωνεις λιιιιιγο τον υδατανθρακα....
    5)ΜΗΝ κανεις υπερβολες στην ποσοτητα φαγητου...αν πρεπει να βγαλεις μερικα carbs, καντο με προσοχη...
    Αυτα τα λιγα...
    Υ.Σ. καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου φιλε μου!!!!!
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-02-10 09:55 #25
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Sotiralis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελειωνει και ο Φεβρουαριος και οπως με βλεπω λεω ηρθε η ωρα για στεγνωμα (οχι να γινουμε και κομματια που και να θελω τελος παντων)...
    Το υψος μου ειναι 1,74 και ειμαι 85 κιλα

    Στοχος ειναι το στεγνωμα( ενα οχι τοσο bulking-look ) αλλα και να κρατησω οσο μπορω μυες να μην μικρυνω πολυ...

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ - Πρωτεινη,γλουταμινη (με δεξτρινη),tribudex,xenadrine rfa-x (για 20 μερες και μετα θα βαλω κατι πιο δυνατο )

    Διατροφη


    Πρωινο -----> 4 κουταλιες της σουπας quaker,πρωτεινη,1 κουταλακι του γλυκου μελι με 300ml γαλα

    Δεκατιανο --------> 1 τοστ με διπλη γαλοπουλα και τυρι με χαμηλα λιπαρα
    10 αμυγδαλα

    Μεσημεριανο α)200 γρ φιλετο κοτοπουλο
    ή
    β)1 μεριδα αρακα και 2 μπιφτεκια
    ή
    γ)250γρ ψαρι
    με
    α)μια πατατα βραστη
    ή
    β)150γρ καφε ρυζι

    Μετα την προπονηση
    Πρωτεινη σε νερο και ενα φρουτο (πορτοκαλι ή πρασινο μηλο)


    Βραδινο
    Το α ή β ή γ του μεσημεριανου με μια πρασινη σαλατα

    πριν τον υπνο
    πρωτεινη σε νερο

    Πως σας φαινεται?....
    Από το δεκατιανό βγάλε τον υδατάνθρακα. Η τόνο η μια ομελετίτσα με πράσινο.
    Στο πριν τον υπνο φάε δυο γιαουρτια ή κότατζ και αν σε παίρνει σε θερμίδες φάε και λίγα αμύγδαλα. Στα υπόλοιπα είσαι κομπλέ
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-02-10 10:24 #26
    Προεπιλογή
    αρνολντ όλες σωστές οι παρατηρήσεις σου..εγώ θα του πρότεινα όμως να μην κόψει το γάλα η 1,5% η 0%.πιστεύω στο πρωινό έχει θέση ακόμη...ας το κρατήσει τώρα και μετά απο κανένα δίμηνο το κόβει..απο ότι ξέρω το κόβουμε όταν πάμε για τη λεπτομέρεια..ναι μεν θολώνουν τα γαλακτοκομικά αλλά πιστεύω ότι χρειάζονται και στη γράμμωση..τουλάχιστον στις αρχές της..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-02-10 18:11 #27
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρνολντ όλες σωστές οι παρατηρήσεις σου..εγώ θα του πρότεινα όμως να μην κόψει το γάλα η 1,5% η 0%.πιστεύω στο πρωινό έχει θέση ακόμη...ας το κρατήσει τώρα και μετά απο κανένα δίμηνο το κόβει..απο ότι ξέρω το κόβουμε όταν πάμε για τη λεπτομέρεια..ναι μεν θολώνουν τα γαλακτοκομικά αλλά πιστεύω ότι χρειάζονται και στη γράμμωση..τουλάχιστον στις αρχές της..
    Αδερφε δεν εχεις αδικο...απλα ειναι ο τροπος που επιλεγω προσωπικα να κανω οταν ερχεται η ωρα της γραμμωσης.......αλλα ειναι μονο ο δικος μου τροπος....φυσικα και υπαρχουν πολλοι αλλοι,ισως και πιο σωστοι απο τον δικο μου,αρα......ας το κρατησει απλα μονο το πρωι..!!!!

    keep on trying..!!
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-02-10 19:30 #28
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Sotiralis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελειωνει και ο Φεβρουαριος και οπως με βλεπω λεω ηρθε η ωρα για στεγνωμα (οχι να γινουμε και κομματια που και να θελω τελος παντων)...
    Το υψος μου ειναι 1,74 και ειμαι 85 κιλα

    Στοχος ειναι το στεγνωμα( ενα οχι τοσο bulking-look ) αλλα και να κρατησω οσο μπορω μυες να μην μικρυνω πολυ...

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ - Πρωτεινη,γλουταμινη (με δεξτρινη),tribudex,xenadrine rfa-x (για 20 μερες και μετα θα βαλω κατι πιο δυνατο )

    Διατροφη


    Πρωινο -----> 4 κουταλιες της σουπας quaker,πρωτεινη,1 κουταλακι του γλυκου μελι με 300ml γαλα το μελι βαλτω στο μεταπροπονητικο

    Δεκατιανο --------> 1 τοστ με διπλη γαλοπουλα και τυρι με χαμηλα λιπαρα
    10 αμυγδαλα

    Μεσημεριανο α)200 γρ φιλετο κοτοπουλο+μια κουταλια ελαιολαδο
    ή
    β)1 μεριδα αρακα και 2 μπιφτεκια
    ή
    γ)250γρ ψαρι
    με
    α)μια πατατα βραστη
    ή
    β)150γρ καφε ρυζι

    Μετα την προπονηση
    Πρωτεινη σε νερο και ενα φρουτο (πορτοκαλι ή πρασινο μηλο)


    Βραδινο
    Το α ή β ή γ του μεσημεριανου με μια πρασινη σαλατα +μια κουταλια ελαιλαδο

    πριν τον υπνο
    πρωτεινη σε νερο

    Πως σας φαινεται?....
    Πρώτα πρώτα θα ήταν καλύτερα να μας έγραφες την διατροφή σου πριν από αυτήν που επέλεξες για στέγνωμα.

    Τώρα εγώ την βλέπω πολύ καλή εκτός από το φρούτο το οποίο ανεβάζει την γλυκόζη σου, που για στέγνωμα δεν νοείτε!

    Προσωπική άποψη μου.
    βαλε και μια πολυβιταμινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-02-10 23:51 #29
    Προεπιλογή
    arnold αν μπορείς πόσταρε τη διατροφή που ακολουθείς για γράμμωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-02-10 11:22 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Sotiralis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελειωνει και ο Φεβρουαριος και οπως με βλεπω λεω ηρθε η ωρα για στεγνωμα (οχι να γινουμε και κομματια που και να θελω τελος παντων)...
    Το υψος μου ειναι 1,74 και ειμαι 85 κιλα

    Στοχος ειναι το στεγνωμα( ενα οχι τοσο bulking-look ) αλλα και να κρατησω οσο μπορω μυες να μην μικρυνω πολυ...

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ - Πρωτεινη,γλουταμινη (με δεξτρινη),tribudex,xenadrine rfa-x (για 20 μερες και μετα θα βαλω κατι πιο δυνατο )

    Διατροφη


    Πρωινο -----> 4 κουταλιες της σουπας quaker,πρωτεινη,1 κουταλακι του γλυκου μελι με 300ml γαλα - Εγω θα έβγαζα το μέλι και το γάλα θα το έκανα 0% λιπαρά
    Δεκατιανο --------> 1 τοστ με διπλη γαλοπουλα και τυρι με χαμηλα λιπαρα
    10 αμυγδαλα - Το ψωμί δεν είναι καλή ιδέα γιατί και το μαυρο-ολικής κ.λ.π. είναι τελικά άσπρο ψωμί με καραμελόχρωμα. Ενας τόνος σε νερό με λίγο μαυρο ρίζι και σαλάτα μου φαίνεται καλύτερη ιδέα ή αυγά βραστά σαλάτα με λίγο ελαιόλαδο κιόλας.
    Μεσημεριανο α)200 γρ φιλετο κοτοπουλο
    ή
    β)1 μεριδα αρακα και 2 μπιφτεκια
    ή
    γ)250γρ ψαρι
    με
    α)μια πατατα βραστη
    ή
    β)150γρ καφε ρυζι
    Θα έβγαζα τον αρακά γιατί έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη.Επίσης θα πρέπει να βάλεις και πράσινη σαλάτα.Μετα την προπονηση
    Πρωτεινη σε νερο και ενα φρουτο (πορτοκαλι ή πρασινο μηλο)
    Θα πρόσθετα στο σεικερ με την πρωτείνη και νερό κάποιον απλό υδατάνθρακα και θα παρέλειπα το φρούτο.

    Βραδινο
    Το α ή β ή γ του μεσημεριανου με μια πρασινη σαλατα
    Καλή ιδέα αλλά στο δείπνο μείωσε λίγο τους υδατάνθρακες.
    πριν τον υπνο
    πρωτεινη σε νερο
    Καλύτερα βάλε καζείνη με νερό που απορροφάται πιο αργά.Ή μπορείς να φας γιαούρτη με λίγα λιπαρά και 20 αμύγδαλα (ανάλατα πάντα)Πως σας φαινεται?....
    Αυτές τις αλλαγές θα σου πρότεινα. Επίσης μπορείς να βάζεις ελαιόλαδο (δεν ξέρω πόσο ακριβώς) στο δεκατιανό, το μεσημεριανό και το βραδυνό.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία