Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 270 από 274
  1. 14-06-10 18:51 #256
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην:και που θες να το ξερω??
    κατα δευτερον:γιατι μου τη λες?
    κατα τριτον.δεν της ειπα να προτιμησει το δικο μου,αντι του δικου σου.


    το ξερω οτι προγραμματα σαν αυτο υπαρχουν κι αλλα.εγω αυτο ειχα δοκιμασει,οποτε αυτο προτεινα.τι ηθελες να προτεινω???κατι που δεν εχω δοκιμασει?
    ουτε ειπα ποτε οτι αυτο το προγραμμα ειναι το καλυτερο του κοσμου η διεκδικει οσκαρ πρωτοτυπιας.
    Κατ αρχην δεν στην λεω καθολου,κατα δευτερον ειχα γραψει οτι θα της απαντησω δηλ οτι αναλαμβανω κατα τριτον αυτο το τοπικ απο την αρχη ειναι αλλη η φυση του.


    Μην προτεινεις οτι εχεις δοκιμασει αν δεν ξερεις και την φυση του προγραμματος,στο ξαναλεω ογκος προπονησης κυριου προγραμματος 330 μετρα ουτε για πλακα δεν το λες.Υπαρχουν ενα σωρο για αυξηση μεγιστης ταχυτητας,αρχικης ταχυτητας,σταθεροποιησης,επιβραδυνσης,αντοχης στο γαλακτικο,αντοχης στην δυναμη,εκρηκτικοτητας,οριζοντιου αλματος,καθετου και ενα σωρο αλλα και για καθε ενα απο αυτα υπαρχει και το ειδικο προγραμμα που θα βοηθησει,οταν απλα δινεις ενα προγραμμα που δεν ξερεις την λειτουργικοτητα του αλλα το λες επειδη κριτηριο ειναι οτι το ειχες κανει αυτο απο μονο του δεν λεει τιποτα.Αλλο να εισαι αθλητης που σου εχουν βαλει να κανεις προγραμματα και προγραμματα προπονησης και αλλο να εισαι προπονητης που εσυ βγαζεις προγραμματα προπονησης και ξερεις εξ αρχης τι θα βελτιωσει με αυτο ο αθλητης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-06-10 19:20 #257

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων

    ,οταν απλα δινεις ενα προγραμμα που δεν ξερεις την λειτουργικοτητα του αλλα το λες επειδη κριτηριο ειναι οτι το ειχες κανει αυτο απο μονο του δεν λεει τιποτα.Αλλο να εισαι αθλητης που σου εχουν βαλει να κανεις προγραμματα και προγραμματα προπονησης και αλλο να εισαι προπονητης που εσυ βγαζεις προγραμματα προπονησης και ξερεις εξ αρχης τι θα βελτιωσει με αυτο ο αθλητης.
    και ποιος σου ειπε οτι δεν ξερω τη φυση του και τη λειτουργικοτητα του???
    με αυτα που λες,ειναι σαν να υποστηριζεις οτι ειμαι φερεφωνο των εκαστωτε προπονητων,και οτι ειμαι αβουλο ων που απλα εκτελω τις εντολες τους,χωρις να καταλαβαινω τι κανω.

    Πραγματικα δεν περιμενα ποτε απο σενα τετοια συμπεριφορα

    Αν παντως πιστευεις κατι τετοιο κανεις πολυ μεγαλο λαθος.Καταλαβαινω πολυ καλα ποτε καποιο προγραμμα εχει αποτελεσμα πανω μου,και ποτε οχι,και σε ποιον τομεα εχει αποτελεσμα.
    Και επισης κανεις δε γενιεται και τα ξερει ολα.Ολοι στην πορεια τα μαθαινουμε,απο καποιον ΑΛΛΟ!!! Ειτε αυτος ειναι ο προπονητης μας,ειτε αυτος ειναι ο καθηγητης των ΤΕΦΑΑ,ειτε αυτος ειναι ενας φιλος μας με πολλες γνωσεις,ειτε ενα βιβλιο,ειτε οτιδηποτε αλλο.
    Δηλαδη γιατι απαξιωνεις ετσι τους αθλητες ,λεγοντας πως
    Αλλο να εισαι αθλητης που σου εχουν βαλει να κανεις προγραμματα και προγραμματα προπονησης και αλλο να εισαι προπονητης που εσυ βγαζεις προγραμματα προπονησης και ξερεις εξ αρχης τι θα βελτιωσει με αυτο ο αθλητης
    ???
    Δηλαδη ο προπονητης αυτοφωτος ειναι??? Και αυτος απο καπου τα εμαθε.Δηλαδη ο αθλητης τι ειναι???Βλακας και δε μπορει να καταλαβει και να μαθει απο τη γνωση του προπονητη του??Η γνωση ειναι κατι που μεταδιδεται διαρκως (σε ολους τους τομεις) στο περασμα των αιωνων,οσο κι αν καποιοι επιθυμουν να νομιζουν πως ειναι δικο τους κτημα και μονον.


    Το προγραμμα που προτεινα ειναι ενα προγραμμα εκρηκτικοτητας που ειχα δοκιμασει,και ξαναλεω,ειχε δουλεψει πολυ καλα πανω μου,βελτιωνοντας το λεγομενο πρωτο βημα στο μπασκετ,που ειναι παρα πολυ σημαντικο για μας τους μπασκετμπολιστες(αυτο που πιθανον εννοεις εσυ αρχικη ταχυτητα στα γραφομενα σου).

    Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι ειναι το καλυτερο του κοσμου, η οτι ειναι καλυτερο απο το δικο σου(το οποιο δεν γνωριζα καν οτι ειχες στειλει στη Τζοανα),ουτε ειχα σκοπο να σου παραβγω σε γνωσεις η να σε υποβαθμισω.

    Δεν αμφιβαλω οτι ξερεις περισσοτερα πραματα απο μενα επι του αντικειμενου,αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δε μπορω να εκφερω γνωμη(εγω και ο οποιοσδηποτε αλλος) επι του θεματος.Αμα ειναι ετσι να γραφει στο φορουμ ενα ατομο μονο (ο πιο ειδικος) σε καθε τομεα και ολοι οι αλλοι απλα να σιωπουν.
    Ας γραφει ενας για διατροφη,ενας για βαρη,εσυ για στιβο,ενας για φαρμακα,ενας για συμπληρωματα και ολοι οι αλλοι να μην γραφουμε τιποτα αφου ξερουμε λιγοτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savage : 15-06-10 στις 00:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-06-10 22:01 #258
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ποιος σου ειπε οτι δεν ξερω τη φυση του και τη λειτουργικοτητα του???

    αλλα και παλι ενα προγραμμα που εχει σαν ογκο προπονησης 330μετρα ειναι πολύ λιγο και να το εκτελεσεις κιολας και να εχεις και τις απαραιτητες προσαρμογες.

    με αυτα που λες,ειναι σαν να υποστηριζεις οτι ειμαι φερεφωνο των εκαστωτε προπονητων,και οτι ειμαι αβουλο ων που απλα εκτελω τις εντολες τους,χωρις να καταλαβαινω τι κανω.

    Πραγματικα δεν περιμενα ποτε απο σενα τετοια συμπεριφορα

    Μην βαζεις στο στομα μου λογια που δεν ειπα και μην υπονοεις οτι και καλα υποννοω εγω κατι αλλο απο αυτα που εγραψα.
    Πραγματικα δεν ξερω τι σε τσιμπησε....η τι σε τσιμπαει?


    Αν παντως πιστευεις κατι τετοιο κανεις πολυ μεγαλο λαθος.Καταλαβαινω πολυ καλα ποτε καποιο προγραμμα εχει αποτελεσμα πανω μου,και ποτε οχι,και σε ποιον τομεα εχει αποτελεσμα.

    Πανω μας μπορουμε να κανουμε οσα πειραματα προπονητικα θελουμε,πανω σε αλλουε και να κατευθυνουμε αλλους δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το θεμιτο.Εηω προσωπικα εχω κανει και ακραια που σε μενα πιασανε δεν θα παω σε καμια περιπτωση να εφαρμοσω κατι που σε μενα επιασε αρα μπορει να πιασει και στον αλλο.Πχ εμενα για να με πιασει η προπονηση θα πρεπει να εχω τρεξει το πρωι να εχω γαλακτωθει να εχω κανει και καμια 10αρια αλματα τριπλουν και μετα να κανω και βαρη ποδια το απογευμα και μετα τα βαρη να φυγω για ταχυτητες....δεν ειμαι τρελη επειδη σε μενα δουλευει αυτο να στειλω κανεναν στο νοσοκομειο...(παραδειγμα δινω τωρα)

    Και επισης κανεις δε γενιεται και τα ξερει ολα.Ολοι στην πορεια τα μαθαινουμε,απο καποιον ΑΛΛΟ!!! Ειτε αυτος ειναι ο προπονητης μας,ειτε αυτος ειναι ο καθηγητης των ΤΕΦΑΑ,ειτε αυτος ειναι ενας φιλος μας με πολλες γνωσεις,ειτε ενα βιβλιο,ειτε οτιδηποτε αλλο.

    Ναι κανεις δεν γεννηθηκε ομως ξεροντας και μαθηματικα και παροτι τα εκανε(6+6 χρονια)στο σχολειο 12 χρονια αυτοματως δεν χριζεται και καθηγητης μαθηματικων ωστε να κανει και φροντιστηρια.(παλι παραδειγμα σου δινω)


    Δηλαδη ο προπονητης αυτοφωτος ειναι??? Και αυτος απο καπου τα εμαθε.Δηλαδη ο αθλητης τι ειναι???Βλακας και δε μπορει να καταλαβει και να μαθει απο τη γνωση του προπονητη του??Η γνωση ειναι κατι που μεταδιδεται διαρκως (σε ολους τους τομεις) στο περασμα των αιωνων,οσο κι αν καποιοι επιθυμουν να νομιζουν πως ειναι δικο τους κτημα και μονον.

    Ναι η γνωση μεταδιδεται διαρκως και νομιζω σου απαντησα και πιο πανω σε αυτο.Και ποτε η γνωση δεν ειναι κτημα κανενος αλλα η ημιμαθεια ειναι η χειροτερη της αμαθειας.Και εγω πηγαινα μπασκετ 6χρονια σε συλλογο(παραλληλα με στιβο)και στα ΤΕΦΑΑ το διδαχτηκα(αμυνα-επιθεση-σκριν ΟΛΑ)αλλα αυτο αυτοματα δεν με κανει και εξπερ στο να πω εχω και πτυχιο αρα ειμαι καθηγητρια μπασκετ γιατι το διδαχτηκα κιολας αλλα ο τομεας μου ειναι ο στιβος και εκει μενω.,ουτε θα με δεις να δινω συμβουλες για συμπληρωματα η διατροφη γιατι αν κατι δεν το κατεχω πολύ καλα δεν θα μπω στην διαδικασια να πω και κατι λαθος,να κατευθυνω λαθος.


    Το προγραμμα που προτεινα ειναι ενα προγραμμα εκρηκτικοτητας που ειχα δοκιμασει,και ξαναλεω,ειχε δουλεψει πολυ καλα πανω μου,βελτιωνοντας το λεγομενο πρωτο βημα στο μπασκετ,που ειναι παρα πολυ σημαντικο για μας τους μπασκετμπολιστες(αυτο που πιθανον εννοεις εσυ αρχικη ταχυτητα στα γραφομενα σου).

    Το προγραμμα που προτεινες στο ειπα και πιο πανω εχει ελλειψεις.Και το τι δουλευει πανω μας δεν εχει αμεση επαφη οτι θα δουλεψει και στον αλλον.Το πιανεις απο λαθος μερια,λαθος ξεκινημα.

    Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι ειναι το καλυτερο του κοσμου, η οτι ειναι καλυτερο απο το δικο σου(το οποιο δεν γνωριζα καν οτι ειχες στειλει στη Τζοανα),ουτε ειχα σκοπο να σου παραβγω σε γνωσεις η να σε υποβαθμισω.

    Σου ξαναλεω οτι ειναι αλλη η φυση αυτου του τοπικ

    Δεν αμφιβαλω οτι ξερεις περισσοτερα πραματα απο μενα επι του αντικειμενου,αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δε μπορω να εκφερω γνωμη(εγω και ο οποιοσδηποτε αλλος) επι του θεματος.Αμα ειναι ετσι να γραφει στο φορουμ ενα ατομο μονο (ο πιο ειδικος) σε καθε τομεα και ολοι οι αλλοι απλα να σιωπουν.
    Ας γραφει ενας για διατροφη,ενας για βαρη,εσυ για στιβο,ενας για φαρμακα,ενας για συμπληρωματα και ολοι οι αλλοι να μην γραφουμε τιποτα αφου ξερουμε λιγοτερα.

    Σου ξαναλεω οτι δεν θα εκφερω γνωμη σε καποιο θεμα το οποιο δεν το κατεχω καλυτερα να μην μιλησω παρα να κανω ζημια και σου ξαναλεω σε συμπληρωματα-διατροφη εστω και προγραμματα προπονησης με βαρη εξειδικευμενα δεν θα με δεις να το παιζω εξυπνη επειδη εχω κανει απειρα βαρη στην ζωη μου χωρις αυτο αυτοματα να με κανει και βασιλια στο ειδος......
    Αλλιως με βαση αυτο που λες πρεπει ολοι να γραφουμε παντου σε ολα τα τοπικ και οποιον παρει ο χαρος....

    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-06-10 22:17 #259
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Χωρίς να έχω διαβάσει όλο το θέμα, αλλά επειδή έχω υπόψην μου τις γνώσεις και την εμπειρία της Μαρίας πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα, νομίζω οτι έχει καλύψει πληρως το θέμα και δε χωράνε πολλές αμφιβολίες στα γραφόμενά της.

    Νικ, δε νομίζω οτι οτι η Μαρία στην είπε πουθενά (δεν την έχει πει σε κανέναν κ ποτέ άλλωστε), ίσως δε διαβάστηκαν καλά κάποια σχόλιά της.

    Μαρία ελπίζω να συνεχίσεις να είσαι "άτυπα" υπεύθυνη της ενότητας και να δίνεις όσες απαντήσεις μπορείς και σου επιτρέπει ο χρόνος σου.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-10-11 18:01 #260
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Έχω αρχίσει τον τελευταίο καιρό και τρέχω σε στίβο με ταρτάν και οι κνήμες μου πονάνε αρκετά. Επίσης βλέπω πως από τα άτομα που τρέχουν εκεί, αρκετοί το αποφεύγουν και τρέχουν στο γρασίδι, στο γήπεδο ποδοσφαίρου που έχει στη μέση. Αν συνεχίσω στο ταρτάν θα φύγει ο πόνος; ή να ξεκινήσω κι εγώ στο χορτάρι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-10-11 18:19 #261
    Προεπιλογή
    Γενικοτερα στο τρεξιμο ειναι καλυτερο να χρησιμοποιει οσο το δυνατον πιο μαλακες επιφανειες οπως το χωμα η το γρασιδι.Οι σκληρες επιφανειες μπορουν να προκαλεσουν τραυματισμους εξαιτιας των αυξημενων κραδασμων.Τωρα αυτο δεν σημαινει οτι στην περιπτωση σου θα φυγει ο πονος με την μια αμα σταματησεις να τρεχεις στο ταρταν.Απλα θα βοηθησεις τις κνημες σου να συνηθισουν την καταπονηση πιο ευκολα.
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-10-11 20:12 #262
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Πιο καλά αποτελέσματα που έχει κάποιος αν τρέχει ; Στο ταρτάν ή σε πιο μαλακή επιφάνεια; Κι αν συνεχίσω να τρέχω στο ταρτάν αυτοί οι πόνοι στις κνήμες θα ελαττωθούν ; Το ρωτάω γιατί με ευχαριστεί να τρέχω περισσότερο στο ταρτάν από ότι στο γρασίδι. Αν είναι όμως σε κάθε γύρο να πονάνε οι κνήμες ας δοκιμάσω κάτι άλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-10-11 20:14 #263
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    καλυτερα στο γρασιδι...πολυ καλυτερη αποροφηση κραδασμων....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-10-11 20:46 #264
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tivadar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικοτερα στο τρεξιμο ειναι καλυτερο να χρησιμοποιει οσο το δυνατον πιο μαλακες επιφανειες οπως το χωμα η το γρασιδι.Οι σκληρες επιφανειες μπορουν να προκαλεσουν τραυματισμους εξαιτιας των αυξημενων κραδασμων.Τωρα αυτο δεν σημαινει οτι στην περιπτωση σου θα φυγει ο πονος με την μια αμα σταματησεις να τρεχεις στο ταρταν.Απλα θα βοηθησεις τις κνημες σου να συνηθισουν την καταπονηση πιο ευκολα.
    το ταρταν δεν ειναι πιο μαλακο απο το χωμα ή εχω λαθος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-10-11 20:55 #265
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ταρταν δεν ειναι πιο μαλακο απο το χωμα ή εχω λαθος?
    οχι...και γω αυτη την εντυπωση ειχα πιο παλια....δεν ισχυει ομως....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-10-11 20:57 #266
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    α οκ ευχαριστω πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-11-11 22:45 #267
    Προεπιλογή
    παιδια κ εγω θελω να βγαλω τα 1000 μετρα σε 4 λεπτα και 2ο δευτερα! εχετε να μου προτεινεται καποιο προγραμμα.. ?? ειμαι 18 χρονων και οχι ιδιαιτερα γυμνασμενη και στα κιλα κανονικη!..... ευχαριστω για την βοηθεια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-11-11 23:34 #268
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renanan Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια κ εγω θελω να βγαλω τα 1000 μετρα σε 4 λεπτα και 2ο δευτερα! εχετε να μου προτεινεται καποιο προγραμμα.. ?? ειμαι 18 χρονων και οχι ιδιαιτερα γυμνασμενη και στα κιλα κανονικη!..... ευχαριστω για την βοηθεια...
    Το πρόγραμμα που χρειάζεσαι πρέπει α είναι προσαρμοσμένο στις δυνατότητες σου ώστε να πετύχεις το στόχο σου. Καταλαβαίνεις πως το πρόγραμμα πρέπει να είναι καθορισμένο με αποστάσεις και απαιτούμενο χρόνο εκτέλεσης.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-11-11 23:48 #269

    Εγγραφή
    01-09-2011
    Περ.
    χαλκιδα
    Μηνύματα
    96
    Προεπιλογή
    γεια σου φιλε...εγς χρησιμοποιησα σκοτ για ενδυναμωση ποδιων μαζι με πρεσα κτλπ κτλπ...γνωμη μου για το χιλιαρι γιατι ειχα και εγω προβλημα....απλα θα τρεχεις με ενα τεμπο και στν συνεχεια απο τα 600 και μετρα θα το ανεβασεισ ρυθμικα....ι αποψη μου..αλλα δεσ και αφτο ..http://www.runnermagazine.gr/html/en...70.asp:tongue:
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-10-12 19:10 #270
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδιά.
    Χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου-ας.

    Έχω περιθώριο 20 μέρες και πρέπει να κάνω 1600 μέτρα κάτω από 7:30.
    Το θεωρούσα εύκολα και για αυτό το αμέλησα μέχρι τώρα.
    Αλλά σε δοκιμές που έκανα σε 3-4 μέρες βλέπω ότι ο χρόνος μου είναι 7:40.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση σε τόσο λίγο χρόνο;;;

    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία