Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 274

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 11-10-09 22:35 #1
    Post Τρεξιμο και βελτιωση αντοχης
    καλησπερα, θα ηθελα να μου δωσετε καποιες συμβουλες σχετικα με το τρεξικο και γενικα την αντοχη. εχω κανει αιτηση σε μια προκυρηξη οπου σε 2 μηνες περιπου ειναι τα αθληματα.αλλα υστερω στα περισσοτερα απο αυτα.. τα 1000 μετρα δεν τα φτανω καν, αλλα τα 800 τα κανω 4.20 λεπτα. ενω ειναι 4.30 τα 1000. το αλμα μηκος ειναι 3.60 και το κανω 2 μετρα! σφαιρα δεν εχω δοκιμασει αλλα εκει πιστευω θα τα καταφερω. τα 100μετρα τα κανω 18" ενω ειναι 17". και το αλμα υψος δεν το εχω δοκιμασει ακομα! ειμαι 1.68 υψος και 59 κιλα. επισης εχω στο σπιτι ελλειπτικο και ποδηλατο. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα προγραμμα και να μου πει αν εχω επλιδες να τα καταφερω!! ευχαριστω πολυ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ionna_dma : 11-10-09 στις 22:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-09 22:44 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, θα ηθελα να μου δωσετε καποιες συμβουλες σχετικα με το τρεξικο και γενικα την αντοχη. εχω κανει αιτηση σε μια προκυρηξη οπου σε 2 μηνες περιπου ειναι τα αθληματα.αλλα υστερω στα περισσοτερα απο αυτα.. τα 1000 μετρα δεν τα φτανω καν, αλλα τα 800 τα κανω 4.20 λεπτα. ενω ειναι 4.30 τα 1000. το αλμα μηκος ειναι 3.60 και το κανω 2 μετρα! σφαιρα δεν εχω δοκιμασει αλλα εκει πιστευω θα τα καταφερω. τα 100μετρα τα κανω 18" ενω ειναι 17". και το αλμα υψος δεν το εχω δοκιμασει ακομα! ειμαι 1.68 υψος και 59 κιλα. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα προγραμμα και να μου πει αν εχω επλιδες να τα καταφερω!! ευχαριστω πολυ!

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες!!!
    Αν μπορείς συστήσου στα νεα μελη να σε μαθουμε καλύτερα!!!!
    Ωστόσο εκει μπορείς να γραψεις και το 1000άρι σε ποσα λεπτα το ζητάει,οπως και πόσα μετρα η σφαίρα!!!2 μηνες είναι πολύ καλα να ξεκινήσεις τώρα προετοιμασία!!Προσωπικα εχω προπονησει αρκετο κοσμο για αστυνομιες,πυροσβεστικες λιμενικα.Σαν πρωτη εικόνα με αυτα που εγραψες με προπόνηση το έχεις το 1000άρι(το καταλαβα απο το 800άρι).Πιο πολλα στα νεα μέλη!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-09 23:23 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, θα ηθελα να μου δωσετε καποιες συμβουλες σχετικα με το τρεξικο και γενικα την αντοχη. εχω κανει αιτηση σε μια προκυρηξη οπου σε 2 μηνες περιπου ειναι τα αθληματα.αλλα υστερω στα περισσοτερα απο αυτα.. τα 1000 μετρα δεν τα φτανω καν, αλλα τα 800 τα κανω 4.20 λεπτα. ενω ειναι 4.30 τα 1000. το αλμα μηκος ειναι 3.60 και το κανω 2 μετρα! σφαιρα δεν εχω δοκιμασει αλλα εκει πιστευω θα τα καταφερω. τα 100μετρα τα κανω 18" ενω ειναι 17". και το αλμα υψος δεν το εχω δοκιμασει ακομα! ειμαι 1.68 υψος και 59 κιλα. επισης εχω στο σπιτι ελλειπτικο και ποδηλατο. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα προγραμμα και να μου πει αν εχω επλιδες να τα καταφερω!! ευχαριστω πολυ!

    Φιλε δεν νομιζω οτι εχεις καμια ελπιδα σε 2 μηνες να βελτιωθεις τοσο πολυ.
    Αν πηγαινες σε εναν προπονητη για τουλαχιστον 6 μηνες (προτιμοτερο για 10+) θα το συζητουσαμε το θεμα,τωρα το βλεπω πολυ χλωμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-09 23:37 #4
    Προεπιλογή
    γυναικα ειμαι....!! μη με απογοητευεις ετσι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-10-09 23:43 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε δεν νομιζω οτι εχεις καμια ελπιδα σε 2 μηνες να βελτιωθεις τοσο πολυ.
    Αν πηγαινες σε εναν προπονητη για τουλαχιστον 6 μηνες (προτιμοτερο για 10+) θα το συζητουσαμε το θεμα,τωρα το βλεπω πολυ χλωμο.

    Δεν μπορεις να το λες αυτό,γιατι ενω ο χρονος είναι κρισιμο θεμα εχω προπονησει γυναικα απο το 0 σε ενα μηνα με τα ιδια ορια και τα εβγαλε τα αγωνισματα αλλα το είχε βάλει στόχο!Ετσι για την ιστορια αυτα τα ορια είναι ευκολα για τον οποιοδήποτε να τα πιασει αν προπονηθει δεν ειναι επιπεδο πρωταθλητισμου,ηρεμισε λιγο!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    γυναικα ειμαι....!! μη με απογοητευεις ετσι!!!
    Θελει προπονηση και δουλεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-09 23:44 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ναι ρε συ Ballbreaker!! Τι ητανε αυτο που της ειπες της κοπελας!
    Συμφωνω με τη Μαρια, 2 μηνες ειναι μια χαρα χρονος. Βεβαια μιλαμε για συστηματικη προπονηση και οχι 3 λαλουν και 2 χορευουν!
    Η Μαρια σιγουρα μπορει να σε βοηθησει, αρκει να την ακουλουθεις πιστα τις συμβουλες της!
    Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου, ελπιζω να το σκεφτηκες καλα πριν κανεις αιτηση!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-10-09 23:46 #7
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ παιδια! ειμαι διατεθημενη να ακουσω τη μαρια! το σκεφτηκα καλα... ελπιζω να μην το μετανιωσω μετα μονο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-10-09 23:53 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ παιδια! ειμαι διατεθημενη να ακουσω τη μαρια! το σκεφτηκα καλα... ελπιζω να μην το μετανιωσω μετα μονο!!
    +1!

    Μακαρι Ιωαννα! Μακαρι να σου αρεσει! Εγω δε τη παλεψα, δεν ειχα την υπομονη. Άσε που μαλωνα με ολους! Mετα απο 2μιση χρονια ειπα τερμα. Και τωρα παλι πολιτης
    Αλλα ας μη λεω τα δικα μου, ειναι δικο σου το "θεμα"! Και παλι καλη επιτυχια!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-10-09 23:41 #9
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Γιατι την απογοητευεις ετσι την κοπελα?Φυσικα και μπορει να τα καταφερει.Κοπελια,κανε εσυ την προσπαθεια σου,εχε πιστη στον εαυτο σου και ολα καλα θα πανε.2 μηνες ειναι αρκετος χρονος κανοντας βεβαια και την καταλληλη προπονηση
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-02-10 14:33 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε δεν νομιζω οτι εχεις καμια ελπιδα σε 2 μηνες να βελτιωθεις τοσο πολυ.
    Αν πηγαινες σε εναν προπονητη για τουλαχιστον 6 μηνες (προτιμοτερο για 10+) θα το συζητουσαμε το θεμα,τωρα το βλεπω πολυ χλωμο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρία πιστεύω κατανοείς ότι δεν ειναι δυνατον να βελτιωθει καποιος αρχάριος με προπονηση που παιρνει απο ενα forum.Υπαρχουν τεχνικα αγωνισματα εδω στα οποια απο οτι καταλαβαινω δεν υπαρχει η παραμικρη επαφη ακομα.

    Δεν προσπαθω να απογοητευσω κανεναν και καμία,απλως ειμαι ρεαλιστης.Αν καποιος εχει στοχο να πετυχει σε τετοιου ειδους εξετασεις (και μαλιστα τοσο συντομα) πρεπει να βρει εναν προπονητη άμεσα.Με το μπλα-μπλα στο forum θα μαθει να κανει αλμα εις ύψος;Να ειμαστε λογικοι.
    νομιζω επεσες σε ολα μεσα δικε μου!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-02-10 14:57 #11
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ levrone!!!!! και Machiavelli!!! να'στε καλα παιδια! αλλα ολα τα μπραβο αξιζουν στη Μαρια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-02-10 17:09 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω επεσες σε ολα μεσα δικε μου!!!!!!

    Τι παπαρατσι εισαι εσυ?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-02-10 12:32 #13
    Προεπιλογή
    καλημερα ...θα ηθελα και εγω με την σειρα να πω συγχαρητηρια στην μαρια αλλα και στην ioanna ....δινω και εγω την αλλη εβδομαδα και ευχομαι να εχω τα ιδια αποτελεσματα με εσενα....αν και φοβαμαι πααααααρααααα πολυυυυυ......θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το μηκος ...απο που θα πρεπει να κανουμε το αλμα απο την βαλβιδα η απο μπροστα???απο που το μετρανε απο εκει που παταει το ποδι???επειδη καποιοσ μου ειπε και απο μπροστα να το κανω δεν θα υπαρχει προβλημα..εσυ τι λεσ ??ελπιζω να το δειτε και να με βοηθησετε μαρια η ιωαννα....????σασ ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-02-10 12:57 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο voulalala Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα ...θα ηθελα και εγω με την σειρα να πω συγχαρητηρια στην μαρια αλλα και στην ioanna ....δινω και εγω την αλλη εβδομαδα και ευχομαι να εχω τα ιδια αποτελεσματα με εσενα....αν και φοβαμαι πααααααρααααα πολυυυυυ......θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το μηκος ...απο που θα πρεπει να κανουμε το αλμα απο την βαλβιδα η απο μπροστα???απο που το μετρανε απο εκει που παταει το ποδι???επειδη καποιοσ μου ειπε και απο μπροστα να το κανω δεν θα υπαρχει προβλημα..εσυ τι λεσ ??ελπιζω να το δειτε και να με βοηθησετε μαρια η ιωαννα....????σασ ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

    Αναλογα απο που θα ορισουν οι κριτες αλλα αν εισαι προετοιμασμενη και εχεις μετρησει την φορα σου δεν σε νοιαζει απο που θα ορισουν το πατημα.Δεν παιζει τοσο ρολο που θα ορισουν βαλβιδα οσο να εχεις φορα μετρημενη ωστε να τρεξεις και να πατησεις και να σου βγει το ποδι στο σημαδι μελετημενα χωρις να χρειαστει να παιξεις βηματακια τελευταια στιγμη ψαχνοντας το καλο ποδι για πατημα και χανοντας την ταχυτητα που πηρες για να πατησεις.Καλη επιτυχια πιστευω να εχεις κανει προετοιμασια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-12-09 18:03 #15
    Προεπιλογή
    για την βελτιωση της αντοχής πρεπει να δουλευουμε στο αναεροβιο κατωφλι.. αυτο το βρισκουμε με δυο τροπους...

    1. αεροβιο VO2max τεστ
    2. Μετρηση γαλακτικου οξεος

    καλο ειναι η επισκεψη σε ενα εργομετρικο κεντρο..

    δοκιμασε την βιοανακτηση

    *** Φίλε έισαι νεο μελος και εχεις κανει 3 ποστς και στα 3 αναφερεις το συγκεκριμενο εργομετρικο...Μήπως είσαι ο ιδιοκτήτης του και κανεις εμμεση διαφήμιση;;;Στο λεμε γιατί δεν χτυπαει καλα για πρωτη εικονα...Mods Team****
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία