Θέμα: Βοηθεια

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 20-06-08 02:21 #1

    Εγγραφή
    12-06-2008
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή Βοηθεια
    Κανω γυμναστικη εδω και ενα 3μηνο. εχει ενα μηνα και κατι που περνω πρωτεινες ( whey ). περνω συνηθως εναμισο σκοοπ και ενιοτε αλλο τοσο το πρωι. κανω καλα?? αν περνω πρωτεινες μπορω ταυτοχρονα να χανω και λιπος η η πρωτεινη μου προσθετει περισσοτερο λογω των θερμιδων που εχει. και κατι τελευταιο. μετα την προπονηση και αφου παρω τις πρωτεινες πειραζει να φαω κρεας η αυγα η τονο που εχουν και αυτα πολλες πρωτεινες???
    πολλες οι ερωτησεις μου. ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.
    Together we stand,divided we fall..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-06-08 06:21 #2
    Προεπιλογή Re: Βοηθεια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mathiteuomenos
    Κανω γυμναστικη εδω και ενα 3μηνο. εχει ενα μηνα και κατι που περνω πρωτεινες ( whey ). περνω συνηθως εναμισο σκοοπ και ενιοτε αλλο τοσο το πρωι. κανω καλα?? αν περνω πρωτεινες μπορω ταυτοχρονα να χανω και λιπος η η πρωτεινη μου προσθετει περισσοτερο λογω των θερμιδων που εχει. και κατι τελευταιο. μετα την προπονηση και αφου παρω τις πρωτεινες πειραζει να φαω κρεας η αυγα η τονο που εχουν και αυτα πολλες πρωτεινες???
    πολλες οι ερωτησεις μου. ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.
    -Πρωτα πρεπει να ξεκινησεις με ενα στανταρ πλανο διατροφης και αν δεις οτι εχεις περιθωρια για συμπληρωματα λογω συγκεκριμενων λογων τα προσθετεις και αυτα.
    πρωτα ξεκινα με μια δοδημενη διατροφη :
    με 5-6 γευματα οπουι καθε γευμα να περιεχει πρωτεινη-υδατανθρακα-λιπος εκτος του τελευταιου γευματος σου που θα πρεπει να ειναι πρωτεινη-λιπος.
    οι περισσοτεροι υδατανθρακες να παιζουν στο πρωινο ,πριν την προπονηση και μετα την προπονηση,χωρις αυτο να σημαινει οτι δν θα πρεπει να εχεις σε αλλα γευματα..Απλα ειπα το μεγαλυτερο ποσοστο..
    Κατα το ποσο λιπος θα παρεις εξαρταται καθαρα απο την διατροφη σου και αυτο γιατι αν περνεις περισσοτερες θερμιδες απο αυτες που καις θα τις αποθηκευεις σαν λιπος..ανεξαρτητα αν ειναι υδατανθρακας πρωτεινη λιπος..

    -Τωρα να σου απαντησω για την πρωτεινη:
    Αν ειναι 100αρα και την χρησιμοποιεις για πηγη πρωτεινης , εφοσον ελεγχεις τισ συνολικες σου θερμιδες και βρισκεσε σε αρνητικο ισοζυγιο δν προκειτε να παρεις λιπος,
    αν ομως ειναι με υδατανθρακες η πρωτεινη σου τοτε θα προσεχα ποτε θα την χρησιμοποιουσα (κυριως για μεταποπρονητικο shake) θα καταλαβεις γιατι στο λεω αυτο αν ψαξεις διαφορα ποστς που εχουν τα παιδια εδω μεσα!!γιατι οι περισσοτερες πρωτεινες εχουν γρηγορους υδατανθρακες..

    -Μετα το μεταπροπονητικο σου shake μπορεις να φας κρεας κτλπ αλλα να το συνδιασεις με συνθετους υδατανθρακες για αναπληρωση του μυικου γλυκογονου σου,
    συνθετοι υδατανθρακες ειναι το μαυρο ρυζι,πατατα,βρωμη ..
    και παλι αν δν διαβασεις μερικα πραγματα δν θα καταλαβεις για τι μιλαω τωρα...

    ελπιζω να βοηθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-06-08 12:01 #3

    Εγγραφή
    12-06-2008
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    η πρωτεινη ειναι 80αρα αποτι καταλαβα.ειναι της power bar επισης. τελικα υπαρχουν πολλα που δεν ξερω. ισως να σταματησω την πρωτεινη για καποιο διαστημα γιατι μπορει και μη μου χρειαζεται. τωρα οσον αφορα τις ποσοτητες πρωτεινης και υδατανθρακων καθημερινα ποιες ειναι αυτες? ειμαι 18.5 χρονων 1.90 υψος και 83 κιλα. επισης αν ας πουμε χρειαζομαι 100 gr τη μερα πρωτεινη και παρω απο συμπληρωματα και απο τροφες 120 gr τι θα γινει??
    Together we stand,divided we fall..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-06-08 12:40 #4
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Υπαρχει topic που λεει πως να κανεις τον υπολογισμο θερμιδων.Δες το,τα λεει αναλυτικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-06-08 17:59 #5
    Προεπιλογή
    κατα την γνωμη μου για καθε 0,5 κιλα του σωματος σου 1 γραμμαριο πρωτεινης ειναι πολυ καλη δοσολογια
    αν εισαι 80 κιλα 160γραμμαρια πρωτεινης ειναι πολυ καλα
    οσο για το ερωτημα σου αν παρεις μεγαλυτερη ποσοτητα πρωτεινης απο οσο χρειαζετε το σωμα σου
    τοτε ο οργανισμος σου θα την αποβαλει οτι δεν του χρειαζετε
    καταλαβες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-06-08 00:52 #6
    Το avatar του χρήστη dReik0

    Εγγραφή
    29-05-2008
    Περ.
    Lefkada
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    Εγώ στο βραδινό βάζο και υδατάνθρακα , κάνω άσχημα ? :S
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-06-08 01:03 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dReik0
    Εγώ στο βραδινό βάζο και υδατάνθρακα , κάνω άσχημα ? :S
    Στο τελευταιο γευμα καλο να περνεις τροφες με πρωτεινη και καλα λιπαρα . Υδατανθρακες να περνεις μονο οτι εχουν οι συγκεκριμενες τροφες .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-09-09 21:14 #8
    Προεπιλογή
    παιδια ειμαι καινουργις στο φορουμ...8α η8ελα την βοη8ια σας για κατι...λοιπν ειμαι 15-16 ειμε 1.83" και 65 κιλα....εχω παρει ζεστα την ιδεα του kickbox....ο trainer leei pws πρεπει να βαλω τουλαχιστον 5 κιλα κρεας....distixws oso kai na trww dn bazw tpt....kai trww pragmatika poli...etsi skeftika tin idea tis proteinis...alla dn 3erw p borw na brw...kati sxetikw...borite na m dosete merikes plhrofories gia to pou..poso...kai ti idous proteini...borw na brw?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-09-09 21:29 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ειμαι καινουργις στο φορουμ...8α η8ελα την βοη8ια σας για κατι...λοιπν ειμαι 15-16 ειμε 1.83" και 65 κιλα....εχω παρει ζεστα την ιδεα του kickbox....ο trainer leei pws πρεπει να βαλω τουλαχιστον 5 κιλα κρεας....distixws oso kai na trww dn bazw tpt....kai trww pragmatika poli...etsi skeftika tin idea tis proteinis...alla dn 3erw p borw na brw...kati sxetikw...borite na m dosete merikes plhrofories gia to pou..poso...kai ti idous proteini...borw na brw?
    πες ακριβως τι τρως...
    καλη η πρωτεινη αλλα μονο 100θερμιδες εχει η δοση...
    εκτος αν παρεις ογκο πρωτεινη που εκει μπορει να φθασεις τι; 1000ανα δοση
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-09-09 12:02 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες ακριβως τι τρως...
    καλη η πρωτεινη αλλα μονο 100θερμιδες εχει η δοση...
    εκτος αν παρεις ογκο πρωτεινη που εκει μπορει να φθασεις τι; 1000ανα δοση
    θα μπορούσα να έχω τη βοήθειά σας? Σκέφτομαι να παραγγείλω από τα ************ Μια λευκίνη 500γρ & μια whey 1kg. είναι κάτω 6των 1,9κιλών επομένως διαλέγω ανάμεσα σε

    *****************

    ************

    ***********

    Διαλέγω το ενδιάμεσο. Πόσα πάνω κάτω θα είναι τα μεταφορικά?
    Η σελίδα για τα deliveries είναι

    ***********************

    Εχει παραγγείλει κάποιος από την παραπάνω σελίδα? Να με διαφωτίσει λιγάκι...


    ****Eισαι παλιο μελος και ξερεις τους κανονες για λινkς καταστηματων,αρα μας γραφεις μαλλον..Το επόμενο αναλογο ποστ θα φαει σβήσιμο απροειδοποιητο...Mods Team****
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-09-09 18:07 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μπορούσα να έχω τη βοήθειά σας? Σκέφτομαι να παραγγείλω από τα ************ Μια λευκίνη 500γρ & μια whey 1kg. είναι κάτω 6των 1,9κιλών επομένως διαλέγω ανάμεσα σε

    *****************

    ************

    ***********

    Διαλέγω το ενδιάμεσο. Πόσα πάνω κάτω θα είναι τα μεταφορικά?
    Η σελίδα για τα deliveries είναι

    ***********************

    Εχει παραγγείλει κάποιος από την παραπάνω σελίδα? Να με διαφωτίσει λιγάκι...


    ****Eισαι παλιο μελος και ξερεις τους κανονες για λινkς καταστηματων,αρα μας γραφεις μαλλον..Το επόμενο αναλογο ποστ θα φαει σβήσιμο απροειδοποιητο...Mods Team****
    οups παρασύρθηκα μάλλον,δε το έκανα σκόπιμα :-/ οκ,ας διορθώσω την ερώτηση μου.. Παραγγελία από Αγγλία με βάρος προιόντων 1,9 κιλά πόσα έξοδα αποστολής χρειάζεται? η διαφορά μεταξύ των μεσών αποστολής είναι μεγάλη? Πχ η εταιρία από την οποία σκέφτομαι να ψωνίσω έχει 3μέσα,αναφέρει πως το ένα είναι λίγο ακριβότερο από το άλλο χωρίς να αναφέρει κάτι άλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-09-09 21:38 #12
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ειμαι καινουργις στο φορουμ...8α η8ελα την βοη8ια σας για κατι...λοιπν ειμαι 15-16 ειμε 1.83" και 65 κιλα....εχω παρει ζεστα την ιδεα του kickbox....ο trainer leei pws πρεπει να βαλω τουλαχιστον 5 κιλα κρεας....distixws oso kai na trww dn bazw tpt....kai trww pragmatika poli...etsi skeftika tin idea tis proteinis...alla dn 3erw p borw na brw...kati sxetikw...borite na m dosete merikes plhrofories gia to pou..poso...kai ti idous proteini...borw na brw?
    ανοιξε ενα καινουριο τοπικ και θα τα συζητησουμε εκει
    Απάντηση με παράθεση